دانلود کتاب صوتی آشنایی با تاریخ ایران


خرید کتاب صوتی

برای دانلود قانونی کتاب صوتی آشنایی با تاریخ ایران و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.

معرفی کتاب صوتی آشنایی با تاریخ ایران

کتاب صوتی آشنایی با تاریخ ایران دربردارنده‌ی مجموعه‌ای از کنفرانس‌های درخشان و جذاب عبدالحسین زرین کوب است که به بررسی تاریخ ایران در قبل و بعد از اسلام می‌پردازد و به شما این امکان را می‌دهد که در دل تاریخ این سرزمین کنکاش کنید.

درباره‌ی کتاب صوتی آشنایی با تاریخ ایران:

وقتی درباره‌ی تاریخ ایران صحبت می‌شود بدون شک نام عبدالحسین زرین‌کوب به عنوان نویسنده‌ای دانا و توانمند در زمینه‌ی تاریخ ایران در ذهن دوستداران شکل می‌گیرد. نویسنده‌ای که با قلم درخشانش تاریخ ایران قبل و بعد اسلام را به نمایش می‌گذارد و گذشته ایران را از ابعاد گوناگون فرهنگی، اجتماعی، سیاسی و هنری مورد بررسی قرار می‌دهد. این اثر حاوی کنفرانس‌های اوست که در کلاس‌های خود تدریس نموده و به بخش‌های قبل و بعد اسلام تقسیم شده است.

او در این کتاب فقط به تحلیل و بررسی سلسله‌های موجود در ایران و تاریخی که آن‌ها رقم زده‌اند، نمی‌پردازد، بلکه گذشته‌ی کامل ایران را نیز شرح می‌دهد. همین ویژگی جامع و کامل بودن باعث شده این کتاب مورد ستایش بسیاری از علاقمندان به تاریخ قرار بگیرد.

عبدالحسین زرین کوب یکی از تاریخ‌نگاران درخشان و مطرح ایران است که کتاب‌های مشهوری در تاریخ ایران و نیز تاریخ اسلام به نگارش درآورده است. این کتاب‌ها به خاطر بیان ادبی و حماسی تاریخ از آثار پرفروش در بین ایرانیان به شمار می‌روند.

شنیدن کتاب صوتی آشنایی با تاریخ ایران به چه کسانی پیشنهاد می‌شود:

شنیدن این کتاب صوتی به افرادی که به تاریخ به ویژه تاریخ ایران علاقمند هستند، توصیه می‌شود.

در مقدمه‌ی این کتاب آمده است:

تاریخی که ملاحظه می‌فرمایید، کنفرانس‌هایی است که مرحوم دکتر زرین کوب در سال‌های 1354 الی 1355 ارائه نموده، این کنفرانس‌ها در مؤسسه روابط بین المللی وابسته به وزارت خارجه برگزار شده است. در آن سال‌ها برای داوطلبان ورود به رشته سیاسی وزارت خارجه، کلاس‌هایی تأسیس شد که از چند نفر از اساتید بنام دعوت به عمل آمد تا هر یک در رشته تخصصی خود، در آن کلاس‌ها، درس‌های خود را به شکل کنفرانس تقریر کنند که ضبط می‌شد و دانشجویان از روی ضبط برای خود جزوه تهیه می‌نمودند. در درس تاریخ این کلاس‌ها به عهده دکتر عبدالحسین زرین کوب بود که شامل دو قسمت قبل و بعد از اسلام است. این دو قسمت عبارت از 19 کنفرانس است.

مزیت این تاریخ این است که خواننده همه دانشمندانی را (اعم از غربی و شرقی) که از قرن‌ها پیش برای روشن شدن تاریخ این سرزمین اعم از خواندن کتیبه‌ها و نوشتن مقاله‌ها و کتاب‌ها و نیز مترجمین این آثار را به فارسی، می‌شناسند، در حالی که هم اثر و هم ترجمه به میزان نقد سنجیده شده است.

البته این کتاب نفیس در دسترس نبود تا اینکه همین اواخر جلد اول آن به همت آقای دکتر روزبه زرین کوب (برادرزاده استاد) و نیمه دوم به لطف خویشاوند بسیار گرامی استاد، جناب آقای مسعود مالکی که عضو وزارت خارجه بود‌ه‌اند و در آن کلاس‌ها حضور داشته‌اند، به دست آمد.

عبدالحسین زرین کوب را بیشتر بشناسیم:

عبدالحسین زرین‌کوب نویسنده، مترجم و تاریخ‌نگار در سال 1301 در بروجرد چشم به جهان گشود. او در حوزه‌های مختلفی هم‌چون تاریخ، الهیات، حقوق، ادبیات عرب و ادبیات فارسی، از خود کتاب‌های درخشانی به یادگار گذاشته که تعدادی از آن‌ها به عنوان منابع درسی و پژوهشی استفاده شدند. زرین‌کوب برای دوستداران ادب و فرهنگ چهره‌ای آشنا و برجسته است. او چندین دهه در دانشگاه‌های معتبر ایران و جهان هم‌چون دانشگاه تهران، آکسفورد، سوربن و... به تدریس پرداخته است. او علاوه بر کتاب‌های برجسته، مقاله‌های ارزشمند بسیاری نیز نوشته است. این نویسنده‌‌ی بزرگوار در سال 1378 در تهران درگذشت.

کتاب‌های او در زمینه‌های ادبیات عبارت‌اند از: «فلسفه‌ی شعر»، «با کاروان حله»، «پله پله تا ملاقات خدا»، «شعر بی‌دروغ شعر بی‌نقاب»، «از کوچه رندان»، «بحر در کوزه»، «نقد ادبی» و... .

از آثار او در زمینه‌ی تاریخ می‌توان به «تاریخ ایران بعد از اسلام»، «روزگاران»، «تاریخ مردم ایران»، «بامداد اسلام»، «کارنامه‌ی اسلام» و... اشاره کرد.

همچنین زرین‌کوب آثار ارزشمندی در زمینه‌های تحقیق، پژوهش، بررسی و ترجمه دارد که می‌توان کتاب‌های «ارزش میراث صوفیه»، «فرار از مدرسه»، «جست‌وجو در تصوف در قلمرو وجدان»، «شعله‌ی طور»، «بنیاد شعر فارسی»، «ادبیات فرانسه در قرون وسطی»، «ادبیات فرانسه در دوره‌ی رنسانس» و ... را نام برد.

در قسمتی از کتاب صوتی آشنایی با تاریخ ایران می‌شنویم:

بحث ما درباره تاریخ ایران است. البته وقتی از تاریخ ایران صحبت می‌شود نباید فراموش کرد که مجموع گذشته‌ی ایران را باید در نظر گرفت نه فقط تاریخ سلسله‌ها را، به آن صورت که شاید در دبیرستان‌ها بررسی کرده باشید. درست است که از قدیم وقتی صحبت از تاریخ می‌شده‌است (به خصوص در ایران) از تاریخ همان را می‌دانستند که سلسله‌ها چطور شروع شده‌است، هر سلسله چند نفر فرمانروا داشته است، در حقیقت مثل این که در آن گونه تاریخ‌ها فقط کنجکاوی خواننده را می‌خواستند ارضاء بکنند.

 ۱۱ ساعت و ۳۴ دقیقه، ۶۴۶ مگابایت، زبان فارسی، MP3، 
چاپ ۱۳۹۹، قیمت الکترونیکی: ۲۸۰۰۰ ت - 8.49€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50
خرید کتاب صوتی

فهرست مطالب

۲۶ دقیقه
جلسه اول - بخش اول
۱۹ دقیقه
جلسه اول - بخش دوم
۲۰ دقیقه
جلسه دوم - بخش اول
۱۹ دقیقه
جلسه دوم - بخش دوم
۲۳ دقیقه
جلسه سوم
۳۵ دقیقه
جلسه چهارم
۲۱ دقیقه
جلسه پنجم - بخش اول
۲۰ دقیقه
جلسه پنجم - بخش دوم
۲۲ دقیقه
جلسه ششم - بخش اول
۲۰ دقیقه
جلسه ششم - بخش دوم
۲۳ دقیقه
جلسه هفتم - بخش اول
۱۹ دقیقه
جلسه هفتم - بخش دوم
۲۰ دقیقه
جلسه هشتم - بخش اول
۱۹ دقیقه
قسمت هشتم - بخش دوم
۲۰ دقیقه
جلسه نهم - بخش اول
۲۳ دقیقه
جلسه نهم - بخش دوم
۲۳ دقیقه
جلسه دهم - بخش اول
۲۳ دقیقه
جلسه دهم - بخش دوم
۲۸ دقیقه
جلسه یازدهم
۳۵ دقیقه
جلسه دوازدهم
۳۵ دقیقه
جلسه سیزدهم
۳۴ دقیقه
جلسه چهاردهم
۲۵ دقیقه
جلسه پانزدهم - بخش اول
۲۲ دقیقه
جلسه پانزدهم - بخش دوم
۲۱ دقیقه
جلسه شانزدهم - بخش اول
۱۸ دقیقه
جلسه شانزدهم - بخش دوم
۲۲ دقیقه
جلسه هفدهم - بخش اول
۲۲ دقیقه
جلسه هفدهم - بخش دوم
۲۱ دقیقه
جلسه هجدهم - بخش اول
۱۸ دقیقه
جلسه هجدهم - بخش دوم

راهنمای دانلود کتاب صوتی آشنایی با تاریخ ایران

برای دانلود کتاب صوتی آشنایی با تاریخ ایران و دسترسی قانونی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

دانلود کتاب صوتی  آشنایی با تاریخ ایران

نظرات کتاب صوتی آشنایی با تاریخ ایران

majid dadres
۱۳۹۹/۶/۱۲
متاسفانه بخش‌های نخست بصورت پراکنده است و بیشتر به معرفی کتب و افراد اختصاص داده شده، به ترتیب هر سلسله و دوران رو بررسی نمیکنه، آدم گیج میشه ولی باید مثل پازل بزاری کنار هم و اینکه مجبوریم بخونیم تا بدونیم چه اتفاق‌هایی افتاده که به اینجا رسیدیم، چند ماه وقت گذاشتن و بررسی کتب تاریخی ارزشش رو داره بدونیم اجداد ما کی بودن و چیکار کردن
سید عبداله حسینی نژاد
۱۳۹۹/۱۱/۲۵
کتاب خوبیه برای کسانی که میخوان به طور خلاصه و کوتاه تاریخ ایران رو بدونن البته چند قسمت اول کمی جذاب نیست ولی از قسمت‌های بعدی خیلی خوب و جامع و شنیدنی هست
فقط چون بحث تاریخی داره به نظرم بهتر بود باصدای یک آقا اجرا می‌شد (نظر کاملا شخصی است)
زهرا حمیده
۱۳۹۹/۸/۶
با توجه به سنگینی ۴ فصل اول، کتاب چاپ‌شده‌اش مفیدتر است. در مابقی فصول، همانند کتب درسی، برخی از موارد چندین و چند بار مرور می‌شود و این چیزی نیست جز انعکاس شیوهء تدریس استاد در نویسندگی‌شان، قلم استاد زرین‌کوب روی چشمهایمان جا دارند.
مشاهد همه نظرات (۲۹)