دانلود کتاب صوتی مینیمالیسم دیجیتال: انتخاب یک زندگی با تمرکز در دنیایی آشفته

  • از: کال نیوپورت، ناهید ملکی
  • راوی: حسین غلامی
  • ناشر صوتی: نشر نوین
  • ۸ رای
  • برای دانلود قانونی کتاب صوتی مینیمالیسم دیجیتال: انتخاب یک زندگی با تمرکز در دنیایی آشفته و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.


خرید کتاب صوتی

برای دانلود قانونی کتاب صوتی مینیمالیسم دیجیتال: انتخاب یک زندگی با تمرکز در دنیایی آشفته و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.

معرفی کتاب صوتی مینیمالیسم دیجیتال: انتخاب یک زندگی با تمرکز در دنیایی آشفته

کتاب صوتی مینیمالیسم دیجیتال: انتخاب یک زندگی با تمرکز در دنیایی آشفته نوشته‌ی کال نیوپورت، از عناوین پروفروش نیویورک تایمز، روش‌های حیرت‌انگیزی برای ترک اعتیاد به شبکه‌های مجازی در اختیار شما قرار می‌دهد.

در بخش اول این کتاب پایه و اساس مینیمالیسم دیجیتال مورد تحلیل و بررسی قرار می‌گیرد و در ابتدا عواملی در زمینه‌ی دیجیتالی بررسی می‌شود که زندگی بسیاری از مردم را به‌ طور فزاینده تحمل‌ناپذیر کرده است. سپس به ‌طور مفصل در مورد نگرش مینیمالیسم دیجیتال سخن می‌گوید و توضیح می‌دهد که چرا این دیدگاه راه ‌حلی مناسب برای رفع این مشکلات است.

بخش اول کتاب صوتی مینیمالیسم دیجیتال (Digital Minimalism: Choosing a Focused Life in a Noisy World) با معرفی شیوه‌ی پیشنهادی کال نیوپورت (Cal Newport) برای استفاده از نگرش پاک‌سازی دیجیتال به پایان می‌رسد. برای این کار باید کارهای جسورانه انجام دهید که به‌ طور کلی، رابطه‌ی شما را با تکنولوژی دگرگون می‌کند.

برای انجام ‌دادن این فرآیند ضروری است به مدت 30 روز از انجام بعضی فعالیت‌های آنلاین بپرهیزید. این دوره، شما را از چرخه‌ی استفاده‌ی اعتیاد‌آور بسیاری از ابزارهای دیجیتال خارج می‌کند و فعالیت‌های غیردیجیتالی‌ای را به شما ارائه می‌کند که رضایت بیشتری برای شما به ارمغان می‌آورند. به پیاده‌روی می‌روید، به‌ صورت حضوری با دوستان و اطرافیان‌تان حرف می‌زنید، با جامعه ارتباط برقرار می‌کنید و... این پاک‌سازی به شما فرصتی می‌دهد تا دریابید که چه کارهایی ارزش بیشتری برایتان دارد.

کال نیوپورت در فصل آخر بخش اول، به شما می‌آموزد تا پاک‌سازی دیجیتال را خودتان انجام دهید. داستان افرادی را که در گذشته این آزمایش‌های را اعمال کرده‌اند، می‌شنوید و به این صورت درمی‌یابید که چه راهکارهایی برایشان مناسب‌ بود و در این راه، با چه دام‌هایی روبه‌رو شدند که شما باید از آن‌ها دوری کنید.

بخش دوم این کتاب، نگاهی جزئی‌تر به ایده‌هایی دارد که برای داشتن زندگی مینیمالیسم دیجیتال و پایدار به شما یاری می‌رسانند. در فصل‌های این بخش، مسائلی مانند اهمیت خلوت کردن و ضرورت پرورش اوقات‌ فراغتی با‌ کیفیت مطرح می‌شود، اوقات فراغتی که امروزه، بیش از هر چیز، به بهره‌وری بدون فکر از دستگاه‌های دیجیتال محدود شده است.

کال نیوپورت در کتاب صوتی مینیمالیسم دیجیتال ادعایی مجادله‌آمیز را بیان و حتی از آن دفاع می‌کند: اگر در پست‌های مختلف رسانه‌های اجتماعی از لایک کردن یا نظر دادن دوری کنید و به فردی تبدیل شوید که به سختی به پیام‌های متنی جواب می‌دهد، بدون تردید روابط شما گسترده‌تر و بهتر خواهد شد! همچنین این کتاب به موضوع «مقاومت در برابر توجه» نگاهی جامع می‌اندازد. این جنبش تا حدودی سازمان ‌یافته است و از راهکارهای پیشرفته و شیوه‌های کاربردی دقیق برای استفاده‌ی بهینه از اقتصادِ توجه دیجیتال بهره می‌گیرد. هم‌چنین از افتادن در دام استفاده‌ی وسواس‌گونه از این ابزار جلوگیری می‌کند.

هر یک از فصل‌های بخش دوم نیز با مجموعه‌ تمریناتی به پایان می‌رسد که بر پایه‌ی راهکارهای منحصر به فرد طراحی شده‌اند. این روش به شما کمک می‌کند که ایده‌های عالی و تاثیرگذار آن فصل را عملی کنید. به عنوان یک مینیمالیست دیجیتالی که تازه به این حوزه ورود پیدا کرده، می‌توانید تمرینات بخش 2 را جعبه ابزاری برای خود در‌نظر بگیرید که با توجه به شرایط خاص شما و برای کمک به تلاش‌هایتان در آفرینش سبک زندگی مینیمالیستی ایده‌آل است.

در بخشی از کتاب صوتی مینیمالیسم دیجیتال می‌شنویم:

همان‌طور که گفتم، نگرانی فعلی ما درباره‌ی فناوری‌های جدید یا مفیدبودن و غیرمفید بودن آن‌ها نیست؛ بلکه درباره‌ی استقلال است. ما به دلایلی جزئی در این سرویس‌ها ثبت‌نام کردیم و این دستگاه‌ها را خریدیم؛ دلایلی مانند دنبال‌کردن وضعیت و روابط دوستان یا رفع نیاز حمل آی‌پاد و تلفنی جداگانه؛ اما سال‌ها بعد خودمان را در حالی یافتیم که به‌شکلی فزاینده تحت‌تأثیر نفوذ آن‌ها قرار گرفته بودیم و به آن‌ها اجازه دادیم کنترل بیشتر و بیشتری روی وقت‌گذرانی‌های ما و نحوه‌ی احساس و حتی رفتار ما داشته باشند.

در دهه‌ی گذشته، انسانیت ما تحت‌تأثیر این ابزارها تغییر مسیر داده است و این واقعیتی است که نباید باعث تعجب شود. همان‌طور که دقیقاً توضیح دادم، ما در مسابقه‌ای نابرابر قرار گرفته‌ایم. در این روند، تکنولوژی‌هایی که به استقلال ما دست‌درازی کرده‌اند با دقت زیاد، ضعف‌هایی ریشه‌ای را در مغز ما طعمه قرار داده‌اند؛ در‌حالی‌که ما هنوز ساده‌لوحانه اعتقاد داریم آن‌ها فقط هدیه‌هایی سرگرم‌کننده‌اند که از طرف خدایان دوست‌داشتنی به ما ارزانی شده‌اند!

وقتی بیل مار به شوخی گفت اپ‌استور برای تصرف روح ما به‌وجود آمده است، در واقع به نکته‌ای مهم اشاره می‌کرد. همان‌طور که سقراط برای «فدِروس» درباره‌ی ارابه‌ی استعاری معروف افلاطون توضیح داد، روح ما را نیز می‌توان راننده‌ی ارابه‌ای در‌نظر گرفت که تلاش می‌کند دو اسب را مهار کند: یک اسب نماینده‌ی طبیعت برتر ماست و دیگری نماینده‌ی انگیزه‌های پست‌تر ما. هنگامی‌که به‌طور فزاینده‌ای استقلال خودمان را به دنیای دیجیتال تسلیم می‌کنیم، به اسب دوم انرژی می‌دهیم و کار راننده‌ی ارابه را برای هدایت آن، به‌طرزی فزاینده سخت‌تر می‌کنیم و این چیزی است که منجر به کاهش قدرت روح ما می‌شود.

 ۹ ساعت و ۲۹ دقیقه، ۵۲۶ مگابایت، زبان فارسی، MP3، 
چاپ ۱۳۹۹، قیمت الکترونیکی: ۱۵۰۰۰ ت - 5.49€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50
خرید کتاب صوتی

فهرست مطالب

۲۴ دقیقه
مقدمه
۵۰ دقیقه
بخش 1: اصول مینیمالیسم - فصل 1: مسابقه‌ی تسلیحاتی نابرابر
۷۱ دقیقه
فصل 2: مینیمالیسم دیجیتال
۴۹ دقیقه
فصل 3: پاک‌سازی دیجیتال
۴۶ دقیقه
بخش 2: تمرینات - فصل 4: برخی اوقات را به تنهایی سپری کنید - بخش اول
۴۵ دقیقه
فصل 4 - بخش دوم
۸۵ دقیقه
فصل 5: لایک نکنید
۵۶ دقیقه
فصل 6: احیای اوقات فراغت - بخش اول
۵۲ دقیقه
فصل 6 - بخش دوم
۷۹ دقیقه
فصل 7: به جمع مقاومت کنندگان بپیوندید
۱۲ دقیقه
نتیجه‌گیری

راهنمای دانلود کتاب صوتی مینیمالیسم دیجیتال: انتخاب یک زندگی با تمرکز در دنیایی آشفته

برای دانلود کتاب صوتی مینیمالیسم دیجیتال: انتخاب یک زندگی با تمرکز در دنیایی آشفته و دسترسی قانونی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

دانلود کتاب صوتی  مینیمالیسم دیجیتال: انتخاب یک زندگی با تمرکز در دنیایی آشفته

نظرات کتاب صوتی مینیمالیسم دیجیتال: انتخاب یک زندگی با تمرکز در دنیایی آشفته

حامد نیک مهر
۱۳۹۹/۶/۹
کتاب جذابی هست و عمیقأ به شما کمک می‌کنه روند تحول افکار رو بپذیرید و درک کنید و تحت کنترل بگیرید که امروز مهارت مهمی به حساب میاد... فقط مشکل کتاب اطاله کلام طولانی بودنشه
هستی کشوری
۱۴۰۰/۱/۵
ارزش خوندن داره چون باعث میشه نسبت به کاری که دارید انجام میدید آگاه باشید.
Rasoul Weysi
۱۳۹۹/۱۱/۵
برای کسانی که به کنترل زمان خود اهمیت می‌دهند بسیار ارزشمند است.
مشاهد همه نظرات (۴)