دانلود کتاب صوتی دو قرن سکوت

عکس جلد کتاب صوتی دو قرن سکوت
قیمت:
۲۴۰۰۰ تومان - 7.49€
خرید کتاب صوتی
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50

برای دانلود قانونی کتاب صوتی دو قرن سکوت و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب صوتی دو قرن سکوت

کتاب صوتی دو قرن سکوت نوشته‌ی عبدالحسین زرین کوب، به بررسی حوادث و اوضاع تاریخی ایران در هنگام حمله اعراب و دو قرن حضورشان تا روی کار آمدن دولت طاهریان می‌پردازد.

درباره‌ی کتاب صوتی دو قرن سکوت:

کتاب صوتی دو قرن سکوت (Two Centuries of Silence)، از منابع ارزشمند و مهمی برگرفته شده که مربوط به حمله اعراب به ایران و تاسیس سلسله طاهریان است. هم‌چنین رویدادهای سیاسی، فرهنگی، اجتماعی و قیام‌های ایرانی علیه خلفای عرب در دو قرن اول هجری نیز بیان شده است. با وجود اینکه عبدالحسین زرین کوب (Abdolhossein Zarrinkoob) برای نوشتن این کتاب از منابع موثق تاریخ و ادبیات فارسی استفاده کرده، اما بعضی اسلام‌گرایان، منتقدان و طرفداران تاثیر اسلام بر فرهنگ ایرانی، این کتاب را مملو از تعصب و اثری ملی‌گرایانه خطاب کردند.

دو قرن سکوت، کتابی فاخر و جاودانه‌ است که تاثیراتی که حمله‌ی اعراب بر زندگی و احوالات ایرانیان در قرن دوم هجری گذاشته‌ را مطرح می‌کند و مرتبه‌ی ویژه‌ی ایرانیان در علم و دانش و سخنوری را قبل از حمله‌ی اعراب و از بین رفتن عزت و شرف ایرانیان بعد از حمله‌ی اعراب را به‌ نمایش می‌گذارد. عنوان کتاب به دلیل سکوت سنگین و ترس و وحشت حاکم بر جامعه آن زمان برگزیده شد که حدود 200 سال طول کشید.

ماجرای نگارش و چاپ کتاب دو قرن سکوت:

اگر با این دید که تاریخ به دست فاتحان جنگ نوشته می‌شود، به مطالعه‌ی کتابی تاریخی بروید با شوق بیشتری در آن غرق می‌شوید. این اشتیاق چندین برابر می‌شود اگر شکست‌ خوردگان آن کتاب را نوشته باشند. دو قرن سکوت توسط دکتر عبدالحسین زرین‌کوب در سال 1330 به نگارش درآمد. پس از چاپ، در مدت زمان کمی کلیه نسخه‌های این کتاب برجسته به فروش رفت و به کتابی کمیاب تبدیل شد، زیرا زرین‌کوب با وجود اصرارهای زیاد، اجازه چاپ و انتشار مجدد آن را نداد تا بتواند مشکلات و عیب‌های کتاب را رفع و ویرایش کند که این کار حدودا 5 سال طول کشید. او بسیار صریح و روشن بیان کرد که در چاپ اول کتاب دو قرن سکوت، برخی مطالب غیر معتبر آمده که به خاطر جوانی و تعصب‌اش نسبت به زبان و فرهنگ فارسی بوده است. پس از انقلاب، چاپ این کتاب با مشکلات و موانع زیادی روبه‌رو شد تا اینکه بعد از 20 سال مجدد اجازه چاپ و انتشار گرفت.

عبدالحسین زرین کوب را بیشتر بشناسیم:

عبدالحسین زرین‌کوب نویسنده، مترجم و تاریخ‌نگار در سال 1301 در بروجرد به دنیا آمد. او در حوزه‌های گوناگونی مانند تاریخ، الهیات، حقوق، ادبیات عرب و ادبیات فارسی، از خود کتاب‌های برجسته‌‌‌ای به یادگار گذاشته که تعدادی از آن‌ها به عنوان منابع درسی و پژوهشی استفاده شدند. زرین‌کوب برای دوستداران ادب و فرهنگ چهره‌ای آشنا و درخشان است. او چندین دهه در دانشگاه‌های برجسته‌ی ایران و جهان همانند دانشگاه تهران، آکسفورد، سوربن و... به تدریس پرداخته است. او علاوه بر کتاب‌های برجسته، مقاله‌های ارزشمند زیادی نیز به نگارش درآورده است. این نویسنده‌‌ی بزرگوار در سال 1378 در تهران دار فانی را وداع گفت.

کتاب‌های او در حوزه‌ی ادبیات عبارت‌اند از: «با کاروان حله»، «شعر بی‌دروغ شعر بی‌نقاب»، «از کوچه رندان»، «پله پله تا ملاقات خدا»، «بحر در کوزه»، «فلسفه‌ی شعر»، «نقد ادبی» و ... .

از کتاب‌های او در حوزه‌ی تاریخ می‌توان به «تاریخ ایران بعد از اسلام»، «تاریخ مردم ایران»، «روزگاران»، «بامداد اسلام»، «کارنامه‌ی اسلام» و... اشاره کرد.

همچنین زرین‌کوب آثار ارزشمندی در زمینه‌های تحقیق، پژوهش، بررسی و ترجمه دارد که می‌توان کتاب‌های «ارزش میراث صوفیه»، «فرار از مدرسه»، «جست‌وجو در تصوف در قلمرو وجدان»، «شعله‌ی طور»، «بنیاد شعر فارسی»، «ادبیات فرانسه در قرون وسطی»، «ادبیات فرانسه در دوره‌ی رنسانس» و ... را نام برد.

در قسمتی از کتاب صوتی دو قرن سکوت می‌شنویم:

یزدگرد آخرین بازمانده‌ی تاجداری بود که از تخمه‌ی ساسانیان مانده بود. اما او نیز کاری از پیش نبرد و گرفتار سرنوشت شوم بدفرجامی شد که دولت و ملک ساسانیان را یکسره از میان برد. بدین‌گونه سپاهیان یاغی و روحانیان فاسد را پروای مملکت‌داری نبود و جز سودجویی و کامرانی خویش اندیشه‌ای دیگر نداشتند. پیشه‌وران و کشاورزان، نیز که بار سنگین مخارج آنان را بر دوش داشتند در حفظ این اوضاع، سودی گمان نمی‌بردند، بنابراین مملکت بر لب بحر فنا رسیده بود و یک ضربت کافی بود که آن را به کام طوفان حوادث بیفکند. این ضربتی بود، که عرب وارد آورد و مدت دو قرن دراز کشوری آباد و آراسته را عرضه‌ی دردناک‌ترین طوفان حوادث کرد.

فهرست مطالب

۳۱ دقیقه
فصل اول: فرمانروایان صحرا - بخش اول
۲۷ دقیقه
فصل اول - بخش دوم
۲۵ دقیقه
فصل اول - بخش سوم
۲۸ دقیقه
فصل دوم: طوفان و ریگ - بخش اول
۲۷ دقیقه
فصل دوم - بخش دوم
۲۴ دقیقه
فصل سوم: آتش خاموش - بخش اول
۲۹ دقیقه
فصل سوم - بخش دوم
۲۶ دقیقه
فصل سوم - بخش سوم
۳۴ دقیقه
فصل چهارم: زبان گمشده
۳۰ دقیقه
فصل پنجم: درفش سیاه - بخش اول
۳۳ دقیقه
فصل پنجم - بخش دوم
۱۶ دقیقه
فصل پنجم - بخش سوم
۳۷ دقیقه
فصل ششم: در آن سوی جیحون
۲۹ دقیقه
فصل هفتم: شهر هزار و یک شب - بخش اول
۲۷ دقیقه
فصل هفتم - بخش دوم
۲۳ دقیقه
فصل هفتم - بخش سوم
۳۰ دقیقه
فصل هشتم: بانگ رستاخیز - بخش اول
۲۷ دقیقه
فصل هشتم - بخش دوم
۳۱ دقیقه
فصل هشتم - بخش سوم
۳۰ دقیقه
فصل هشتم - بخش چهارم
۳۱ دقیقه
فصل هشتم - بخش پنجم
۳۰ دقیقه
فصل نهم: جنگ عقاید - بخش اول
۲۹ دقیقه
فصل نهم - بخش دوم
۲۷ دقیقه
فصل نهم - بخش سوم
۲۷ دقیقه
فصل دهم: پایان یک شب - بخش اول
۲۴ دقیقه
فصل دهم - بخش دوم

مشخصات کتاب صوتی

نام کتابکتاب صوتی دو قرن سکوت
نویسنده
گویندهاکرم پریمون
ناشر چاپیانتشارات سخن
ناشر صوتی آوانامه
سال انتشار۱۳۹۸
فرمت کتابMP3
مدت۱۲ ساعت و ۱۰ دقیقه
زبانفارسی
قیمت نسخه صوتی
۲۴۰۰۰ تومان - 7.49€
خرید کتاب صوتی
موضوع کتابکتاب صوتی تاریخی، فلسفی و اجتماعی، کتاب‌های تاریخ ایران، کتاب‌های تاریخ اسلام

نظرات کتاب صوتی دو قرن سکوت

reza nozhati
۱۳۹۹/۳/۱۹
با سلام برای من همیشه سوال بود که در حمله اعراب به منظور گسترش اسلام به ایران ایا از فرزندان امامان شیعه هم در لشکر کشی‌ها حضور داشته‌اند یا خیر در این کتاب اشاره روشنی به ان نشده. تاکید نویسنده بر این است که لشکر مسلمانان همان لشکر خلیفه است که اصل خلافت و کیفیت ان مورد تایید امامت شیعه هم نیست با لذا فرهنگ اسلام شیعی باید فرهنگ مهاجم اعراب متمایز میشد تا ذهن خواننده کمی ارام بگیرد. در هر صورت از,کیفیت ورود اسلام به ایران بسیار متاسف شدم و تاسف بیشترم از,بی کفایتی پادشاهان ساسانی در ان زمان است. در هر صورت مطالعه کتاب لازم است و اطلاعات تکمیلی مثل کتاب پایان دو قرن سکوت اقای دکتر حاتمی هم صروری است. ضمنا پیشنهاد میشود در مورد بیوگرافی نویسندگان کتاب هم بنویسید. همچنین در فهرست کتاب عناوین فصول قید شود تا در مرور‌های بعدی دسترسی به مطالب خاص سریع قابل انجام باشد. ممنون
جعفر جمشیدی
۱۳۹۹/۱/۱۳
کتاب دوقرن سکوت سرگذشت ایران و ملت ایست که دو قرن سراسر ظلم و ستم و بیداد تازیان و خلفای اموی و عباسی را با گوشت و خون و مال خود تجربه کرده‌اند... و جانهای زیادی از ایرانیان بنام بی‌دینی تباه شده است... و اموال زیادی از ایران به تاراج رفته است... مرحوم زرین کوب در کتاب دوقرن سکوت گذشته پر آشوب و پر تاریخ فراز و نشیب ایران بعد از حمله اعراب را به تصویر می‌کشد و در ذهن خواننده یا شنونده حس همذات پنداری خوبی بوجود می‌آورد... با تشکر از دست اندرکاران برنامه کتابک که این کتاب ارزشمند را به صورت صوتی به جویندگان معرفت ارائه می‌دهند.
لاله استعجاب
۱۳۹۹/۶/۲
سلام اقای عبدالحسین زرین کوب بعد از کتاب حاضر (دو قرن سکوت) مبادرت به نگارش دو کتاب ارزشمند دیگر به نامهای ایران پس از اسلام و کارنامه اسلام نمودند هر سه کتاب قبل از انقلاب نگازش شده و ابشان در دو کتاب بعدی گفته‌های خود را در کتاب دو قرن سکوت نقد و بر اغراق امیز بودن و عدم پژوهش کافی در مورد رفتار مسلمانان با ایرانیان در کتاب دو قرن سکوت اذعان مینمایند از شنوندگان محترم این کتاب خواهشمندم کتابهای کارنامه اسلام و ایران بعد از اسلام را از همین محقق و نویسنده گرانقدر ملاحظه و مطالعه نمایند در پایان از سرکار خانم اکرم پریمون بخاطر تسلط بر متن کتاب و لحن بسیار بجا که موجبات استفاده کامل از کتاب را فراهم اورد تشکر و قدردانی مینمایم.
النا اسدالهی
۱۳۹۹/۲/۲۸
استاد زرین کوب در این کتاب وقایع و احوالات ایرانیان بعد از حمله اعراب رو به تصویر کشیده برای هر ایرانی لازمه که این کتاب رو بخونه تا بدونه که اعراب وحشی و بدون ریشه چطور با به تاراج کشیدن دارایی‌ها و نابود کردن گذشته ایران به نان و نوایی رسیدن من قبلا نسخه اصلی کتاب رو خونده بودم ولی صوتیش رو هم و گوش دادم بسیار بسیار متاثر شدم تا روزها و شاید هفته‌ها تحت تاثیر کتاب بودم خوندن کتاب رو شدیدا بهتون توصیه می‌کنم چون واقعا معلومات تاریخیتون بالا میره از کتابراه عزیز هم بخاطر در اختیار گذاشتن این کتاب ارزشمند بسیار متشکرم و همچنین راوی کتاب به خاطر صدای گرمشون 💖💖💖
Javad Sattary
۱۳۹۹/۶/۲۸
واقعا از سرکار خانم پریمون کمال تشکر را دارم. چندین بار خواسته بودم این کتاب را مطالعه کنم ولی بعلت سنگینی متنش نتونسته بودم ادامه بدم. از اینکه خانم پریمون اینقدر به مشتری ومخاطبش ارزش قائله که قبلا چندین بار کتاب رو خونده وتحقیق کرده که اینقدر اثر ارزشمندی از خود بجا گذاشته واقعا شگفت زده شدم. را ایکاش استاد زرینکوب زنده میشد وخودش یکبار دیگر این کتاب با بیان خانم پریمون میشنید.
خانم پریمون لطفا کتابهای سخت تاریخی ومذهبی را با بیان محکم وعالی خود برای ما قابل استفاده کن. بشما خواهر فرهیخته ودانشمند تبریک میگویم وافتخار میکنم.
مشاهده همه نظرات ۱۶۷