دانلود کتاب صوتی صد سال تنهایی


خرید کتاب صوتی

برای دانلود قانونی کتاب صوتی صد سال تنهایی و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.

معرفی کتاب صوتی صد سال تنهایی

کتاب صوتی صد سال تنهایی اثر شگفت‌انگیز گابریل گارسیا مارکز، میلیون‌ها نفر را در جهان شیفته و مجذوب خود کرده است و زندگی چندین نسل از خانواده بوئندیا را روایت می‌کند. این کتاب در سال 1982 توانست جایزه‌ی نوبل را برای مارکز به ارمغان بیاورد.

خلاصه‌ای از کتاب صوتی صد سال تنهایی:

گابریل گارسیا مارکز (Gabriel Garcia Marquez) رمان خود را با اعدام سرهنگ آئورلیانو بوئندیا شروع می‌کند و کتاب روند خود را با مرگ و ناپدید شدن شخصیت‌های دیگر داستان ادامه می‌دهد که این مرگ و میرها موجب جذابیت بیشتر می‌شود. کتاب صوتی صد سال تنهایی (One Hundred Years of Solitude) داستان زندگی 6 نسل از اشخاص خانواده بوئندیا که در دهکده خیالی ماکوندو زندگی می‌کنند را به تصویر می‌کشد. این خانواده سال‌های بسیار زیادی است که هیچ‌گونه ارتباطی با جهان بیرون از روستای خودشان نداشته‌اند و فقط با کولی‌هایی که هر چند وقت یکبار برای آنان کالا می‌آورند و آنان را با فناوری‌های روز آشنا می‌کردند، ارتباط داشتند. مارکز در خلال اینکه مخاطب را با اشخاص این خانواده آشنا می‌کند، از اتفاقات، رویدادها، درگیری‌ها و کشمکش‌های آن‌ها در مقابل میل به تنهایی و نیاز به عشق نیز سخن می‌گوید.

درباره‌ی کتاب صوتی صد سال تنهایی:

بسیاری از کارشناسان عقیده دارند که مارکز در کتاب صوتی صد سال تنهایی مسائل و مشکلات وطن خود را به تصویر کشیده‌ است. کلیه نسخه‌های چاپ اول این کتاب که به زبان اسپانیایی بود در همان هفته‌ی اول به فروش رفت و در حال حاضر به بیش از 30 زبان دنیا ترجمه شده است و طرفداران بسیار زیادی دارد. این کتاب نمونه‌ای درخشان در سبک رئالیسم جادویی است؛ بنابراین، رویدادهای حیرت‌انگیزی که در رمان صد سال تنهایی اتفاق می‌افتد، دور از ذهن نیست و مخاطب باید ذهن خود را برای قبول این مسئله آماده کند. صد سال تنهایی در لیست مطالعه‌ی بسیاری از افراد کتاب‌خوان قرار دارد اما مطالعه‌ی آن نیازمند قبول بعضی از منطق‌های حاکم بر داستان است. در این رمان ما ناظر صعود دختری به نام رمدیوس به آسمان، به قتل رسیدن کلیه پسران سرهنگ آئورلیانو بوئندیا توسط اشخاص ناشناس به صورت هدف گلوله قرار دادن پیشانی آن‌ها و نوزادی که طعمه‌ی مورچه‌ها می‌شود و رویدادهای عجیب دیگری هستیم.

گابریل گارسیا مارکز کیست؟

مارکز بدون شک برجسته‌ترین و درخشان‌ترین نویسنده‌ی کشور کلمبیا است و مردم کشورش از روی علاقه به او لقب گابو را داده‌اند، لقبی که حتی برای کتاب‌خوان‌های ایرانی هم نامی آشنا است. این نویسنده در سال 1928 و در دهکده‌ای به نام آراکاتاکا چشم به جهان گشود. او ایام کودکی خود را در این دهکده و در کنار مادر بزرگش سپری کرد. نخستین نوشته‌هایش در روزنامه‌اى به نام خوونتود که مخصوص شاگردان دبیرستانى بود، چاپ شد. او به پیشنهاد والدینش به تحصیل در رشته‌ی حقوق روی آورد اما پس از مدتی متوجه شد برای این رشته ساخته‌ نشده است. در سال 1947 در کنار تحصیل به روزنامه‌نگاری روی آورد و در روزنامه آزادی‌خواه ال‌اسپکتادور مشغول به کار شد.

مارکز در سال 1965 شروع به نگارش رمان بی‌نظیر صد سال تنهایی کرد و نگارش آن 15 ماه طول کشید. وی به واسطه‌ی موفقیت‌های این رمان توانست در سال 1982 برنده‌ی جایزه‌ی نوبل بشود. مارکز آثار ماندگار دیگری مانند از عشق و شیاطین دیگر، عشق در سال‌های وبا، پاییز پدر سالار، کسی که به سرهنگ نامه می‌نویسند و... را در کارنامه‌ی کاری خود دارد. گابریل گارسیا مارکز در سال‌های پایانی عمر خود دچار بیماری فراموشی شد و در نهایت در 17 آوریل 2014 در مکزیکو سیتی دار فانی را وداع گفت.

مارکز در سخنرانی قبل از دریافت جایزه ادبی نوبل چنین می‌گوید:

«من به جرأت فکر می‌کنم واقعیت خارج از اندازه‌ی این کتاب نه فقط بیان ادبی آن است که سزاوار توجه آکادمی ادبی نوبل شده است. واقعیتی که نه تنها روی کاغذ؛ بلکه در بین ما زندگی می‌کند و مسئول مرگ و میر تعداد بی‌شماری از ماست. این یک منبع تغذیه کننده‌ی خلاقیت است؛ پر از غم و اندوه و زیبایی، برای غم و نوستالژی یک کلمبیایی، و یک رمزنگاری بیشتر از یک ثروت خاص. همه‌ی ما باید بپرسیم، اما اندکی از تخیل برای مشکل حیاتی ما؛ می‌تواند زندگی را به معنای متعارف باورپذیر کند. این معمای تنهایی ماست! دوستان!»

جملات برگزیده‌ی کتاب صوتی صد سال تنهایی:

- زمان نمی‌گذرد. بلکه فقط تکرار می‌شود.
- برای عشق مبارزه کن ولی هرگز گدایی نکن.
- مرگ از پیری نمی‌آید، بلکه با فراموشی می‌آید!
- هیچ آرمانی در زندگی ارزش این همه سرافکندگی و خفت را ندارد.
- هرگز وقتت را با کسی که حاضر نیست وقتش را با تو بگذراند، نگذران.
- اینکه چند سالت است، سن نیست؛ چند سال را احساس می‌کنی، سنت است.
- برای من فقط کافی است مطمئن باشم که تو و من در این لحظه وجود داریم. همین.
- دوستت دارم، نه بخاطر شخصیت تو، بلکه بخاطر شخصیتی که من هنگام با تو بودن پیدا می‌کنم.
- انسان تنها زمانی حق دارد به انسانی دیگر از بالا به پایین بنگرد که ناگزیر است او را یاری رساند تا روی پای خود بایستد.
- در زندگی‌مان از یک جایی به بعد به همه‌چیز و همه‌کس بی‌اعتنا می‌شویم دیگر نه از کسی می‌رنجیم و نه به عشق کسی دل می‌بندیم!
- دقایقی در زندگی هست که دلت برای کسی آن قدر تنگ می‌شود، که می‌خواهی او را از رویاهایت بیرون بکشی و در دنیای واقعی بغلش کنی.

در بخشی از کتاب صوتی صد سال تنهایی می‌شنویم:

«زمانی که رئیس دادگاه نظامی آخرین خطابه‌اش را می‌خواند آرکادیو متوجه شد که از شروع محاکمه دو ساعت گذشته است. رئیس می‌گفت: «اگر چه برای اتهامات وارده بر محکوم مدارک کافی در دست نیست، ولی اقدامات جنایتکارانه و بی‌مسئولیتی متهم نسبت به زیردستانش که منجر به مرگ بیهوده‌ی آن‌ها شد، دلایل کافی‌ای برای محکوم کردن متهم به مرگ می‌باشد و برای متهم حکم اعدام در نظر گرفته می‌شود.» در این مدرسه نیمه ویران، همان جایی که برای نخستین بار احساس کرده بود قدرتمند است و در چند قدمی اتاقی که برای نخستین بار در آن‌جا عاشق شده بود، این حکم اعدام به نظر آرکادیو مسخره می‌آمد؛ در حقیقت آن‌چه اکنون برایش مهم بود زندگی بود نه مرگ و به همین جهت زمانی که حکم اعدام را به او اعلام کردند تنها احساس دلتنگی کرد نه ترس.»

 ۲۱ ساعت و ۵ دقیقه، ۱۱۷۷ مگابایت، زبان فارسی، MP3، 
چاپ ۱۳۹۸، قیمت الکترونیکی: ۴۲۰۰۰ ت - 12.99€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50
خرید کتاب صوتی

فهرست مطالب

۳۰ دقیقه
فصل اول - قسمت اول
۲۶ دقیقه
فصل اول - قسمت دوم
۲۳ دقیقه
فصل دوم - قسمت اول
۲۴ دقیقه
فصل دوم - قسمت دوم
۳۲ دقیقه
فصل سوم - قسمت اول
۳۳ دقیقه
فصل سوم - قسمت دوم
۳۵ دقیقه
فصل چهارم - قسمت اول
۲۹ دقیقه
فصل چهارم - قسمت دوم
۲۸ دقیقه
فصل پنجم - قسمت اول
۴۱ دقیقه
فصل پنجم - قسمت دوم
۲۷ دقیقه
فصل ششم - قسمت اول
۲۷ دقیقه
فصل ششم - قسمت دوم
۳۳ دقیقه
فصل هفتم - قسمت اول
۳۲ دقیقه
فصل هفتم - قسمت دوم
۲۵ دقیقه
فصل هشتم - قسمت اول
۲۴ دقیقه
فصل هشتم - قسمت دوم
۳۰ دقیقه
فصل نهم - قسمت اول
۳۱ دقیقه
فصل نهم - قسمت دوم
۳۸ دقیقه
فصل دهم - قسمت اول
۲۸ دقیقه
فصل دهم - قسمت دوم
۳۵ دقیقه
فصل یازدهم - قسمت اول
۳۰ دقیقه
فصل یازدهم - قسمت دوم
۲۱ دقیقه
فصل دوازدهم - قسمت اول
۲۳ دقیقه
فصل دوازدهم - قسمت دوم
۲۲ دقیقه
فصل دوازدهم - قسمت سوم
۲۴ دقیقه
فصل سیزدهم - قسمت اول
۲۲ دقیقه
فصل سیزدهم - قسمت دوم
۲۸ دقیقه
فصل سیزدهم - قسمت سوم
۳۷ دقیقه
فصل چهاردهم - قسمت اول
۳۷ دقیقه
فصل چهاردهم - قسمت دوم
۲۳ دقیقه
فصل پانزدهم - قسمت اول
۲۲ دقیقه
فصل پانزدهم - قسمت دوم
۲۴ دقیقه
فصل پانزدهم - قسمت سوم
۲۲ دقیقه
فصل شانزدهم - قسمت اول
۲۶ دقیقه
فصل شانزدهم - قسمت دوم
۲۰ دقیقه
فصل شانزدهم - قسمت سوم
۳۸ دقیقه
فصل هفدهم - قسمت اول
۳۳ دقیقه
فصل هفدهم - قسمت دوم
۳۹ دقیقه
فصل هجدهم - قسمت اول
۲۸ دقیقه
فصل هجدهم - قسمت دوم
۲۴ دقیقه
فصل نوزدهم - قسمت اول
۳۵ دقیقه
فصل نوزدهم - قسمت دوم
۲۱ دقیقه
فصل بیستم - قسمت اول
۳۵ دقیقه
فصل بیستم - قسمت دوم

راهنمای دانلود کتاب صوتی صد سال تنهایی

برای دانلود کتاب صوتی صد سال تنهایی و دسترسی قانونی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

دانلود کتاب صوتی  صد سال تنهایی

نظرات کاربران

فقط کاربرانی که کتاب را دریافت کرده‌اند، امکان ثبت نظر دارند.
فروزان لطفی
۱۳۹۸/۹/۲۴
کاشکی این کتاب رو آقای آرمان سلطان زاده خونده بود. اونوقت بدون شک میخریدم. به امید روزی که این کتاب رو ایشون صوتی کنند.
پوریا پوریا
۱۳۹۹/۱/۲۴
قطعا بی‌جهت نیست که در زمره رمانهای برتر دنیاستولی از نظر من، صدای یکنواخت راوی داستان، یک روخوانی بی‌روح است و همانطور که دوستان دیگه هم اشاره کردند تعداد زیاد کاراکترهای داستان و شنیدن پی در پی گیج بیشتر...
کاربر M
۱۳۹۹/۲/۳
خیلی کتاب سنگینی بود
مشاهد همه دیدگاه‌ها (۴۱)