دانلود کتاب صوتی طبقه‌ تن‌پرور


خرید کتاب صوتی

برای دانلود قانونی کتاب صوتی طبقه‌ تن‌پرور و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.

معرفی کتاب صوتی طبقه‌ تن‌پرور

کتاب صوتی طبقه‌ تن‌پرور اثر تورستین وبلن، با زبانی روان و همه فهم به بررسی کارکردها و نماد‌های مشخص طبقه بالای جامعه می‌پردازد. در این کتاب با واقعیت‌های جامعه سرمایه‌داری و نقش و عملکرد طبقه تن‌پرور در تحولات و رویکرد جامعه آشنا می‌شنویم.

کتاب طبقه‌ تن‌پرور (Theory Of The Leisure Class) با تصویر معوج از طبقه کم‌عمق مرفه خوش‌گذران غرق در پوشاک و ماشین‌ها، مصرف‌ کننده کالاها و در حال ارتقاء در جامعه، با گذشت بیش از صد سال از نگارشش، همچنان معتبر است.

نظریه طبقه‌ تن‌پرور، نخستین و معروف‌ترین کتاب تورستین وبلن (Thorstein Veblen) است که در آن بسیاری از معیارهای رفتار انسان به چالش کشیده می‌شود. او با طنزی ویرانگر، توخالی بودن معیارهای سلیقه، آموزش، لباس، و فرهنگ طبقه تن‌پرور را افشا می‌کند. به گفته وبلن، طبقه تن‌پرور معیارهایی را می‌پروراند که هر فردی در هر سطحی از جامعه، به‌ گونه‌ای وادار به رعایت آن می‌شود. نشانه بارز عضویت در طبقه تن‌پرور، پرهیز از مشقت کار تولیدی و موفقیت در مصرف تظاهری است.

تورستن وبلن، اقتصاددان و جامعه‌شناس اهل کاتو ویسکانسین در ایالات متحده آمریکا بود. وی پایه‌گذار مکتب نهادگرایی در حوزهٔ علم اقتصاد است. وبلن یکی از افراد برجسته در تاریخ تفکر اقتصاد است.

در تمام طول تاریخ بعضی از کتاب‌ها جهان را تغییر دادند و شیوه نگاه ما به خودمان و دیگران را دگرگون کردند. آن‌ها به مباحث، اختلافات عقاید، جنگ‌ها و انقلاب‌ها الهام بخشیده‌‌‌اند. آن‌ها زندگی‌های بسیاری را ساخته‌اند و یا تباه کرده‌اند. حالا این کتاب برای شما کارهای متفکران بزرگ، پیشگامان، اصلاح طلبان و طالع بینان را فراهم آورده است. ایده‌هایی که مدنیت را تکان داد و به ما کمک کرد تا آن چه که اکنون هستیم باشیم.

در بخشی از کتاب صوتی طبقه‌ی تن‌پرور می‌شنویم:

حوزه‌ی انتخابی طبقه‌ی تن‌پرور، توسط روند انتخابی دائمی حفظ می‌شود. افراد و یا نژادهایی که به طور برجسته، مناسب رقابت مالی متخاصمانه هستند از طبقات پایین‌تر جدا می‌شوند. برای اینکه شخص داوطلب‌ شأن و مقام بتواند به مراحل بالاتر دست یابد، نه تنها باید تمایلی ذاتی برای اجرای گرایشات مالی داشته باشد بلکه تمایلات وی بایستی چنان بارز و معلوم باشد که بتواند بر مشکلات موجود بر سر راه عروج و ترقی خود فائق آیند. البته این روند ورود و پذیرش همیشه ادامه داشته است یعنی از زمانیکه الگوی چشم و هم چشمی و تقلید مالی شکل گرفته است. می‌توانیم بگوییم از زمانی که نهاد و عرف طبقه‌ی تن پرور برای اولین بار بنیان نهاده شده است.

اما اساس و پایه‌ی دقیق و جامع انتخاب، همیشه یکسان و مشابه نبوده است. و بنابراین روند انتخابی همیشه نتایج مشابهی به همراه نداشته است. در دوران اولیه‌ی بربریت و درنده خویی آزمون تشخیص‌، به معنی ساده‌ی کلمه دلیری و دلاوری بوده است. در این ادوار داوطلب برای پذیرفته شدن در این طبقه می‌بایست دارای تعصب قبیله‌ای، قدرت جسمانی، درنده خویی، بی‌پروایی و سرسختی در اجرای اهدافش می‌بود. این ویژگی‌ها، ویژگی‌هایی بودند که منجر به تصدی و تصرف دائمی ثروت می‌گشتند.

در آن دوران و دوران پس از آن اساس اقتصادی طبقه‌ی تن پرور، دارایی و مال و ثروت بود. اما روش‌های ثروت‌اندوزی و ویژگی‌های لازم برای حفظ ثروت، تا حدی نسبت به روزهای اولیه‌ی فرهنگ درنده خویی تغییر کرده است. در نتیجه روند انتخابی، ویژگی‌های بارز در طبقه‌ی بربری اولیه‌ی شامل تجاوز و حمله‌ی دلیرانه، درک زیرکانه از مقام و‌ شأن و آزادی توسل به شیّادی بود. اعضاء این طبقه از طریق تصرف‌، تصدی و شهامت جایگاه خود را حفظ کردند.

 ۳ ساعت و ۲۱ دقیقه، ۱۸۶ مگابایت، زبان فارسی، MP3، 
چاپ ۱۳۹۷، قیمت الکترونیکی: ۱۰۰۰۰ ت - 3.49€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50
خرید کتاب صوتی

فهرست مطالب

۲۱ دقیقه
بخش اول
۲۱ دقیقه
بخش دوم
۲۲ دقیقه
بخش سوم
۲۳ دقیقه
بخش چهارم
۳۵ دقیقه
بخش پنجم
۲۳ دقیقه
بخش ششم
۳۴ دقیقه
بخش هفتم
۲۱ دقیقه
بخش هشتم

راهنمای دانلود کتاب صوتی طبقه‌ تن‌پرور

برای دانلود کتاب صوتی طبقه‌ تن‌پرور و دسترسی قانونی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

دانلود کتاب صوتی  طبقه‌ تن‌پرور
Bluh Bluh
۱۳۹۷/۹/۱۲
🌹👏
Mehdi Tehrani
۱۳۹۷/۹/۱
جالب بود
کاوه عزیزی
۱۳۹۷/۸/۳۰
عالیه.
مشاهد همه دیدگاه‌ها (۵)