دانلود کتاب صوتی جنگ جهانی اول


خرید کتاب صوتی

برای دانلود قانونی کتاب صوتی جنگ جهانی اول و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.

معرفی کتاب صوتی جنگ جهانی اول

کتاب صوتی جنگ جهانی اول اثر رابرت گرین، به بیان حوادثی که در این جنگ رخ داده است، می‌پردازد. جنگ جهانی اول، جنگی جهانی بود که از ماه اوت ۱۹۱۴ تا نوامبر ۱۹۱۸ رخ داد و در پی آن، بدون زمینهٔ جدی کشمکش، سربازان بسیاری برای جنگ تجهیز شدند و مناطق زیادی از جهان درگیر جنگ گشتند.

جنگ جهانی اول (Word War 1) در سال ١۹١۴ به بهانه قتل فرانتس فردیناند ولیعهد و وارث تاج و تخت امپراتوری اتریش– مجارستان در سارایوو آغاز شد. قاتل از صرب‌های بوسنی و عضو جنبش زیرزمینی بود که برای استقلال این کشور با امپراتوری اتریش - مجارستان مبارزه می‌کرد. این قتل ممکن بود در حد حادثه‌ای کنترل‌شده باقی بماند، اما چنین نشد و کشورها را یکی پس از دیگری درگیر کرد. درحالی‌که قدرت‌های بزرگ اروپا - بریتانیا، فرانسه و روسیه در یک سو و آلمان و اتریش - مجارستان در سوی دیگر - می‌گفتند تنها خواهان صلح هستند ولی عملاً خود را برای جنگ آماده می‌کردند.

اروپا به کانون زمین‌لرزه‌ای سیاسی تبدیل شد و موج‌های ضربه‌ای آن به سرعت به بیرون گسترش یافت و به تمامی نقاط جهان رسید. این درگیری در تاریخ به جنگ جهانی اول یا جنگ بزرگ مشهور شد و کشورهای اندکی در این جنگ از آسیب‌های آن مصون ماندند. مردم بیش از پیش دریافتند که جهان به هم پیوسته است و از رخدادهای جهانی گریزی نیست.

«مجموعه تاریخ جهان» سعی دارد چشم‌اندازی گسترده و ژرف از سیر تاریخ عرضه کند. این مجموعه با ارائه زمینه‌های فرهنگی رخدادهای تاریخی،‌ اندیشه‌های سیاسی، فرهنگی و فلسفی تاثیرگذار را در گذر مشعل تمدن از بین‌النهرین و مصر باستان به یونان، روم، اروپای قرون وسطی و دیگر تمدن‌های جهانی تا امروز را شامل می‌شود. این مجموعه، نه تنها برای آشنایی خوانندگان و مخاطبانش با مبانی تاریخ تدوین شده است، بلکه در پی آگاه ساختن آن‌ها از این واقعیت است که زندگی‌شان بخشی از سرگذشت کلی انسان‌هاست.

هر جلد از این مجموعه برداشتی جامع و روشن از یک دوره مهم تاریخ را به خواننده ارائه می‌کند.

 ۳ ساعت و ۵۸ دقیقه، ۲۲۰ مگابایت، زبان فارسی، MP3، 
چاپ ۱۳۹۶، قیمت الکترونیکی: ۲۲۰۰۰ ت - 6.99€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50
خرید کتاب صوتی

فهرست مطالب

۱۲ دقیقه
پیشگفتار: چرایی آغاز جنگ
۳۴ دقیقه
بخش اول - جبهۀ غرب - کانون طوفان
۵ دقیقه
ضمائم بخش اول
۳۲ دقیقه
بخش دوم - جنگ در دریا وهوا
۶ دقیقه
ضمائم بخش دوم
۳۷ دقیقه
بخش سوم - جنگ در خاور نزدیک
۴ دقیقه
ضمائم بخش سوم
۳۰ دقیقه
بخش چهارم - جنگ در جبهۀ شرق - دنیای کهنه فرو می پاشد
۵ دقیقه
ضمائم بخش چهارم
۳۴ دقیقه
بخش پنجم - آمریکا قدم پیش می گذارد
۴ دقیقه
ضمائم بخش پنجم
۳۱ دقیقه
بخش ششم - ورسای و پس از آن
۵ دقیقه
ضمائم بخش ششم

راهنمای دانلود کتاب صوتی جنگ جهانی اول

برای دانلود کتاب صوتی جنگ جهانی اول و دسترسی قانونی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

دانلود کتاب صوتی  جنگ جهانی اول

نظرات کتاب صوتی جنگ جهانی اول

شقايق بانو
۱۳۹۹/۱/۱
خب اطلاعات خوبی راجع به جنگ اولی داد، مثلا چه کشورهایی درگیر بودن تا قبل این کتاب نمیدونستم مثلا عربستان درگیر بوده و اینکه ترکیه به اون تسلط داشته و یا اینکه بعد جنگ جهانی اول پادشاهی عربستان شکل گرفته، یا از جنگ‌های ١٨٧١ فرانسه و المان نمیدونستم که باعث شد یه قسمتی از فرانسه به المان داده بشه و و یا اینکه تلاش‌های ویلسون (رییس جمهور امریکا) برای تشکیل جامعه ملل که بعد جنگ جهانی دوم به تشکیل سازمان ملل متحد انجامید، یا اینکه تشنه قدرت بودن المان برای اینکه مثه بریتانیا مستعمره داشته باشه برای همین وارد جنگ شد یا اینکه ارسال اون تلگراف به مکزیک که بگه حمایتتون میکنیم اگه بخواید ایالت‌های تگزاس و اریزونا پس بگیرید برای اینکه ورود امریکا به جنگ به تاخیر بندازه اما تلگراف توسط انگلیس رمزگشایی شد و همین باعث ورود امریکا به جنگ شد. کلی میتونم "و یا" بگم ولی جالب‌ترین نکته اونجا بود میگفت اگه از سربازها میپرسیدی چرا دارید میجنگید میگفتن چون قرار بوده اینجا باشیم و اینجاییم! حتی نمیدونستن چرا میجنگن! و این چقدر غم انگیزه زندگی ادم‌ها بازیچه یه سری ادم تشنه قدرت میشه😔
ARASH A
۱۳۹۷/۳/۱۷
با سپاس فراوان.... کتابی که به خوبی دیدگاه انسانها را روشن میکنه راجع به جنگ جهانی اول و چگونگی شروع ان با استدلالهای مهم تاریخی و معتبر
Mehdi Tamadon Rastegar
۱۳۹۶/۱۰/۷
آغاز جنگ جهانی اول و پیامدهای آن شاید مهم‌ترین رویداد سیاسی در تاریخ جهان در قرن بیستم می‌باشد. این کتاب صوتی آگاه ساختن افراد به واقعیت‌های آن دوران می‌باشد.
مشاهد همه نظرات (۳۹)