دانلود کتاب صوتی اختر فیزیک برای افراد بی‌قرار


خرید کتاب صوتی

برای دانلود قانونی کتاب صوتی اختر فیزیک برای افراد بی‌قرار و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.

معرفی کتاب صوتی اختر فیزیک برای افراد بی‌قرار

نیل دگراس تایسن فیزیکدان مشهور جهان، در کتاب صوتی اختر فیزیک برای افراد بی‌قرار با بیانی روان و تا حدودی طنزآمیز، شگفتی‌های این دنیای پر رمز و راز را برای عموم افراد جامعه به تصویر می‌کشد.

در سال‌های اخیر به طور مکرر شاهد کشفیات کیهان‌شناسی هستیم که، سر خط اخبار علمی قرار گرفته‌اند. اگر زمان ندارید از طریق کلاس درس، فیلم‌های مستند یا کتاب‌های درسی، با کیهان آشنا شوید، ولی با وجود این، خواهان آشنایی مختصر ولی معنی‌دار با این رشته هستید، کتاب صوتی اختر فیزیک برای افراد بی‌قرار (Astrophysics for people in a hurry) را به شما پیشنهاد می‌کنیم. در این اثر، آشنایی اساسی با تمام ایده‌ها و کشفیات عمده‌ای که محرک درک نوین ما از گیتی هستند، پیدا خواهید کرد.

کتاب صوتی «اختر فیزیک برای افراد بی‌قرار» با صدای دل‌نشین پویا اشعاری و با همکاری انتشارات مازیار برای بی‌قراران علم فیزیک تولید و منتشر شده است. این اثر شما را با جدیدترین دانستنی‌های مربوط به کیهان آشنا می‌کند: از مهبانگ تا سیاه‌چاله‌ها، از کوارک تا مکانیک کوانتومی، و از جستجوی سیاره‌ها تا جستجو برای حیات در گیتی.

نیل دگراس تایسن (Neil deGrasse Tyson) اختر فیزیکدان معروف آمریکایی در سال 1958 در منهتن نیویورک چشم به جهان گشود. مادر او متخصص رشته گرونتولوژی (پیری‌شناسی) و پدرش جامعه‌شناس بود. وی بعد از گذارندن تحصیلات ابتدایی به تحصیل در دانشگاه هاروارد در رشته فیزیک پرداخت. او یکی از نخستین افرادی بوده است که پیشنهاد اصلاح تعریف سیارات را مطرح کرد که در نهایت منجر به خروج پلوتون از خانواده سیارات منظومه شمسی شد و به دلیل افتخاراتش سیارک 13123 را با نام او نامگذری کرده‌اند.

تایسن در طول دوران حرفه‌ای خود موفق به کسب مدال خدمات عمومی برجسته ناسا، مدال رفاه عمومی (2005) و جایزه استیفن هاوکینگ (2017) شد. این نویسنده بالغ بر 15 کتاب را به رشته تحریر در آورده که تنها دو کتاب او «اختر فیزیک برای افراد بی‌قرار» و «راز آفرینش جهان هستی» به فارسی ترجمه شده.

در بخشی از کتاب صوتی اختر فیزیک برای افراد بی‌قرار می‌شنویم:

«گرانش، که در میان نیروهای طبیعت از همه آشناتر است، بهترین و ناشناخته‌ترین پدیده‌های طبیعت را پدید می‌آورد. ذهن بالایی مانند باهوش‌ترین و تاثیرگذارترین فرد هزاره، یعنی آیزاک نیوتون، لازم بود تا متوجه شود که تاثیر اسرارآمیز گرانش، یعنی «عمل از فاصله دور»، ناشی از اثرات طبیعی تک تک ذرات ماده است، و اینکه نیروی جاذبه‌ی بین هر دو شیء را می‌توان با یک معادله جبری ساده توصیف کرد.»

 ۵ ساعت و ۱۳ دقیقه، ۲۸۹ مگابایت، زبان فارسی، MP3، 
چاپ ۱۳۹۷، قیمت الکترونیکی: ۲۲۰۰۰ ت - 6.99€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50
خرید کتاب صوتی

فهرست مطالب

۲۷ دقیقه
فصل اول: بزرگ‌ترین داستانی که تاکنون گفته شده
۲۱ دقیقه
فصل دوم: روی زمین همچون آسمان
۲۱ دقیقه
فصل سوم: بگذار نور باشد
۲۳ دقیقه
فصل چهارم: میان کهکشان‌ها
۳۰ دقیقه
فصل پنجم: ماده‌ی تاریک
۳۳ دقیقه
فصل ششم: انرژی تاریک
۳۱ دقیقه
فصل هفتم: کیهان در جدول
۲۳ دقیقه
فصل هشتم: درباره‌ی گرد بودن
۳۰ دقیقه
فصل نهم: نور نامرئی
۲۳ دقیقه
فصل دهم: میان سیاره‌ها
۲۶ دقیقه
فصل یازدهم: زمین فراخورشیدی
۲۵ دقیقه
فصل دوازدهم: تأملاتی در باب دیدگاه کیهانی

راهنمای دانلود کتاب صوتی اختر فیزیک برای افراد بی‌قرار

برای دانلود کتاب صوتی اختر فیزیک برای افراد بی‌قرار و دسترسی قانونی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

دانلود کتاب صوتی  اختر فیزیک برای افراد بی‌قرار

نظرات کتاب صوتی اختر فیزیک برای افراد بی‌قرار

ش شهبازی
۱۳۹۸/۳/۱۲
این کتاب درواقع به نوعی ادای دین و ابراز علاقه نویسنده آن است به علم اخترفیزیک و با زبان ساده و شیرین و قابل فهم بدون ایجاد خستگی و زدگی مواردی از تاریخ علم را بیان میکند که موجب شدند شاخه‌های متعدد و جدیدی از اخترفیزیک بوجود بیایند بعنوان مثال با ذکر سابقه چگونگی کشف عناصری از جدول مندلیف در اعصار گذشته و چگونگی بکار گیری آن روشها در عصر جدید و تغییراتی که این میان حاصل شده به زیبایی بیان میکند که برای شناخت بیشتر گیتی نیاز به رشته و شاخه جدیدی در علم با نام اختر شیمی خواهیم داشت. شنیدن این کتاب برای همه علاقه مندان جهان هستی و کائنات و علوم فضایی و فیزیک دوستان خالی از لطف نخواهد بود و با هر درجه از سواد و معلومات که باشند از آن لذت میبرند و اگر تعداد پنج عدد ستاره را علامت و نشانه یک اثر شاهکار و بی‌نهایت عالی و بی‌نقص بدانیم آنگاه به این کتاب نشان چهار ستاره دادن معلوم میکند که در دسته کتابهای فاخر و با ارزش قرار دارد. گویندگی و اجرای اثر نیز بشکل مناسب و خوب انجام شده و متناسب با موضوع کتاب به همان اندازه دلنشین است
Hosein Jamalabadi
۱۳۹۸/۶/۲۶
مختصر و عالی ب اصلاح سهل ممتنع گفته شده. صوت هم تقریبا دوست داشتنی هست. درعین حال مث‌ی کتاب ساده خاطره و.. نمیشه ساده بش گوش داد و باید کامل بش دل داد تا بفهمی چی میگه. ممنون از دست اندرکاران صوتی کردن این کتاب
نیلوفر راستی
۱۳۹۸/۱۲/۲۷
خداروشکر میکنم که تونستم این کتاب رو بخونم. پیشنهاد میشه. و کلماتی که متوجه نمیشید رو براحتی با‌ی سرچ در اینترنت براتون میاره فقط من صوتی این کتاب رو ۹ تومن گرفتم الان در یک هفته شده ۱۶ تومن؟
مشاهد همه نظرات (۲۶)