دانلود کتاب صوتی این کتاب را فعلا نخر: هنر پشت گوش انداختن


خرید کتاب صوتی

برای دانلود قانونی کتاب صوتی این کتاب را فعلا نخر: هنر پشت گوش انداختن و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.

معرفی کتاب صوتی این کتاب را فعلا نخر: هنر پشت گوش انداختن

کتاب صوتی این کتاب را فعلا نخر: هنر پشت گوش انداختن اثر جان پری، با زبان فلسفی ساده‌‌ای، به پشت گوش‌اندازها کمک می‌کند تا از این خصلت رها شوند و زندگیشان را تغییر دهند. با کمک این کتاب می‌توانید از یاس و بی‌انگیزگی خلاص شوید و استعدادهای واقعی خود را شکوفا کنید.

بسیاری از ما پشت‌گوش‌انداز هستیم و از این بابت ناراحتیم. ما می‌کوشیم از این خصلت خود رها شویم، در حالی که می‌توانیم آن را به یک هنر تبدیل کنیم؛ هنری که موجب خلاقیت و شکوفایی استعدادهای واقعی ما می‌شود. چگونه؟ این کتاب به تو می‌گوید چگونه می‌توان این کار را کرد.

اهمال‌کاری، پشت گوش‌اندازی، تنبلی، دفع الوقت یا هر اسم دیگر، بلایی است که تأثیرات بسیار بدی در زندگی ما می‌گذارد. قرار نیست ما لزوماً آدم تنبلی باشیم که هیچ کاری انجام نمی‌دهد. ممکن است شما مدیر بسیار موفقی باشید اما خودتان می‌دانید در مواقعی اهمال کاری می‌کنید و کارهایی را انجام می‌دهید که لازم نیست الان انجام شوند. شما می‌توانید جایگاه بسیار بالاتری نسبت به جایگاه فعلی خود داشته‌ باشید، اما به خاطر اهمال‌ کاری فعلاً به همین جایگاه بسنده کرده‌اید.

در مثال بالا ممکن است که شما جایگاه بسیار بالایی داشته باشید، جایگاهی که ممکن است آرزوی خیلی‌ها باشد، اما توان شما بیشتر است! اهمال کاری بلاهای زیادی را بر سر ما می‌آورد. فرصت‌های بسیار زیادی را از دست می‌دهیم. فرصت‌هایی که ممکن است فقط یک بار به سراغ ما بیایند. فرصت‌هایی که اگر زودتر به فکرش بودیم قطعاً نتایج بهتری می‌گرفتیم.

کتاب این کتاب را فعلا نخر (Don't buy this book now) در ده فصل تدوین شده است. عناوین این فصل‌ها عبارت‌اند از: «پشت‌گوش‌اندازی سامان‌یافته»، «رابطه‌ی پشت‌گوش‌اندازی و کمال‌گرایی»، «فهرست‌ کردن کارها»، «میزان و موزون باش»، «کامپیوتر و پشت گوش‌اندازی»، «بهانه‌ای برای سازمان‌دهی افقی»، «همکاری با دشمن؟»، «فواید جانبی»، «آیا باید از دست پشت گوش‌اندازان عصبانی باشیم؟» و «نتایجی ژرف».

اگر پشت گوش انداختن مداوم، انگیزه و امیدتان را از بین برده، کارهای مهمی که می‌‏خواهید انجام دهید، مدت‏‌ها است که انتظارتان را می‏‌کشند و دنبال راهی برای خروج از وضعیت خود هستید، این کتاب صوتی برای شما است. توصیه‏‌ها و تمرین‏‌های گام‏‌به‏‌گام این کتاب، کمک‌‏تان می‏‌کند تا کارهایتان را سر و سامان دهید و پرانرژی‏ و پرامیدتر از قبل، اهداف‏‌تان را دنبال کنید.

جان پری (John Perry) استاد فلسفه‌‏ی دانشگاه استنفورد آمریکا است. پری تاکنون کتب ارزشمندی بسیاری منتشر ساخته که بیشتر آنان در حوزه‏‌ی فلسفه‏‌ی تخصصی هستند. از میان این کتاب‏‌ها می‏‌توان به «موقعیت‏ و برخورد» و «هویت، هویت شخصی و خود» اشاره نمود.

در قسمتی از کتاب صوتی این کتاب را فعلا نخر می‌شنویم:

«آدم‌‏ها طبیعتا حیواناتی عاقل هستند. نه آن است که گفته‏‌اند: «الانسان حیوان ناطق»؟ از قرار معلوم، توانایی تعقل ماست که ما را از سایر حیوانات متمایز کرده است، پس ما باید به طوری شگفت‏‌آور معقول باشیم، و هر عمل خود را با میزان عقل خود بسنجیم و براساس همین سنجش، بهترین کار ممکن را انجام دهیم. افلاطون و ارسطو چنان غرق ایده‌‏آل‏‌ها بودند که در عدم تطابق رفتار ما با عقلانیت ناب مسئله‌‏ای یافتند به نام آکراسیا، راز این‏که چرا آدم‌‏ها عمدا به کارهایی دیگر مشغول می‏‌شوند، به‏‌جای آن که به کاری مشغول شوند که فکر می‏‌کنند بهترین کاری‏ست که باید انجام بدهند.

فکر می‏‌کنم شکست در پایبندی به آرمان «معقول بودن در عمل» است که موجب بسیاری از ناخرسندی‏‌های غیرضروری ماست. شیوه‏‌ی عمل بسیاری از ما، عاقلانه نیست؛ شیوه‏‌ی عمل من نیز چنین نیست. البته، شیوه‏‌ی کنونی عمل ما، معمولا موثر نیز هست. بنابراین دلیلی ندارد برای اعمال نامعقول خود شرمنده و مایوس باشیم.

عامل عمده‏‌ی شکست من در پایبندی به این آرمان، «پشت گوش انداختن» است. در سال 1995، هنگامی که کار نمی‏‌کردم روی پروژه‏ای که باید روی آن کار می‏‌کردم، به‌‏تدریج احساس بدحالی کردم. اما بعد متوجه نکته‏‌ای شدم. در کل، من به ‏‌عنوان کسی که کارهایی بسیار و درخور کرده بود و تحقیقاتی معقول برای دانشگاه استنفورد انجام داده بود و به فلسفه خدمت کرده بود، شهرتی به هم زده بودم. یک پارادوکس.

به‌ ‏جای آن‏که روی مهم‏‌ترین پروژه‏‌هایم کار کنم، شروع کردم به اندیشیدن به این مسئله‌‏ی بغرنج. دریافتم که من کسی هستم که به او می‏‌گویند: پشت ‏‌گوش‌‏‏انداز سامان ‏‌یافته: کسی که با انجام‌‏ ندادن کارهای دیگر، خود را درگیر یک ‏‌عالمه کار می‏‌کند؛ یعنی کسی که کارهایی بسیار انجام می‏‌دهد تا کاری را انجام ندهد. هنگامی که متوجه می‏‌شویم آدمی پشت‌ ‏گوش‌‏انداز هستیم و از انجام ‏دادن کارهای مهم زندگی‏مان طفره می‌‏رویم، به طرزی شگفت، روحیه‏‌ی خود را باز می‌‏یابیم و در ضمن، عملا چیزهایی را عوض می‌‏کنیم تا توانایی خود را برای انجام‌‏دادن کارهای مهم زندگی‏‌مان را بالا ببریم. زیرا هنگامی که جو مسموم احساس شرم و سرخوردگی زدوده می‏‌شود، ما نسبت به چیزهایی که مانع انجام‌دادن کارهای مهم و ضروری زندگی‏‌مان می‌‏شوند، فهمی روشن‌‏تر پیدا می‌‏کنیم.»

 ۱ ساعت و ۵۸ دقیقه، ۱۱۲ مگابایت، زبان فارسی، MP3، 
چاپ ۱۳۹۷، قیمت الکترونیکی: ۲۲۰۰۰ ت - 6.99€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50
خرید کتاب صوتی

فهرست مطالب

۱۳ دقیقه
این کتاب را فعلا نخر
۱۳ دقیقه
پشت گوش‌اندازی سامان یافته
۲۱ دقیقه
رابطه پشت گوش‌اندازی و کمال‌گرایی
۹ دقیقه
فهرست کردن کارها
۵ دقیقه
میزان و موزون باش
۶ دقیقه
کامپیوتر و پشت گوش اندازی
۱۰ دقیقه
بهانه‌ای برای سازماندهی افقی
۹ دقیقه
همکاری با دشمن
۹ دقیقه
فواید جانبی
۱۰ دقیقه
آیا باید از دست پشت گوش‌اندازان عصبانی باشیم؟
۶ دقیقه
نتایجی ژرف
۸ دقیقه
پیوست: چگونه این عادت را ترک کنیم؟

راهنمای دانلود کتاب صوتی این کتاب را فعلا نخر: هنر پشت گوش انداختن

برای دانلود کتاب صوتی این کتاب را فعلا نخر: هنر پشت گوش انداختن و دسترسی قانونی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

دانلود کتاب صوتی  این کتاب را فعلا نخر: هنر پشت گوش انداختن
فاطمه ن
۱۳۹۷/۹/۱۱
باشه نمیخرم
Mahdieh Namnik
۱۳۹۷/۹/۱۰
با زندگی ایرانی بسیار تطابق دارد، پس میتواند در درک ریشه‌ی تنبلی‌ها موثر باشد.
fatemeh Ebrahnimi_
۱۳۹۷/۱۰/۵
کتاب مفید و جالبیه 😊
مشاهد همه دیدگاه‌ها (۱۴)