دانلود کتاب صوتی شکوفه‌های عناب


خرید کتاب صوتی

برای دانلود قانونی کتاب صوتی شکوفه‌های عناب و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.

معرفی کتاب صوتی شکوفه‌های عناب

کتاب صوتی شکوفه‌های عناب نوشته‌ی رضا جولایی، دربردارنده‌ی موضوعی تاریخی است که به توپ بستن مجلس در دوران محمدعلی‌شاه قاجار و قتل میرزا جهانگیرخان صوراسرافیل، روزنامه‌نگار آزادی‌خواه را از زبان چهار شخصیت متفاوت روایت می‌کند.

درباره‌ی کتاب صوتی شکوفه‌های عناب:

داستان کتاب صوتی شکوفه‌های عناب روایت‌گر حوادث و رویدادهای دوران مشروطه در سال 1287 است. بریگاد قزاق در روز دوم تیرماه و در ساعات اولیه صبح، جهت دستگیری سران جنبش مشروطه حرکت می‌کنند که بین آن‌ها و سران این جنبش درگیری‌های بسیاری رخ می‌دهد. پس از پایان درگیری، مشروطه‌خواهان به ساختمان مجلس فرار می‌کنند که جریان با به توپ بسته شدن مجلس توسط قزاق‌ها به اتمام می‌رسد.

داستان این رویداد در این کتاب صوتی از زبان چند راوی بیان می‌شود. یک قزاق ایرانی، یک عکاس و تاجر ایرانی، یک قزاق روس و یک زن، که هر کدام از آن‌ها با لحن و بیانی ویژه داستان خود را روایت می‌کنند. داستان مملو از رفت و برگشت‌ها به زمان حال و گذشته است که هر کدام با فضاهای آشفته‌ی تاریخ ایران در زمان استبداد گره خورده‌اند.

شکوفه‌های عناب داستانی قوی با شخصیت‌پردازی جذاب است که قتل میرزا جهانگیرخان صوراسرافیل و افرادی را که به گونه‌ای با این حادثه درگیر بودند، را برای شما به تصویر می‌کشد. در کنار این‌ها نویسنده قسمتی از اوضاع و احوال و روابط ایران و روسیه را به نمایش می‌گذارد.

شنیدن کتاب صوتی شکوفه‌های عناب به چه کسانی پیشنهاد می‌شود:

شنیدن این کتاب صوتی به علاقه‌مندان و دوستداران رمان و داستان‌هایی تاریخی ایران به شدت، پیشنهاد می‌شود. این کتاب برای اشخاصی که زمان بیشتری برای شنیدن و یا مطالعه کتاب دارند و می‌خواهند در زمینه‌ی داستان و ادبیات فارسی زمان بیشتری صرف کنند، انتخاب مناسبی است.

رضا جولایی را بیشتر بشناسیم؟

رضا جولایی در سال 1329 در شهر تهران متولد شد. او کارش را از سال 1362 شروع کرد و بیشتر آثارش به صورت داستان کوتاه هستند. در تمامی داستان‌های او تاریخ، عنصر مشترک است که آن‌ها را به هم پیوند می‌زند. از دیگر آثار او می‌توان به یک پرونده کهنه، جامه به خوناب، شب ظلمانی یلدا، سوء قصد به ذات همایونی، حدیث دردکشان، تالار طرب‌خانه، جاودانگان، نسترن‌های صورتی، باران‌های سبز و سیماب و کیمیای جان و... اشاره کرد.

در قسمتی از کتاب صوتی شکوفه‌های عناب می‌شنویم:

نمی‌دانم چه ساعتی به خواب می‌روم. وقتی بیدار می‌شوم ماه غروب کرده و ستاره‌ها دیگر پیدا نیستند. بلند می‌شوم، آهسته از پله‌های چوبی پایین می‌روم و کوره‌راه پشت قهوه‌خانه را در پیش می‌گیرم. خنکای سحر… چه حالت غریبی دارد این لحظه از پگاه، پیش از دمیدن خورشید. همه‌جا آرام است و گویی جهان چشم فرو بسته. جیرجیرک‌ها خاموش شده‌اند، صدای مرغ حق را نمی‌شنوم، بالای سرم دیگر از آن چراغانی عظیم خبری نیست. جهان رنگ دیگری گرفته. نسیمی از جنگل‌های دوردست می‌وزد. من زنده‌ام و یک روز دیگر را خواهم دید. حس می‌کنم لحظه‌به‌لحظه‌ی این روز را باید زندگی کنم و در عین حال از مرگ هراسی ندارم. هم‌اکنون حاضر به مُردن هستم. بی‌هیچ تأسفی. پس دیگر از هیچ کس هراس ندارم.

 ۱۵ ساعت و ۲ دقیقه، ۸۳۸ مگابایت، زبان فارسی، MP3، 
چاپ ۱۳۹۹، قیمت الکترونیکی: ۲۴۰۰۰ ت - 7.49€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50
خرید کتاب صوتی

فهرست مطالب

۱ دقیقه
معرفی
۲۱ دقیقه
مذبح زر
۱۸ دقیقه
حاشیه‌ی تاریک درختان
۴۰ دقیقه
وادی بادها
۴۴ دقیقه
زافترا
۵۳ دقیقه
نقد بازار جهان
۵۹ دقیقه
ماه غمگین
۳۱ دقیقه
رقص در کوچه‌‌ی عاشقان ـ قسمت اول
۳۵ دقیقه
رقص در کوچه‌ی عاشقان ـ قسمت دوم
۴۲ دقیقه
رقص در کوچه‌ی عاشقان ـ قسمت سوم
۲۷ دقیقه
رقص در کوچه‌‌ی عاشقان ـ قسمت چهارم
۲۵ دقیقه
سایه‌ی تاک‌های خشکیده
۳۰ دقیقه
از سردی دی فسرده
۴۶ دقیقه
خارها در باد - قسمت اول
۵۳ دقیقه
خارها در باد - قسمت دوم
۴۶ دقیقه
رامانتیچنا - قسمت اول
۳۰ دقیقه
رامانتیچنا - قسمت دوم
۳۴ دقیقه
محبوبه‌ی نیلگون عماری - قسمت اول
۲۲ دقیقه
محبوبه‌ی نیلگون عماری - قسمت دوم
۵۶ دقیقه
خونابه‌ی شفق
۴۷ دقیقه
سی‌وِ‌دنیا - قسمت اول
۴۲ دقیقه
سی‌وِ‌دنیا - قسمت دوم
۵۷ دقیقه
سی‌وِ‌دنیا - قسمت سوم
۴۴ دقیقه
آزادتر از نسیم و مهتاب

راهنمای دانلود کتاب صوتی شکوفه‌های عناب

برای دانلود کتاب صوتی شکوفه‌های عناب و دسترسی قانونی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

دانلود کتاب صوتی  شکوفه‌های عناب