دانلود کتاب صوتی سیدارتا


خرید کتاب صوتی

برای دانلود قانونی کتاب صوتی سیدارتا و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.

معرفی کتاب صوتی سیدارتا

کتاب صوتی سیدارتا اثر هرمان هسه، سفر عرفانی مرد جوانی برای دستیابی به معنویت و کمال است. سفری که در آن با انسان‌های گوناگون با هر قشر و مذهبی صحبت می‌کند تا به حقیقت وجود خود پی ببرد و به آرامش واقعی برسد.

درباره‌ی کتاب صوتی سیدارتا:

کتاب صوتی سیدارتا (Siddhartha) رمانی کلاسیک با نثری فلسفی و مملو از آموزه‌های انسانی و اخلاقی است که توسط هرمان هسه تحت تاثیر مذهب‌ها و آیین‌های شرقی به نگارش درآمده است. مفاهیمی که همیشه در طول تاریخ تازگی داشته‌اند و قدیمی نمی‌شوند و همواره برای عموم جذاب هستند. هسه در این کتاب شعر و نویسندگی را با یکدیگر درآمیخته و اثری جدید و گیرا را ارائه کرده است. هرمان هسه، در خانواده‌ای مذهبی بزرگ شده و تاثیر عرفان و اندیشه در کتاب‌های او کاملا آشکار است.

داستان این کتاب صوتی مربوط به دوران‌ بودا و هند باستان است و تحولات معنوی یک مرد هندی را روایت می‌کند. مردی که خانه پدری خود را برای یافتن حقیقت ترک می‌کند و قدم در مسیر رهایی می‌گذارد. این اثر منبع الهام بسیاری از انسان‌ها در سرتاسر جهان شده است. بسیاری از منتقدان و نویسندگان برجسته معتقدند که تعدادی از صحنه‌های سیدارتا تابلوهای مثنوی مولوی را برای مخاطب ترسیم می‌کند.

اغلب کتاب‌های هسه درباره‌ی خودشناسی، معرفت‌شناسی و بررسی قدرت درونی انسان‌هاست و براساس این عقیده است که انسان‌ها باید خودشان راهشان را پیدا کنند. در این کتاب صوتی شخصیت اصلی با اشخاص گوناگونی که در کیش و آیین خود برجسته هستند، روبه‌رو می‌شود و با آن‌ها درباره‌ی فلسفه و عرفان صحبت می‌کند. موضوع اصلی کتاب سیدارتا تمام و کمال بر سر این موضوع است که خود انسان باید راه درست زندگی‌اش را پیدا کند.

خلاصه‌ی کتاب صوتی سیدارتا:

کتاب سیذارتا یا سیدارتا درباره‌ی جوانى است که به همراه دوستش براى یافتن حقیقت و دانستن وظیفه انسان‌ها بر روی کره‌ی زمین، خانه و پدر و مادر خود را ترک می‌کند و به مرتاضان جنگل می‌پیوندد. در جنگل به فن ریاضت و تفکّر به طریقه‌ی مرتاضان می‌پردازد و می‌کوشد تا مشکلات و موانع رسیدن به حقیقت را رفع کند. اما هرچه تلاش می‌کند به همان اندازه از حقیقت دور می‌شود. سپس شایعه‌اى می‌شنود که شخصی به اسم گوتاما یا بودا به آخرین مرحله کمال انسانى دست یافته و حقیقت را کشف کرده و به سعادت رسیده است.

او راه حقیقت و کمال را به جهانیان می‌گوید. مردم بسیارى به دور او جمع می‌شوند و از برکت انفاس و آموزه‌های او استفاده می‌کنند. سیذارتا و دوستش نیز براى ملاقات با بوداى اعظم، گروه مرتاضان را برای همیشه ترک می‌کنند. آن‌ها بودا را دیدند و از رفتار و طرز نگاه و جلال و شکوهش که فقط مختص اهل صفا است، شگفت‌زده شدند.

بوداى اعظم در سخنرانی‌های خود از درد و رنج سخن می‌گفت و دنیا را جز رنج نمى‌دید، اما راه رهایى از آن را نیز یافته بود. وى چهار اصل بزرگ را بیان کرد و راه رهایی را با شیوه‌های هشتگانه به حضار گفت. سیدارتا و دوستش هر دو در جمع بودند و سخنان بودا را شنیدند. دوست و همراه سیذارتا تحت تأثیر آموزه‌های بودا قرار گرفت و با وى بیعت کرد. امّا سیدارتا با آموزه‌های بودا هم‌عقیده نشد و... .

هرمان هسه را بیشتر بشناسیم:

هرمان هسه (Hermann Hesse)، نویسنده‌ی معروف آلمان در سال 1877 چشم به جهان گشود، هسه دوران کودکی سختی را سپری کرد و به خاطر افسردگی شدید و اقدام به خودکشی مدتی در آسایشگاه کودکان عقب افتاده ذهنی بستری بود. پس از مرخص شدن از آسایشگاه در یک ساعت‌سازی کار کرد و مدتی بعد به نویسندگی روی آورد. او به خاطر حضور در جنگ جهانی اول و دوم روحیاتی ضد جنگ دارد.

از دیگر خصوصیات آشکار او داشتن شخصیتی منزوی و گوشه‌گیر بود که در جهت شناخت حقیقی زندگی و معنای آن کمک بسیار زیادی به او کرده بود. این نویسنده درخشان به خاطر علاقه و توجه ویژه‌ای که درباره‌ی فلسفه هند داشت در سال 1922 این کتاب را به نگارش درآورد که از جمله پرخواننده‌ترین آثار وی است. اغلب کتاب‌های هسه به بیش از 50 زبان مختلف جهان ترجمه شده است. جوایز و افتخارات هرمان هسه عبارت‌اند از: جایزه گوته (1946)، جایزه نوبل ادبی (1946)، جایزه ادبی ویلهلم رابه (1950)، جایزه صلح انجمن کتاب‌فروشان آلمان (1955).

هسه در سال‎های پایانی عمر خود به بحران عمیق روحی و روانی مبتلا شد و در سال 1962 درگذشت. از دیگر آثار هسه عبارت‌اند از: می‎توان به دمیان، بازی مهره شیشه‌ای، سفر به شرق، نارسیس و گولدموند، روزالده و ... .

در قسمتی از کتاب صوتی سیدارتا می‌شنویم:

بودا دور شد ولی طرز نگاه و تبسمش برای همیشه در خاطر سیدارتا نقش بست. با خود گفت هرگز کسی را ندیده که طرز نگاه و لبخندش، یا نشستن و برخاستنش تا بدان حد شبیه او باشد. من نیز می‌خواهم نگاه و لبخند و نشستن و برخاستنم همانند گوتاما حکایت از آزادی، اعتبار، خویشتنداری، و صفای کودکانه کنند و در هاله‌ای از رمز و راز مستور باشند. کسی می‌تواند چنان نگاه و رفتاری داشته باشد که بر نفس خویش غالب آمده باشد. من نیز بر نفس خود چیره خواهم شد.

 ۵ ساعت و ۳۸ دقیقه، ۳۱۱ مگابایت، زبان فارسی، MP3، 
چاپ ۱۳۹۹، قیمت الکترونیکی: ۱۶۰۰۰ ت - 5.49€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50
خرید کتاب صوتی

فهرست مطالب

۲۸ دقیقه
بخش اول - فصل اول: پسر برهمن
۲۷ دقیقه
فصل دوم: همراه با سامانا
۲۵ دقیقه
فصل سوم: گوتاما
۱۲ دقیقه
فصل چهارم: بیداری
۳۷ دقیقه
بخش دوم - فصل پنجم: کامالا
۲۳ دقیقه
فصل ششم: در میان مردم
۲۸ دقیقه
فصل هفتم: سانسارا
۳۷ دقیقه
فصل هشتم: در کنار رودخانه
۳۷ دقیقه
فصل نهم: قایقران
۲۶ دقیقه
فصل دهم: پسر
۲۳ دقیقه
فصل یازدهم: اُم
۳۴ دقیقه
فصل دوازدهم: گوویندا

راهنمای دانلود کتاب صوتی سیدارتا

برای دانلود کتاب صوتی سیدارتا و دسترسی قانونی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

دانلود کتاب صوتی  سیدارتا
Monire Gh
۱۳۹۹/۲/۲۷
این کتاب عااالییییییی
bhsh sadeghi
۱۳۹۹/۲/۲۹
بدلیل علاقه خودم به این مدل کتاب‌ها ونویسنده معروف هرمان هسه و کتاب دیگرش بنام گرگ بیابان فکر میکنم کتابی است که ارزش خواندن و شنیدن را حتی برای یکبار دارد.
ب ف
۱۳۹۹/۳/۳
من که دوست داشتم امیدوارم شما هم دوست داشته باشید
مشاهد همه دیدگاه‌ها (۱۶)