دانلود کتاب صوتی هیچ دوستی به جز کوهستان


خرید کتاب صوتی

برای دانلود قانونی کتاب صوتی هیچ دوستی به جز کوهستان و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.

معرفی کتاب صوتی هیچ دوستی به جز کوهستان

روایتی تکان دهنده از جهنمی حقیقی برای پناهندگان! کتاب صوتی هیچ دوستی به جز کوهستان شرح ماجرای 5 سال تبعید بهروز بوچانی در جزیره‌ی مانوس است که از طرف دولت استرالیا به آن‌جا فرستاده شد. این کتاب جوایز و افتخارات بسیاری را برای بوچانی به ارمغان آورد و توانست صدای زندانیانی باشد که در بدترین شرایط زندگی می‌کنند و مورد آزار بومیان و مأموران قرار می‌گیرند.

درباره‌ی کتاب صوتی هیچ دوستی به جز کوهستان:

این کتاب روایتگر داستانی معمولی نیست، بلکه اتفاقی مهم و جدی به شمار می‌آید. هیچ دوستی به جز کوهستان (No Friend But the Mountains: Writing from Manus Prison) شرح ماجرای انسان‌هایی است که سرزمین و خانه‌ی خود را به امید داشتن زندگی بهتر رها می‌کنند، سختی و مشقت را به جان می‌خرند اما در نهایت چیزی جز عذاب نصیبشان نمی‌شود. بهروز بوچانی (Behrouz Boochani) هم یکی از هزاران و شاید هم میلیون‌ها مهاجری است که با چنین سودایی دست به تصمیمی سرنوشت‌ساز می‌زند و راهی استرالیا می‌شود. اما سیاست‌های این سرزمین، زندگی‌اش را تبدیل به جهنمی حقیقی می‌کند. دولت استرالیا این روزنامه‌نگار ایرانی و افراد بسیاری را به جرم مهاجرت غیرقانونی به جزیره‌ای دور افتاده به نام مانوس تبعید می‌کنند. پناهجویان در این جزیره نه تنها از نظر جسمانی و تأمین نیازهای اولیه در عذاب هستند بلکه مورد آزار و اذیت‌های روحی و جسمی هم قرار می‌گیرند که شرح آن را می‌توانید در این کتاب صوتی بشنوید، آزارهایی که قلب هر انسانی را به درد می‌آورد.

بوچانی 5 سال در این جزیره حضور داشت و تمام مشاهدات و خاطرات خود را از طریق واتساپ برای دوستش امید توفیقیان ارسال می‌کرد و توفیقیان هم با ترجمه‌ی آن‌ها به زبان انگلیسی در سال 2018 کتابی منتشر کرد. کتاب هیچ دوستی به جز کوهستان سروصدای بسیاری به وجود آورد، نام بهروز بوچانی را سر زبان‌ها انداخت و او را در سال ششم تبعیدش از آن زندان نجات داد. از طرف دیگر، این کتاب مهم و تأثیرگذار توانست توجهات را به سمت وضعیت پناهجویان جزیره مانوس جلب کند و باعث شود سیاست‌های دولت استرالیا در مقابل مهاجران مورد نقد‌های شدید قرار گیرد.

افتخارات کتاب صوتی هیچ دوستی به جز کوهستان:

- برنده جایزه‌ی ویکتوریا در بخش داستانی و غیرداستانی به ارزش 125000 دلار استرالیا در سال 2019
- برنده جایزه برتر ادبی نیو ساوت ولز به ارزش 10 هزار دلار در سال 2019
- برنده جایزه ملی زندگی‌نامه استرالیا به ارزش 25 هزار دلار در سال 2019

بهروز بوچانی را بیشتر بشناسیم:

وی در سال 1362 در ایلام به دنیا آمد و بیشتر به عنوان نویسنده، فیلمساز و روزنامه‌نگاری ایرانی شناخته می‌شود. بوچانی در رشته‌ی جغرافیای سیاسی و ژئوپلیتیک تا مقطع کارشناسی ارشد ادامه تحصیل داد. این روزنامه‌نگار به خاطر مشکلاتی که کار در مطبوعات برایش به وجود آورد مجبور شد ایران را ترک کند. او از ایران گریخت تا به زندان نیفتد اما در جزیره‌ی مانوس زندانی شد. البته این حبس بعد از انتشار کتابش پایان یافت و اکنون در نیوزلند اقامت دائمی دارد.

کتاب صوتی هیچ دوستی به جز کوهستان مناسب چه کسانی است؟

اگر به زندگی‌نامه و خاطرات مهاجران ایرانی علاقه ‌دارید و به دنبال کتابی متفاوت هستید تا نگاه شما را به دنیا تغییر دهد این کتاب بهترین گزینه برای شما محسوب می‌شود.

نکوداشت‌های کتاب صوتی هیچ دوستی به جز کوهستان:

- در این رمان بوچانی با درهم تنیدن تجربیاتش از زندگی، داستانی زیبا و هراس‌انگیزی برای ما می‌آفریند. بوچانی با این کتاب اعتبار بسیار زیادی برای ادبیات استرالیا به ارمغان آورده است. (خبرگزاری ایسنا)

- ظرف چند دقیقه گریه کردم. بوچانی در باره جابجایی‌های مدرن و بدگویی هایش روایتی ویرانگر و احشایی نوشته است. این ملموس و حسی است و ریشه در بدن انسان دارد - می‌بایست صفحه را بچرخاند و متوقف کردن آن غیرممکن است. باید در مدارس به عنوان یک گزارش قدرتمند و آزار دهنده از حیرت انگیزترین شکست جمعی عصر ما یاد گرفت. (دینا نیری)

- این معجزه است [هیچ دوستی جز کوهستان]. بوچانی این کتاب را در پیام‌های واتساپ در جزیره مانوس، منطقه بازداشت مهاجران بدنام استرالیا نوشت. شرایط سخت نوشتن آن نباید از تحلیل قدرتمند کتاب خدشه‌دار شود. این فقط یک شهادت «صدایی» برای سوء استفاده از تجربه پناهندگی نیست، بلکه یک گزارش عمده از نحوه سازماندهی رژیم‌های پناهندگی ما علیه شرایط انسانی است. (Lyndsey Stonebridge)

- یک گزارش قدرتمند در مورد چگونگی خشونت‌های دولتی که علیه افرادی که به دنبال آزادی هستند، ایجاد کرده است. (Library Journal)

- قابل توجه... ترکیبی تخیلی و تحریک‌آمیز از روایت، شعر، گزارش، نظریه و مراقبه‌ها است که مجموعه‌ای قابل توجه ایجاد می‌کند. این کتاب شرح وقایع تحقیرآمیزی است که یک دولت نسبت به افراد پناهنده روا می‌دارد. بوچانی تصویری شخصی از یک انسان حساس را ارائه می‌دهد که در مکانی محصور است و رنجی بی‌معنی و بی‌پایان نصیبش شده است. (Boklist)

در بخشی از کتاب صوتی هیچ دوستی به جز کوهستان می‌شنویم:

کامیون باز حرکت کرد. این بار مسافت بیشتری پیمود. احساس می‌کردم در یک قدمی اقیانوسیم. دلهره‌ای بچگانه آزارم می‌داد، دوست داشتم هر چه سریع‌تر آن مرد سیاه سوخته دستور پیاده شدن صادر کند، اما او داشت پشت هم با راننده حرف می‌زد و یکسر دستش را به علامت سکوت سرنشینان تکان می‌داد. پسرک تخم سگ زیر لب خنده‌هایی موذیانه می‌کرد، شاید تنها کسی بود که از هیچ اتفاقی واهمه نداشت، برای او گل این ماجرا یک بازی هیجان انگیز بود.

زن و مرد سریلانکایی دست در کمر یکدیگر بودند و سرهاشان در یک تلاقی شگفت‌انگیز و اطمینان‌بخش؛ احساس آرامش ناشی از آمیزش دست‌ها و کمرها و سرها، در برابر آن لحظات دلهره‌آور مقاوم‌ترشان می‌کرد... .

کامیون با یک نعره‌ی دیگر، این بار قدرتمندتر، به سرعت از جا جهید و چندده متر آن طرف تر خاموش شد. نعره‌ی موتورش شبیه فریاد شکارچی بود که در آخرین یورش، با تمام قدرت، هر چه در توان دارد بر سر شکار خالی می‌کند و به چنگش می‌آورد.

 ۱۰ ساعت و ۳۷ دقیقه، ۵۹۱ مگابایت، زبان فارسی، MP3، 
چاپ ۱۳۹۹، قیمت الکترونیکی: ۲۰۰۰۰ ت - 6.99€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50
خرید کتاب صوتی

فهرست مطالب

۲ دقیقه
شناسه
۲۵ دقیقه
فصل اول: زیر نور هراس‌انگیز ماه
۳۶ دقیقه
فصل دوم: کوه‌ها و موج‌ها؛ بلوط‌ها و مرگ؛ آن رودخانه... این دریا... - قسمت اول
۲۵ دقیقه
فصل دوم - قسمت دوم
۳۴ دقیقه
فصل سوم: قایق برزخ روایتگرِ حقایق هولناک
۲۸ دقیقه
فصل چهارم: تاملات کشتی جنگی؛ گلشیفته‌ی ما واقعاً زیبا بود
۵۸ دقیقه
فصل پنجم: قصه‌ی جزیره‌ی کریسمس؛ پسر بی‌وطن روهینگیایی و تعقیب ستاره‌ای در مسیر تبعیدگاه
۱۷ دقیقه
فصل ششم: کولی‎ها می‌رقصیدند و جغدها تماشا می‌کردند - قسمت اول
۴۶ دقیقه
فصل ششم - قسمت دوم
۴۶ دقیقه
فصل هفتم: ژنراتور پیر، نخست‌وزیر و دخترانش
۴۱ دقیقه
فصل هشتم: صف در حکم ابزار شکنجه، منطق زندان مانوس؛ گاو خوشحال
۴۶ دقیقه
فصل نهم: درخت شکوهمند انبه و غول مهربان
۵۱ دقیقه
فصل دهم: آواز جیرجیرک‌ها؛ تشریفات اعمال خشونت؛ یک نقشه‌برداری اسطوره‌ای از زندان مانوس - قسمت اول
۳۲ دقیقه
فصل دهم - قسمت دوم
۲۲ دقیقه
فصل دهم - قسمت سوم
۴۴ دقیقه
فصل یازدهم: گل‌های شبیه بابونه، عفونت و سندرم زندان مانوس - قسمت اول
۲۳ دقیقه
فصل یازدهم - قسمت دوم
۵ دقیقه
فصل یازدهم - قسمت سوم
۲۱ دقیقه
فصل دوازدهم: در گرگ‌ومیش هوا که آسمان رنگ جنگ داشت - قسمت اول
۳۴ دقیقه
فصل دوازدهم - قسمت دوم

راهنمای دانلود کتاب صوتی هیچ دوستی به جز کوهستان

برای دانلود کتاب صوتی هیچ دوستی به جز کوهستان و دسترسی قانونی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

دانلود کتاب صوتی  هیچ دوستی به جز کوهستان

نظرات کاربران

فقط کاربرانی که کتاب را دریافت کرده‌اند، امکان ثبت نظر دارند.
Naqme Kabiri
۱۳۹۹/۹/۱۷
دلیل گارد زیاد افراد کتابخوان! رو نسبت به صدای آقای محمدزاده متوجه نمیشم. در حالی که خواندن ایشون هم درست شبیه به بازیشون بسیار روان و عمیق و زیباست و زیبایی و هیجان کتاب در کنار صدای ایشون و موسیقی بسیار مناسب متن دو صد چندان شده
مژگان میرزایی
۱۳۹۹/۹/۱۵
داستلن روان و خودمونی و تصویری شفاف از مهاجرت سخت و اجباری
مژگان حقیقی
۱۳۹۹/۹/۱۶
بسیار مهیج و جذاب بود.. مرسی از کتابراه
مشاهد همه دیدگاه‌ها (۳۰)
اتوبیوگرافی، دانلود کتاب صوتی هیچ دوستی جز کوهستان، کتاب صوتی هیچ دوستی بجز کوهستان، دانلود کتاب هیچ دوستی بجز کوهستان با صدای نوید محمد زاده، کتاب صوتی بهروز بوچانی، خرید کتاب هیچ دوستی جز کوهستان، خرید کتاب هیچ دوستی جز کوه ها، سرگذشت بهروز بوچانی، امید توفیقیان، جزیره مانوس استرالیا، خرید کتاب صوتی هیچ دوستی جز کوهستان، نوید محمدزاده، نوید محمد زاده، رمان بهروز بوچانی دانلود، پناهجویان جزیره مانوس، جزیره مانوس، جزیره مانوس در پاپوآ گینه نو، اردوگاه مانوس، اردوگاه پناهندگان مانوس، زندان مانوس، سرگذشتنامه، دانلود کتاب زندگی نامه، دانلود کتاب خاطرات، خاطرات، خاطرات بهروز بوچانی، زندگینامه، زندگی نامه، مهاجرت، مهاجرت غیرقانونی، مهاجرت ایرانیان به استرالیا، داستان پناهجویان، خودزیست نامه، دانلود خاطره، خاطره نویسی، برنده جایزه ویکتوریا، جایزه ویکتوریا، کتاب پناهنده ایرانی در استرالیا، جایزه ادبی نیو ساوت ولز، برنده جایزه ادبی نیو ساوت ولز، برنده جایزه ملی زندگی نامه استرالیا، No Friend But the Mountains Writing from Manus Prison، No Friend But the Mountains، Behrouz Boochani، خاطرات مهاجران، خاطرات پناهجویان، خاطرات مهاجران ایرانی