دانلود کتاب صوتی نقش روشنفکر


خرید کتاب صوتی

برای دانلود قانونی کتاب صوتی نقش روشنفکر و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.

معرفی کتاب صوتی نقش روشنفکر

کتاب صوتی نقش روشنفکر نوشته‌ی یکی از جنجالی‌ترین روشنفکران معاصر ادوارد سعید، حاوی سخنرانی‌های درخشان و سال‌ها تحقیق و مطالعه‌ی بسیار او در زمینه‌های اجتماعی و سیاسی است که با هوش بالا و بی‌نظیرش توانسته مفاهیم و ایده‌های جدیدی را به جامعه ارائه کند.

خلاصه کتاب صوتی نقش روشنفکر:

روشنفکری چیست؟ شخص روشنفکر کیست؟ روشنفکران چطور می‌توانند به جامعه خدمات عرضه کنند؟ آیا روشنفکران حاوی اطلاعاتی هستند که انسان‌های عادی جامعه از آن بی‌نصیب‌اند؟ آیا روشنفکری نوعی شغل یا حرفه است؟ کتاب صوتی نقش روشنفکر (Representations of the Intellectual) می‌کوشد به این پرسش‌ها و پرسش‌های مشابهی که هیچ‌وقت در طول تاریخ، جواب دندان‌شکنی به آن‌ها داده نشده است، پاسخ دهد.

ادوارد سعید (Edward Said) همیشه در زندگی خود فردی انتقادی بود و به خاطر همین ویژگی در موضوعات خاورمیانه و ترسیم جهانی آزاد، ایده‌های متنوع و خوبی ارائه می‌کرد و جواب‌های قاطعی در این زمینه مطرح می‌نمود. او برای جواب دادن به این سوالات، در این کتاب از زندگی و آثار بزرگانی مانند آنتونیو گرامشی، میشل فوکو، ژان پل سارتر، رژی دبره، جولین بندا، تئودور آدورنو و ... بهره برده و عواملی هم‌چون تحلیل حوزه‌های گوناگون علم و سیاست، بررسی رویدادهایی هم‌چون جنگ ویتنام، انقلاب اسلامی ایران، مبارزات و مقاومت فلسطینی‌ها علیه اشغالگران اسرائیلی، موضوعات خلیج فارس و ... را نیز تحلیل و بررسی نموده که این موضوعات جذاب این اثر را به کتابی تاثیرگذار و درخشان تبدیل کرده است. به گونه‌ای که شنونده در قسمت‌های گوناگون کتاب، حیرت‌‌زده می‌شود و موضوع کتاب همواره برایش لذت‌بخش است و این خود عاملی برای ویژه بودن این کتاب به حساب می‌آید.

افراد در جوامع مختلف، ملیت، زبان، سنت و پیشینه‌های تاریخی را متعلق به خود می‌دانند و به شدت حامی آن‌ها هستند. به همین دلایل ادوارد سعید، شخصیت یک روشنفکر را به گونه‌ای ترسیم می‌کند که باید نسبت به جامعه خود تعهد داشته باشد و در عین حال مستقل و فراسوی مرزهای ملی، قومی و تشکیلاتی عمل ‌کند. او انتظار دارد که روشنفکران واقعی در امور و اوضاع عمومی یک جامعه همکاری داشته باشند و از خود واکنش نشان دهند و در جهت منافع مردم عمل کنند.

سبک زندگی و نوع عملکرد این نویسنده‌ی درخشان در موضوعات اجتماعی، از او فردی صاحب‌نظر و مورد اعتماد در بین فعالان دیگر و مردم ساخته، اما به طور کلی مجموعه‌ای از سخنان، آگاهی، دانش و فرهنگ ویژه‌، او را به انسانی منحصر به فرد تبدیل کرده است.

شنیدن کتاب صوتی نقش روشنفکر به چه کسانی پیشنهاد می‌شود؟

شنیدن این کتاب صوتی به افرادی که می‌کوشند مسیر درست اندیشیدن درباره‌ موضوعات و مباحث سیاسی و اجتماعی را بیاموزند، پیشنهاد می‌شود. این کتاب شما را با موضوعات عمیق فلسفی و به ویژه فلسفه اخلاق درگیر می‌کند و به طور مفصل آن را شرح می‌دهد.

ادوارد سعید را بیشتر بشناسیم:

ادوارد سعید، نویسنده، فیلسوف، نظریه‌پرداز ادبی، منتقد و یکی از مطرح‌ترین شخصیت‌های حوزه سیاسی است که در سال 1935 در فلسطین چشم به جهان گشود. او آثار بی‌نظیری را به نگارش درآورده و قلم زیبایی دارد. ادوارد سعید مدرک کارشناسی ادبیات انگلیسی خود را از دانشگاه پرینستون و کارشناسی ارشد و دکترای ادبیاتش را از دانشگاه هاروارد آمریکا اخذ نموده است. او بعد از دریافت مدرک دکترا، در دانشگاه کلمبیای آمریکا شروع به تدریس کرد.

ادوارد در طی زندگی‌اش همیشه به دنبال عدالت و جهانی بدون رنج و عذاب بود و یکی از مدافعین حقوق مردم فلسطین به شمار می‌رفت. از برجسته‌ترین آثار او «شرق‌شناسی» است که به زبان فارسی و 25 زبان مختلف دنیا نیز ترجمه شده است. ادوارد به زبان‌های بسیاری هم‌چون فارسی، عربی، فرانسه، ایتالیایی، آلمانی و لاتین مسلط بود و در موسیقی استعداد بی‌نظیری داشت. به گونه‌ای که در سال 1992 پس از آن‌که فهمید بیماری سرطان گرفته، یک تیم موسیقی بزرگ از اتباع اسرائیلی و فلسطینی جمع کرد و با آن‌ها فعالیت‌های چشمگیری انجام داد.

او از سال 1993 تا پایان عمرش یعنی سال 2003 حدود 150 مقاله به نگارش درآورد و تمام آن‌ها را در وبلاگ خود گذاشت. به دلیل ترجمه‌های مختلف و در دسترس بودن این مقالات، آثار او به سرعت مخاطبین جهانی پیدا کرد.

کتاب نقش روشنفکر، ابتدا توسط ناشران آمریکایی پذیرفته نشد، اما بعدها پس از انتشار، با استقبال فراوانی روبرو شد. این کتاب نقطه عطفی برای معرفی ادوارد سعید در سرتاسر جهان بود. «فراتر از واپسین آسمان»، «بی در کجا»، «فرهنگ و امپریالیسم» و «اومانیسم و نقد دمکراتیک» از دیگر آثار او است.

در بخشی از کتاب صوتی نقش روشنفکر می‌شنویم:

تبعید یکی از غم‌انگیزترین سرنوشت‌هاست، تبعید قبل از دوران مدرن مجازات وحشتناکی به شمار می‌رفت، زیرا نه تنها به معنای سال‌ها سرگردانی بی‌هدف و دوری از زاد و بوم و مکان‌های منحوس تلقی می‌شد. بلکه به معنی تبدیل شدن به منفوری دائمی هم بود، کسی که هرگز احساس در خانه بودن را نداشته، همواره نسبت به محیطش احساس غربت می‌کرده، نسبت به گذشته تسلی ناپذیر بوده و در مورد حال و آینده نیز دلسرد بوده است.

 ۶ ساعت و ۱۸ دقیقه، ۲۶۳ مگابایت، زبان فارسی، MP3، 
چاپ ۱۳۹۹، قیمت الکترونیکی: ۱۷۵۰۰ ت - 5.99€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50
خرید کتاب صوتی

فهرست مطالب

۱۱ دقیقه
درباره مولف
۴۵ دقیقه
سخن مترجم
۲۶ دقیقه
مقدمه
۵۳ دقیقه
نقش روشنفکر
۵۱ دقیقه
در استیطال نگه داشتن ملت‌ها و سنت‌ها
۴۶ دقیقه
روشنفکر در تبعید: طرد شدگان و در حاشیه قرار گرفتگان
۴۹ دقیقه
حرفه‌ای‌ها و آماتورها
۴۶ دقیقه
حقیقت گویی به قدرت
۵۰ دقیقه
خدایان همواره ناکام
۱ دقیقه
پشت جلد

راهنمای دانلود کتاب صوتی نقش روشنفکر

برای دانلود کتاب صوتی نقش روشنفکر و دسترسی قانونی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

دانلود کتاب صوتی  نقش روشنفکر

نظرات کاربران

فقط کاربرانی که کتاب را دریافت کرده‌اند، امکان ثبت نظر دارند.
جامعه شناسی، روشن فکری، روشنفکران، روشنفکر کیست ادوارد سعید، کتاب نقش روشن فکر، روشنفکران در ادبیات، روشن اندیشی، معنی روشنفکر، عصر روشن اندیشی، روشنفکر، روشنفکری، انواع روشنفکری، به چه کسانی روشنفکر میگویند، خرید کتاب نقش روشنفکر ادوارد سعید، خرید کتاب نقش روشنفکر، قیمت کتاب نقش روشنفکر ادوارد سعید، قیمت کتاب نقش روشنفکر، فایل صوتی کتاب نقش روشنفکر ادوارد سعید، دانلود کتاب جامعه شناسی، دانلود کتاب اجتماعی، اخلاق اجتماعی، دانلود کتاب سیاسی، فلسفه، شناخت فلسفه، آشنایی با فلسفه، فلسفه روشنفکری، فایل صوتی کتاب نقش روشنفکر، کتاب نقش روشنفکر نوشته ادوارد سعید، کتاب نقش روشنفکر اثر ادوارد سعید، روشنفکر کیست، کتاب روشنفکری، دانلود کتاب های ادوارد سعید، کتاب روشنفکری چیست، کتابهای روشنفکری، نقش روشنفکران بر زندگی سیاسی، نقش روشنفکران بر زندگی اجتماعی، روشنفکری ادوارد سعید، نقش روشنفکران در طول تاریخ، ادوارد دبلیو سعید، کتاب نشانه های روشنفکران، Representations of the Intellectual، Edward Said، Edward W Said