دانلود کتاب صوتی غریزه جنسی و سرکوبی آن در جوامع ابتدایی


خرید کتاب صوتی

برای دانلود قانونی کتاب صوتی غریزه جنسی و سرکوبی آن در جوامع ابتدایی و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.

معرفی کتاب صوتی غریزه جنسی و سرکوبی آن در جوامع ابتدایی

برانیسلاو مالینوفسکی انسان‌شناس مشهور انگلیسی در کتاب صوتی غریزه جنسی و سرکوبی آن در جوامع ابتدایی، به بررسی و مقایسه جوامع ابتدایی و جوامع متمدن و امروزی می‌پردازد و از تفاوت‌های جامعه مادرسالار و پدرسالار و نقش آن در روابط جنسی سخن می‌گوید.

درباره کتاب صوتی غریزه جنسی و سرکوبی آن در جوامع ابتدایی:

برانیسلاو مالینوفسکی در سال 1927 کتاب صوتی غریزه جنسی و سرکوبی آن در جوامع ابتدایی (Sex and Repression in Savage Society) را منتشر کرد. اثری مهم در حوزه انسان‌شناسی و مردم‌شناسی که حاصل تحقیقات میدانی‌ در جامعه تروبریاند گینه نو واقع در استرالیا و اقیانوس آرام است.

کتاب حاضر دو جامعه مادر تبار (جزایر مورد تحقیق) و پدر تبار (جامعه اروپا و آمریکا) را مقایسه می‌کند و از تفاوت‌های طبقات مختلف این دو می‌گوید. همچنین از علوم دیگر نیز کمک می‌گیرد و به ارتباط روانشناسی، جامعه‌شناسی، روانکاوی و انسان‌شناسی می‌پردازد.

کتاب غریزه جنسی و سرکوبی آن در جوامع ابتدایی به اثری شهرت دارد که روانکاوی فروید را به شدت نقد کرده و برای مثال اصطلاح عقده ادیپ را برای تمامی مناطق کره زمین یکسان نمی‌داند. درواقع برانیسلاو مالینوفسکی در مشاهدات خود متوجه شده که نقش جنسیت در جوامع مختلف تفاوت دارد و جزیره تروبریاند گینه نو یک جامعه مادرسالار دارد و نوع روابط آن‌ها کاملا با شکل رایجی که در اذهان وجود دارد، متفاوت است.

در انتها باید گفت کتاب صوتی غریزه جنسی و سرکوبی آن در جوامع ابتدایی از چهار بخش کلی تشکیل شده که هرکدام براساس یک سیر تاریخی نوشته شده‌اند.

در بخش اول مسائل مربوط به جنسیت کودک را از طریق بلوغ و نقش‌های مادری توصیف می‌کند؛ در بخش دوم مالینوفسکی مفهوم اسطوره و عقده را در خانواده شرح می‌دهد؛ در بخش سوم به تفاوت و اختلافات میان رشته روانکاوی و انسان‌شناسی می‌پردازد و در بخش چهارم نیز غریزه و فرهنگ را بررسی می‌کند؛ اینکه انسان‌ها به مرور از غرایز حیوانی خود فاصله گرفته و براساس ساز و کارهای فرهنگ و تمدن جامعه‌ی خود زندگی می‌کنند.

کتاب صوتی غریزه جنسی و سرکوبی آن در جوامع ابتدایی به چه کسانی پیشنهاد می‌شود؟

اگر به موضوعاتی نظیر مردم‌شناسی، روانشناسی و جامعه‌شناسی علاقه داشته باشید و بخواهید با سیر تاریخی و فرهنگی یک مسئله آشنا شوید، این کتاب برای شما مناسب است.

برانیسلاو مالینوفسکی را بیشتر بشناسیم:

او یک انسان‌شناس انگلستانی بود که تحقیقات و نوشته‌هایش تاثیر فراوانی بر روی مردم نگاری، نظریه‌های اجتماعی و تحقیقات میدانی گذاشت. برانیسلاو مالینوفسکی (Bronisław Malinowski) از سال 1910 میلادی در مدرسه اقتصاد لندن به تحصیل مشغول شد و الگوهای مبادله تجاری در میان بومی‌های قاره استرالیا را از طریق اسناد مردم نگاری تجزیه و تحلیل کرد. در سال 1914 او موفق شد همراه با انسان شناسی دیگر به گینه نو سفر کند اما با شروع جنگ جهانی اول نتوانست به انگلستان سفر کند. به همین خاطر با همکاری دولت استرالیا مالینوفسکی در آنجا مستقر شد و به تحقیقات علمی و میدانی خود ادامه داد.

او سرانجام پس از سال‌ها مطالعه بر روی فرهنگ بومی مناطق مختلف استرالیا، به انگلستان بازگشت و اثر ماندگار و ارزشمند خود به نام Argonauts of the Western Pacific را در سال 1922 منتشر کرد.

برانیسلاو مالینوفسکی پس از آن به عنوان یکی از مهم‌ترین مردم شناسان اروپا شناخته شد و در دانشگاه‌ها رشته انسان شناسی را تدریس می‌کرد. همچنین از سال 1933 به آمریکا رفت و با آغاز جنگ جهانی دوم در همانجا ماندگار شد و به فعالیت‌های علمی خود ادامه داد.

در بخشی از کتاب صوتی غریزه جنسی و سرکوبی آن در جوامع ابتدایی می‌شنویم:

از نظر فروید برادران همدست دچار همان احساس تعارض آمیزند که به شکل عقده نسبت به پدر و متشکل از احساسی آمیخته به مهر و کین در کودکان ما و در هر روان پریشی وجود دارد. آن‌ها از پدرشان که قدرتمندانه در برابر تقاضای جنسی و میل به قدرت رسیدن‌شان می‌ایستد، بیزارند اما همچنین دوستش هم دارند و ستایشش نیز می‌کنند.

برادران اولیه پس از اینکه با کشتن پدر ارضا و به این ترتیب با پدر یکی شدند، انگیزه‌های سرکوفته مهرآمیزشان به شکل پشیمانی و احساس گناه کشتن پدر پدیدار شد. قدرت معنوی پدر پس از کشته شدن به دست پسران زیادتر می‌شود، به گونه‌ای که حتی امروز نیز در مقدرات بومیان نقش مهمی دارد.

آنچه پدر در هنگام حیاتش منع کرده بود، پس از مرگش نیز از سوی برادران پدرکش منع می‌شود. وضع روحی اطاعت آمیزی که بعدا به وجود می‌آید و ما آن را از طریق روانکاوی کاملا می‌شناسیم، از همین ماجرا ناشی می‌شود. آن‌ها با اعلام منع کشتن جانشین پدر یعنی توتم، بر عمل پدرکشی خود خط بطلان کشیده‌اند و با چشم پوشی از زنان متعلق به پدر، خود را از نتایج پدرکشی محروم کردند.

 ۸ ساعت و ۹ دقیقه، ۴۶۱ مگابایت، زبان فارسی، MP3، 
چاپ ۱۳۹۹، قیمت الکترونیکی: ۲۰۰۰۰ ت - 6.99€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50
خرید کتاب صوتی

فهرست مطالب

۱۲ دقیقه
بخش اول: تشکیل اهله - فصل یک: مسئله
۱۵ دقیقه
فصل دوم: خانواده در جامعه مادرسالار و پدرسالار
۱۲ دقیقه
فصل سوم: نخستین پرده نمایش خانواده
۱۴ دقیقه
فصل چهارم: رابطه پدری در جامعه مادرسالار
۱۰ دقیقه
فصل پنجم: جنسیت در بچگی
۱۵ دقیقه
فصل ششم: دوره کارآموزی زندگی
۱۸ دقیقه
فصل هفتم: غریزه جنسی در آخرین مرحله کودکی
۲۶ دقیقه
فصل هشتم: بلوغ
۱۵ دقیقه
فصل نهم: عقده مادرسالاری
۳ دقیقه
بخش دوم: آینه سنت - فصل اول: عقده و اسطوره در جامعه مادرسالار
۱۱ دقیقه
فصل دوم: بیماری و انحراف
۲۳ دقیقه
فصل سوم: رویاها و اعمال
۲۴ دقیقه
فصل چهارم: شناعت و اسطوره - قسمت یک
۳۴ دقیقه
فصل چهارم: شناعت و اسطوره - قسمت دو
۱۱ دقیقه
بخش سوم: روانکاوی و انسان شناسی - فصل اول: شکاف میان روانکاوی و علم اجتماعی
۱۰ دقیقه
فصل دوم: عقده سرکوب شده
۱۱ دقیقه
فصل سوم: سرچشمه فرهنگ
۹ دقیقه
فصل چهارم: نتایج پدرکشی
۲۷ دقیقه
فصل پنجم: تحلیل پدرکشی اولیه
۱۰ دقیقه
فصل ششم: عقده یا احساس
۹ دقیقه
بخش چهارم: غریزه و فرهنگ - فصل اول: گذار از طبیعت به فرهنگ
۱۵ دقیقه
فصل دوم: خانواده، گهواره فرهنگ
۱۵ دقیقه
فصل سوم: جفت گیری در حیوان و عشق بازی در حیوان
۱۱ دقیقه
فصل چهارم: روابط زناشویی
۱۸ دقیقه
فصل پنجم: محبت والدین
۱۱ دقیقه
فصل ششم: پایداری وابستگی‌های خانوادگی در انسان
۷ دقیقه
فصل هفتم: انعطاف پذیری غریزه‌های انسان
۲۶ دقیقه
فصل هشتم: از غریزه تا احساس
۱۸ دقیقه
فصل نهم: نقش عامل مادری در وسوسه‌های زنا
۱۷ دقیقه
فصل دهم: اقتدار و سرکوبی
۱۹ دقیقه
فصل یازدهم: مادرسالاری و پدرسالاری
۱۴ دقیقه
فصل دوازدهم: فرهنگ و عقده

راهنمای دانلود کتاب صوتی غریزه جنسی و سرکوبی آن در جوامع ابتدایی

برای دانلود کتاب صوتی غریزه جنسی و سرکوبی آن در جوامع ابتدایی و دسترسی قانونی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

دانلود کتاب صوتی  غریزه جنسی و سرکوبی آن در جوامع ابتدایی