دانلود کتاب صوتی درنگ مرگ


خرید کتاب صوتی

برای دانلود قانونی کتاب صوتی درنگ مرگ و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.

معرفی کتاب صوتی درنگ مرگ

چیزی که هیچ‌گاه سراغ اهالی یک سرزمین را نمی‌گیرد مرگ است! ژوزه ساراماگو داستان طنزآلود خود را در کتاب صوتی درنگ مرگ از همین نقطه آغاز می‌کند و قصۀ جغرافیایی را به تصویر می‌کشد که گویی نیستی و نابودی به آن‌جا راهی ندارد.

دربارۀ کتاب صوتی درنگ مرگ:

خبر گزارش نشدن مرگ در یک سرزمین جغرافیایی با واکنش‌ها و محاسبات تازه‌ای همراه است. ژوزه ساراماگو (Jose Saramago) در رمان درنگ مرگ (Death with interruptions) با لحنی طنزآمیز دست‌وپا زدن افرادی را به نمایش می‌گذارد که به یک‌باره بعد از دوره‌های طولانی لبریز از مرگ و نابودی، به بی‌مرگی رسیده‌اند، با این حال در این بی‌مرگی کاملاً منفعل هستند.

اهالی شهر از نبود مرگ در ناحیۀ خود خوشحال‌اند و پیروزی‌شان را جشن می‌گیرند با این حال با گذشت زمان، بی‌مرگی باورهای جامعه‌شناسانه، عقاید دینی و فلسفی‌شان را دچار چالش و حتی آنان را از نظر اقتصادی نیز درگیر می‌کند. در این هنگام گروهی با عنوان مافیا می‌کوشد راه‌حلی برای نجات از این شرایط بیابد.

پس از گذشت مدت زمانی، مرگ بار دیگر راه خود را در میان آن‌ها باز می‌کند. از این نقطه به بعد مرگ به یکی از شخصیت‌های رمان تبدیل می‌شود که با ارسال نامه‌هایی به رنگ بنفش، زمان مرگ هر یک از اهالی را به گوش آنان می‌رساند. در این هنگام است که مردم منفعل بار دیگر به تکاپو می‌افتند و این بار تحیر انسان شکل دیگر