دانلود کتاب صوتی نفر هفتم


خرید کتاب صوتی

برای دانلود قانونی کتاب صوتی نفر هفتم و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.

معرفی کتاب صوتی نفر هفتم

کتاب صوتی نفر هفتم نوشته‌ی هاروکی موراکامی مجموعه‌ای از چند داستان کوتاه و هیجان‌انگیز است که از اتفاقات سوررئال تا رویدادهای معمولی را شامل می‌شوند. این کتاب صوتی به صورت مشترک با همکاری کتابراه و ماه‌آوا تولید شده است.

داستان‌های کتاب نفر هفتم (The Seventh Man) نشان‌‌دهنده‌ی توانایی کم نظیر موراکامی (Haruki Murakami) در تبدیل گونه‌های مختلف زندگی انسان‌ها به قصه‌هایی رویاگونه، فراموش نشدنی و بی‌نهایت جذاب هستند. شاید بتوان دلیل موفقیت موراکامی را در جسارتش در نوشتن داستان‌هایی متفاوت دانست.

در این مجموعه هشت داستان گنجانده شده است که از کتابی به نام کتاب بید کور، زن خفته (Blind willow sleeping woman) برگرفته شده است.‬ عنوان‌های این کتاب عبارتنداز «خلیج هانالی»، «خرچنگ‌ها»، «یک روز مناسب برای کانگوروها»، «نفر هفتم»، «آینه»، «دختر تولد»، «ظهور و سقوط کیک‌های شارپی» و «حشره شب‌تاب». 

در داستان‌های نفر هفتم، میمونی مجرم، مردی یخ فروش و... رویاهایی وجود دارند که به ما هویت می‌بخشند و آرزوهایمان، به چشم می‌خورند. شخصیت‌های موراکامی چه در ملاقاتی تصادفی در ایتالیا باشند و چه در تبعیدی عاشقانه در یونان، با فقدان‌های بزرگ، افکار ضد و نقیض، درخشش یک کرم شبتاب و فاصله‌هایی رنج آور مواجه می‌شوند.

«نفر هفتم» روایتی فردی است که زندگی‌اش از دوران کودکی تحت تاثیر طوفانی قرار گرفت که نتیجه‌اش کشته شدن هم‌بازی‌اش بود. در این داستان، کودکی به کنار ساحل دریا می‌رود تا با صمیمی‌ترین دوستش بازی کند و در همان زمان موج‌های عظیمی به سمت ساحل می‌آید و دوست او را ناپدید می‌کند. این حادثه پسربچه را به مرز جنون می‌کشد و تمام زندگی او را تحت تاثیر قرار می‌دهد.

این رنج روحی تا سن چهل سالگی  همراه او می‌ماند زیرا او همیشه با خود می‌اندیشد که می‌توانست دوستش را نجات دهد و تنها به دلیل خودخواهی‌اش سبب شده او برای همیشه از دنیا برود. او که در همان دوران زادگاهش را ترک کرده، تا سال‌ها بدان جا باز نمی‌گردد اما بازگشتش به خانه بعد از سال‌ها خاطراتی را زنده می‌کند و او می‌تواند توان مواجهه با ترس‌هایش را بیابد. 

در داستان «دختر تولد» موراکامی همانطور که مخاطب را جذب روایت جذاب خود می‌کند، لحظات پرتنشی را نیز برای او می‌سازد و در پایان داستان گفتن این‌که موضوع اصلی داستان چه بوده است،‌ کار دشواری به نظر می‌رسد. البته این امر را می‌توان ویژگی مشترک بسیاری از داستان‌های موراکامی دانست. 

آثار این نویسنده اغلب در سبک ادبی سوررئالیسم دسته‌بندی می‌شوند؛ داستان‌هایش با شخصیت‌هایی خیال‌پرداز و زبانی روان، مخاطب را به راحتی وارد دنیای عجیب افراد مختلف می‌کند. همین ویژگی‌های موراکامی است که او را از سایر نویسندگان ژاپن که اغلب داستان‌هایشان را به سبک سنتی می‌نویسند متمایز می‌سازد. 

موراکامی درباره رمان و داستان کوتاه در مقدمه نسخه انگلیسی کتاب نوشته‌ است: «اگر بخواهم درباره نوشتن رمان و داستان کوتاه ساده سخن بگویم، خواهم گفت نوشتنِ رمان یک چالش و نوشتن داستان کوتاه یک لذت است. اگر نوشتن رمان مثل کاشتن یک جنگل باشد، نوشتن داستان کوتاه به کاشتن یک باغچه می‌ماند. این دو یکدیگر را کامل می‌کنند و منظره‌ای حقیقی به‌وجود می‌آورند که برای من خیلی با ارزش است. در این چشم‌انداز شاخ و برگ‌های درختان، سایه‌های دلپذیری روی زمین می‌اندازد و وزش باد برگ‌های طلایی‌رنگ درخشان را تکان می‌دهد و در همان حال غنچه‌ها در باغ‌ها ظاهر می‌شوند و گلبرگ‌های رنگارنگ، پروانه‌ها و زنبورها را به طرف خود می‌کشانند و ما را به یاد تغییر نامحسوس، از فصلی به فصل دیگر می‌اندازند»

او که در هر دو زمینه داستان‌کوتاه و رمان نویسنده موفقی است می‌گوید: «من اساسا رمان نویسم. اما خیلی‌ها می‌گویند داستان‌های کوتاه‌ام را به رمان‌هایم ترجیح می‌دهم. این حرف نه تنها ناراحتم نمی‌کند بلکه از شنیدنش خوشحالم.»

هاروکی موراکامی از مشهورترین نویسندگان امروز ژاپن است که آثارش به بیش از ۵۰ زبان ترجمه شده و میلیون‌ها نسخه از آن‌ها به فروش رفته است. داستان‌های او اغلب نهیلیستی و سوررئالیستی و دارای تم تنهایی و از خودبیگانگی است.

در قسمتی از کتاب صوتی نفر هفتم می‌شنویم:

گفتم: «آره. اما ببین، من هیچ‌وقت یه زرافه رو در حال بچه به دنیا آوردن، یا حتی وال‌ها رو در حال شنا ندیدم. پس چرا بچه کانگورو این‌قدر باید مهم باشه؟»
«واسه این‌که یه بچه کانگوروئه، همین.»
تسلیم شدم و شروع کردم به ورق زدن روزنامه. هیچ‌وقت نتوانسته‌ام دخترها را در بحث مغلوب کنم.

 ۳ ساعت و ۵۶ دقیقه، ۲۱۸ مگابایت، زبان فارسی، MP3، 
چاپ ۱۳۹۷، قیمت الکترونیکی: ۱۵۰۰۰ ت - 5.49€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50
خرید کتاب صوتی

فهرست مطالب

۲۴ دقیقه
بخش اول
۲۷ دقیقه
بخش دوم
۱۵ دقیقه
بخش سوم
۹ دقیقه
بخش چهارم
۲۲ دقیقه
بخش پنجم
۲۱ دقیقه
بخش ششم
۱۵ دقیقه
بخش هفتم
۳۳ دقیقه
بخش هشتم
۱۱ دقیقه
بخش نهم
۲۶ دقیقه
بخش دهم
۳۳ دقیقه
بخش یازدهم

راهنمای دانلود کتاب صوتی نفر هفتم

برای دانلود کتاب صوتی نفر هفتم و دسترسی قانونی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

دانلود کتاب صوتی  نفر هفتم

نظرات کتاب صوتی نفر هفتم

علیرضا عروه
۱۳۹۹/۱۰/۲۵
بجز یک داستان که من متوجه نشدم بقیه عمیق و پرمعنی بودند. پشت ظاهر ساده و روزمره روایت‌ها تفکر و اندیشه بود و در همه ان‌ها عنصر غالب مواجه با مرگ‌ بود و تاثیر ان را بر روی راوی تصویر می‌کرد. صدای گوینده غالبا خوب بود ولی در بعضی از داستان‌ها سرزنده تر و چالاک تر روایت می‌کرد و داستان را شنیدنی تر می‌ساخت. ‌ من از همه عوامل محترم تولید سپاسگزارم.
Nasim Fiuzat
۱۳۹۹/۵/۲۴
نپسندیدم چون ترجمه افتضاحه. به نظرم مترجم بسیار بی‌سواد هستن چون مثال در داستان اول عطر شنل شماره پنج رو که عطر بسیار معروف و گرونیه، کانال پنج ترجمه کرده چون شنل نوشتارش شبیه کانال است (فقط شبیه و نه دقیقا همون دیکته). اینجور نمونه‌ها در متن کم نیستن و لذت شنیدن داستان رو از بین می‌برند.
کاربر KIA
۱۳۹۷/۶/۱۴
هاروکی ماروکامی را باید خوب بشناسی بعد کتابهاشو بخونی. یک سبک جالبی می‌نویسه. من بعد خوندن کتاب کافکا در کرانه به تواناییش پی بردم که قطعا یک داستان کوتاه نمیتونه این قدرت را نشون بده البته به نظر من.
خوندن کتاب را توصیه می‌کنم.
مشاهد همه نظرات (۲۰)