دانلود کتاب صوتی زمان لرزه


خرید کتاب صوتی

برای دانلود قانونی کتاب صوتی زمان لرزه و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.

معرفی کتاب صوتی زمان لرزه

کتاب صوتی زمان لرزه نوشته کورت ونه گات، یک داستان تخیلی است و قصه مردم شهری را روایت می‌کند که طی یک اتفاق ناچار به تکرار ده سال از زندگی خود هستند.

به دلیل لرزشی که در زمان اتفاق می‌افتد، همه چیز و همه کس از 13 فوریه 2001 به 17 فوریه 1991 برمی‌گردد. تمامی افراد، گذشته خود که حالا به آینده‌شان تبدیل شده را به خاطر می‌آورند اما نمی‌توانند تغییری در آن ایجاد کنند. در این ده سال ناچارند همان کارهای گذشته را که قبلاً انجام داده‌اند تکرار کنند تا دوباره به سال 2001 برگشته و اختیار پیدا کنند.

کورت ونه‌گات (Kurt Vonnegut) در کتاب زمان لرزه (Timequake) با زبان طنز، تصاویری نو و زیبا از خانواده‌اش، مردم آمریکا، دانشمندان، سیاستمداران و... را به نمایش می‌گذارد. لحن او در رمانش بسیار دلنشین و دلپذیر و روان است. ونه‌گات به طور ناگهانی از یک موضوع به سراغ موضوعی دیگر می‌رود و با ریزبینی و دقت خاص خود مسائل مختلف را نقد می‌کند.

سبک رمان زمان لرزه پست‌مدرن است. این سبک نوعی از ادبیات است که به صورت آگاهانه و با روش‌های خاص، شما را متوجه ساختگی بودن اثر می‌کند و از این طریق رابطه بین داستان و واقعیت را به چالش می‌کشد.

ونه‌گات برای اینکه مخاطب به واقعی نبودن داستان پی ببرد و با آن همذات‌پنداری نکند، عامدانه و به طور پیوسته از پیرنگ داستان منحرف می‌شود و از ترکیبات و عبارت‌های نامتعارف بهره می‌گیرد که در نگاه اول نادرست به نظر می‌آیند. هدف او از به کار بردن این کلمات ایجاد فاصله در متن به منظور جلوگیری از درگیر شدن خواننده با داستان است.

کورت ونه‌گات از جمله نویسندگان معاصری است که آثارش نه فقط در آمریکا بلکه در سراسر دنیا با استقبال فراوانی مواجه شده است. این نویسنده آلمانی‌الاصل در کنار نقد جامعه خود سعی می‌کند تا غیرانسانی بودن فجایعی مانند بمب اتم، جنگ و فروپاشی نهاد خانواده را با زبان طنز خاص خود مطرح کند. به همین دلیل طنز ونه‌گات بدون حد و مرز است.

در آثار کورت زبان و اثرات آن در درک و فهم واقعیت بسیار بیشتر از شخصیت‌پردازی و پیرنگ داستان اهمیت دارد. رمان زمان‌لرزه برای اولین بار در سال 1997 در آمریکا منتشر شد. این کتاب آخرین اثر کورت ونه‌گات است و او بعد از چاپ این کتاب اعلام کرد که نویسندگی برایش به پایان رسیده است.

در بخشی از کتاب صوتی زمان لرزه می‌شنویم:

هیچ‌وقت دلم برای دوران رکود اقتصادی یا حضورم در جنگ جهانی دوم تنگ نمی‌شود. تراوت در مهمانی ساحلی ادعا کرد که جنگ ما برخلاف سایر جنگ‌ها به خاطر یونیفرم نازی‌ها همیشه در نمایش‌ها حضور دارد. او درباره لباس‌های استتار ژنرال‌هایمان نظر مساعدی نداشت. همان لباس‌هایی که آن‌ها جلوی دوربین تلویزیون می‌پوشند و حملات بی‌رحمانه‌مان را به کشورهای جهان سوم به خاطر نفت تشریح می‌کنند. تراوت گفت: «نمی‌توانم جایی را در عالم تصور کنم که این پیژامه‌های رنگ و وارنگ بتوانند به جای در معرض دید دشمن قرار دادن سربازها، آن‌ها را استتار کنند.» او ادامه داد «از قرار معلوم ما داریم برای شرکت در جنگ جهانی سوم میان املت اسپانیایی بزرگی آماده می‌شویم.»

تراوت از من پرسید که چند نفر از خویشاوندانم در جنگ مجروح شده‌اند؟ تا آنجایی که می‌دانستم فقط یکی، پیتر لیبر پدربزرگ مادرم که در جنگ‌های داخلی از ناحیه پا مجروح شد. او مهاجر بود و پس از مجروح شدن، به کار آبجوسازی روی آورد. او آزاداندیش بود، یعنی بدبین به باورهای مذهبی سنتی.

 ۷ ساعت و ۵۴ دقیقه، ۴۵۳ مگابایت، زبان فارسی، MP3، 
چاپ ۱۳۹۹، قیمت الکترونیکی: ۲۰۰۰۰ ت - 6.99€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50
خرید کتاب صوتی

فهرست مطالب

۱۱ دقیقه
مقدمه
۵ دقیقه
یک
۸ دقیقه
دو
۱۰ دقیقه
سه
۷ دقیقه
چهار
۱۰ دقیقه
پنج
۹ دقیقه
شش
۸ دقیقه
هفت
۸ دقیقه
هشت
۸ دقیقه
نه
۹ دقیقه
ده
۶ دقیقه
یازده
۷ دقیقه
دوازده
۷ دقیقه
سیزده
۶ دقیقه
چهارده
۶ دقیقه
پانزده
۸ دقیقه
شانزده
۸ دقیقه
هفده
۴ دقیقه
هجده
۵ دقیقه
نوزده
۱۲ دقیقه
بیست
۸ دقیقه
بیست‌ویک
۷ دقیقه
بیست‌ودو
۷ دقیقه
بیست‌وسه
۴ دقیقه
بیست‌وچهار
۷ دقیقه
بیست‌وپنج
۵ دقیقه
بیست‌وشش
۱۰ دقیقه
بیست‌وهفت
۶ دقیقه
بیست‌وهشت
۶ دقیقه
بیست‌ونه
۵ دقیقه
سی
۱۰ دقیقه
سی‌ویک
۹ دقیقه
سی‌ودو
۳ دقیقه
سی‌وسه
۷ دقیقه
سی‌وچهار
۸ دقیقه
سی‌وپنج
۵ دقیقه
سی‌وشش
۶ دقیقه
سی‌وهفت
۶ دقیقه
سی‌وهشت
۸ دقیقه
سی‌ونه
۵ دقیقه
چهل
۶ دقیقه
چهل‌ویک
۶ دقیقه
چهل‌ودو
۱۰ دقیقه
چهل‌وسه
۶ دقیقه
چهل‌وچهار
۷ دقیقه
چهل‌وپنج
۷ دقیقه
چهل‌وشش
۵ دقیقه
چهل‌وهفت
۸ دقیقه
چهل‌وهشت
۶ دقیقه
چهل‌ونه
۷ دقیقه
پنجاه
۹ دقیقه
پنجاه‌ویک
۸ دقیقه
پنجاه‌ودو
۶ دقیقه
پنجاه‌وسه
۷ دقیقه
پنجاه‌وچهار
۸ دقیقه
پنجاه‌وپنج
۸ دقیقه
پنجاه‌وشش
۴ دقیقه
پنجاه‌وهفت
۶ دقیقه
پنجاه‌وهشت
۶ دقیقه
پنجاه‌ونه
۶ دقیقه
شصت
۶ دقیقه
شصت‌ویک
۸ دقیقه
شصت‌ودو
۱۷ دقیقه
شصت‌وسه
۱۳ دقیقه
مؤخره

راهنمای دانلود کتاب صوتی زمان لرزه

برای دانلود کتاب صوتی زمان لرزه و دسترسی قانونی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

دانلود کتاب صوتی  زمان لرزه

نظرات کتاب صوتی زمان لرزه

مسعود صالحی
۱۳۹۹/۱۲/۱۹
در قالب داستان نیست بیشتر مفهومیه یه چیزی تو مایه‌های بیشعوری یا تو مملکت شما خر نیست
شهرزاد البرزی جهرمی
۱۳۹۹/۹/۲۰
چقدر زیبا و فصیح و دلنشین است این کتاب
مشاهد همه نظرات (۳)