دانلود کتاب صوتی بابا گوریو


خرید کتاب صوتی

برای دانلود قانونی کتاب صوتی بابا گوریو و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.

معرفی کتاب صوتی بابا گوریو

کتاب صوتی بابا گوریو نوشته‌ی انوره دوبالزاک، یکی از شاهکارهای رئالیستی در ادبیات اروپا و جهان شناخته می‌شود و داستان پدری مهربان و جوانی روستایی را روایت می‌کند که در پاریس قرن نوزدهم میلادی زندگی می‌کنند و هرکدام اتفاقات سخت و عجیبی را از سر گذرانده‌اند.

درباره کتاب صوتی بابا گوریو:

یکی از بهترین رمان‌های رئالیستی که به خوبی توانسته وضعیت اجتماعی و سیاسی زمانه خود را منعکس کند، کتاب باباگوریو (Le Pere Goriot) نام دارد. انوره دوبالزاک در این رمان زندگی درهم تنیده سه شخصیت مثبت و منفی را در پاریس 1819 میلادی به تصویر می‌کشد و تغییرات عمیق جامعه فرانسه را در لابه‌لای اتفاقات داستان بیان می‌کند.

باباگوریو به عنوان یکی از شخصیت‌های اصلی کتاب، پیرمردی مهربان و خانواده دوست است که در گذشته مغازه رشته فروشی داشته و با دو دختر خود زندگی می‌کرده است. او عشق عجیبی به فرزندانش دارد و به همین خاطر تمام ثروت و اعتبارش را برای آن‌ها خرج می‌کند اما دخترانش پس از گرفتن حق ارث خود، گوریو را طرد می‌کنند و پدرشان را در وضعیت اسفناک و سختی رها می‌کنند.

اوژن راستینیاک نیز جوانی ساده‌دل، فقیر و روستایی‌ست که به امید کسب ثروت و مقام به پاریس آمده و در مهمانخانه‌ای سکونت دارد. او در همانجا با باباگوریو دیدار می‌کند و هم‌صحبت همدیگر می‌شوند.

نویسنده در این رمان به خوبی پاریس بورژوایی قرن نوزدهم را توصیف می‌کند و با استفاده از شخصیت‌ پردازی‌های دقیق و معرفی طبقات اجتماعی آن دوران، جامعه فرانسه را با تمام جاه‌طلبی‌ها و ضعف‌ها و خوبی‌هایش به تصویر می‌کشد. همچنین دوبالزاک از طریق داستان باباگوریو و دختران سنگ دلش، با دید منتقدانه و بدبینامه‌ای ماهیت خانواده و ازدواج را تجزیه و تحلیل می‌کند.

کتاب صوتی بابا گوریو برای چه کسانی مناسب است؟

اگر به ادبیات واقع گرایانه و داستان‌های فرانسوی علاقه‌مند باشید، این رمان کلاسیک به شما پیشنهاد می‌شود.

انوره دوبالزاک را بیشتر بشناسیم:

او نویسنده‌ نامدار و پرکار فرانسوی‌ست که به عنوان پیشوای مکتب رئالیسم در ادبیات اروپا شناخته می‌شود و در طول زندگی ادبی خود بیش از صد مقاله، رمان و نمایشنامه را نوشته است. انوره دوبالزاک (Honoré de Balzac) در سال 1799 میلادی در خانواده‌ای متوسط در شهر تور فرانسه به دنیا آمد. وی از همان کودکی خواننده‌ای مشتاق و متفکری مستقل بود و با بسیاری از سبک‌های تدریس در مدرسه کنار نمی‌آمد. حتی بعدها در بزرگسالی نیز تلاش کرد در رشته حقوق تحصیل کند اما به خاطر روال عادی و خشک قانونی از این کار سر باز زد و باوجود مشکلات مالی فراوان به دنیای ادبیات روی آورد.

بالزاک به علت مشاهده دقیق جزئیات و نمایش بدون فیلتر جامعه، یکی از بنیانگذاران رئالیسم در ادبیات اروپا قلمداد می‌شود و به خاطر شخصیت پردازی‌های چند وجهی‌اش شهرت دارد. حتی شخصیت‌های فرعی داستان‌هایش نیز پیچیده و از نظر اخلاقی مبهم و کاملاً انسانی هستند. همچنین شهر پاریس همواره زمینه بسیاری از نوشته‌هایش بوده و با جزئیات بالا آن را توصیف کرده است.

بسیاری از آثار انوره دوبالزاک به صورت فیلم درآمده و داستان‌نویسان بزرگی همچون امیل زولا، چارلز دیکنز، گوستاو فلوبر، هنری جیمز از او تاثیر پذیرفته‌اند.

برخی از مهم‌ترین آثار او عبارتند از: « دهقانان، اوژنی گرانده، زن سی‌ساله، گوسفند سیاه، دخترعمو بت، خاطرات یک کشیش دهکده، دخترعمو بت، پسرعمو پونس، زنبق دره، دختر چشم‌طلایی»

در بخشی از کتاب صوتی بابا گوریو می‌شنویم:

راستینیاک برای آنکه میدان نبرد خود را کاملا بشناسد، قبل از آنکه اقدام به حمله به خانه نوسینگن کند، خواست که از زندگی گذشته باباگوریو باخبر شود. او اطلاعات دقیقی در این باره به دست آورد که می‌توان آن را چنین خلاصه کرد؛ ژان ژوکین کوریو قبل از انقلاب کارگر رشته سازی بود و در کار خود استاد و صرفه‌جو و به اندازه کافی با جربزه که توانست محل کسب استاد خود را بخرد. از قضا استاد او در اولین قیام سال 1789 کشته شد.

او در کوچه ژوسین نزدیک میدان گندم مستقر شد و آنقدر عقل در سرش بود که ریاست شورای محله را قبول کند تا بتواند کسب خود را زیر حمایت اشخاص منتفذ آن دوره پرخطر ادامه دهد. این عقل و زیرکی سرمنشاء ثروت او شد. در قحطی راست یا دروغی که در نتیجه آن قیمت غلات در پاریس به میزان هنگفتی رسید، پایه دارایی او گذاشته شد. مردم دم دکان‌های نانوایی خود را می‌کشتند، حال آنکه برخی اشخاص رشته فرنگی یا بعضی خمیرها را بدون هیچ ازدحامی از عطاران می‌خریدند.

 ۱۳ ساعت و ۲۵ دقیقه، ۷۴۶ مگابایت، زبان فارسی، MP3، 
چاپ ۱۴۰۰، قیمت الکترونیکی: ۴۸۰۰۰ ت - 14.99€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50
خرید کتاب صوتی

فهرست مطالب

۳۲ دقیقه
بخش اول
۳۰ دقیقه
بخش دوم
۲۸ دقیقه
بخش سوم
۳۱ دقیقه
بخش چهارم
۳۱ دقیقه
بخش پنجم
۳۳ دقیقه
بخش ششم
۲۷ دقیقه
بخش هفتم
۳۴ دقیقه
بخش هشتم
۳۲ دقیقه
بخش نهم
۳۵ دقیقه
بخش دهم
۲۲ دقیقه
بخش یازدهم
۳۱ دقیقه
بخش دوازدهم
۲۸ دقیقه
بخش سیزدهم
۳۰ دقیقه
بخش چهاردهم
۲۸ دقیقه
بخش پانزدهم
۳۱ دقیقه
بخش شانزدهم
۲۹ دقیقه
بخش هفدهم
۳۵ دقیقه
بخش هجدهم
۳۳ دقیقه
بخش نوزدهم
۲۸ دقیقه
بخش بیستم
۳۴ دقیقه
بخش بیست و یکم
۲۸ دقیقه
بخش بیست و دوم
۳۰ دقیقه
بخش بیست و سوم
۳۱ دقیقه
بخش بیست و چهارم
۳۲ دقیقه
بخش بیست و پنجم
۴۴ دقیقه
بخش بیست و ششم

راهنمای دانلود کتاب صوتی بابا گوریو

برای دانلود کتاب صوتی بابا گوریو و دسترسی قانونی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

دانلود کتاب صوتی  بابا گوریو

نظرات کتاب صوتی بابا گوریو

هیچ نظری برای این کتاب ثبت نشده است.