دانلود کتاب صوتی دو قرن سکوت


خرید کتاب صوتی

برای دانلود قانونی کتاب صوتی دو قرن سکوت و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.

معرفی کتاب صوتی دو قرن سکوت

کتاب صوتی دو قرن سکوت نوشته‌ی عبدالحسین زرین کوب، به بررسی حوادث و اوضاع تاریخی ایران در هنگام حمله اعراب و دو قرن حضورشان تا روی کار آمدن دولت طاهریان می‌پردازد.

درباره‌ی کتاب صوتی دو قرن سکوت:

کتاب صوتی دو قرن سکوت (Two Centuries of Silence)، از منابع ارزشمند و مهمی برگرفته شده که مربوط به حمله اعراب به ایران و تاسیس سلسله طاهریان است. هم‌چنین رویدادهای سیاسی، فرهنگی، اجتماعی و قیام‌های ایرانی علیه خلفای عرب در دو قرن اول هجری نیز بیان شده است. با وجود اینکه عبدالحسین زرین کوب (Abdolhossein Zarrinkoob) برای نوشتن این کتاب از منابع موثق تاریخ و ادبیات فارسی استفاده کرده، اما بعضی اسلام‌گرایان، منتقدان و طرفداران تاثیر اسلام بر فرهنگ ایرانی، این کتاب را مملو از تعصب و اثری ملی‌گرایانه خطاب کردند.

دو قرن سکوت، کتابی فاخر و جاودانه‌ است که تاثیراتی که حمله‌ی اعراب بر زندگی و احوالات ایرانیان در قرن دوم هجری گذاشته‌ را مطرح می‌کند و مرتبه‌ی ویژه‌ی ایرانیان در علم و دانش و سخنوری را قبل از حمله‌ی اعراب و از بین رفتن عزت و شرف ایرانیان بعد از حمله‌ی اعراب را به‌ نمایش می‌گذارد. عنوان کتاب به دلیل سکوت سنگین و ترس و وحشت حاکم بر جامعه آن زمان برگزیده شد که حدود 200 سال طول کشید.

ماجرای نگارش و چاپ کتاب دو قرن سکوت:

اگر با این دید که تاریخ به دست فاتحان جنگ نوشته می‌شود، به مطالعه‌ی کتابی تاریخی بروید با شوق بیشتری در آن غرق می‌شوید. این اشتیاق چندین برابر می‌شود اگر شکست‌ خوردگان آن کتاب را نوشته باشند. دو قرن سکوت توسط دکتر عبدالحسین زرین‌کوب در سال 1330 به نگارش درآمد. پس از چاپ، در مدت زمان کمی کلیه نسخه‌های این کتاب برجسته به فروش رفت و به کتابی کمیاب تبدیل شد، زیرا زرین‌کوب با وجود اصرارهای زیاد، اجازه چاپ و انتشار مجدد آن را نداد تا بتواند مشکلات و عیب‌های کتاب را رفع و ویرایش کند که این کار حدودا 5 سال طول کشید. او بسیار صریح و روشن بیان کرد که در چاپ اول کتاب دو قرن سکوت، برخی مطالب غیر معتبر آمده که به خاطر جوانی و تعصب‌اش نسبت به زبان و فرهنگ فارسی بوده است. پس از انقلاب، چاپ این کتاب با مشکلات و موانع زیادی روبه‌رو شد تا اینکه بعد از 20 سال مجدد اجازه چاپ و انتشار گرفت.

عبدالحسین زرین کوب را بیشتر بشناسیم:

عبدالحسین زرین‌کوب نویسنده، مترجم و تاریخ‌نگار در سال 1301 در بروجرد به دنیا آمد. او در حوزه‌های گوناگونی مانند تاریخ، الهیات، حقوق، ادبیات عرب و ادبیات فارسی، از خود کتاب‌های برجسته‌‌‌ای به یادگار گذاشته که تعدادی از آن‌ها به عنوان منابع درسی و پژوهشی استفاده شدند. زرین‌کوب برای دوستداران ادب و فرهنگ چهره‌ای آشنا و درخشان است. او چندین دهه در دانشگاه‌های برجسته‌ی ایران و جهان همانند دانشگاه تهران، آکسفورد، سوربن و... به تدریس پرداخته است. او علاوه بر کتاب‌های برجسته، مقاله‌های ارزشمند زیادی نیز به نگارش درآورده است. این نویسنده‌‌ی بزرگوار در سال 1378 در تهران دار فانی را وداع گفت.

کتاب‌های او در حوزه‌ی ادبیات عبارت‌اند از: «با کاروان حله»، «شعر بی‌دروغ شعر بی‌نقاب»، «از کوچه رندان»، «پله پله تا ملاقات خدا»، «بحر در کوزه»، «فلسفه‌ی شعر»، «نقد ادبی» و ... .

از کتاب‌های او در حوزه‌ی تاریخ می‌توان به «تاریخ ایران بعد از اسلام»، «تاریخ مردم ایران»، «روزگاران»، «بامداد اسلام»، «کارنامه‌ی اسلام» و... اشاره کرد.

همچنین زرین‌کوب آثار ارزشمندی در زمینه‌های تحقیق، پژوهش، بررسی و ترجمه دارد که می‌توان کتاب‌های «ارزش میراث صوفیه»، «فرار از مدرسه»، «جست‌وجو در تصوف در قلمرو وجدان»، «شعله‌ی طور»، «بنیاد شعر فارسی»، «ادبیات فرانسه در قرون وسطی»، «ادبیات فرانسه در دوره‌ی رنسانس» و ... را نام برد.

در قسمتی از کتاب صوتی دو قرن سکوت می‌شنویم:

یزدگرد آخرین بازمانده‌ی تاجداری بود که از تخمه‌ی ساسانیان مانده بود. اما او نیز کاری از پیش نبرد و گرفتار سرنوشت شوم بدفرجامی شد که دولت و ملک ساسانیان را یکسره از میان برد. بدین‌گونه سپاهیان یاغی و روحانیان فاسد را پروای مملکت‌داری نبود و جز سودجویی و کامرانی خویش اندیشه‌ای دیگر نداشتند. پیشه‌وران و کشاورزان، نیز که بار سنگین مخارج آنان را بر دوش داشتند در حفظ این اوضاع، سودی گمان نمی‌بردند، بنابراین مملکت بر لب بحر فنا رسیده بود و یک ضربت کافی بود که آن را به کام طوفان حوادث بیفکند. این ضربتی بود، که عرب وارد آورد و مدت دو قرن دراز کشوری آباد و آراسته را عرضه‌ی دردناک‌ترین طوفان حوادث کرد.

 ۱۲ ساعت و ۱۰ دقیقه، ۶۷۱ مگابایت، زبان فارسی، MP3، 
چاپ ۱۳۹۸، قیمت الکترونیکی: ۲۴۰۰۰ ت - 7.49€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50
خرید کتاب صوتی

فهرست مطالب

۳۱ دقیقه
فصل اول: فرمانروایان صحرا - بخش اول
۲۷ دقیقه
فصل اول - بخش دوم
۲۵ دقیقه
فصل اول - بخش سوم
۲۸ دقیقه
فصل دوم: طوفان و ریگ - بخش اول
۲۷ دقیقه
فصل دوم - بخش دوم
۲۴ دقیقه
فصل سوم: آتش خاموش - بخش اول
۲۹ دقیقه
فصل سوم - بخش دوم
۲۶ دقیقه
فصل سوم - بخش سوم
۳۴ دقیقه
فصل چهارم: زبان گمشده
۳۰ دقیقه
فصل پنجم: درفش سیاه - بخش اول
۳۳ دقیقه
فصل پنجم - بخش دوم
۱۶ دقیقه
فصل پنجم - بخش سوم
۳۷ دقیقه
فصل ششم: در آن سوی جیحون
۲۹ دقیقه
فصل هفتم: شهر هزار و یک شب - بخش اول
۲۷ دقیقه
فصل هفتم - بخش دوم
۲۳ دقیقه
فصل هفتم - بخش سوم
۳۰ دقیقه
فصل هشتم: بانگ رستاخیز - بخش اول
۲۷ دقیقه
فصل هشتم - بخش دوم
۳۱ دقیقه
فصل هشتم - بخش سوم
۳۰ دقیقه
فصل هشتم - بخش چهارم
۳۱ دقیقه
فصل هشتم - بخش پنجم
۳۰ دقیقه
فصل نهم: جنگ عقاید - بخش اول
۲۹ دقیقه
فصل نهم - بخش دوم
۲۷ دقیقه
فصل نهم - بخش سوم
۲۷ دقیقه
فصل دهم: پایان یک شب - بخش اول
۲۴ دقیقه
فصل دهم - بخش دوم

راهنمای دانلود کتاب صوتی دو قرن سکوت

برای دانلود کتاب صوتی دو قرن سکوت و دسترسی قانونی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

دانلود کتاب صوتی  دو قرن سکوت
محمد مهرابی مهرابی
۱۳۹۹/۱/۱۵
نسخه‌ی تحریف نشده‌ی کتاب رو بزارین لطفا
hamed mohammadi
۱۳۹۹/۱/۳
کتابی که هر ایرانی باید مطالعه کنه
Bahman Maryami
۱۳۹۸/۱۲/۲۰
ای کاش مسئولین مملکتی ملزم به خواندن این کتاب ارزشمند بودند. تشکر از نویسنده با نثر روان و زیبا
مشاهد همه دیدگاه‌ها (۱۳۱)