دانلود کتاب صوتی تنگسیر


خرید کتاب صوتی

برای دانلود قانونی کتاب صوتی تنگسیر و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.

معرفی کتاب صوتی تنگسیر

کتاب صوتی تنگسیر اولین رمان و به عقیده بسیارى شاهکار و رئالیستى‌ترین اثر صادق چوبک است که در سال ۱۳۴۲ شمسی منتشر شده است.

کتاب صوتی تنگسیر داستانی است بر مبنای عدالت‌خواهی و سر به شورش برداشتن مردی که در تنگنای رذالت‌های معتمدین یک شهر، ثمره‌ی عمری زحمت خودش را بر باد رفته می‌بیند و چون هیچ مرجعی را برای دادخواهی نمی‌یابد تحمل این ننگ را نمی‌کند. اسلحه در دست می‌گیرد و همه آنان که سال‌ها تحقیرش کرده‌اند مجازات می‌کند.

کتاب صوتی تنگسیر، داستان ظلم و ستمی است که نهایتاً سبب انتقام‌گیری و مبارزه‌ای فردی علیه بی‌عدالتی اجتماعی موجود می‌شود. داستان در فضایی کاملاً بومی تعریف می‌شود، تماماً با لهجه و اصطلاحات بومی منطقه‌ای به نام تنگسیر در بوشهر اتفاق می‌افتد. تنگسیر، به مردی و زنی از مردم تنگستان که از توابع دشتستان است گفته می‌شود. قهرمان داستان زایر محمد مردی است ساده، پاک و خانواده دوست ولی برخی از شهرنشینان بندری سرمایه و دارایی وی را به امانت گرفته و خرج کرده‌اند. زایر محمد بر آن می‌شود تا از آنان انتقام سختی بگیرد. پس با زن و دو فرزندش وداع می گوید تا برای نگاهبانی از درستکاری و آبرو و مردانگی خود آخرین راه چاره را در پیش گیرد.

زایر محمد بر خلاف شخصیت‌های دیگر چوبک نشانه‌ی بهترین و درخشان‌ترین ویژگی‌های سلحشوری و جوانمردی است و از نادر کاراکترهای نوشته‌های صادق چوبک است که آگاهانه و به رغم ایمان دینی استوار خود برای انتقام حاضر می‌شود و آن را به خداوند واگذار نمی‌کند.

زبان و لحن روایت کتاب تنگسیر و هم‌چنین قصه‌ی جذابش، آن را به یکی از ماندگارترین رمان‌های فارسی تبدیل کرده است. تنگسیر با آمیزه‌ای از رگه‌های اجتماعی و سنن مردم تنگستان، برشی تاریخی از اواخر دوره‌ی قاجار است و یکی از اندک داستان‌هایی است که در ایران سبب پیوند کتاب و سینما شده است. چوبک روان می‌نوسید با ذکر دقیق جزئیات که تمام داستان در ذهن مخاطب شکل میگیرد.

صادق چوبک در ۱۲ تیرماه ۱۲۹۵ در بوشهر متولد شد. او را همراه بزرگ علوی و صادق هدایت، پدران داستان‌نویسی نوین ایرانی می‌دانند. بیشتر آثار چوبک درمورد فقر خدا و دین ستیزی می‌باشد. او می‌کوشد با عریان کردن حقیقت به طرح تمایلات جنسی و طبقه مستضعف جامعه می‌پردازد. عده ای از منتقدان او را ناتورالیسم  و عده‌ای او را نویسنده رئالیسم می‌دانند.

از آثار مشهور وی می‌توان از مجموعه داستان انتری که لوطی‌اش مرده بود و رمان‌های سنگ صبور و تنگسیر نام برد.

فهرست مطالب

۲۴ دقیقه
فصل اول - بخش اول
۱۵ دقیقه
فصل اول - بخش دوم
۲۷ دقیقه
فصل دوم - بخش اول
۲۴ دقیقه
فصل دوم - بخش دوم
۲۵ دقیقه
فصل سوم
۳۳ دقیقه
فصل چهارم
۲۷ دقیقه
فصل پنجم
۳۶ دقیقه
فصل ششم
۲۶ دقیقه
فصل هفتم - بخش اول
۲۰ دقیقه
فصل هفتم - بخش دوم
۲۶ دقیقه
فصل هشتم - بخش اول
۲۱ دقیقه
فصل هشتم - بخش دوم
۲۵ دقیقه
فصل نهم
۲۰ دقیقه
فصل دهم
۱۴ دقیقه
فصل یازدهم
۱۹ دقیقه
فصل دوازدهم
۲۴ دقیقه
فصل سیزدهم
 ۶ ساعت و ۴۴ دقیقه، ۳۷۲ مگابایت، زبان فارسی، MP3، 
چاپ ۱۳۹۶، قیمت الکترونیکی: ۱۲۰۰۰ ت - 4.49€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50
خرید کتاب صوتی

راهنمای دانلود کتاب صوتی تنگسیر

برای دانلود کتاب صوتی تنگسیر و دسترسی قانونی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

دانلود کتاب صوتی  تنگسیر
فائقه فهیمی
۱۳۹۷/۵/۲۳
مگه میشه چوبک و آثارشو دوست نداشت
Hamed Zeyghami
۱۳۹۷/۵/۱۳
شاهکار و دیگر هیچ
فروزان نظری
۱۳۹۸/۸/۲۸
هم داستان و هم خوانش و شخصیت سازی بسیار زیبا بود. و همه‌ش دنبال این هستیم که ببینیم اخر برای محمد قصه چه اتفاقی می‌افتد و بالاخره از دست تفنگچی‌ها جان سالم به در میبرد یا نه. و فضاسازی جنوب ایران چه در داستان و توصیفات مناظر و چه در لهجه جنوبی شخصیت ها بسیار زیباست.
مشاهد همه دیدگاه‌ها (۱۵)