دانلود کتاب صوتی مصر باستان


خرید کتاب صوتی

برای دانلود قانونی کتاب صوتی مصر باستان و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.

معرفی کتاب صوتی مصر باستان

کتاب صوتی مصر باستان اثر برندا اسمیت از مجموعه تاریخ جهان به بررسی تمدن مصر باستان و ریشه‌های این کشور می‌پردازد.

بر‌اساس اطلاعاتی که از آرامگاه توت‌عنخ‌آمون (Tutankhamun) و سایر نواحی مصر به دست آمده است، باستان‌‌شناسان بر این باورند که مصر باستان اولین و پایدارترین تمدن در تمام تاریخ بوده است. مصر در هر زمینۀ قابل تصور مانند زبان، هنر، جنگ، ادبیات، اقتصاد و فرهنگ بر همه‌ی تمدن‌های دیگر برتری داشته است.

این تمدن حدود پنج هزار سال پیش در دره‌های حاصل‌خیز نیل در شمال شرقی آفریقا آغاز شد. با گذشت زمان مصری‌ها به فرهنگ و روش زندگی‌شان که در مرکز آن فرعونی قدرتمند و مقدس قرار داشت، به شدت معتقد شدند. اقتدار و پیشرفت سرزمین مصر مستقیما به سرنوشت فرمانروایان آن وابسته بود، وقتی فرعون مقتدر بود، مصر دوران رشد و افتخار را طی می‌کرد. اما اگر قدرتش تضعیف می‌شد مملکت را هرج و مرج و خونریزی فرا می‌گرفت.

با وجود این، حتی طی دوران‌های سخت، تمدن مصر تقریبا دست نخورده باقی ماند. جوامع باستانی دیگر، به خصوص یونان و روم از موفقیت‌های مصر دچار شگفتی و حیرت بودند. موفقیت مصر در نجوم، ریاضیات، معماری، طب، کتابت و ادبیات به وسیله یونانی‌ها و رومی‌ها انتقال یافت و بر تمدن غربی تاثیر گذاشت. این فضایل همراه با خزانه گران‌بهای مصر، همواره گواهی است بر عظمت این سرزمین باستانی. در کتاب مصر باستان (Egypt of the pharaohs) برندا اسمیت (Brenda Smith) به تشریح تاریخ باستان سرزمین مصر می‌پردازد.

مجموعه تاریخ جهان سعی دارد چشم‌اندازی گسترده و ژرف از سیر تاریخ عرضه کند. این مجموعه با ارائه زمینه‌های فرهنگی رخدادهای تاریخی، اندیشه‌های سیاسی، فرهنگی و فلسفی تاثیرگذار را در گذر مشعل تمدن از بین‌النهرین و مصر باستان به یونان، روم، اروپای قرون وسطی و دیگر تمدن‌های جهانی تا امروز را شامل می‌شود. این مجموعه، نه تنها برای آشنایی خوانندگان و مخاطبانش با مبانی تاریخ تدوین شده است، بلکه در پی آگاه ساختن آن‌ها از این واقعیت است که زندگی‌شان بخشی از سرگذشت کلی انسان‌هاست.

 ۴ ساعت و ۱۴ دقیقه، ۲۳۶ مگابایت، زبان فارسی، MP3، 
چاپ ۱۳۹۶، قیمت الکترونیکی: ۲۲۰۰۰ ت - 6.99€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50
خرید کتاب صوتی

فهرست مطالب

۹ دقیقه
پیشگفتار: سر نخ‌های مصر باستان
۱۵ دقیقه
فصل اول: ریشه‌های تمدن مصر
۵ دقیقه
ضمائم فصل اول
۳۰ دقیقه
فصل دوم: سلطنت قدیم: عصر عظمت مصر
۶ دقیقه
ضمائم فصل دوم
۳۳ دقیقه
فصل سوم: جامعه مصر در ممفیس در دوران سلطنت قدیم
۷ دقیقه
ضمائم فصل سوم
۲۵ دقیقه
فصل چهارم: حاکمیت هرج و مرج در مصر
۶ دقیقه
ضمائم فصل چهارم
۲۷ دقیقه
فصل پنجم: دوره سلطنت میانه: مصری جدید پدید می‌آید
۵ دقیقه
ضمائم فصل پنجم
۲۸ دقیقه
فصل ششم: سلطنت جدید: امپراتور مصر
۷ دقیقه
ضمائم فصل ششم
۲۷ دقیقه
فصل هفتم: افول مصر باستان
۵ دقیقه
ضمائم فصل هفتم
۱۵ دقیقه
فصل هشتم: میراث مصر باستان
۳ دقیقه
ضمائم فصل هشتم

راهنمای دانلود کتاب صوتی مصر باستان

برای دانلود کتاب صوتی مصر باستان و دسترسی قانونی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

دانلود کتاب صوتی  مصر باستان

نظرات کتاب صوتی مصر باستان

Mehdi Tehrani
۱۳۹۷/۱۱/۱۷
عالی بود لذت بردم کاشگ در باره‌ایران‌ بعد اسلام‌و قبل اسلام‌و آیین‌های ایرانی و‌جنگ‌های ایرانیان‌با اعراب هم کتاب تهیه‌کنید تا قهرمانان و ضد قهرمانان ایرتن رو بشناسیم
فرامرز دلاور
۱۳۹۷/۵/۱۸
اگرچه راوی صدای خوبی داره ولی انتهای جملات صداش رو عوض میکنه و مثل اینکه داره در گوشی حرف میزنه و این کیفیت کار رو پائین میاره. روایتهای دیگری هم که با صدای ایشون شنیدم همین عیب رو داشت و اعصاب خرد کنه.
arash bidar
۱۳۹۷/۳/۸
تمدن مصر را از چند کتاب دیگر نیز مورد کند و کاو قرار داده بودم که البته این کتاب در نوع خود بینظیر بود. با تشکر از مجموعه کتابهای بسیار خوبتان.
مشاهد همه نظرات (۱۴)