دانلود کتاب صوتی راهنمای خودشناسی

  • از: مارک منسون
  • راوی: دادبه دادمهر
  • ناشر صوتی: سبکتو
  • ۴۰۵ رای
  • برای دانلود قانونی کتاب صوتی راهنمای خودشناسی و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.


خرید کتاب صوتی

برای دانلود قانونی کتاب صوتی راهنمای خودشناسی و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.

معرفی کتاب صوتی راهنمای خودشناسی

مارک منسون در کتاب صوتی راهنمای خودشناسی (میکرو کتاب)، راهکارهای مفید و جامعی ارائه می‌دهد تا بتوانید ذهن خود را کنترل نمایید و به سمتی که دلتان می‌خواهد ببرید تا در مسیر موفقیت قرار بگیرید.

در این جهان ابهامات و اسرار زیادی وجود دارد و موقعیت‌های مختلفی هست که خارج از کنترل ماست. اما هنوز امید وجود دارد ولی این آخرین نقطه‌ای است که احتمالاً به آن پناه می‌بریم. تنها یک چیز هست که همه ما کنترل و اختیار کامل آن در دستانمان است و آن خودمان هستیم. از این رو، مهمترین چیزی که می‌توانیم یاد بگیریم، درمورد خودمان است. از این‌ها گذشته، چه کس دیگری صاحب زندگی شماست غیر از خودتان؟

ذهن شما، سازنده تمام اتفاقاتی است که در زندگی‌تان رخ می‌دهد. شاید این حرف به نظر مسخره باشد اما چه خوش‌تان بیاید چه نه، تنها حقیقت موجود در زندگی است. هر اتفاقی که تا امروز تجربه کردید، مسئولش خودتان هستید. بله شما خواستید تا آن‌ها اتفاق بیفتند. در واقع شما در ذهن‌تان آن‌ها را ساخته‌اید.

گفته می‌شود که یونانیان واژه «خودشناسی» را روی مجسمه‌های باستانی‌شان حک می‌کردند، آن‌ها از مردم دعوت می‌کرده‌اند تا لحظه‌ای تامل کنند و انگیزه‌ها و اعمال‌شان را مورد بررسی قرار دهند. در بسیاری از ادیان و فلسفه‌های سراسر جهان، پیدا کردن خود‌آگاهی موضوعی محوری است. به نظر می‌رسد یکی از اثرات ناخوشایند ذهن خارق‌العاده‌ ما در به پرسش گرفتن همه چیز، توانایی‌اش در به پرسش گرفتن خودش است.

«من چه کسی هستم؟ چرا چنین کارهایی انجام می‌دهم؟ آیا می‌توانم تغییر کنم؟»
این‌ها پرسش‌هایی هستند که به ناچار ما را وارد یک حالت خاص می‌کنند، اما از آن‌جا که من فکر نمی‌کنم پاسخی قطعی و همیشگی برای این پرسش‌ها وجود داشته باشد، این امید وجود دارد که بتوانیم درک بهتری از خودمان بدست آوریم. علم روانشناسی به روش‌های بی‌شماری نشان داده است که باورهای ما درباره‌ خودمان، نه تنها روی رفتارها، بلکه روی ذهنیت‌مان از جهان هم تاثیر می‌گذارد. افرادی که باور دارند از دیگران باهوش‌تر هستند واقعا عملکرد بهتری از خودشان نشان می‌دهند، حتی اگر واقعا باهوش نباشند و از دانش‌آموزان متوسط بیشتر مطالعه نکرده باشند. افرادی که باور دارند نوشیدنی انرژی‌زا مصرف کرده‌اند نسبت به حالت عادی وزنه‌های سنگین‌تری برمی‌دارند حتی اگر نوشیدنی که به آن‌ها داده شده است حاوی هیچ چیز ویژه‌ای نبوده باشد. افرادی که باور دارند به خواب کم‌تری احتیاج دارند واقعا در شرایطی که خواب کافی ندارند عملکردشان از دیگر افراد بهتر است.

باورها، قدرت دارند و به همین دلیل است که ما باید ذهن‌مان را آموزش دهیم تا باورهایش را تحت نظر بگیرد و آن‌ها را زیر سوال ببرد. میکروکتاب راهنمای خودشناسی (self knowledge) حاوی 3 ایده‌ای است که برای کمک به شما طراحی شده‌اند تا بتوانید این کار را انجام دهید. این 3 ایده عبارتند از:

1. ذهن دو بخشی.
2. باور داشتن به چیزهای سودمند، نه چیزهای درست.
3. باور اولیه

خودشناسی یکی از مهم‌ترین مهارت‌های موفقیت است. رفتار شما و واکنشی که در برابر محرک‌های بیرونی از خود نشان می‌دهید، با فرآیندهای ذهنی درونی‌تان کنترل می‌شود. خودشناسی تمام الگوهای فکری مخرب و عادت‌های ناسالم را آشکار و آن‌ها را اصلاح می‌کند. با تقویت این مهارت، می‌توانید در زندگی تصمیمات بهتری بگیرید و در موقعیت‌های گوناگون، واکنش‌های رفتاری عاقلانه‌تری نشان دهید.

مارک منسون (Mark Manson)، نویسنده، وبلاگ‌نویس و کارآفرین آمریکایی است. او فارغ‌التحصیل رشته مدیریت مالی است، اما علاقه زیادی به روانشناسی دارد و در این زمینه مطالعات زیادی داشته است. او زمانی که کاملا ناشناس بود اولین کتابش را منتشر کرد و با اینکه کسی او را نمی‌شناخت، در کمتر از یکسال توانست 15 هزار نسخه از آن را بفروشد. او همچنان وبلاگش را به روز نگه می‌دارد و یکی از پر مخاطب‌ترین وبلاگ‌های آمریکا را دارد.

این کتاب صوتی در قالب میکروکتاب به شما عرضه شده تا با صرف هزینه و زمان کمتر از تمام بخش‌های اصلی و مهم، به دور از حاشیه و اضافه گویی کتاب اصلی از محتوای آن بهره‌مند شوید. میکروکتاب‌ها تحت قواعد و استانداردهای خلاصه نویسی برای شما چکیده شده‌اند. شما با شنیدن آن‌ها‌‌‌ همان اطلاعات مفیدی را دریافت می‌کنید که کتاب اصلی در اختیارتان می‌گذارد.

در بخشی از میکرو کتاب راهنمای خودشناسی می‌شنویم:

زمانی که ما مسئول ارزش‌های خودمان باشیم دیگر نیازی نیست که تقلا کنیم و جهان را با نیازهای خود هماهنگ کنیم، بلکه می‌توانیم ارزش‌هایمان را به شکلی تنظیم کنیم که با شرایطی که در جهان داریم هماهنگ باشند. این همان تصمیم ساده‌ای است که بر اساس آن ما مسئولیت وضعیت و ارزش‌مان را بر عهده می‌گیریم و این امکان را برای ما فراهم می‌کند که کنترل هر چیزی که برای‌مان اتفاق می‌افتد را بر عهده بگیریم. به این ترتیب می‌توانیم تجربه‌های منفی را به تجربه‌هایی که ما را قدرتمند می‌کنند تبدیل کنیم. این ایده که ما خود را مسئول تمام بداقبالی‌هایی که برایمان اتفاق می‌افتد بدانیم، کاملا خلاف شهود به نظر می‌رسد، اما ایده درستی است. بر عهده گرفتن مسئولیت وضعیت‌مان به ما اجازه می‌دهد یک اتفاق ناخوشایندی را به ارزشی تبدیل کنیم که یکی از نیازهای ما را برآورده می‌کند. به این ترتیب پتانسل‌های زیادی در ما آزاد می‌شود. برای مثال فرزندان سرکش این فرصت را برای ما فراهم می‌کنند که والدین خوبی باشیم و نظم و مسئولیت‌پذیری را برقرار کنیم. ترک شغل این فرصت را برای ما فراهم می‌کند که یک مسیر شغلی تازه که همیشه رویای آن را داشتیم تجربه کنیم. یک شکست عاطفی وحشتناک این فرصت را به ما می‌دهد تا به شکلی صادقانه خودمان را ارزیابی کنیم و بررسی کنیم که رفتارمان چگونه روی روابط‌مان با دیگرانی که عاشق‌شان هستیم تاثیر می‌گذارند.

البته این تجربیات قطعا دردناک خواهند بود اما تجربه‌های منفی، بخشی از زندگی هستند. مسئله این نیست که آیا ما چنین چیزهایی تجربه می‌کنیم یا نه، بلکه مسئله اصلی این است که چگونه با این تجربیات برخورد می‌کنیم. مسئولیت‌پذیری این امکان را فراهم می‌کند که از درد و رنج به عنوان فرصتی برای پیشرفت استفاده کرده و ناراحتی‌ها را به نقطه قوت و کاستی‌ها را به فرصت تبدیل کنیم.

 ۵۰ دقیقه، ۴۷ مگابایت، زبان فارسی، MP3، 
چاپ ۱۳۹۷، قیمت الکترونیکی: ۴۸۰۰ ت - 1.99€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50
خرید کتاب صوتی

فهرست مطالب

۳ دقیقه
میکروکتاب چیست؟
۱ دقیقه
درباره کتاب
۱ دقیقه
درباره نویسنده
۳ دقیقه
مقدمه
۱۹ دقیقه
فصل اول: ایده یک
۱۱ دقیقه
فصل دوم: ایده دو
۱۱ دقیقه
فصل سوم: ایده سه

راهنمای دانلود کتاب صوتی راهنمای خودشناسی

برای دانلود کتاب صوتی راهنمای خودشناسی و دسترسی قانونی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

دانلود کتاب صوتی  راهنمای خودشناسی

نظرات کتاب صوتی راهنمای خودشناسی

amirhossein farzinmehr
۱۳۹۸/۵/۲۸
خیلی کمه، پیشنهاد من به دوستانی که روانشناسی موفقیت میخونن اینه که به جای خواندن این کتب، مدتی بررسی کنند و ۵۰ شخصیت نمونه برای خود انتخاب کنند و بیوگرافی و شیوه زندگی آن‌ها را بخوانند، با خواندن این زندگینامه‌ها به طور نامحسوس تغییرات گسترده‌ای در شما ایجاد خواهد شد، این کتاب را توصیه نمیکنم به کم دلیل محتوای بسیار بسیار و ناقص مثلا یک قسمت اگر گوش کنید میگه مشکلات واقعن مشکل نیستند بلکه فرایند پیچیده‌ای هستند که بعداً درباره آن صحبت خواهم کرد (نکات: نشانه گذاری برای دنبال کردن بیشتر آثار او که می‌تواند بر شهرت و ثروت او بیفزاید، البته به این کاری ندارم منظورم اینه که اینها بیشتر از آنکه به فکر راهکار باشند به فکر افزایش ثروت خود هستند که در نهایت یک سری انگیزه کاذب در ما ایجاد خواهند کرد) _ تصمیم نهایی و قضاوت با خودتان //// در ضمن از خوانندگان کتب خواهش میکنم در قسمت نظرات ننویسید ممنون از کتابراه، عالی بود، خوب، قشنگ و امثال این، این قسمت برای امثال من و شمایی است که می‌خواهیم کتاب را بخوانیم و سعی کنیم با نظرات و توضیح درباره کتاب به کسانی که قصد خواندن دارند کمک کنیم (این مکان مختص کسانی که کتاب را خوانده‌اند و تشکر و نقد و پیشنهاد را به ایمیل، شماره تماس و قسمت پشتیبانی اعلام کنید، ممنون از اینکه کمک میکنید🙏
عشق کتاب خوره کتاب
۱۳۹۸/۱/۱۲
کاش اینجور کتاب‌ها در مدارس و دانشگاه‌ها تدریس میشد. خیلی از ماها بخاطر ضعف در خودشناسی مسیر زندگی؛ شغلی و تحصیلی اشتباهی رو در پیش میگیریم. ممنون کتابراه
MalMal B
۱۳۹۸/۱/۱۲
بهترین عیدی هارو امسال از کتابرا گرفتم، ممنون 🙏🏽
مشاهد همه نظرات (۱۶۲)