دانلود کتاب صوتی قوانین زندگی


خرید کتاب صوتی

برای دانلود قانونی کتاب صوتی قوانین زندگی و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.

معرفی کتاب صوتی قوانین زندگی

کتاب صوتی قوانین زندگی نوشته ریچارد تمپلر، صد قانون زندگی را به شما یادآوری می‌کند تا با عملی کردن آن‌ها بتوانید برای خود زندگی بهتر و موفق‌تری بسازید و آرامش را به زندگی‌تان تزریق می‌کند.

تمپلر قوانین زندگی (The rules of life) را پنج دسته تقسیم می‌کند: «قوانینی برای شما»، «قوانین زندگی مشترک»، «قوانین خانواده و دوستان»، «قوانین اجتماعی» و «قوانین جهان» و این‌ها را پنج دایره‌ای می‌داند که به طور ناخودآگاه پیرامون خود رسم می‌کنیم. تمپلر اعتقاد دارد که برای تک‌تک ما این قوانین باید به شکلی مطابقت داده شوند که شرایط تربیتی، سن و موقعیت ما را در نظر بگیرند. او هر فردی را مستمند معیارهای شخصی می‌داند تا طبق آن عمل کنند و این‌ها را از فردی تا فرد دیگر متغیر و برخورداری از آن‌ها را بسیار مهم می‌داند. در واقع بدون داشتن این معیارها نمی‌توانیم کارمان را بررسی نماییم و برعکس با داشتن آن‌ها می‌توانیم به یک کانون محکم و قوی برسیم. نقطه‌ای که هرگاه بخواهیم بتوانیم به آن رجوع کنیم و از نو نیرو بگیریم. این‌ها معیارها و ملاک‌های ما برای رسیدن به پیشرفت و ترقی شخصی هستند. اما موضوع صرفاً درباره معیار نیست؛ بلکه سبک‌شدن، تفریح داشتن و از زندگی لذت بردن هم مورد توجه است.

ریچارد تمپلار (Richard Templer) در مقدمه‌ی این اثر می‌گوید: «همه‌ی قوانین موجود در این کتاب را با مطالعه و پژوهش انسان‌ها و مشاهده رفتارهای افراد موفق کسب کرده‌ام و در نهایت به این نتیجه رسیده‌ام که شادترین افراد کسانی هستند که این مقررات را بیش‌تر رعایت می‌کنند. کسانی که در زندگی حال و روز خوبی ندارند آن‌هایی هستند که این قوانین را رعایت نمی‌کنند و موفق‌ها هم اغلب نمی‌دانند که از قوانین به‌خصوصی پیروی می‌کنند. آن‌ها قوانین زندگی را به‌طور طبیعی به کار می‌گیرند. آن‌هایی که به غریزه‌ی کمتری از قوانین زندگی پیروی می‌کنند، احساس می‌کنند که چیزی را گم کرده‌اند. آن‌ها همه‌ی مدت عمرشان را دنبال چیزی می‌گردند تا شاید به‌گونه‌ای معجزه‌آسا به زندگی‌شان معنا و مفهوم بدهند و فضای خالی زندگی‌شان را پر کنند و این در حالی است که پاسخ به آن‌ها بیش از این که تصور می‌کنند نزدیک است. چند تغییر ساده رفتاری تنها چیزی است که آن‌ها احتیاج دارند.»

مطالبی که در این کتاب صوتی می‌شنوید، بر روی سنگ حک نشده‌اند و خیلی هم سری و سخت نیستند بلکه قوانینی جهانی و ساده هستند. تمامی آن‌ها کاملا براساس مشاهدات عینی نویسنده، از آدم‌های موفق و شاد در زندگی بوده است. کسانی که شادتر بودند، قوانین بیشتری را رعایت کرده‌اند و همین‌طور برعکس. آدم‌های موفق حتی خودشان هم نمی‌دانند که واقعا چه می‌کنند. آنان ذاتا افرادی قانون‌گذار هستند. کسانی که کمتر قانون‌گذار بودند، احساس فلاکت و کمبود و گم بودن چیزی را پیوسته همراه خود دارند. جواب این مشکلات و دغدغه‌ها بسیار به شما نزدیک هستند. فقط کافی‌ست تغییراتی جزئی در رفتارتان لحاظ کنید.

در قسمتی از کتاب صوتی قوانین زندگی می‌شنویم:

فرض بر این است که وقتی پیرتر می‌شویم، عاقل‌تر هم می‌شویم؛ اما متاسفانه چنین نیست. قانون این است که چنان احمقانه و با اصرار، اشتباهاتمان را تکرار می‌کنیم که خودمان هم باورمان نمی‌شود. باید از تجربیات خود درس بگیریم و آن خطاها را دیگر تکرار نکنیم، اما این امکان هم هست که از چاله درآییم و به چاه بیفتیم. قانون این است. وقتی خرابکاری می‌کنید، با خود صادق باشید و خود را گول نزنید. به خود بگویید این قسمتی از رشد و تکامل است؛ ولی الزاما به معنی داناتر شدن نیست. به عقب بنگرید و اشتباهات خود را ببینید، اما متاسفانه قادر به دیدن آن‌هایی که زیادی بزرگ شده‌اند نیستیم.

وقتی جوان هستیم، پیر شدن انگار چیزی است برای دیگران. فکر می‌کنیم جریانی است که برای افراد مسن اتفاق می‌افتد. اما این شتری است که دَرِ خانه ما هم می‌خوابد. گریزی نیست. هرچه می‌کنیم و هر که هستیم، واقعیت این است که ما هم پیر می‌شویم. هرچه مسن تر شویم، انگار این جریان تندتر می‌شود.

عاقل بودن این نیست که اشتباه نکنیم، بلکه این است که یاد بگیریم چگونه با درست اندیشی، سلامت و وقار از آن مرحله بگذریم. جور دیگری هم می‌توان به این قضیه نگاه کرد. هرچه مسن‌تر شویم، در ابعاد وسیع‌تری اشتباه می‌کنیم. به مناطق جدیدتری برای تجربه برخورد می‌کنیم که راهنمایی هم وجود ندارد. به جایی می‌رسیم که مشکل‌تر از پس حل قضایا برمی‌آییم، پس واکنش سخت‌تری نشان می‌دهیم و به بیراهه می‌رویم. هرچه منعطف‌تر و ماجراجوتر باشیم، با زندگی بهتر کنار می‌آییم. پس راه‌های جدیدتری را می‌توانیم کشف کنیم و البته، بیشتر هم اشتباه خواهیم کرد.

 ۵ ساعت و ۴۰ دقیقه، ۳۱۳ مگابایت، زبان فارسی، MP3، 
چاپ ۱۳۹۸، قیمت الکترونیکی: ۲۸۰۰۰ ت - 8.49€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50
خرید کتاب صوتی

فهرست مطالب

۱۲ دقیقه
مقدمه
۲۷ دقیقه
قوانین برای شما - بخش اول
۳۴ دقیقه
قوانین برای شما - بخش دوم
۳۲ دقیقه
قوانین برای شما - بخش سوم
۳۲ دقیقه
قوانین برای شما - بخش چهارم
۲۳ دقیقه
قوانین برای شما - بخش پنجم
۲۲ دقیقه
قوانین برای شما - بخش ششم
۴۹ دقیقه
قوانین زندگی مشترک
۳۰ دقیقه
قوانین خانواده و دوستان - بخش اول
۱۶ دقیقه
قوانین خانواده و دوستان - بخش دوم
۲۷ دقیقه
قوانین اجتماعی - بخش اول
۱۲ دقیقه
قوانین اجتماعی - بخش دوم
۲۵ دقیقه
قوانین جهان

راهنمای دانلود کتاب صوتی قوانین زندگی

برای دانلود کتاب صوتی قوانین زندگی و دسترسی قانونی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

دانلود کتاب صوتی  قوانین زندگی

نظرات کتاب صوتی قوانین زندگی

ازاده جوان
۱۳۹۸/۴/۳
هر چیزی که تو کتاب هست رو باید بعمل گرفت وگرنه خوندنش سودی نخاهد داشت اگر میخاید بهتر زندگی کنید کتاب رو بخونید و عمل کنید
Falah Falah
۱۳۹۸/۳/۱۶
صدای گوینده فوق العاده آرامشبخش بود کاش همه کتابها رو ایشون میخوندن. مطالب کتاب هم بسیار مفید بود. حتی اگر یکیشم به کار گرفته بشه باز هم خوبه. 🙏🙏
زهرا صالحی نژاد
۱۳۹۸/۶/۲
کتاب بسیار تنرژی بخش و کاربردی.
به ادم چهار چوب میده..
نکاتی که شاید به نظر برسه خیلی‌ها رو میدونیم، ولی یادمون رفته
بصورت قانون گفته..
مشاهد همه نظرات (۱۶)