معرفی و دانلود کتاب صوتی سایه باد

عکس جلد کتاب صوتی سایه باد
قیمت:
۱۲۴,۸۰۰ تومان
خرید کتاب صوتی
۳۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome

برای دانلود قانونی کتاب صوتی سایه باد و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب صوتی سایه باد و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب صوتی سایه باد

آیا فکر می‌کنید کتاب‌فروش‌ها زندگی خسته‌کننده‌ای دارند؟ کتاب صوتی سایه باد نوشته‌ی کارلوس روئیث ثافون شما را به دوران پس از جنگ جهانی دوم می‌برد و با زندگی هیجان‌انگیز دانیل، یک کتاب‌فروش جوان در بارسلونا آشنا می‌کند. انتخابی راضی‌کننده برای طرفداران داستان‌های جنایی - معمایی که توانسته افتخارات متعددی از جمله عنوان پرفروش‌ترین کتاب نیویورک‌تایمز و جایزه ادبی Barry را از آن خود کند.

درباره کتاب صوتی سایه باد:

دانیل در شهر بارسلون و در سال 1940 زندگی می‌کند، شهری که هنوز از زخم‌های جنگ جهانی کاملا بهبود نیافته و ساکنان آن به زندگی معمولی برنگشته‌اند. خانه‌های متروکه که صاحبانشان آن‌ها را رها کرده‌اند، زندانیانی ‌که به تازگی آزاد شده‌اند و سرپناهی ندارند و دشمنی‌های میان همسایگان که همگی یادگار دوران جنگ هستند، باعث می‌شوند خانواده کوچک دانیل که صاحب یک کتابفروشی هستند، به دنیای داستان‌ها پناه ببرند.

دانیل کودکی خیالباف است که دوستان کمی دارد، به همین دلیل پدرش تصمیم می‌گیرد در تولد ده سالگی‌اش، او را به «گورستان کتاب‌های فراموش شده» ببرد. این گورستان پناهگاهی برای کتاب‌های نایاب و از یاد رفته است که هر کتابی را می‌توان در آن یافت. البته نگهبانی سرسخت از این گورستان محافظت می‌کند و تنها افراد کمی از جمله دانیل که قرار است کتابفروشی پدر را اداره کند، اجازه ورود به آن را دارند.

بیشتر افراد معتقدند کتاب فروش‌ها زندگی آرامی دارند. آن‌ها معمولا به سفرهای دور و دراز نمی‌روند، خودشان را درگیر ماجراجویی‌های بزرگ نمی‌کنند و آرامش کنج مغازه‌شان را به هر چیز دیگر ترجیح می‌دهند. اما کمتر کسی می‌داند که کتاب‌ها، همیشه همنشین آرام و بی‌دردسری نیستند. این موضوع وقتی آشکار می‌شود که دانیل کتاب سایه باد نوشته خولین کاراکس را در گورستان کتاب‌های فراموش شده پیدا کرده و به خانه می‌آورد. دانیل با اشتیاقی وصف‌نشدنی به این داستان دل می‌بندد و سعی می‌کند نویسنده گمنام آن را پیدا کند. اما بعد از صحبت با افراد بسیاری متوجه می‌شود شخصی مرموز تمام کتاب‌های خولین کاراکس را از بین برده و تنها جلد باقی مانده، همانی است که او در اختیار دارد. خبر جستجوی بی‌سرانجام دانیل سریع و پنهانی در شهر پخش می‌شود. اینجاست که افراد مختلفی به سراغ دانیل می‌آیند و هر کدام به شکلی می‌خواهند این کتاب را از چنگ او در بیاورند...

کتاب صوتی سایه باد (The Shadow of the Wind) در واقع یک داستان را در دل داستانی دیگر روایت می‌کند. کارلوس روئیث ثافون زندگی دانیل و خولین کاراکس را هنرمندانه در کنار هم پیش برده و این کار را با ظرافتی ستودنی و بی‌نظیر انجام می‌دهد. اگر روئیث ثافون را به الکساندر دومای معاصر تشبیه کنیم اغراق نکرده‌ایم، نویسنده‌ای که فراموش کردن جهان فکری و خلاقیت او به نظر غیرممکن می‌آید. گفتنی‌ست این کتاب توانست از وبسایت Entertainment Weekly نمره الف بگیرد و کارلوس روئیث ثافون هم برای نوشتن رمان سایه باد، برنده جوایز متعددی شد.

شایان ذکر است رمان سایه باد اولین جلد از مجموعه گورستان کتاب‌های فراموش شده محسوب می‌شود و جلدهای بعدی آن به ترتیب: «مارینا و زندانی آسمان» نام دارد.

جوایز و افتخارات کتاب صوتی سایه باد:

- پرفروش‌ترین کتاب نیویورک‌تایمز
- نامزد جایزه Premi Llibreter de narrative در سال 2002
- برنده جایزه Borders Original Voices Award for Fiction در سال 2004
- برنده جایزه du Meilleur Livre Étranger for Roman در سال 2004
- برنده جایزه Barry برای بهترین رمان در سال 2005
- نامزد جایزه Gumshoe برای بهترین رمان جنایی اروپا در سال 2005
- برنده جایزه des libraires du Québec برای نویسندگان خارجی در سال 2005
- نامزد Dilys Award در سال 2005
- برنده جایزه Humo's Gouden Bladwijzer در سال 2006
- برنده جایزه One Book One San Diego در سال 2015

نکوداشت‌های کتاب صوتی سایه باد:

- اگر تصور می‌کنید ادبیات گوتیک قرن نوزدهم مرده است، خواندن این کتاب نظرتان را تغییر خواهد داد... اما هشدار می‌دهم! برای خواندن این اثر باید انسانی رمانتیک باشید تا زیبایی آن را به طور کامل درک کنید. (استیون کینگ)

- فریبنده، پرشور، راضی‌کننده و سرشار از تعلیق. این رمان سرگرم‌کننده و پرفروش همه‌چیز را در خود دارد. (روزنامه Herald Sun)

- رمان سایه باد نامه‌ای عاشقانه به ادبیات است، مناسب خوانندگانی که به اندازه دانیل جوان از جستجو در دنیای کتاب‌ها لذت می‌برند. (Entertainment Weekly)

- رمانی طولانی که خوانندگان را به یاد بسیاری از رمان‌های دیگر می‌اندازد. البته این حرف یک انتقاد نیست، بلکه غنی بودن داستان را نشان می‌دهد. اگر صد سال تنهایی گارسیا مارکز، داستان‌های کوتاه بورخس، نام گل سرخ اومبرتو اکو، باشگاه دوما از آرتور ریورته و گوژپشت نوتردام از ویکتور هوگو را دوست داشته‌اید، پس سایه باد را هم دوست خواهید داشت. (Washington Post review)

کتاب صوتی سایه باد مناسب چه کسانی است؟

شنیدن این کتاب صوتی به تمام علاقه‌مندان داستان‌های معمایی و رازآلود پیشنهاد می‌شود.

درباره کارلوس روئیث ثافون بیشتر بدانیم:

کارلوس روئیث ثافون (Carlos Ruiz Zafón) نویسنده‌ی پرافتخار، پرفروش و مشهور اسپانیایی بود که جوایز ادبی فراوانی را در طول حیات ادبی خود کسب کرد. او آثار مختلفی از جمله داستان کوتاه، کتاب نوجوان و همینطور بزرگسالان را در کارنامه کاری خود دارد. با این حال بیماری سرطان و مرگ به این رمان‌نویس مهلت نداد و در سال 2020 چشم از جهان فروبست.

روئیث ثافون اولین بار بعد از انتشار کتاب شاهزاده مه معروف شد و به زودی طرفداران بسیاری بین خوانندگان و منتقدان به دست آورد. «شاهزاده مه، مارینا، بازی فرشته و زندانی آسمان» سایر آثار او هستند که به فارسی ترجمه شده‌اند.

در بخشی از کتاب صوتی سایه باد می‌شنویم:

تیرگی گرگ و میش همراه با سرمای گزنده، آرام آرام از پس شنل ارغوانی رنگ غروب که از شکاف و رخنه‌های کوچه پس کوچه‌های شهر عبور می‌کرد، از راه می‌رسید. قدم‌هایم را تندتر کردم و بیست دقیقه بعد نمای ساختمان عظیم دانشگاه غرق در نور مثل کشتی بزرگ اخرایی رنگ، پهلو گرفته در ساحل بندر در مقابل دیدگانم آشکار شد.

دربان ورودی بخش دانشکده ادبیات با دقت تمام در حال بررسی خط به خط تیترهای روزنامه ورزشی چاپ همان بعدازظهر بود. به نظر می‌رسید در آن ساعت، دانشجوهای زیادی در ساختمان حضور نداشته باشند. پژواک صدای قدم‌هایم در گذر از کوریدورها و سالن‌های فرعی همراهی‌ام می‌کرد تا قدم به راهروی سرپوش مشرف به باغ گذاشتم. جایی که تابش نورهای زرد رنگ در دو طرف به سختی می‌توانست بر تیرگی جهان سایه‌های اطرافم تاثیری بگذارد. ناگهان این تصور به سراغم آمد که شاید بئاتریس فریبم داده باشد. شاید این قرار ملاقات در این ساعت نابهنگام روشی برای انتقام گرفتن از گستاخی‌های من بود.

فهرست مطالب کتاب صوتی

نمونه
25 دقیقه
گورستان کتاب های فراموش شده
22 دقیقه
قسمت یک
15 دقیقه
قسمت دو
26 دقیقه
قسمت سه
14 دقیقه
قسمت چهار
29 دقیقه
قسمت پنج
37 دقیقه
قسمت شش
22 دقیقه
قسمت هفت
14 دقیقه
قسمت هشت
26 دقیقه
قسمت نه
38 دقیقه
قسمت ده
52 دقیقه
قسمت یازده
22 دقیقه
قسمت دوازده
17 دقیقه
قسمت سیزده
27 دقیقه
قسمت چهارده
34 دقیقه
قسمت پانزده
57 دقیقه
قسمت شانزده
31 دقیقه
قسمت هفده
23 دقیقه
قسمت هجده
24 دقیقه
قسمت نوزده
29 دقیقه
قسمت بیست
39 دقیقه
قسمت بیست و یک
38 دقیقه
قسمت بیست و دو
19 دقیقه
قسمت بیست و سه
14 دقیقه
قسمت بیست و چهار
29 دقیقه
قسمت بیست و پنج
77 دقیقه
قسمت بیست و شش
28 دقیقه
قسمت بیست و هفت
11 دقیقه
قسمت بیست و هشت
45 دقیقه
قسمت بیست و نه
23 دقیقه
قسمت سی
24 دقیقه
قسمت سی و یک
12 دقیقه
قسمت سی و دو
85 دقیقه
قسمت سی و سه
22 دقیقه
قسمت سی و چهار
23 دقیقه
قسمت سی و پنج
22 دقیقه
قسمت سی و شش
42 دقیقه
قسمت سی و هفت
11 دقیقه
قسمت سی و هشت
37 دقیقه
قسمت سی و نه
7 دقیقه
قسمت چهل
8 دقیقه
قسمت چهل و یک
18 دقیقه
قسمت چهل و دو
22 دقیقه
قسمت چهل و سه
16 دقیقه
قسمت چهل و چهار
13 دقیقه
قسمت چهل و پنج
13 دقیقه
قسمت چهل و شش
17 دقیقه
قسمت چهل و هفت
42 دقیقه
قسمت چهل و هشت
29 دقیقه
قسمت چهل و نه
17 دقیقه
قسمت پنجاه
19 دقیقه
قسمت پنجاه و یک
16 دقیقه
قسمت پنجاه و دو
27 دقیقه
قسمت پنجاه و سه
16 دقیقه
قسمت پنجاه و چهار
29 دقیقه
قسمت پنجاه و پنج
12 دقیقه
قسمت پنجاه و شش
21 دقیقه
قسمت پنجاه و هفت
63 دقیقه
قسمت پنجاه و هشت
22 دقیقه
قسمت پنجاه و نه
29 دقیقه
قسمت شصت
14 دقیقه
قسمت شصت و یک
14 دقیقه
قسمت شصت و دو
8 دقیقه
قسمت شصت و سه
27 دقیقه
قسمت شصت و چهار
12 دقیقه
قسمت شصت و پنج
24 دقیقه
قسمت شصت و شش
23 دقیقه
قسمت شصت و هفت

مشخصات کتاب صوتی

نام کتابکتاب صوتی سایه باد
نویسنده
مترجمعلی صنعوی
راویتایماز رضوانی
ناشر چاپیانتشارات نیماژ
ناشر صوتینشر ماه آوا
سال انتشار۱۴۰۰
فرمت کتابMP3
مدت۲۹ ساعت و ۲۳ دقیقه
زبانفارسی
موضوع کتابکتاب صوتی داستان و رمان خارجی، کتاب‌های داستان و رمان خارجی
قیمت نسخه صوتی

نقد، بررسی و نظرات کتاب صوتی سایه باد

ازاده پورکریمی
۱۴۰۱/۶/۲۳
بهترین رمانی که در چند سال اخیر خواندم. نثری روان و شیوا، داستانی بسیار جالب و تاثیرگذار و البته غیر قابل پیش بینی
از ابتدا شما را چنان جذب می‌کند که نمی‌توانید آن را کنار بگذارید.
خواندن داستان را پیشنهاد می‌کنم حتما لذت می‌برید.
زندگی متفاوت انسانها متاثر از شرایط جامعه اطرافیان و انتخاب‌های
خود انسان می‌باشد که می‌تواند نسل‌های بعد را نیز تحت تاثیر قرار دهد.
داستان در اسپانیا و به دنبال جنگ‌های داخلی شروع می‌شود. در جایی خارج از شهر بارسلون مکانی برای نگهداری و حفاظت از کتابهایی که دیگر چاپ نمی‌شوند وجود دارد. گورستان کتابها.. دوستداران کتاب از این گورستان محافظت می‌کنند.
پدری غمگین که همسر خود را از دست داده است برای اولین بار پسر خود را به این گورستان می‌برد تا کتابی انتخاب کند. هر کس کتابی انتخاب کند، ان کتاب بخشی از زندگی او می‌شود و باید زندگی خود را طبق کتاب پیش ببرد..
فرنوش محسن
۱۴۰۲/۱۱/۷
کتابی در ستایش نوشتن و کتابخوانی، حتی کتاب های کم مخاطب و فراموش شده با ارزشند. کودکی ده ساله به راهنمایی پدر خود در گورستان کتابهای فراموش شده کتابی می‌یابد، آن را می‌خواند، به نویسنده آن علاقمند می‌شود و پس از رسیدن به سن جوانی به تحقیق درباره سرنوشت نویسنده می‌پردازد. آن قدر که حتی زندگی عاطفی و خودش هم با به زندگی نویسنده تشابه پیدا می‌کند. همین طور کتاب معرف دوران دیکتاتوری فرانکو در اسپانیا است فردی به نام فومرو محصول این دوران است که با تمام عقده‌های کودکی‌اش با دست باز جنایت می‌کند. داستان زیاده گویی زیاد دارد و به خصوص اوایل کتاب حوصله سربر است. دانیل که راوی اغلب ماجراهای داستان است با این که رابطه خوبی با پدرش دارد ولی به فرمین فردی که اتفاقی با او آشنا شده و از گذشته او اطلاع کامل ندارد و تنها نکته جالب درباره‌اش بذله گویی و صحبت درباره زنان است بیشتر اعتماد دارد و محرم اسرارش است. خولین هم که سعی شده چهره خوبی از او نشان داده شود آن قدر ضعیف است که نمی‌تواند به سراغ عشق خود برود و پس از پی بردن به حقیقت به خوی شیطانی در می‌آید. فرمین کسی که تحت تعقیب است و در اواخر داستان حتی عکس و نام واقعی او را در روزنامه چاپ می‌شود به راحتی پس از مدت کوتاهی بدون مشکل به زندگی برمی گردد. راوی به خوبی در بیان حال و هوای داستان و به خصوص شخصیت فرمین عمل کرده ولی نسبت به بقیه شخصیتها کمی ضعیف است. و در آخر بهتر است با توجه به محتوای عاطفی و در مواردی خشن کتاب مخاطب زیر ۱۸ سال آن را مطالعه نکند.
سجادعسگری
۱۴۰۲/۲/۱۵
قبل از اینکه در مورد کتاب حرف بزنم باید از ترجمه بی نظیر این اثر حرف بزنم قطعا از نظر من آقای علی صنعوی یک ترجمه‌ی بی نظیر رو ارائه داده اولین بار بود که از این مترجم اثری رو شنیدم و اول از همه از ترجمه لذت بردم. درمورد کتاب باید بگم که اول یه کتاب کسل کننده ب چشم میاد و واقعا هم در خیلی مواقع بار کسالت میشه و غیر قابل تحمل که وسوسه میشی کتاب رو نیمه کاره ول کنی و بیخیالش بشی ولی هرچی کتاب به اواخر نزدیک میشه بهتر میشه تا فصل‌های پایانیش دیگه ب اوج هیجان میرسه. من بخاطر اینکه بتونم کتاب رو تا آخر گوش بدم و نیمه کاره ولش نکنم داستان رو در حالت تند گذاشتم و تا آخر ادامه دادم و خوشحالم که تا آخر اثر رو دنبال کردم چون اگه نیمه کاره ولش کرده بودم قطعا پشیمون میشدم از نشنیدن این رمان فوق العاده. این رمان یه حس مبهم و غریبی رو به آدم القا میکنه و واقعا در فصل‌های پایانی آدم رو در خودش غرق میکنه جوری که همه‌ی اضافه گوییها و پرداختن ب جزئیات در داستان کلا از یادت میره و خستگی فصل‌های ابتدایی رو میشوره میبره. پس توصیه میکنم اگر صبور هستید در حد صبر ایوب این رمان رو شروع کنید و وقتی شروع کردید به گوش دادن بیخیالش نشید و تا آخر ادامه بدید قول میدم در انتها پشیمون نمیشید. در مورد روایت آقای رضوانی هم مثل همیشه عالی روایت کردند هرچند خیلی آروم و با حوصله روایت میکرد ولی واقعا در کار خودشون خاص هستن و حرفه‌ای خوانش میکنن. با سپاس بی کران از کتابراه و مترجم و جناب رضوانی عزیز
maryam mafakheri
۱۴۰۳/۳/۵
با تشکر از کتابراه عزیز که با هدیه ی، کتاب " سایه باد" رمانی پرماجرا و غیرقابل پیشبینی از کارلوس رویز زافون (۲۰۲۰ - ۱۹۶۴) نویسنده اسپانیایی، ایشان را شناساندند. کتاب شهر مه و هزار توی ارواح از دیگر نوشته‌های ایشان هستند. با شنیدن این کتاب متاسف شدم که این نویسنده فقط ۵۵ سال زندگی کردند البته که " " همانطور خودشان می‌گویند: تا زمانی که به یاد آورده می‌شوی زنده هستی. همیشه اختلافات اندک و شباهت‌های زیاد مردم کشور‌ها و زمانهای مختلف در خواندن رمان‌ها برایم جالب بوده در این کتاب، "دجال" نامیدن تلویزیون در سالهای اولیه ساخت آن که من را به یاد شنیدن این نام در اوایل آمدن تلویزیون به ایران می‌انداخت، استفاده اسپانیایی‌ها در سالهای ۱۹۵۰ از مترو برایم جالب بود و در همان زمان خشم شدید پدر، زندانی کردن دختر به خاطر عشق او به همکلاسی، خشونتی که نا آشنا نبود قابل تعمق بود. این کتاب مرا به سالهای نزدیکی برد که از بیماری سل جان می‌باختند، از جنگ داخلی در بارسلون و شش سال پس از آن (۱۹۴۵)، جنگ جهانی دوم، شنیدم. نگارش کتاب عالیست مثلا: "آدمها ذاتا تمایل دارند زندگی را پیچیده تر کنند انگار خود زندگی به اندازه کافی پیچیده نیست" یا "شاید گذر از رنج‌ها و دردهای بشری به آنان اثبات کرده بود که عاقل کسی است که کمتر بداند و بیشتر فراموش کند. گاهی کتاب لبخند بر لب می‌آورد. این وجه مشترک هم لبخند بر لب آورد: "برتری ذاتی و ژنتیکی مردم اسپانیا نسبت به سایر ملل"
کتاب داستان و شخصیت پردازی بسیار خوبی دارد و اجرای آقای تایماز رضوانی هم بسیار عالیست، با تشکر از همه پدیدآورندگان این کتاب شنیداری
جان فورد
۱۴۰۳/۳/۳
از اینکه روی سوژه کتاب فروشی دست گذاشته غافلگیر شدم.
عید امسال با یک کتاب فروش که در نمایشگاه نوروزی نزدیک خانه مان غرفه داشت و کتابها رو با 50 درصد تخفیف می‌فروخت صحبت می‌کردم.
گفتم با این وضع گرانی کتاب کاغذی و دست بدست شدن نسخه پی دی اف رایگان کتاب‌ها چطور در این شغل دوام میارین؟
جواب داد:
در این شغل اگر خودت شیفته و عاشق کتاب خواندن نباشی ممکنه خیلی زود این حرفه را کنار بگذاری.
اما اگه کتاب‌ها تو را وابسته خودشون کنند هر چقدر هم که رونق کسب و کارت کم باشه باز هم دلت نمیاد که رهاش کنی. بعد گفت خواننده با خواندن نسخه کاغذی کتاب بهره کامل رو میبره اما در نسخه صوتی در بهترین حالت نمیتونه بیش از 60 درصد از مطالب رو دریافت کنه. بخاطر اینکه چشم در این حالت داره تصاویر دیگه‌ای رو می‌بینه که این کار تمرکز مخاطب رو از روی گوش بر میداره.
ضمن اینکه در نسخه صوتی امکان انتقال تصاویر کتاب هم وجود نداره.
بعد گله کرد که ما کتابفروشها و ناشرها باید حواسمون به عناوین و محتوای تک تک کتابهامون باشه که یک وقت کتابهایی که مجوز نشرشون باطل شده عرضه نکنیم. اداره لیست کتابهامون رو مرتب به روز می‌کنه.
گفتم نشر کتابها در بازار امروز عجیب شده. یک کتاب خارجی که پرفروش اعلام میشه ده‌ها ترجمه از چندین ناشر به همراه نسخه‌های صوتی متعدد براش ارائه میشه. نمونه‌اش "کتابخانه نیمه شب". گفت بله بخاطر برگشت سرمایه و تضمین سود ناشر هست.
بعد کتاب مغازه خودکشی را معرفی و خلاصه‌ای از آن را برایم گفت. به خانه که آمدم چک کردم دیدم نسخه صوتی رایگاتش موجود هست.
خواستم حس و حالی از بازار کتاب امروز را به شما منتقل کنم.
مهناز کیان مهر
۱۴۰۳/۲/۲۹
داستان به شدت جذاب و به یاد موندنی هست و هرجا که فکر میکنید داستان داره عادی پیش میاره یهو نویسنده یه اتفاقی رو از چنته بیرون می‌کشه. نویسنده به جزییات پرداخته واین خوبیش اینه که شما راحت میتونین شرایط رو تصور کنید، انگار که دارین فیلم می‌بینید. نویسنده مثل داستان بینوایان و برباد رفته، اتفاقات به حوادث تاریخی کشورش گره زده و هم چنین از یک داستان کلیشه‌ای عشق بین دختر ثروتمند و پسر فقیر، داستانی معمایی و پر از رمز و راز درآورده و بعضی از شخصیتهای داستان آدم رو یاد شخصیت‌های کتاب بلندیهای بادگیر و بینوایان میندازه. ترجمه روان هست و صدای راوی هم زیبا و دلنشین هست و عالی کتاب را خوانده‌اند. در کل کتاب رو به علاقمندان رمان، مخصوصا رمانهای معمایی توصیه میکنم. من که خیلی لذت بردم. امیدوارم کتابراه، جلدهای بعدی این کتاب رو هم به کتابهاش اضافه کنه
M R
۱۴۰۲/۱۲/۲۵
این کتاب یکی از بهترین رمان هایی بود که اخیرا خوندم. داستان پسری نوجوان که روزی با پدرش به گورستان کتابهای قدیمی میره و یک کتاب رو انتخاب میکنه و اون کتاب سرآغاز اتفاقات و حوادث مختلفی طی سالها در زندگی اون و پدرش میشه. نثر کتاب روان، روایت اون جذاب و شرح زندگی قهرمان های کتاب که در فصلهای مختلف به روایت میشه فوق العاده ست. کتاب قدری استادانه و دلپذیر نوشته شده که حقیقتا هیچ ایراد و اشکالی نمیشه بهش گفت. پایان کتاب هم منطقی و قابل قبول بود. ضمنا نویسنده در خلال داستان گوشه چشمی به حوادث تاریخی در اسپانیا در زمان روایت قصه داشته که به درک بهتر شرایط کتاب کمک زیادی کرده. در انتها یکی از بهترین نقاط قوت این اثر، خوانش اون با صدای گرم جناب رضوانی بود که زیبایی و گیرایی این کتاب را صد چندان کرده.
ماندانا رستمی
۱۴۰۳/۱/۲
با سلام خدمت خوانندگان عزیز این نظر ممکن است بعضی از قسمت های داستان را اسپویل کند. کتاب سایه باد فقط یک رمان برای سرگرمی است با اینکه داستان جذابی دارد ولی نویسنده خیلی خیلی خیلی خیلی آن را طولانی و خسته کننده نوشته است. با توضیحات اضافه بیش از حد😔 در آخر داستان جذاب می شود. ولی می توانست خیلی تر کوتاه و مفید تر باشد. و در بعضی جاها غیر منطقی است. برای مثال خولین که به راحتی آدم میکشت. می توانست خیلی قبلتر بازرس پلیس را بکشد یا تیر خوردن دانیل در آخر داستان چه فایده ای داشت 🤔. در ضمن از اواسط و تقریبا اوایل داستان میشد خیلی چیزها را حدس زد و در آخر شگفت زده نشدم. در آخر کتاب حس و حالی راز آلود و غریب دارد و اجرای خواننده بسیار عالی است.
حمیدرضا صدرائی
۱۴۰۲/۳/۳۱
داستانی بسیار جذاب و گیرا در سبک معمائی جنائی، قلم جادوئی ثافون در خلق شخصیت‌ها، معماها و ایجاد دو داستان مجزا در کنار یکدیگر که در نهایت به طرز استادانه‌ای با یکدیگر مرتبط می‌شوند، تعلیق‌های بسیار جذاب و اثر گذار، تعیین تکلیف تمام معماها و مشخص شدن فرجام تمام شخصیت‌های داستان با زیبائی هر چه تمام تر، توجه به ریزترین و جزئی‌ترین مسائل با دقت بالا و نمایش وضعیت کشور و مردم اسپانیا در دوران جنگ داخلی و خفقان رعب آور حکومت دیکتاتوری ژنرال فرانکو، در کنار یکدیگر منجر به خلق اثری بسیار زیبا، جذاب، گیرا، مهیج با داستانی کاملاً یکدست و‌ روان گردیده است، علاقه مندان این سبک داستان‌ها حتما از خواندن یا شنیدن این اثر لذت فراوانی خواهند برد.
پانته آ
۱۴۰۱/۱۰/۳
واقعا جناب تایماز رضوانی تمام اصول روایت را میداند و کشش این کتاب برای من با خوانش ایشان افزایش یافت. اسپول*
اسپویل*........
خب داستان خیلی جاها اضافه کش داده شده بود مخصوصا زمانی که شخصی قرار بود روایت داستان را از نظر خولین بگوید انگار که خود خولین داشت روایت میکرد. پدر دنیل گمان میرفت نقش تری
پررنگ داشته باشد زیرا در شب اولی که به گورستان برده بودش یکراست سراغ کتاب خولین رفته بود. یا علاقه وافر دوست خولین به خولین... یا چرخش ۱۸۰ درجه‌ای رفتار پدر خولین... چرا خولین تیر خورد؟
در کل بد نبود... زیاد معمایی هم نبود. کامل میشد حدس زد... ممنون از کتابراه که این کتاب را به صورت صوتی در اختیار ما قرار داد.
بهاره محمدی اسفه
۱۴۰۱/۶/۱۳
اول نظرم را راجع به گویندگی کتاب بگویم که عالی بود و داستان را جذاب تر می‌کرد.
و اما درباره داستان، داستان جذابی بود که با وجود حواشی بسیار و گاه حوصله سربر مخاطب را به دنبال خود می‌کشاند. و البته گاهی مرا به یاد رمان‌های روسی می‌انداخت. شخصیت پردازی عالی بود و حتی مکان‌ها هم در داستان دارای خاص
شخصیت خود بودند به گونه‌ای که چون کاراکتری نقش ایفا می‌کردند.
به هر حال با رمانی فکر شده و با چهار چوب‌های صحیح رو به رو هستیم که لذت بردن از آن حواس شش دانگ مخاط رو می‌طلبد.
تا جایی که می‌دانم سایه باد نخستین رمان از چهارگانه گورستان کتاب‌های گمشده است که امیدوارم کتابراه عزیز بقیه قسمت‌ها را هم ارائه دهد.
با تشکر.
حسین طوّافی
۱۴۰۳/۲/۱۱
یا اثر کم‌نظیر از سافو ن که الحق نویسنده‌ی بسیار کم‌نظیری است. از شنیدن اثر لذت بردم و در خلال داستان با شخصیت‌هایش زندگی کردم. هنر سافورن بیش از هرچیز در توصیف حالات انسانی در شرایط گوناگون است. او در این اثر با پیرنگ قراردادن مقطعی خاص از تاریخ اسپانیا و انتخاب مکان‌هایی اسرار آمیز چون گورستان و کتاب‌فروشی، کتاب، آن خانه‌ی متروکه ارتباطی تنگاتنگ و معنامند بین آن‌ها ایجاد می‌کند و در خلال داستان چنان ارتباط ارگانیکی بین آن‌ها ایجاد می‌کند که هرکدام بی دیگری از اعتبار و اهمیت تهی می‌شوند. بی‌گمان اثری ارزشمند توسط تایماز رضوانی و شرکت تولید کننده این اثر صوتی ارائه شده است.
Hanie_mhiii
۱۴۰۲/۳/۶
فوق العاده 🔥
بعضی رمان هارو وقتی صوتی گوش میدم واقعا دلم میخواد خود کتابش رو هم بگیرم تا فقط تو کتابخونم داشته باشم انقدر که خوبن و این یکی ازون کتابا بود.
واقعا بی نظیر بود، طولانی بودن داستان هیچ جا برای من خسته کننده نبود و به نظرم پوئن مثبتی هم بود.
شاید از کم تجربگی من باشه ولی برخلاف تا
بعضی نظرها داستان اواسطش برای من اصلا قابل پیشبینی نبود.
تنها انتقادی که دارم انتخاب موسیقی بود که به نظرم خیلی جاها مناسب فضا نبود اصلا.
فضا و روند داستان، جزئیات و شخصیت‌های داستان و گویندگی عالی آقای رضوانی همشون فوق العاده بودن و قطعا این کتابو به بقیه پیشنهاد میکنم‌
کتایون فرهمند
۱۴۰۱/۱۲/۱۴
همه چیز این رمان به دل میشینه. موضوع کتاب و حالت داستان وار با جزییات کامل، فصل‌های زیاد، لحن طنزامیز نویسنده مخصوصا از زبان فرمین بینهایت قشنگه. تمام عطش آدم به شنیدن یک داستان بلند رو برآورده میکنه. صد حیف که این نویسنده فوت شده. ازتون خواهش میکنم باقی کتابهای این نویسنده خوب هم بصورت صوتی قرار و بگیره. آقای رضوانی واقعا شاهکار کرد با این خوانش بی نظیر. واقعاااا لذت بردم. جالبه بدونید هنوز کتابو تموم نکردم دارم نظر میدم. زندگی با این کتاب دلنشین رو پسندیدم. روح نویسنده شاد قرین رحمت❤️
لطفا ادامه‌ی این کتاب که در چند جلد اومده هم صوتی کنید 🙏🙏🙏🙏🙏
niloo khosravi
۱۴۰۱/۱۲/۱۱
من کتاب سایه‌ی باد رو مدتی قبل خونده بودم اما وقتی دیدم کتابراه این داستان جذاب رو با صدای آقای رضوانی ارئه کرده دلم نیومد گوش نکنم واقعا عالی بود یه جوری با هیجان گوش میدادم که انگار از قصه بیخبرم.
در کل کتاب خوبیه چندتا داستان رو همزمان پیش میبره و مرتب از گذشته به حال در رفت و آمد که بخاطر نه
تبحر نویسنده تنها حوصله سر بر نیست بلکه شما رو تشویق به ادامه خوندن میکنه. یه داستان عاشقانه معمایی یکم ترسناک از اون کتابایی که تا تمومش نکنی نمیتونی بذاریش زمین.
ممنون از کتابره
مشاهده همه نظرات 184

راهنمای مطالعه کتاب صوتی سایه باد

برای دریافت کتاب صوتی سایه باد و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.