دانلود کتاب صوتی دسیدریوس اراسموس


خرید کتاب صوتی

برای دانلود قانونی کتاب صوتی دسیدریوس اراسموس و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.

معرفی کتاب صوتی دسیدریوس اراسموس

کتاب صوتی دسیدریوس اراسموس اثر فران ریس از مجموعه شخصیت‌های تأثیرگذار به روایت زندگی دانشمند، فیلسوف و ادیب هلندی و یکی از علمای مشهور قرن پانزدهم میلادی می‌پردازد.

دسیدریوس اراسموس در تاریخ 28 ماه اکتبر سال 1469 م در شهر رونزدام هلند به دنیا آمد. اراسموس فرزند نامشروع یک کشیش بود. پدر و مادر او در کودکی اراسموس درگذشتند و خانواده‌ای سرپرستی او را بر عهده گرفتند. اراسموس در دوران تحصیل خود نشان داد که حافظه‌ای فوق‌العاده دارد و بسیاری از آثار نویسندگان باستانی را از حفظ بود. رویای اراسموس نوشتن بود، اما افکار او بنیان جنبشی شد که اومانیسم مسیحی نامیده شد.

اراسموس پس از سالیان سال تلاش برای تامین معاش خویش، با فروش کتاب‌هایش مردی توانگر و مشهور شد. مردم در سرتاسر اروپا آثارش را می‌خواندند و از آموزه‌های دینی‌اش پیروی می‌کردند. افکار او منادی اصلاح فردی بود و زمینه را برای نهضت اصلاح دین مهیا کرد.

در قسمتی از این کتاب صوتی دسیدریوس اراسموس می‌‌شنویم:

وظایف اراسموس در سمت منشی اسقف هندریک کاملا در خور او بود. کار او این بود که به افراد مهم و با نفوذ از جمله پاپ اعظم و کاردینال‌های کلیسای کاتولیک نامه بنویسد. هم‌چنین هندریک از اراسموس خواست تا به رم، مرکز کلیسای کاتولیک، برود. اراسموس بسیار هیجان‌زده بود که سرانجام می‌توانست از ایتالیا، سرزمین دانشمندان و ایده‌های نو، دیدن کند. اما این سفر لغو شد. اسقف انتظار داشت که به مقام کاردینال، مقام دوم، تنها یک مقام پس از پاپ اعظم، رئیس کلیسای کاتولیک، ارتقاء یابد، اما او به این مقام دست نیافت و به همراه اراسموس در بروکسل بلژیک ساکن شد امیدها و آرزوهای اراسموس نقش بر آب شد.

زمانی که اسقف متوجه شد اراسموس تا چه حد غمگین است قدری از مسئولیت‌های او کاست تا او بتواند به مطالعه بپردازد. اکنون اراسموس فرصتی در اختیار داشت تا از کتابخانه‌ها دیدن کند و کتاب بخواند. او در کتابخانه نزدیک زونی، آثار سنت آگوستین را یافت و خود را غرق در کتاب‌های این نویسنده و متفکر شهیر کرد. او با کار کردن برای اسقف امرار معاش می‌کرد و با این حال، فرصتی هم برای مطالعه در اختیار داشت. هم‌چنین نخستین بار بود که بودن در کنار افراد مهم را تجربه می‌کرد. هندریک یکی از اعضای شورای دوره نیابت سلطنت دوک بزرگ فیلیپ عادل بود که بعدها پادشاه اسپانیا شد. اسقف اراسموس را همراه خود به دربار سلطنتی در بروکسل می‌برد. در آن‌جا اراسموس از نزدیک زندگی در دربار سلطنتی را مشاهده می‌کرد.

 ۱ ساعت و ۴۹ دقیقه، ۱۰۱ مگابایت، زبان فارسی، MP3، 
چاپ ۱۳۹۷، قیمت الکترونیکی: ۱۴۰۰۰ ت - 4.99€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50
خرید کتاب صوتی

فهرست مطالب

۱۳ دقیقه
فصل اول: آرزوها و رویاهای بزرگ
۱۶ دقیقه
فصل دوم: اراسموس جوان
۱۰ دقیقه
فصل سوم: اومانیست مسیحی
۱۸ دقیقه
فصل چهارم: شهروند دنیا
۹ دقیقه
فصل پنجم: ایتالیا و شهر مقدس
۱۴ دقیقه
فصل ششم: بیان بی‌پروای افکار
۸ دقیقه
فصل هفتم: در انتظار عصر طلایی
۱۲ دقیقه
فصل هشتم: در میانه درگیری
۹ دقیقه
فصل نهم: تدارک مرگ

راهنمای دانلود کتاب صوتی دسیدریوس اراسموس

برای دانلود کتاب صوتی دسیدریوس اراسموس و دسترسی قانونی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

دانلود کتاب صوتی  دسیدریوس اراسموس

نظرات کتاب صوتی دسیدریوس اراسموس

هیچ نظری برای این کتاب ثبت نشده است.
مشاهد همه نظرات (۳)