معرفی و دانلود کتاب صوتی اول عاشق خودت باش: افزایش عزت نفس در 30 روز

عکس جلد کتاب صوتی اول عاشق خودت باش: افزایش عزت نفس در 30 روز
قیمت:
50000 تومان - 5.49€
خرید کتاب صوتی
۳۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome

برای دانلود قانونی کتاب صوتی اول عاشق خودت باش و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب صوتی اول عاشق خودت باش و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب صوتی اول عاشق خودت باش: افزایش عزت نفس در 30 روز

ترس از تأیید نشدن و موردپذیرش قرار نگرفتن می‌تواند زندگی آزاردهنده‌ای برای ما بسازد. مارک رکلاو نویسنده‌ی پرفروش آمازون در کتاب صوتی اول عاشق خودت باش راه‌کارهای مناسبی برای از بین بردن شک به خود، کمال‌گرایی و اضطراب پیشنهاد می‌دهد. با استفاده از ایده‌های او دیگر نیازی به تأیید دیگران نداریم. توصیه‌های نویسنده برای افزایش و بهبود عزت‌نفس در 30 روز طراحی شده است.

درباره‌ی کتاب صوتی اول عاشق خودت باش

عشق به خود و عزت‌نفس با هم رابطه‌ی مستقیم دارند. مارک رکلاو (Marc Reklau) در کتاب صوتی اول عاشق خودت باش (Love Yourself First) با تأکید بر اهمیت عزت‌نفس سعی می‌کند راه‌های غلبه بر اضطراب، تنش، حس ناامنی و عدم اعتمادبه‌نفس را آموزش دهد. عزت‌نفس بر تمام جنبه‌های زندگی ما تأثیر می‌گذارد؛ روابط ما با دیگران، سطح اعتمادبه‌نفس،‌ موفقیت حرفه‌ای، شادی و آرامش درونی تحت تأثیر میزان علاقه‌ای که به خودمان داریم تغییر می‌کند. کسی که حس خوبی به خود و توانایی‌هایش نداشته باشد نمی‌تواند از دیگران انتظار داشته باشد او را به رسمیت بشناسند. چنین فردی نمی‌تواند دیگران را دوست داشته باشد چراکه هیچ علاقه‌ای به خود ندارد.

بالا بردن عزت‌نفس بر تصمیم‌گیری‌های ما تأثیر عمیقی می‌گذارد. انگیزه‌های ما بر اساس تصوری که از خودمان داریم شکل گرفته و اهداف و عملکرد ما تابع باوری است که به خودمان داریم. برای مارک رکلاو تفاوت مهمی بین اعتمادبه‌نفس و عزت‌نفس وجود دارد. او اعتمادبه‌نفس را ناشی از عزت‌نفس می‌داند. تصوری که یک فرد از ارزش و توانایی‌های خود دارد، عزت‌نفس او را می‌سازد. عزت‌نفس احساسی است که فرد به خود دارد و بر روی جنبه‌های مختلف شخصیت او ازجمله اعتمادبه‌نفس تأثیر می‌گذارد. از نظر او اعتمادبه‌نفس معطوف به تصور ما از توانایی انجام یک کار خاص یا دست یافتن به هدفی مشخص است. کتاب صوتی اول عاشق خودت باش با کمک به بالا بردن عزت‌نفس یک فرد درواقع شرایط افزایش اعتمادبه‌نفس او را نیز مهیا می‌کند.

یکی از دلایل تنفر از خود و نداشتن عزت‌نفس خاطرات گذشته و تجربیاتی است که همواره به افراد هجوم می‌آورند. مارک رکلاو در کتاب صوتی اول عاشق خودت باش از امکان شروع دوباره سخن می‌گوید. اگر این افراد بتوانند تجربیات ناگوار گذشته را کنار گذاشته و از امروز آغاز کنند می‌توانند عزت‌نفس سالمی برای خود بسازند. از نظر او کسانی که هنوز خود را برای اشتباهات گذشته سرزنش می‌کنند باید از همین حالا برای تغییر عادت‌های خود اقدام کنند. آن‌ها باید صدای درونی خود را کنار گذاشته و با تکیه بر نکات مثبتی که از خود می‌دانند عاشق خود شوند.

وجود منتقدی درونی که همیشه تفکراتی منفی دارد باعث می‌شود ترسی فلج‌کننده نسبت به قضاوت‌های دیگران داشته باشیم. مارک رکلاو در کتاب صوتی اول عاشق خودت باش به ما یاد می‌دهد تا این منتقد درونی را کنار گذاشته و عزت‌نفس خود را بسازیم. اینکه بتوانیم بدون احساس گناه اشتباه کنیم و از این اشتباهات درس بگیریم از نکات مهمی است که توصیه‌های او به شنوندگان این کتاب صوتی هدیه می‌دهد.

باورهای مخربی وجود دارد که افراد به‌مرور دچار آن‌ها می‌شوند. کتاب صوتی اول عاشق خودت باش کمک می‌کند از این باورها خلاص شویم. جملاتی مانند «من قربانی هستم»، «من قدرت تصمیم‌گیری ندارم»، «من به‌اندازه‌ی کافی خوب نیستم» و «من لیاقت این دستاوردها را ندارم» صدای تفکر منفی درونی ما است. مارک رکلاو جمله‌های جدیدی پیشنهاد می‌کند تا تفکر منفی را با تفکر مثبت جایگزین کنیم. این شروع مسیر عشق ورزیدن به خود است. مرحله‌ی بعدی پذیرفتن اشتباهات، ‌ضعف‌ها و کاستی‌هایی است که در وجود ما قرار دارند.

مارک رکلاو در این کتاب صوتی ما را در مسیر پذیرفتن خود واقعی و دوست داشتن خودمان راهنمایی می‌کند. با به دست آوردن عزت‌نفس می‌توانیم اعتمادبه‌نفس بیشتر، روابط اجتماعی بهتر و آرامش درونی پررنگ‌تری داشته باشیم. کسی که پیش از هر چیز عاشق خود باشد می‌تواند احساسات، عقاید و باورهای خود را راحت‌تر بیان کند و تصویر دلخواه خود را بسازد.

کتاب اول عاشق خودت باش توسط فاطمه لطفی به فارسی ترجمه شده است. نسخه‌ی چاپی این کتاب را انتشارات یوشیتا در اختیار خوانندگان قرار داده و نسخه‌ی صوتی آن با همکاری استودیو نوار و صدای سحر بیرانوند تهیه و تولید شده است.

کتاب صوتی اول عاشق خودت باش برای چه کسانی مناسب است؟

کسانی که دوست دارند عادت‌های خود تخریبی را از بین ببرند و حس بهتری به خودشان داشته باشند می‌توانند از توصیه‌های این کتاب صوتی استفاده کنند. خوانندگان و شنوندگان کتاب‌های صوتی انگیزشی از مخاطب‌های این کتاب خواهند بود.

با مارک رکلاو بیشتر آشنا شویم

مارک رکلاو نویسنده، سخنران و مربی درزمینه‌ی موفقیت و خودسازی است. او اولین کتاب خود را در سال 2014 بعد از اخراج شدن از کار نوشت. موفقیت او در سخت‌ترین شرایط باعث شد به‌عنوان مثالی از عملی بودن راه‌کارها و توصیه‌هایش موردتوجه خوانندگان در سراسر جهان قرار بگیرد. کتاب‌های او به بیش از 15 زبان مختلف ترجمه شده است. «در 30 روز عادت‌هاتو تغییر بده و زندگیتو بساز» و «مینیمالیست شاد» از کتاب‌های مارک رکلاو است که به فارسی ترجمه شده‌اند.

در بخشی از کتاب صوتی اول عاشق خودت باش می‌شنویم

عزت‌نفس واقعی را با نگرش و رفتار مردمی که خودشیفته، خودخواه و مغرور هستند، اشتباه نگیرید. این‌ها نشانه‌های عزت‌نفس نیست، بلکه نشانه کمبود آن است و به آن عزت‌نفس ساختگی یا عزت‌نفس کاذب گفته می‌شود. عزت‌نفس کاذب فقط تظاهر به خودباوری دارد و عزت‌نفسی است که حقیقت ندارد. در این افراد توهم داشتن خصوصیات عزت‌نفس وافعی بیش از دیگر افراد است.

اما همه‌ی ما این را می‌دانیم. کسی که با خودنمایی وارد اتاق می‌شود، لاق می‌زند، مانند ملکه‌ها رفتار می‌کند، احتمالا اعتماد‌به‌نفس بالایی ندارد. درواقع، این رفتار دقیقا برعکس عزت‌نفس سالم است. افراد با عزت‌نفس بالا، تواضع بیشتری دارند و مدام خودنمایی نمی‌کنند.

هدف واقعی افراد دارای عزت‌نفس کاذب این است که در مقابل کاهش اضطراب «اشتباه و آسیب‌پذیری» از خودشان محافظت کنند و حس امنیت کاذب را به وجود بیاورند و بنابراین، نیازهای عزت‌نفس واقعی را کاهش می‌دهند.

به‌طور کلی، افرادی که دارای عزت‌نفس کاذب هستند، برای خودشان -و دیگران- طبق دستاورد و داشته‌هایشان ارزش قائل هستند و برای شخصیت واقعیت وجودی آن‌ها ارزش قائل نیستند. عزت‌نفس واقعی بر روی واقعیت بنا شده است؛ در عملکرد واقعی، در موفقیت واقعی و در تمرین واقعی. بله -احتمالا شاهد آمدن آن بودید- عزت‌نفس واقعی نتیجه تلاش و سخت‌کوشی است.

فهرست مطالب کتاب صوتی

نمونه
2 دقیقه
معرفی
6 دقیقه
مقدمه
36 دقیقه
بخش اول: شما صاحب‌اختیار هستید
34 دقیقه
بخش دوم: عملکرد درونی
30 دقیقه
بخش سوم: شخصیت واقعی خودتان باشید
38 دقیقه
بخش چهارم: شادی یک انتخاب است
28 دقیقه
بخش پنجم: قدرت تمرکز
32 دقیقه
بخش ششم: جسم و ذهن
35 دقیقه
بخش هفتم: در زمان حال زندگی کنید
1 دقیقه
عوامل تولید

مشخصات کتاب صوتی

نام کتابکتاب صوتی اول عاشق خودت باش: افزایش عزت نفس در 30 روز
نویسنده
مترجمفاطمه لطفی
گویندهسحر بیرانوند
ناشر چاپیانتشارات یوشیتا
ناشر صوتی استودیو نوار
سال انتشار۱۴۰۲
فرمت کتابMP3
مدت۴ ساعت و ۲ دقیقه
زبانفارسی
موضوع کتابکتاب صوتی روانشناسی و موفقیت، کتاب موفقیت و خودسازی
قیمت نسخه صوتی
50000 ت - 5.49 یورو
خرید کتاب صوتی

نقد، بررسی و نظرات کتاب صوتی اول عاشق خودت باش

Majid Amani
۱۴۰۲/۱/۲۵
اگه میخواهید راهکارها کاملاً در ذهنتون بشینن و راهکارهای بیشتری رو در زندگیتون پیاده سازی کنین هم نسخه چاپی این کتابو خریداری کنیدُ بخونید و همون مقداری که در طولِ کتابو مطالعه کردین به نسخه صوتیش هم در همون مقدار گوش بدین اینطوری هم بهتر مطالبو درک میکنین و هم راهکارها برای وارد کردن در زندگیتون شفاف تر در دسترستون هستن
به امیدِ موفقیتِ همه‌ی ما
پريسا
۱۴۰۲/۲/۱۰
سلام ودرود 😊 به خوانندگان شنوندگان کتاب عاشق خودت باش هزاربار گوش بدی کمه واقعا این کتاب واقعیت رو روایت میکنه منکه از خودم نا امید بودم ولی الان عاشق خودم شدم وبرای خودم وقت بیشتری میزارممم زندگیم زیر رو شد ممنونم
امید آذرآیین
۱۴۰۲/۲/۱۵
سلام این کتاب اول از همه کمک میکنه که منبع هرکاری برمیگرده به خود شخص و اینکه داره به ما میفهمونه که برا انجام دادن هر کاری اصلا نباید به اینکه دیگران چه دیدگاهی در مورد تو دارن رو فکر کرد و... خلاصه اینکه فوق العاده کتاب عالی هستش...
Eli Ta
۱۴۰۲/۲/۲۸
کتاب خوبی بود، کمی انتظارم بیشتر بود، اما خوبه. من کتاب متنی رو قبلا خریده بودم اما برای فرار از تنبلی، کتاب صوتی رو هم خریدم.
کتاب خوبیه، شاید خیلی مواردش رو بدونیم، بعضیا هم جدید هستند، خوبیش این بود که منسجم و کنار هم، قرار گرفته بودند.
یک یادآوری
Tara D
۱۴۰۲/۱/۳۱
عنوان خوبی داره ولی اصلا نمیگه چجوری اول عاشق خودمون باشیم، بیشتر تمرکزش رو سرزنش کردن برای کارایی هست که تا الان انجام دادیم. کمی هم در مورد قانون جذب صحبت میکنه. صدای گوینده خوبه و گیرا.
Loebat Lotfi
۱۴۰۲/۱/۲۲
این کتاب عالیه
انقدر که دنبال باقی آثار این نویسنده بگردم
و کتابهای فیزیکیش رو به کتابخونه‌ام اضافه کنم
Atieh Karimi
۱۴۰۲/۲/۲۹
کتاب انگیزشی خوبیه... ولی موضوعات و تیتر‌های تکراری خیلی زیاد داره... بعضی تیترها در سه چهار فصل، تکرار شده... اما صدای گوینده‌اش خیلی جذابه و من واقعا لذت بردم
علی حقگو
۱۴۰۲/۳/۱۵
واقعاً از گوش دادن به این کتاب لذت بردم. جمله به جمله‌اش زیبا و ارزشمند بود. مشتاق شدم بقیه کتاب‌های این نویسنده رو هم مطالعه کنم.
sahar shado
۱۴۰۲/۲/۲۲
واقعا کتاب خوبی بود.. شاید نکات تکراری تمام کتابهای عزت نفس و عشق بخود رو بیان میکنه.. اما بنظرم.. میتونه مفید باشه
Parisa Alvan
۱۴۰۲/۲/۱۹
وای عاشقش شدم تو بهترین زمان ممکن چشمم بهش خورد و دارم ازش لذت میبرم، در ضمن صدای گوینده هم عالیه و باعث‌جذب بیشتر میشه
الهام محمودی
۱۴۰۲/۲/۵
درود، من این کتابو خونده بودم عالیه و الانم صوتیشو گرفتم که مرتب تو گوشم باشه و ملکه ذهنم بشه.
سپیده
۱۴۰۲/۲/۳۱
عالی واقعا نیازه که هر شخصی یکبار این کتابو گوش بده یا بخونه کتاب بی نظیری هستش ممنون از کتابراه
.م کثیر
۱۴۰۲/۱/۲۹
عزت نفس داشتن لازمه شخصیت هر فردی
کتاب روان و قابل درکی هستش پیشنهاد میکنم گوش کنید
Nahid Hosseyni
۱۴۰۲/۳/۱۰
کتاب خوبی بود در مورد غلبه بر عدم اعتماد بنفس و. نیاز به تایید دیگران
طاهره محمدخانی
۱۴۰۲/۳/۴
برام جالب بود، نکته‌هایی که عنوان می‌شه رو من امتحان کردم و همگی جواب داده
مشاهده همه نظرات 34

راهنمای مطالعه کتاب صوتی اول عاشق خودت باش

برای دریافت کتاب صوتی اول عاشق خودت باش و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.