دانلود کتاب صوتی خلاصه کتاب جنایت و مکافات


خرید کتاب صوتی

برای دانلود قانونی کتاب صوتی خلاصه کتاب جنایت و مکافات و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.

معرفی کتاب صوتی خلاصه کتاب جنایت و مکافات

کتاب صوتی خلاصه کتاب جنایت و مکافات اثری ماندگار از فئودور داستایوفسکی و یکی از ده شاهکار برتر ادبیات جهان است، شخصیت اصلی رمان، دانشجوی جوانی به نام راسکولنیکف است‏ که به ناچار تحصیل را رها می‌کند؛ سپس به دلیل تنگدستی و اصولی که خود نیز از توجیه کامل آن‌ها عاجز است، مرتکب قتل پیرزنی رباخوار ‌شده...

این کتاب صوتی خلاصه‌ای از رمان جنایت و مکافات (Crime and Punishment) است که به بررسی موضوعاتی همچون صدقه، کفر و الحاد، الکلیسم، جوامع آنارشیستی روسیه و نقد شدید و صریح فئودور داستایوفسکی (Fyodor Dostoyevsky) از جامعه آن روز روسیه می‌پردازد. جنایت و مکافات برنده نوزدهمین دوره کتاب سال ایران در سال 1379 و بهترین ترجمه در حوزه ادبیات داستانی انتخاب و معرفی شده است. این رمان اولین اثر مهم داستایوفسکی به‌ شمار می‌آید و می‌توان گفت امروزه پرخواننده‌ترین اثر وی محسوب می‌شود.

راسکولنیکُف بنابر دلایل پیچیده‌ای که حتی خود او از تحلیل آن‌ها عاجز است، زن رباخواری را همراه با خواهرش که غیرمنتظره به هنگام وقوع قتل در صحنه حاضر می‌شوند، می‌کشد و پس از قتل خود را ناتوان از خرج کردن پول و جواهراتی که برداشته می‌بیند و آن‌ها را پنهان می‌کند. بعد از چند روز بیماری و بستری شدن در خانه، راسکولنیکف هرکس را که می‌بیند به او مظنون است و با این افکار کارش به جنون می‌رسد. در این بین او عاشق سونیا، دختری که به خاطر مشکلات مالی خانواده‌اش دست به تن‌فروشی زده بود، می‌شود. داستایفسکی این رابطه را به نشانه مهر خداوندی به انسان خطاکار استفاده کرده است و همان عشق، نیروی رستگاری‌بخش است. البته راسکولنیکف بعد از اقرار به گناه و زندانی شدن در سیبری به این حقیقت رسید.

فئودور داستایوفسکی همچون یک فیلسوف و روان‌شناس، به عمق روان و تفکرات شخصیت‌هایش نفوذ کرده و وجدان آدمی را آسیب‌شناسی می‌کند. جدال خیر و شر در درون و برون آدمی و تیرگی‌های روان آدمی، روان‌پریشی‌ها و درگیری‌های فرد با خود و محیطش درون مایه آثار این نویسنده بزرگ روس است که این‌ها در بهترین شکل خود در این کتاب بازتاب یافته است.

جنایت و مکافات شاهکار داستان‌پردازی است! صدها داستان در دل یک داستان نهفته است و صحنه‌ها و حوادث به قدری زنده و هیجان‌انگیز است که اولاً آدم نمی‌تواند کتاب را زمین بگذارد ثانیاً تأثیر زیادی از آن می‌پذیرد به گونه‌ای که خواننده جزیی از داستان شده و شریک داستان می‌شود.

جنایت و مکافات اثری است هنری که پس از بازگشت داستایفسکی از سیبری و تجربیات تلخ بسیار، نگاشته شد و در سال 1866 در مجله پیک روسیه منتشر گردید و بی‌درنگ شهرت یافت. در این رمان بسیاری از موضوع‌هایی که بین جوانان متفکر و نویسندگان آن زمان متداول بود، مورد بررسی قرار گرفته است. استقلال عمل، حد اختیار انسان و خوی و شیوه نیهیلیستی از جمله این مباحثند. چون این مسائل در داستان مزبور به شیوه‌ای نو مورد گفت‌و‌گو قرار گرفته است.

داستایفسکی دارای احساسات و افکار و عواطفی تند و آتشین بوده است. تمام نوشته‌هایش گدازه‌ای از درد و اندیشه‌های نهفته بودند. قهرمان‌های گوناگون و متضادش غالبا زاده روح پهناور او هستند. داستایفسکی با شدت آن‌ها را در کار و فکر و خیالشان دنبال می‌کند و از درد و تجربه‌هایشان رنج می‌برد و کوفته می‌شود و می‌کوشد که مخاطب را تحت تاثیر قرار دهد و او را در تجربیات و افکار قهرمانان خود شریک و سهیم یا دست کم نسبت به آن‌ها علاقمند سازد، به همین جهت است که وی را از جمله داستان سرایان «لیریک» می‌خوانند، و واقعا خود داستایفسکی و نه حتی خواننده آثارش هیچ کدام توانایی آن را ندارند که شاهد بی‌طرف پیشامدها و جریان داستان‌های او باشند. همه خواه ناخواه در افکار و احساسات مورد بحث گرفتار می‌شوند و همراه قهرمانان مشغول تجربه می‌گردند.

فئودور داستایوفسکی نویسنده مشهور روسیه و خالق کتاب‌های جنایت و مکافات، برادران کارامازوف، تسخیر شدگان و... است. رمان‌هاى داستایوفسکى سرشار از هیجان بوده و در عین‌حال که رمان هستند، انباشته از افکار و اندیشه‌اند.

جملات برگزیده کتاب جنایت و مکافات:

- زیرک‌ترین اشخاص را باید سر آسان‌ترین چیزها گیر انداخت.
- آن کسی بهتر از همه زندگانی خواهد کرد که بتواند بهتر از دیگران خود را بفریبد.
- آن کسی که وجدان دارد اگر به‌ اشتباه خود پی برد، رنج می‌کشد. این خود بیش از اعمال شاقه برایش مجازات است.
- مگر من پیرزن را کشتم؟ من خودم را کشتم، نه پیرزن را! با این کار پدر خودم را برای همیشه درآوردم!… اما پیرزن را شیطان کشت، نه من.
- قدرت فقط نصیب کسانی می شود که جرات کنند خم شوند و آن را به دقت بگیرند. در اینجا فقط یک چیز مهم است، یک چیز: باید فقط جرات داشت!
- جنایت؟ کدام جنایت؟ اینکه شپش پلید مضری را، یعنی پیرزن نزول‌خواری را که به درد هیچ کس نمی‌خورد و از کشتنش چهل گناه بخشوده می‌شود، نابود کرده‌ام، آدمی را که شیره نیازمندان را کشیده بود، این جنایت است؟
- تقریبا هر جنایت‌کاری، در حین جنایت دستخوش نوعی ضعف اراده و فکر می‌گردد. یعنی درست هنگامی که بیش از هر چیز احتیاج به تعقل و احتیاط است، اراده و فکر روشن جای خود را به‌نوعی سبک‌سری عجیب بچگانه‌ای می‌دهد.

 ۴ ساعت و ۴۷ دقیقه، ۲۶۹ مگابایت، زبان فارسی، MP3، 
چاپ ۱۳۹۷، قیمت الکترونیکی: ۱۶۰۰۰ ت - 5.49€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50
خرید کتاب صوتی

فهرست مطالب

۲۲ دقیقه
فصل اول
۱۲ دقیقه
فصل دوم
۱۵ دقیقه
فصل سوم
۳۳ دقیقه
فصل چهارم
۱۳ دقیقه
فصل پنجم
۱۳ دقیقه
فصل ششم
۶ دقیقه
فصل هفتم
۸ دقیقه
فصل هشتم
۱۸ دقیقه
فصل نهم
۵ دقیقه
فصل دهم
۱۲ دقیقه
فصل یازدهم
۱۵ دقیقه
فصل دوازدهم
۵ دقیقه
فصل سیزدهم
۴ دقیقه
فصل چهاردهم
۷ دقیقه
فصل پانزدهم
۵ دقیقه
فصل شانزدهم
۶ دقیقه
فصل هفدهم
۱۶ دقیقه
فصل هجدهم
۸ دقیقه
فصل نوزدهم
۱۰ دقیقه
فصل بیستم
۱۲ دقیقه
فصل بیست و یکم
۱۲ دقیقه
فصل بیست و دوم
۱۸ دقیقه
فصل بیست و سوم
۶ دقیقه
فصل بیست و چهارم
۵ دقیقه
فصل بیست و پنجم

راهنمای دانلود کتاب صوتی خلاصه کتاب جنایت و مکافات

برای دانلود کتاب صوتی خلاصه کتاب جنایت و مکافات و دسترسی قانونی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

دانلود کتاب صوتی  خلاصه کتاب جنایت و مکافات
محمد حاجی بابایی
۱۳۹۸/۳/۸
بسیار عالی و دوست داشتنی بود و صدای راوی بسیار خوب است
Mohammad Sadra Baybordi
۱۳۹۹/۱/۱۱
این اثر زیبا رو با خواندن خلاصه کتاب خراب نکنید
مهدی مغاریی
۱۳۹۸/۹/۲۳
همه تو زندگیشون باید این کتاب و بخونند
مشاهد همه دیدگاه‌ها (۱۴)