معرفی و دانلود کتاب صوتی میشل شدن

عکس جلد کتاب صوتی میشل شدن
قیمت:
۷۸,۰۰۰ تومان
خرید کتاب صوتی
۳۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome

برای دانلود قانونی کتاب صوتی میشل شدن و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب صوتی میشل شدن و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب صوتی میشل شدن

میشل اوباما همسر رئیس جمهور سابق آمریکا باراک اوباما در کتاب صوتی میشل شدن، زندگی خود از زمان کودکی تا روزی که کاخ سفید را ترک کرده‌ را روایت می‌کند. این کتاب در آمریکا و سراسر جهان مورد توجه قرار گرفت، به بیش از 24 زبان دنیا ترجمه شد و در اولین روزهای انتشار خود فروش بسیار بالایی داشت.

یکی از جذابیت‌های این کتاب این است که در اولین روز انتشارش، صف‌های بسیاری در مراکز فروش جهت خرید کتاب تشکیل شده و حدود 700 هزار نسخه در همان روز اول فروش رفته است.

کتاب صوتی میشل شدن (Becoming) به روایت زندگی قدرتمندترین و درخشان‌ترین زن سیاه‌پوست دنیا می‌پردازد. حکایت زنی که سختی‌ها و موانع زندگی را گام به ‌گام پشت سر گذاشته و با صبر، پشتکار و هوش بالایش آینده‌ای درخشان برای خود رقم زده است.

میشل اوباما (Michelle Obama) در این کتاب صوتی به شما می‌گوید که در گذشته چگونه انسانی بوده و چه دیدگاه‌هایی نسبت به مسائلی مانند طبقه اجتماعی، نژاد و جنسیت داشته است. او شما را با احساس خود در مورد زندگی شخصی، خانوادگی، ویژگی‌های اصلی شخصیتی و تمام اتفاقات و افرادی آشنا می‌کند که به او کمک کردند تا به شخصیتی که هم اکنون است، تبدیل شود.

میشل اوباما در این کتاب صوتی برجسته که در حقیقت نوعی داستان رویای آمریکایی است، از شروع زندگی‌ خود در طبقه‌ی دوم خانه‌ی یکی از دوستان‌شان در جنوب شهر شیکاگو صحبت می‌کند که به دلیل نرخ بالای جرم و جنایتش زبانزد همگان بود. اما هیچ‌کدام از این شرایط سخت و دشوار نتوانست جلوی موفقیتش را بگیرد و زندگی رویایی که همیشه در ذهنش بود را برای خودش ساخت. میشل در خانواده‌ای فقیر و کارگر متولد شد، در نوجوانی برای تحصیل در یک دبیرستان خوب قبول شد و از این مسیر توانست به هاروارد برای ادامه‌ی تحصیل برود. او در رشته‌ی وکالت به تحصیل پرداخت و سرانجام به کاخ سفید وارد شد.

میشل شدن در واقع به سه بخش «من شدن»، «ما شدن» و «بیشتر شدن» بخش‌بندی شده است. این کتاب صوتی فرصتی‌ به شما می‌دهد تا با زندگی زنی فوق‌العاده و منحصر به فرد آشنا شوید و از روش‌ها و راهکارهای او جهت موفق شدن در زندگی بهره بگیرید. او در این کتاب صوتی، از نژاد، جنسیت، امتیازات، سختی‌ها، تلاش‌ها و مشکلاتی صحبت می‌کند که باعث می‌شوند ما با یکدیگر متحد شویم.

میشل اوباما کیست؟

در تاریخ ایالات متحده‌ آمریکا، میشل اوباما نخستین بانوی اول آمریکایی، آفریقایی است که در سال 2018 به عنوان بانوی ستایش شده آمریکا برگزیده شد؛ 16 سال به صورت مداوم این شهرت در اختیار هیلاری کلینتون بود. او تا قبل از زن اول شدن، فعالیت‌های کاری و اجتماعی زیادی در شیکاگو انجام داده بود. او ارزش و اهمیت بسیاری برای محیط زیست و زنان قائل است و در زمانی که زن اول بود، تلاش می‌کرد در این دو زمینه فعالیت‌های بسیاری انجام دهد.

در بخشی از کتاب صوتی میشل شدن می‌شنویم:

در تابستان، باراک باز هم به شیکاگو می‌آید، و زمان بیشتری را با خانواده‌اش سپری می‌کند. میشل، کار روزنامه‌نگاری را شروع کرده، هر چند به صورت نامنظم، اما آن را تلاشی برای پیداکردن خودش می‌داند. او در میانه رسیدن به این درک است که زندگی، باید لذت و معنا را توأم داشته باشد، و اعتماد جدی باراک به اهداف والایش باعث می‌شود میشل نیز احساس کند باید جدی‌تر به دنبال اهداف و آرزوهایش باشد.

میشل متوجه می‌شود از شغل وکالتش راضی نیست، و به صورت جدی می‌خواهد آن چیزی را که واقعاً در زندگی خواهانش است، دنبال کند: هر چه که باشد، اما قطعاً حقوقی نیست. او این دغدغه را با مادرش در میان می‌گذارد و متوجه می‌شود که موقعیت مناسب اوست که باعث مطرح شدن چنین دغدغه‌ای برایش می‌شود. در حالی که پدر و مادرش احتمالاً احساس خاصی در مورد چنین پیشرفتی ندارند، و مادرش به او توصیه می‌کند که نگرانی اول باید در مورد پول باشد و بعد در مورد خوشحالی و رضایتمندی.

وضع سلامتی پدر او وخیم‌تر می‌شود، و میشل تعریف می‌کند که موفقیت‌های او و کریگ باعث خوشحالی پدرش شده، هر چند برای خودشان چندان اهمیتی ندارد. برای مثال، کریک عضو MBA شده و معاون یک بانک است، اما علیرغم کسب ثروت، همچنان رضایت خاطر ندارد.

فهرست مطالب کتاب صوتی

نمونه
28 دقیقه
بخش اول
31 دقیقه
بخش دوم
38 دقیقه
بخش سوم
31 دقیقه
بخش چهارم
30 دقیقه
بخش پنجم
19 دقیقه
بخش ششم
24 دقیقه
بخش هفتم
18 دقیقه
بخش هشتم
26 دقیقه
بخش نهم
28 دقیقه
بخش دهم
41 دقیقه
بخش یازدهم
23 دقیقه
بخش دوازدهم
35 دقیقه
بخش سیزدهم
37 دقیقه
بخش چهاردهم
27 دقیقه
بخش پانزدهم
29 دقیقه
بخش شانزدهم
33 دقیقه
بخش هفدهم
19 دقیقه
بخش هجدهم
29 دقیقه
بخش نوزدهم
22 دقیقه
بخش بیستم
27 دقیقه
بخش بیست و یکم
25 دقیقه
بخش بیست و دوم
32 دقیقه
بخش بیست و سوم
29 دقیقه
بخش بیست و چهارم
36 دقیقه
بخش بیست و پنجم
29 دقیقه
بخش بیست و ششم
37 دقیقه
بخش بیست و هفتم
20 دقیقه
بخش بیست و هشتم
32 دقیقه
بخش بیست و نهم
25 دقیقه
بخش سی‌ام
21 دقیقه
بخش سی و یکم
30 دقیقه
بخش سی و دوم
24 دقیقه
بخش سی و سوم
24 دقیقه
بخش سی و چهارم
33 دقیقه
بخش سی و پنجم
40 دقیقه
بخش سی و ششم
26 دقیقه
بخش سی و هفتم
43 دقیقه
بخش سی و هشتم
41 دقیقه
بخش سی و نهم
39 دقیقه
بخش چهلم
15 دقیقه
بخش چهل و یکم

مشخصات کتاب صوتی

نام کتابکتاب صوتی میشل شدن
نویسنده
مترجمسودابه قیصری
راویراضیه هاشمی
ناشر چاپیبنگاه ترجمه و نشر کتاب پارسه
ناشر صوتینشر ماه آوا
سال انتشار۱۳۹۸
فرمت کتابMP3
مدت۱۹ ساعت و ۵۶ دقیقه
زبانفارسی
موضوع کتابکتاب صوتی شعر، ادبیات و زندگینامه، کتاب‌های زندگی نامه
قیمت نسخه صوتی

نقد، بررسی و نظرات کتاب صوتی میشل شدن

سحر اندیشه
۱۴۰۱/۸/۱۰
کتابی از زندگی خود نویسنده، میشل اوباما، که از کودکی شروع میشه و با ترک کاخ سفید به پایان میرسه.
به خوبی میشه دید که میشل اوباما سعی داره تو این کتاب افکار خودش رو به نمایش بذاره: اینکه ریشه‌ی طرز فکرش برمیگرده به دوران کودکیش و شیوه‌ی تربیت خانوادگی‌ای که در اون دوران دریافت کرده. و در طی سالها
درس خوندن در مدرسه و دانشگاه و پشت سر گذاشتن اتفاقاتی که در خانواده، دوستان و هم محله‌ای هاش رخ دادن این طرز فکر رشد کرده و نهایتا با تجربه‌ی بانوی اول ایالات متحده شدن و همه‌ی مسئولیت هاش به بلوغ رسیده. کتاب همچنین تصویر تا حد امکان شفافی از این که چطور این افکار، زندگی واقعی نویسنده رو شکل دادن به ارائه میده.
بنظر من کاملا طبیعیه که نویسنده اجازه و یا تمایلی نداشته باشه تا از تمام ریز و درشت شخصیت خودش، همسرش، و اتفاقات کاخ سفید پرده برداری کنه. و خودش هم طی مصاحبه‌هایی که بعد از چاپ کتاب انجام داده به این نکته اشاره کرده که تصویر ارائه شده در کتاب، کامل نیست ولی صادقانه است.
لحن گوینده با لحن کتاب که استوار و در عین حال نرم و صمیمی هست مطابقت داره. و اگر از اشتباهات تلفظی گوینده فاکتور بگیریم، مطمئنا گویشی در خور کتاب داشتن.
از ایشون و همه‌ی دست اندرکاران تهیه این نسخه صوتی کتاب ممنونم.
مهدی حمیدی
۱۴۰۲/۳/۱۰
کتاب میشل شدن به وسیله میشل اوباما نوشته شده برای تمامی گروه‌های جامعه که به تغییر در جامعه معتقد بوده و با شرایط مختلف و در زمان‌های گوناگون آن را دنبال می‌کنند کتاب بسیار مفید بوده و بسیار توصیه می‌گردد. میشل از خانواده بسیار فقیر و سیاه پوست و برده زاده بوده‌اند. پدرشان یک کارگر ساده و در ایام کهنسالی فلج میشود به نحوی که ادامه کار برایشان بسیار سخت و طاقت فرسا می‌شود ولی با این وجود به کار و فعالیت ادامه داده و شرایط رشد و بالندگی را برای خواهر و برادر فراهم می‌کنند مادر ایشان که زنی خودساخته میباشد در زمانی که کاملاً فقیر در خانه محقر زندگی می‌کند و چه در زمانی که در کاخ سفید به زندگی خود ادامه می‌دهد و دوستانی در تراز اول دنیا پیدا میکند همیشه شخصیت و منش خود را حفظ کرده و مسائل مادی و دیگر مسائل دنیای سیاست ایشان را تغییر نمی‌دهد.
داستان میشل شدن میتواند به طور سرمشق برای کلیه جوان‌ها و کسانی که به هر نحو تصور اینکه بتوان وضعیت موجود خود را تغییر داد می‌تواند بسیار مفید فایده باشد.
به هر حال خواندن این کتاب هم به لحاظ نوشتن متن و همه به لحاظ نوع نگرش بسیار خوش ساخت و آموزنده میباشد.
مهتاب امینی
۱۴۰۰/۱/۵
این که نوشتین نویسنده ذاتا یک انسانه واقعا مبالغه هست و کلمه تخیلی.
ایشون در کتابش سعی کرده فقط از خوبی‌های خودش و همسرش صحبت کنه، اگر خواننده دقت نظر داشته باشه متوجه میشه که در واقع این خانم به خیلی از مسائل مهم اهمیت نداده و برای مثال زمانی که به دانش‌آموزان ابتدایی در آمریکا تیراندازی میشه به
خیلی راحت بجای تسلی خانواده کودکان میره به نمایش رقص دخترش، فقط از کشتارها توسط سلاح گرم ابراز تاسف میکنن اما قدمی در جهت رفع این مشکل نمیذارن و در عوض گیاه پرورش میدن، با حمایت از جنگ‌جویان آمریکایی توسط ایشون که در واقع حمایت از جنگ‌ها علیه منطقه ما و کشتار مسلمانان هست واقعا چطور ذات انسانی میشه براشون متصور بود؟
یکی دیگر از اهداف مهم این کتاب قدیس سازی از باراک اوباما هست و نویسنده تا جای ممکن هر صفت خوب و متعالی را توانسته به همسرش نسبت داده.
و متاسفانه یکی دیگر از مسائل منفی کتاب که با فرهنگ ما در تعارضه عنوان کردن مسائل غیر اخلاقی و روابط خارج از ازدواج این زوج هست که کاملا عادی با این موضوع برخورد میکنن و واقعا لزومی نداره چنین روابطی با لحن گرم گوینده اینطور در ذهن جوان ایرانی نقش ببنده و عادی‌سازی بشه.
BeHrOüZ MöRaDiE
۱۴۰۱/۱۲/۱۲
ذهنیت برنده بودن و برنده شدن را در خود ایجاد و پرورش بده، چرا که اگر باراک این استعداد را در خود نداشت در یک جامعه 30% رنگین پوست به ظاهر باراک هیچ شانسی برای رقابت با مک کین و هیلاری نداشت، ولی لحظات و اتفاقات قابل تاملی در این کتاب هست که بسیار ارزشمند هستند، با اینکه فکر میکنم کتاب ترجمه‌ی کامل نیست و سانسور شده امیدواریم روزی برسد که بتوانیم منظور صریح نویسنده را از نوشته هایش، برداشت نماییم چرا که این کار مصداق انحراف جریان گردش اطلاعات و گناهی نابخشودنی ست و به قول یوال نوح هراری؛ مرگ چیزی نیست جز به گردش در نیامدن جریان اطلاعات.
Baran Seil Sepour
۱۴۰۲/۲/۲۶
سلام، من این کتاب را شنیدم واقعا لذت بردم, صدای گوینده بسیار مناسب این کتابه، اصلا شبیه روخوانی نیست، انگار داستان تعریف می‌کنه, همینطور که کتاب را گوش میدادم بارها خودم را جای میشل اوباما تصور کردم، استرس، ترس، نگرانی، مسیولیت پذیری, همه رو خیلی خوب حس کردم, نویسنده خیلی شیوا و خودمونی همه جزییات زندگی خودش رو تعریف میکنه، همه مشکلاتی که یه زن سیاه پوست باهاش مواجه میشه تا به خواسته هاش برسه، تحقیرها و توهین‌ها رو تحمل میکنه و کم نمیاره، فرمول تلاش و نتیجه
Jaleh Delfani
۱۳۹۹/۱۲/۱۹
بهتر بود راوی تلفظ صحیح بعضی از واژه‌ها رو چک میکردند. واژه‌هایی مانند هُمو سکشوال (به جای تلفظ اشتباه هِموسکشوال!)، بِلاگِر (به جای بَلاگَر!)، دوکِ ادینبِرگ (به جای دوکْ ادینبورگ!)، جاکارتا (به جای جاکاترا!) و تِرِند (به جای ترَند!). همچنین در جاهای لازم مکث نمیکردند و همین گاهی باعث تغییر مفهوم و جمله میشد. اما صدای زیبا لحن دلشینی داشتند در کل.
این کتاب یکی از بهترین بایوگرافیهاست و قطعاً لایق جوایزی که برنده شده.
بنده خدا
۱۳۹۹/۸/۳
کتاب را کامل گوش دادم و حالا نظر میدهم.
آخه کتاب به این قشنگی هم میشه، صدای راوی عالی، سرعت خوندن عالی، حس‌های راوی عالی، نگارش کتاب عالی، چقدر قشنگ در مورد مردم امریکا اطلاعات پیدا کردم. میشل که این پیام را نمیبینه اما ایول به تو،،، اخه زن اینقدر قدرتمند و باهوش. فقط یکمی طولانی هست سعی نکنید با
زود تمومش کنید. ارامش و لذت گوش بدهید. به همه پیشنهاد میکنم، اینقدری که من در مورد رئیس جمهور اسبق امریکا اطلاعات دارم در مورد کل رئیس جمهور‌های خودم ندارم....
سولماز بویری
۱۳۹۹/۲/۱
کتاب بدی نبود اگر چه در نهایت حس کردم انتظار بیشتری داشتم از قبل... اما واقعا صدا گذاری ضعیف... خیلی یهویی صدا قطع میشد و طوری که تا چند فصل حس میکردم شاید از برنامه خارج شده ولی بعد از چک کردن متوجه میشدم وارد بخش بعد شده بدون هیچ نشونه از از پایان فصل یا شروع فصل جدید گاهی هر چند بخش گوینده میگفت فصل ۱۸ 😁 ولی فایل مثلا ۲۵ بود خلاصه که خیلی گیج کننده بود زیاد خوشم نیومد. خود گوینده هم قبلا ازش کتاب صوتی شنیدم و با کیفیت تر بود این کتاب و حس میکردی با عجله و با بی‌حوصلگی تمام صدا گذاری کرده بود.
Asal Rahimsalehi
۱۴۰۰/۲/۴
در مورد صوت کتاب میتونم بگم زیبا بود و سرعت خوبی داشت اما در مورد خود کتاب باید بگم بیش از حد اغراق آمیز بود و اصلا واقع گرایانه‌نوشته نشده بود؛ فقط نقاط مثبت رو مدام تکرار میکرد. قطر کتاب اگر نصف این هم بود چیزی از مطلب کم نمیشد فقط تکرارِ تغییر برنامه غذایی بود!
کتابی نوشته شده به قلم یک خانم خیلی معمولی که در تلاشی بیش از حد برای خوب جلوه دادن خودش و خانوادش بود!
الهه روانبخش
۱۴۰۰/۱/۹
کتاب اطلاعات جالب و ارزشمندی درباره‌ی سبک زندگی آمریکایی در دهه‌های گذشته به ما میده و تا اواسط کتاب جذابیت خودش رو حفظ می‌کنه اما تا پایان کتاب از جذابیتش کاسته میشه. کاملا این حس رو داشتم که آزادی بیان و عقیده و تفکر و انتخاب در خانواده سیاه پوست ۵۰ سال پیش در یک محله‌ی معمولی در یک ایالت آمریکا از سطح بالایی برخوردار بوده و با وجود تمام کمبود‌های مادی از عطش زندگی کردن و تجربه کردن نکاسته.
زینب عزیزی
۱۴۰۲/۷/۲۰
شنیدن این کتاب خیلی من رو به فکر کردن واداشت همیشه داستان زندگی آدمها برام جالب بوده و در این مورد هم از شنیدنش لذت بردم ولی در آخر احساس کردم یه مقداری در مورد خوب بودن و خوب عمل کردن این زوج اغراق شده همیشه آدمها نقاط ضعفی هم دارن که تو این کتاب یا بیان نشده یا سعی شده که بسیار کوچک جلوه داده شود. ولی در کل سختکوشی و نیروی تطبیق این زن با شرایط خاص قابل ستودن است
نرگس دیلمی
۱۳۹۹/۱۱/۲
یکی از بهترین کتابهایی بود که گوش کردم. درسته که یکم توضیحاتش زیاد بود اما همه اون جزئیات تک تک احساساتی بود که ممکنه تمام زنها تجربه کنن و به نظرم لازم بود که باشه.
و صحبتاش در مورد آمریکا و فرهنگش جالب بود باعث شد از یک زاویه دیگ به آمریکا نگاه کنم. ممنون از کتابراه عزیز
اگر فایل صوتی این کتابها نبود من هرگز وقتی برای مطالعه شون پیدا نمیکردم. بی نهایت متشکرم
Kiani
۱۴۰۱/۱۰/۶
خیلی جالب و خیلی دلچسب
یعنی از دور فکر میکنی تو زندگی آمریکایی‌ها چه خبره ولی اونام مثل ماعن، دقیقا آدما و تفکرات از شرق تا غرب از جنوب تا شمال شبیه همند چه زن رئیس جمهور باشی چه زن یک شیرمرد کارگر که به خاطر زن و بچه لش تن به مشقت داده زنی که اندیشه و تفکر روشن داره مدام در زحمت و سختیه و برای زن بودنش زحمت میکشه
شهناز زمانی
۱۴۰۱/۹/۲۱
تمام کتاب را گوش کردم، لایه‌های پنهان انتخابات امریکا و کاخ سفید برام جالب بود ولی بیستر از همه شخصیت خود میشل برام جالب بود، حالا احساس میکنم که من در مسیر زندگیم تنها نیستم و زنان بسیاری مسیری شبیه من و میشل پشت سر گذاشتند.
صدای خانم راضیه هاشمی بی نظیر بود و لذت رمان رو به مراتب بیشتر کرد.
واقعا سپاسگزارم
زهرا رضایی مقدم
۱۴۰۱/۱/۹
کاملا ملموس و روانه و در تمام طول خواندن کتاب دانسته‌هایی بهت اضافه میشه که ارزشمنده و به زیبایی دغدغه‌های زنان در هر کجای جهان و با هر جایگاه اجتماعی رو به تصویر میکشه و حس میکنی این دغدغه‌ها تقریبا مشترک و یکسانه.
ضمن این که قلم مترجم و تسلط و مهارت گوینده‌ی کتاب، نقش پررنگی در جذابیتش ایفا میکنن.
مشاهده همه نظرات 168

راهنمای مطالعه کتاب صوتی میشل شدن

برای دریافت کتاب صوتی میشل شدن و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.