دانلود کتاب صوتی سرمایه‌گذار هوشمند: اصول سرمایه‌گذاری بر اساس ارزش ذاتی

  • از: بنجامین گراهام
  • راوی: دادبه دادمهر
  • ناشر صوتی: سبکتو
  • ۱۱۵ رای
  • برای دانلود قانونی کتاب صوتی سرمایه‌گذار هوشمند: اصول سرمایه‌گذاری بر اساس ارزش ذاتی و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.


خرید کتاب صوتی

برای دانلود قانونی کتاب صوتی سرمایه‌گذار هوشمند: اصول سرمایه‌گذاری بر اساس ارزش ذاتی و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.

معرفی کتاب صوتی سرمایه‌گذار هوشمند: اصول سرمایه‌گذاری بر اساس ارزش ذاتی

کتاب صوتی سرمایه‌گذار هوشمند: اصول سرمایه‌گذاری بر اساس ارزش ذاتی (میکروکتاب) نوشته بنجامین گراهام، به شما می‌آموزد که خرید و فروش سهام در بازار نیازمند دانش و صبر است و بر پایه‌ی شانس و اقبال نیست.

امروزه در دنیای بورس دیگر نیازی به تحلیل و بررسی‌های بسیار و بازی با رقم‌های سنگین نیست، کافی است که اصول آن را یاد بگیرید و براساس آن‌ها بتوانید بالاترین سود را از سهام‌هایتان ببرید. سرمایه‌گذاری در بازار بورس و اوراق بهادار می‌تواند زندگی مالی خوبی برای شما بسازد، اما به شرط آنکه بدانید چگونه باید سرمایه‌گذاری کنید. وارن بافت میکروکتاب سرمایه‌گذار هوشمند (The Intelligent Investor) را بهترین میکروکتاب برای سرمایه‌گذاری می‌داند و به عنوان میکروکتابی مرجع و درخشان در بازار بورس و سرمایه‌گذاری معرفی می‌شود.

سرمایه‌گذار باهوش و زیرکی که می‌خواهد در فرآیند سرمایه‌گذاری‌ شکست نخورد، باید با دقت عمل کند. هر چه اصولی که برای سرمایه‌گذاری به کار می‌برید عقلانی‌تر باشد، استراتژی سرمایه‌گذاری‌تان به نتایج درخشان‌تری منجر می‌شود. اگر می‌خواهید با سرمایه‌گذاری در بازار بورس یا سایر اوراق بهادار به درآمد خوبی برسید، باید فعالیت‌هایتان را طبق اصول عقلانی و درست کسب‌وکار ساماندهی کنید.

اصول اساسی در سرمایه‌گذاری هوشمندانه شامل موارد زیر است که باید به یاد داشته باشید:

1. کسب‌وکاری را که در آن سرمایه‌گذاری می‌کنید به خوبی بشناسید.
2. بدانید چه کسی کسب‌وکار را اداره می‌کند.
3. برای کسب درآمد در بلندمدت سرمایه‌گذاری کنید و خرید و فروش‌های سریع انجام ندهید.
4. به عقلانیت خودتان اعتماد داشته باشید.
5. سرمایه‌گذاری‌ها را با توجه به ارزش ذاتی‌شان انتخاب کنید، نه براساس محبوبیت‌شان.
6. همیشه با یک حاشیه‌ امنیت سرمایه‌گذاری کنید.

تکنیک‌ها و معیارهایی که در سرمایه‌گذاری به کار می‌برید نقش به سزایی در موفقیت شما دارد و قدرت ذهنی در این زمینه چندان اهمیتی ندارد. در سال 1900 هیچ‌ فردی نمی‌توانست حدس بزند که تا 50 سال آینده چه اتفاقاتی در جهان می‌افتد. با وجود این همه‌ تغییر و تحولات و خساراتی که به بار آمد که مانند یک زلزله‌ غیرقابل پیش‌بینی بود، همچنان می‌توان گفت که پیروی از اصول درست سرمایه‌گذاری می‌توانست به نتایج مطلوبی منجر شود. از این به بعد هم باید با این پیش‌فرض جلو برویم که این اصول همچنان می‌توانند به خوبی عمل کنند و کارایی داشته باشند.

بنجامین گراهام (Benjamin Graham)، پدر سرمایه‌گذاری ارزشی می‌نامند، او پس از فعالیت‌های انبوهش در بورس توانست خودش را به عنوان یک کارگزار حرفه‌ای در وال‌استریت ثبت کند. بنجامین کودکی سختی داشت و زندگی فقیرانه‌ای را سپری کرد، اما توانست در سن 25 سالگی بیش از 500 هزار دلار درآمد ماهیانه داشته باشد. بنجامین از روش‌ها و فرمول‌های مخصوص به خودش استفاده می‌کرد که بعدها با عنوان نظریه گراهام به شهرت زیادی رسید و اشخاص موفق بسیاری در وال‌استریت از آن استفاده کردند، به طور مثال وارن بافت یکی از ثروتمندان دنیا، تمام سرمایه‌گذاری‌های بورسی‌اش را بر اساس روش گراهام انجام می‌دهد.

این کتاب صوتی در قالب میکروکتاب به شما عرضه شده تا با صرف هزینه و زمان کمتر از تمام بخش‌های اصلی و مهم، به دور از حاشیه و اضافه‌گویی کتاب اصلی از محتوای آن بهره‌مند شوید. میکروکتاب‌ها تحت قواعد و استانداردهای خلاصه‌نویسی برای شما چکیده شده‌اند. شما با شنیدن آن‌ها‌‌‌ همان اطلاعات مفیدی را دریافت می‌کنید که کتاب اصلی در اختیارتان می‌گذارد.

در بخشی از میکروکتاب صوتی سرمایه‌گذار هوشمند می‌شنویم:

هنگام سرمایه‌گذاری حاشیه‌ امنی که ایجاد می‌کنید به قیمت خرید سهام با کمترین خطر ممکن بستگی دارد. معمولا این قیمت کمتر از ارزش ذاتی شرکت است، چرا که باید تاثیر اتفاقات پیش‌بینی‌ نشده را هم در نظر بگیرید. همیشه برای قیمتی که حاضرید برای خرید سهام یک شرکت پرداخت کنید یک حاشیه‌ امنیت در نظر بگیرید و سپس سرمایه‌تان را در حداقل 20 شرکت مختلف پخش کنید تا در طولانی‌ مدت به نتایج رضایت‌ بخشی دست پیدا کنید.

در افسانه‌های قدیمی انسان‌های خردمند تاریخچه‌ امور فناپذیر را در یک عبارت کوتاه خلاصه کرده‌اند «این نیز بگذرد». اگر بخواهیم به همین روش راز یک سرمایه‌گذاری عاقلانه و باهوش را در 3 کلمه خلاصه کنیم به این شعار می‌رسیم: «امنیت در سود». تهدید در همه‌ سیاست‌هایی که برای سرمایه‌گذاری اتخاذ می‌شود وجود دارد. همه‌ سرمایه‌گذارهای حرفه‌ای می‌دانند که امنیت در سود، یک مفهوم کاملا ضروری در انتخاب سهام و اوراق بهاردار است.

برای اوراق بهادار امنیت در سود عبارت است از اینکه درآمد شرکت چند برابر بیشتر از سودی است که شرکت متعهد به پرداخت آن شده است. اگر درآمد شرکت 4 یا 5 برابر بیشتر از سودی باشد که باید پرداخت کند در این صورت سهام آن از امنیت در سود خوبی برخوردار است. یا ممکن است امنیت در سود از طریق مقایسه‌ ارزش کلی یک شرکت با میزان بدهی‌هایش محاسبه شود. این روش تا حدی مشخص می‌کند که ارزش خالص شرکت قبل از اینکه پرداخت بدهی‌ها به یک نگرانی بزرگ تبدیل شود چه مقدار خواهد بود. این مفهوم از امنیت در سود، برای سرمایه‌گذاری در سهام‌های رایج با این روش محاسبه می‌شود:

ابتدا ارزش واقعی یک سهام را به هر روشی که فکر می‌کنید مناسب است محاسبه ‌کنید. این روش باید همیشه برای مقایسه‌ ارزش سهام‌های مختلف قابل اعمال باشد. توجه داشته باشید که اتفاقات بیرونی روی ارزش سهام تاثیر می‌گذارد یا ممکن است در اثر این تغییرات روش محاسبه‌تان به طور کامل اشتباه شود. در نتیجه باید یک حاشیه‌ی امنیت برای این محاسبات در نظر بگیرید.

 ۱ ساعت و ۸ دقیقه، ۶۵ مگابایت، زبان فارسی، MP3، 
چاپ ۱۳۹۸، قیمت الکترونیکی: ۴۸۰۰ ت - 1.99€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50
خرید کتاب صوتی

فهرست مطالب

۳ دقیقه
میکروکتاب چیست
۱ دقیقه
درباره کتاب
۱ دقیقه
درباره نویسنده
۳ دقیقه
مقدمه
۷ دقیقه
فصل اول: کسب‌وکاری که در آن سرمایه‌گذاری می‌کنید را به خوبی بشناسید
۹ دقیقه
فصل دوم: بدانید چه کسی کسب‌وکار را اداره می‌کند
۹ دقیقه
فصل سوم: برای کسب درآمد در بلندمدت سرمایه‌گذاری کنید و خرید و فروش‌های سریع انجام ندهید
۹ دقیقه
فصل چهارم: به عقلانیت خود اعتماد داشته باشید
۹ دقیقه
فصل پنجم: سرمایه‌گذاری‌ها را با توجه به ارزش ذاتی‌شان انتخاب کنید، نه براساس محبوبیت‌شان
۱۶ دقیقه
فصل ششم: همیشه با یک حاشیه‌ی امن سرمایه‌گذاری کنید
۱ دقیقه
پیشنهاد میکروکتاب بعدی

راهنمای دانلود کتاب صوتی سرمایه‌گذار هوشمند: اصول سرمایه‌گذاری بر اساس ارزش ذاتی

برای دانلود کتاب صوتی سرمایه‌گذار هوشمند: اصول سرمایه‌گذاری بر اساس ارزش ذاتی و دسترسی قانونی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

دانلود کتاب صوتی  سرمایه‌گذار هوشمند: اصول سرمایه‌گذاری بر اساس ارزش ذاتی

نظرات کتاب صوتی سرمایه‌گذار هوشمند: اصول سرمایه‌گذاری بر اساس ارزش ذاتی

Amir Minaie
۱۳۹۸/۶/۲۴
من با این جمله "وارن بافت این کتاب رو بهترین کتاب برای سرمایه گذاری میدونه" جذب کتاب شدم و تا انتها گوش دادمش، این کتاب به بیان کلیات لازمی که برای سرمایه گذاری در بورس باید آن‌ها را دانست پرداخته و از جزئیات کمتر صحبت کرده، زبان بسیار ساده نویسنده باعث جذابیت و روانی کتابه. شاید بشه گفت اکثریت در افراد فعال بورس این نکات رو میدونن ولی اکثرا بخاطر سادگی مسائل فراموششون میکنند، دقیقا همانطور که نویسنده در کتابش بیان میکند همین نکات ساده و به کارگیری آن هاست که تفاوت‌ها را دربین افراد رقم میزند و گوش دادن و مرور یکجا آن‌ها بسیار مفید است. به شخصه خواندن این کتاب را به همه توصیه میکنم و همانطور ک وارن بافت گفته از بهترین کتاب هاست. (دنبال پیچیده کردن مسائل و بعد راه حل پیدا کردن براشون نباشید، هرچه دیدتون به مسائل ساده تر باشه موفق ترید. ) موفق باشید.
فاطمه فرشی
۱۳۹۸/۵/۱
باسلام وخسته نباشید بسیار عالی هست. من ازجوانی علاقه زیادی به کتاب خواندن داشتم ومیخوندم ولی حالا به علت کار وخانواده اصلا وقت ندارم وحوصله هم ندارم ولی این بسیار عالی که من کتاب صوتی رو هنگام کار در خانه گوش میدهم ممنونم وموفق باشید
مسلم نوروزی
۱۳۹۸/۶/۲۱
هر چقدر تشکر کنم از شما کم هست، این میکرو کتاب واقعا به فرهنگ مطالعه کمک میکنه و استفاده زیادی از اونها میکنم... فقط مشکل قیمت یک مقدار بالای اون هست... ممنون میشوم که کمی تخفیف روی این کتاب‌ها بگذارین.....
مشاهد همه نظرات (۴۵)