دانلود کتاب صوتی صد سال تنهایی


خرید کتاب صوتی

برای دانلود قانونی کتاب صوتی صد سال تنهایی و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.

معرفی کتاب صوتی صد سال تنهایی

کتاب صوتی صد سال تنهایی اثر گابریل گارسیا مارکز، یکی از مشهورترین و پرفروش‌ترین آثار در حوزه ادبیات داستانی در سطح جهان است و به روایت زندگی شش نسل یک خانواده از اهالی آمریکای جنوبی می‌پردازد که در دهکده‌ای به نام ماکوندو زندگی می‌کنند.

رمان صد سال تنهایی حاصل 15 ماه تلاش و کار گابریل گارسیا مارکز است که به گفته‌ی خود او در تمام این مدت خود را در خانه حبس کرده است. جذابیت رمان صد سال تنهایی از عنوان‌ آن آغاز می‌شود. عنوانی که مخاطب را با خود درگیر می‌کند و او به فکر فرو می‌برد. تنهایی آن هم صد سال!

گابریل گارسیا مارکز به‌ خاطر این کتاب، موفق به کسب نوبل ادبی شده است. او در صد سال تنهایی، سبکی نو را بنیان نهاد. مارکز در عین واقع‌گرایی و واقع‌نمایی، عناصر شگفت‌انگیز دنیای اسطوره و تخیل را به عقاید خاص مردم پیوند داد و اثری متفاوت با دنیای واقعیت یا تخیلِ محض ساخت. این سبک را در اصطلاح رئالیسم جادویی می‌گویند.

رمان صد سال تنهایی در سال 1965 در شمارگان هشت‌ هزار نسخه و به زبان اسپانیایی در آرژانتین به چاپ رسید که همه‌ نسخه‌های آن در هفته‌ی اول فروخته شد. بعد از گذشت تقریبا پنج دهه از اولین چاپ این کتاب، بیش از سی‌ میلیون جلد از آن در سراسر دنیا به فروش رفته و به بیش از سی زبان مختلف ترجمه شده است. این کتاب حکایت شش نسل از خانواده‌ای کولی است که محکوم به تنها زیستن هستند. خوزه آرکادیو بوئندیا و اورسولا ایگوآران، زن و شوهری هستند که همراه تنی چند از دوستانشان دهکده‌ خود را ترک می‌کنند تا به جای جدیدی برسند و سپس دهکده‌ موکوندو را بنیان می‌گذارند؛ دهکده‌ای که در ابتدا بکر و جادویی است، ولی بعد از ارتباط با سایر تمدن‌ها، عناصر خیال از آن دور می‌شود.

صدسال تنهایی از زبان سوم‌ شخص حکایت می‌شود. مارکز در صد سال تنهایی واقعیت اجتماعی و جغرافیایی جدید کولی‌ها را از همان ابتدا به تفکرات و اسطوره‌های آن‌ها پیوند می‌دهد. شگفتی‌های مربوط به حضور کولی‌ها در دهکده را که به واقعیت زندگی در کلمبیا شباهت دارند، با جادوهایی که در این داستان رخ می‌دهند، ادغام می‌کند و استفاده از سبک رئالیسم جادویی در رمان را به اوج خود می‌رساند.

مارکز قبل از دریافت جایزه نوبل، درباره صد سال تنهایی چنین می‌گوید:

من به جرأت فکر می‌کنم واقعیت خارج از اندازه‌ی این اثر نه فقط بیان ادبی آن است که سزاوار توجه آکادمی ادبی نوبل شده است. واقعیتی که نه تنها روی کاغذ؛ بلکه در بین ما زندگی می‌کند و مسئول مرگ و میر تعداد بی‌شماری از ماست. و این یک منبع تغذیه کننده‌ی خلاقیت است؛ پر از غم و اندوه و زیبایی، برای غم و نوستالژی یک کلمبیایی و یک رمزنگاری بیشتر از یک ثروت خاص. شاعران و گدایان، نوازندگان و پیامبران، رزمندگان و اراذل، همه‌ی موجودات از آن واقعیت لجام گسیخته؛ همه‌ی ما باید بپرسیم‌، اما اندکی از تخیل برای مشکل حیاتی ما؛ می‌تواند زندگی را به معنای متعارف باورپذیر کند. این؛ دوستان! معمای تنهایی ماست!

گابریل گارسیا مارکز به عنوان محبوب‌ترین نویسنده ادبیات اسپانیایى زبان پس از سروانتس از قرن هفدهم تاکنون شناخته مى‌شود و برنده جایزه نوبل ادبیات سال 1982 میلادى است. مارکز سرخوشانه داستان خود را با ترکیب مضامین قدرگرایى، خیالى، قهرمانى و همه مفاهیم دیگرى که از کودکى در دهکده آرکاتاکا در منطقه سانتامارتا کشورِ کلمبیا با آن رشد کرده بود، درآمیخته است. مارکز با نوشته‌هایش عناصر خیال را وارد زندگى روزانه و عادى مردم نموده است.

گابریل گارسیا مارکز در طول حیات خود به شهرتی بی‌بدیل در سراسر جهان دست یافت که قسمت اعظم آن را مدیون خلق کتاب صد سال تنهایی است. بسیاری از صاحب‌نظران این کتاب را شاهکار مارکز و همچنین دنیای ادبیات می‌دانند. فروش بی‌نظیر این اثر در تمام کشورها گواه این مطلب است.

از جذابیت‌های آثار گابریل گارسیا مارکز درگیر کردن خواننده در روند داستان است. بسیاری از اتفاقات و جزئیات مهم و سرنوشت‌ساز در کتاب نوشته نشده و چگونگی آن‌ها به تخیل نویسنده واگذار شده است. همچنین اینکه وی در طول کتاب به یک سبک خاص بسنده نکرده و سبک‌های مختلف را در موقعیت‌های مقتضی به کار گرفته است. کارهای ابتدایی او به سبک رئالیسم و تاثیر پذیرفته از ویلیام فالکنر بوده است ولی به تدریج سبک رئالیسم جادویی قالب اصلی داستان‌هایش شده است.

بسیاری از آثار گابریل گارسیا مارکز به فارسی ترجمه شده و در ایران با اقبال عمومی مواجه شده‌اند، از جمله: صد سال تنهایی، پاییز پدر سالار، عشق سال‌های وبا، گزارش یک آدم‌ربایی، خاطرات دلبرکان غمگین من، ژنرال در هزارتوی خود و قدیس هستند.

جملات برگزیده کتاب صوتی صد سال تنهایی:

- گذشته دروغی بیش نیست و خاطره بازگشتی ندارد. هر بهاری که می‌گذرد دیگر بر نمی‌گردد و حتی شدیدترین و دیوانه‌ کننده‌ترین عشق‌ها هم حقیقتی ناپایدار است.
- دقایقی در زندگی هست که دلت برای کسی آن قدر تنگ می‌شود، که می‌خواهی او را از رویاهایت بیرون بکشی و در دنیای واقعی بغلش کنی.
- در زندگی‌مان از یک جایی به بعد به همه‌چیز و همه‌کس بی‌اعتنا می‌شویم دیگر نه از کسی می‌رنجیم و نه به عشق کسی دل می‌بندیم!
- انسان تنها زمانی حق دارد به انسانی دیگر از بالا به پایین بنگرد که ناگزیر است او را یاری رساند تا روی پای خود بایستد.
- دوستت دارم، نه بخاطر شخصیت تو، بلکه بخاطر شخصیتی که من هنگام با تو بودن پیدا می‌کنم.
- برای من فقط کافی است مطمئن باشم که تو و من در این لحظه وجود داریم. همین.
- اینکه چند سالت است، سن نیست؛ چند سال را احساس می‌کنی، سنت است.
- هرگز وقتت را با کسی که حاضر نیست وقتش را با تو بگذراند، نگذران.
- هیچ آرمانی در زندگی ارزش این همه سرافکندگی و خفت را ندارد.
- مرگ از پیری نمی‌آید، بلکه با فراموشی می‌آید!
- برای عشق مبارزه کن ولی هرگز گدایی نکن.
- زمان نمی‌گذرد. بلکه فقط تکرار می‌شود.

 ۱۷ ساعت و ۲۳ دقیقه، ۹۶۱ مگابایت، زبان فارسی، MP3، 
چاپ ۱۳۹۷، قیمت الکترونیکی: ۳۸۰۰۰ ت - 11.99€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50
خرید کتاب صوتی

فهرست مطالب

۴۵ دقیقه
بخش اول
۴۴ دقیقه
بخش دوم
۵۵ دقیقه
بخش سوم
۵۴ دقیقه
بخش چهارم
۶۰ دقیقه
بخش پنجم
۴۶ دقیقه
بخش ششم
۵۴ دقیقه
بخش هفتم
۴۳ دقیقه
بخش هشتم
۵۰ دقیقه
بخش نهم
۵۵ دقیقه
بخش دهم
۵۵ دقیقه
بخش یازدهم
۵۲ دقیقه
بخش دوازدهم
۵۸ دقیقه
بخش سیزدهم
۶۲ دقیقه
بخش چهاردهم
۵۴ دقیقه
بخش پانزدهم
۵۰ دقیقه
بخش شانزدهم
۵۶ دقیقه
بخش هفدهم
۵۵ دقیقه
بخش هجدهم
۴۷ دقیقه
بخش نوزدهم
۴۸ دقیقه
بخش بیستم

راهنمای دانلود کتاب صوتی صد سال تنهایی

برای دانلود کتاب صوتی صد سال تنهایی و دسترسی قانونی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

دانلود کتاب صوتی  صد سال تنهایی

نظرات کتاب صوتی صد سال تنهایی

Solmaz Abdullahi
۱۳۹۹/۹/۹
رمان صد سال تنهایی کتابی بسیار زیبا و روان که حتما من دوباره و حتی سه باره هم خواهم خواند. در طول داستان با این که شخصیت اصلی داستان دائم تغییر می‌کند ولی با هر شخصیت پیش میروی و خو می‌گیری حسش رو می‌فهمی و درکش می‌کنی. شخصیتهایی که با وجود شباهتهای اسمی ظاهری و روحی، کاملا منحصر بفرد هستندو در که خانه‌ای زندگی می‌کنند نماد حس و حال آنهاست. گاهی در حالیکه غرق در غم و اندوه هستند آن خانه طعمه حشرات و جانواران موذی می‌شود و گاهیکه سرمست از عشق و صفا هستند آن خانه زیبا و با گلهای بگونیا و شمعدانی آراسته شده. اورسلا مادر استواری که حضور فرشته وارش به زندگی بوئندیاها جهت میدهد و حتی تا آخرین لحظه مرگش با آن جان ناتوانش در سرپا نگه داشتن خانه‌اش جنگید. کتاب صوتی با صدای مهدی پاکدل بسیار عالی بود.
سپیده فرهادی
۱۳۹۸/۱۱/۵
صد سال تنهایی نیاز به تعریف نداره. واقعا هم خوب میخونه این آقا. صحبت من با کتابراهه. شما که اینقدر سخاوتمندانه کارت تخفیف میدید وقتی یه کتاب می‌خریم. لطفا تاریخ انقضا نذارید دیگه من مثلا این ماه دیگه پول چندانی ندارم که این دوتا بن تخفیفی که بهم دادید استفاده کنم. بعد همش میشه غصه تو دل آدم وقتی استفاده نمیشه
امیر کیانی
۱۳۹۹/۲/۲۰
بسیاری از کتابهای موجود ارزش خواندن را دارد مخصوصا اثار ادبی که سبک و شیوه نویتی را در عصر خود ارائه کردند و خوشبختانه با ترجمه‌های مختلف وجود دارد که مشترک بتواند انتخاب کند ضمنا بسیاری از رفت امدهای ردرون شهری را از بین برده و زمان ذخیره میکند و در هر جایی میتوان از کتاب لذت برد من چن مورد را که پیدا کردم قبلا نتوانستم و وقت زیادی از من گرفته بود و ناامید شده بودم مخصوصا ترجمه‌های خوب و بدون سانسور و متعهد به متن این روزا کمه ممنونم از کتاب راه
مشاهد همه نظرات (۴۸)