دانلود کتاب صوتی خیانت‌ها

عکس جلد کتاب صوتی خیانت‌ها
قیمت:
۱۰۰۰۰ تومان - 3.49€
خرید کتاب صوتی
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50

برای دانلود قانونی کتاب صوتی خیانت‌ها و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب صوتی خیانت‌ها و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب صوتی خیانت‌ها

نیکولا ماکیاولی در کتاب صوتی خیانت‌ها، به بررسی خطرات خیانت‌ها، بخش‌های مختلف یک ارتش و عناصر حیاتی برای به دست آوردن و حفظ قدرت در روزگار خود می‌پردازد، هم‌چنین توصیه‌هایی درباره روش‌های جنگ و حفظ نظم می‌کند و توضیح می‌دهد که چرا نباید به معاهداتی که تحت فشار منعقد شده‌اند، پایبند ماند. این کتاب صوتی به صورت مشترک با همکاری کتابراه و ماه‌آوا تولید شده است.

نیکولو دی برناردو دِ ماکیاولی (Niccolo Machiavelli)، فیلسوف سیاسی، شاعر، آهنگساز و نمایشنامه‌نویس مشهور ایتالیایی در 3 مه 1469 در فلورانس ایتالیا به دنیا آمد و در 21 ژوئن 1527 درگذشت. ماکیاولی از خاندانی ثروتمند نسب می‌برد، اما پدرش با اینکه فقیر شده بود، برای تحصیل شش فرزندش از هیچ کوششی فروگذار نمی‌کرد؛ چنان‌که نیکولای جوان در بیست‌و‌نه‌ سالگی به عضویت «شورای ده‌ نفره» فرمانروایی فلورانس برگزیده شد.

ستاره بخت ماکیاولی اما روز‌به‌روز پرفروغ‌تر می‌شد و او به مراتب بالایی در حاکمیت دست می‌یافت. هرچند پس از چندی و با تغییر و تحول در حاکمیت، آرامش و دیوانسالاری جایش را به زندان و زندگی سخت داد.

نیکولا ماکیاولی یکی از معروف‌ترین استراتژیست‌های تاریخ است. ماکیاولیسم، عبارت است از مجموعه اصول و روش‌های دستوری که نیکولو ماکیاولی برای زمامداری و حکومت بر مردم ارائه داد. این مکتب بر این باور است که رجال سیاسی باید کاملاً واقع‌بین و مادی و جدی باشند. آنگونه سخت‌گیر باشند که اگر تکالیف دینی، اخلاقی و احساسات سد راه آنان شود؛ از آنها صرف‌نظر کرده و هدفی جز رسیدن به مقصود نداشته باشند.

در تمام طول تاریخ بعضی از کتاب‌ها جهان را تغییر دادند و شیوه نگاه ما به خودمان و دیگران را دگرگون کردند. آن‌ها به مباحث، اختلافات عقاید، جنگ‌ها و انقلاب‌ها الهام بخشیده‌‌‌اند. آن‌ها زندگی‌های بسیاری را ساخته‌اند و یا تباه کرده‌اند. حالا نشر روزگار نو برای شما کارهای متفکران بزرگ، پیشگامان، اصلاح طلبان و طالع بینان را فراهم آورده است. ایده‌هایی که مدنیت را تکان داد و به ما کمک کرد تا آن چه که اکنون هستیم باشیم. (ایده‌های بزرگ)

در بخشی از کتاب صوتی خیانت‌ها (On Conspiracies) می‌شنویم:

چنانچه ذکر کردیم خطرات مربوط به خیانت‌ها قابل توجه بوده و همیشه وجود داشته‌اند. خطرات در مراحل توطئه‌چینی، اقدام به توطئه و در پی اقدام حاصل می‌شوند. دسیسه‌ها توسط یک فرد یا چندین نفر چیده می‌شوند. اگر دسیسه توسط یک نفر برنامه‌ریزی شده باشد نمی‌توان آن را خیانت نامید. این دسیسه در واقع تصمیمی قاطع برای کشتن شاهزاده از جانب یک فرد می‌باشد.

از میان سه خطری که خیانت‌ها را تهدید می‌کنند، خیانت یک نفره از خطر نوع اول مستثنی می‌باشد. قبل از اقدام به خیانت خطری پیش نمی‌آید چون کسی از این راز آگاه نیست تا آن را به گوش شاهزاده برساند. تصمیم‌گیری برای چنین اقدامی نیاز به صلاحیت و شایستگی فردی دارد و فرقی نمی‌کند که شخص عالی رتبه، کوچک، بزرگ، فرهیخته و... باشد.

هیچ تفاوتی ندارد که وی با شاهزاده صمیمی باشد یا غیر صمیمی. هر شخصی که اجازه و یا شانس صحبت کردن و رویارویی با شاهزاده را داشته باشد شانس این اقدام و بروز احساسات خود را خواهد داشت. پااوسانیاس که تا کنون چندین بار از وی سخن گفته‌‌ایم فیلیپ شاهزاده ماکدون را در حالی به قتل رساند که وی به همراه لشکری از مردان مسلح عازم معبد بود و پسرش در یک سمت وی و دامادش در سمت دیگر او در کنارش بودند. پااوسانیاس مرد فرهیخته‌ای بود و با شاهزاده آشنایی داشت. اما اشخاص دیگری چون اسپانیارد فقیر و بدبخت خنجری را در گلوی فردیناند شاه اسپانیا فرو برد گرچه جراحت مهلک و کشنده نبود. این قضیه به ما نشان می‌دهد که افرادی این چنین نیز می‌توانند هم قصد خیانت داشته باشند هم فرصت اقدام به عمل را.

یک درویش یا همان روحانی ترک با شمشیری هلالی شکل به باجازت که پدر قوم ترک کنونی است ضربه زد. درویش، باجازت را نکشت اما مطمئنا وی هم قصد کشتن داشته است و هم فرصت اقدام. فکر می‌کنم می‌توان افراد بسیاری را یافت که علاقه به چنین اقدامی داشته‌اند. با این وجود تعداد اندکی از افراد دست به چنین اقداماتی می‌زنند. و در بین این افراد تعداد انگشت‌ شماری هستند که در همان اقدام جان سالم به در می‌برند. در واقع بیشتر افراد پس از اقدام به خیانت کشته می‌شوند. افراد زیرک دست به کاری نمی‌زنند تا جان خود را به طور حتم به خطر اندازند. اجازه دهید این دسیسه‌های تک نفره را کنار بگذاریم و به خیانت‌های چند نفره بپردازیم.

فهرست مطالب

۲۲ دقیقه
بخش اول
۲۲ دقیقه
بخش دوم
۲۱ دقیقه
بخش سوم
۱۲ دقیقه
بخش چهارم
۲۵ دقیقه
بخش پنجم
۲۴ دقیقه
بخش ششم
۲۰ دقیقه
بخش هفتم
۱۹ دقیقه
بخش هشتم
۲۵ دقیقه
بخش نهم
۲۰ دقیقه
بخش دهم
۱۹ دقیقه
بخش یازدهم
۲۵ دقیقه
بخش دوازدهم
۲۱ دقیقه
بخش سیزدهم
۲۳ دقیقه
بخش چهاردهم

مشخصات کتاب صوتی

نام کتابکتاب صوتی خیانت‌ها
نویسنده
مترجمسیما زائر رفیعی
گویندهمیلاد تمدن
ناشر چاپینشر روزگار نو
ناشر صوتینشر ماه آوا
سال انتشار۱۳۹۷
فرمت کتابMP3
مدت۵ ساعت
زبانفارسی
قیمت نسخه صوتی
۱۰۰۰۰ تومان - 3.49€
خرید کتاب صوتی
موضوع کتابکتاب صوتی تاریخی، فلسفی و اجتماعی، کتاب‌های تاریخ جهان

نظرات کتاب صوتی خیانت‌ها

وحید سلی
۱۳۹۹/۶/۱۵
این مجموعه در واقع بخش‌هایی از فصل 3 (به گفته کتاب سوم) از کتاب گفتارهای ماکیاولی است. من ابتدا نمی‌دانستم و بعد از گوش دادن متوجه شدم البته برای اینجانب بسیار خوب بود چون مروری بر کتاب ارزشمند گفتارها بود که از نظر بنده شاهکار ماکیاولی است و برخلاف شهریار که برای تقدیم پرنس لورنزو دمدیچی نوشته شده گفتارها به درخواست دو و تن از دوستان ماکیاولی نوشته شده است.
Hamed Reza
۱۳۹۷/۹/۱
سلام به دست اندرکاران عزیز کتابراه
در کنار زیبایی متن کتاب و هنر ماکیاولی، صدای راوی، آقای میلاد تمدن، بسیار گویا و دلنشین و زیباست.
بصورتی متن رو می‌خوانند که نه اونقدر آرام است که خوابمون ببره و نه اونقدر تند که چیزی از متن رو متوجه نشویم. لذا کمال تشکر را از راوی این کتاب دارم.
شکوفه عصاره
۱۴۰۰/۲/۱۹
چند روز پیش کتاب جذاب «شهریار» اثر ماکیاولی رو خوندم، حالا با شنیدن این کتاب، حس میکنم تکمیل شد.
کتاب جالبیه که به قلم اندیشمند ایتالیایی معروف نوشته شده.
ali ghafouri
۱۳۹۹/۵/۱۸
به نظر میرسه ادامه شهریار باشه پس برای هر کسی میتونه مفید باشه در ضمن به صورت دلنشینی تبدیل به کتاب صوتی شده و کیفیت بالایی داره
Mohsen NaghdiNasab
۱۳۹۸/۲/۲۰
کتاب نسبتا خوبیه، هرچند برخی مفاهیمش برای دنیای امروز دیگه اصلا کاربرد نداره
مشاهده همه نظرات ۸