دانلود کتاب صوتی پنج حکایت ویلیام شکسپیر


خرید کتاب صوتی

برای دانلود قانونی کتاب صوتی پنج حکایت ویلیام شکسپیر و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.

معرفی کتاب صوتی پنج حکایت ویلیام شکسپیر

کتاب صوتی پنج حکایت ویلیام شکسپیر، مجموعه‌ای از 5 نمایش‌نامه بسیار معروف از این نویسنده بزرگ و برجسته است که علی‌اصغر حکمت آن‌ها را با سبک و لحن خود بازآفرینی کرده است.

ویلیام شکسپیر در نمایش‌نامه‌های خود با لحنی طنزآمیز و کمیک انتقاد کرده است تا آسان‌تر بتواند آنچه را که در ذهن خود دارد به تصویر بکشد. در این کتاب صوتی، شما به خوبی متوجه می‌شوید که شکسپیر به قدری خلاقانه به شخصیت‌پردازی داستان‌هایش پرداخته است که هرگز اشخاص از ذهنتان پاک نخواهد شد.

در نمایش‌نامه تاجر ونیزی شکسپیر، جعبه طلا و جواهرات را به نوعی ابزار قرار می‌دهد تا شخصیت و ذات هر کدام از خواستگارها را به خوبی به نمایش بگذارد. شایلاک در این نمایش‌نامه، شخصیتی یهودی و پست است که ویژگی‌های بد اخلاقی‌اش موجب ناآرامی در جامعه و قرار گرفتن شخصیتی پاک به نام آنتانی در برابرش می‌شود.

کتاب صوتی پنج حکایت ویلیام شکسپیر، در هر نمایش‌نامه حول محور سه نوع شخصیت پست، متوسط و عالی می‌چرخد. آنچه توجه را جلب می‌کند روش رویارویی از هر گونه رفتار، بین این سه مدل شخصیت است که شما را به خود جذب می‌کند.

ژانر نمایش‌نامه‌های شکسپیر را می‌توان درام، کمیک و رئال دانست و حتی او توانسته گاهی تمامی این ژانرها را در یک نمایش‌نامه بگنجاند. درون‌مایه اصلی همه نمایش‌نامه‌های شکسپیر را می‌توان جنگ بین قدرت و عدالت دانست. او گاهی از یک عاشق و گاهی از پادشاه لیر حرف می‌زند اما در همه آن‌ها، دستیابی به تعادل بین عدالت و قدرت سرچشمه مهم نمایش‌نامه‌های اوست.

لئو تولستوی در روزهای پایانی عمرش انتقادات بسیار تندی به نمایش‌نامه‌های ویلیام شکسپیر (William Shakespeare) داشت، به اعتقاد او شخصیت‌های نمایش‌نامه‌های شکسپیر بسیار پرحرف و مصنوعی و ساختگی هستند و آن‌گونه که به نظر می‌رسد از سبک رئالیسم پیروی نمی‌کنند. در آن زمان هیچ‌کس نتوانست پاسخ مناسبی به انتقادات او بدهد اما حالا کسانی که طرفدار مکتب و سبک شکسپیر هستند با تمام وجود از او و نوشته‌هایش سرسختانه دفاع می‌کنند.

کتاب صوتی پنج حکایت ویلیام شکسپیر، به خوبی این موضوع را نشان می‌دهد که او به واقع یک فیلسوف برجسته بوده که همانند همه افراد تأثیرگذار دیگر در ادبیات جهان، نامش به درستی جاودانه شده است. اندیشه‌های او عمیق و دارای سبک منحصر به خود بود، گاهی نقدهایش بسیار رک و صریح و گاهی در پشت یک شخصیت کاملاً افراطی سعی می‌کند ذهن شما را به چالش بکشد.

این کتاب صوتی آغاز خوبی برای شناخت آثار شکسپیر است. نمایش‌نامه‌های او همه‌جانبه است و این دیدگاه جهان‌شمول او می‌تواند نگرش وسیعی را برای شما به ارمغان بیاورد.

پنج حکایتی که در این کتاب صوتی می‌شنوید:

- تاجر ونیزی (نوشته‌شده در اواخر دهه 1590)
- مکبث پادشاه اسکاتلند (اوایل دهه 1600)
- غم‌نامه اتللو
- رومئو و ژولیت
- غم‌نامه هملت

با ویلیام شکسپیر بیشتر آشنا شویم:

ویلیام شکسپیر شاعر و نمایش‌نامه‌نویس انگلیسی در 26 آوریل سال 1564 متولد شد. او را بزرگ‌ترین نویسنده انگلیسی زبان می‌دانند. به دلیل محل تولدش در شهر آون واقع در استراتفورد انگلیس به او لقب سخن‌سرای ایون داده‌اند.

برخی از او به عنوان بزرگ‌ترین نمایش‌نامه‌نویس تاریخ یاد می‌کنند. اما بسیاری از حقایق زندگی او دارای ابهام است. پدرش یکی از صاحب‌منصبان دیوانی بود که بعدها با مشکلات مالی روبه‌رو شد و مادرش فرزند یکی از زمین‌داران محلی نسبتاً ثروتمند بود.

او بعد از ازدوجش با آن هثوی به لندن رفت و برای مدتی از شدت فقر به نگهبانی از اسب‌های افرادی که به نمایش‌خانه‌ها می‌آمدند پرداخت و بعد به دلیل علاقه زیادش به نمایش در سال‌های 1585 یا 1586 در گروه هنرپیشگان لردلستر به کار مشغول شد و کار ویرایش نمایش‌نامه‌ها را بر عهده گرفت.

نمایش‌نامه‌های ابتدایی شکسپیر مانند هنری چهارم، تیتوس آندرونیکس، رویای نیمه شب تابستان، تاجر ونیزی و ریچارد سوم همگی در اواسط و اواخر دهه 1590 به نگارش درآمده‌اند و نمایش‌نامه‌های اتللو، شاه لیر، مکبث در اوایل دهه 1600 نوشته شده‌اند.

ویلیام شکیپیر در 23 آوریل سال 1616 در 52 سالگی درگذشت. از دیگر آثار او می‌توان به هنری پنجم، طوفان، هملت، زمستان، رومئو و ژولیت، شاه لیر، ژولیوس سزار، هیاهوی بسیار برای هیچ، هنری ششم، دو نجیب‌زاده ورونایی و... اشاره کرد.

در بخشی از کتاب صوتی پنج حکایت ویلیام شکسپیر می‌شنویم:

چون شب پرده سیاه بر رخساره جهان بگسترد، ژولیت در انتظار مقدم محبوب راز و نیازی داشت و با خود می‌گفت:‌ ای شب!‌ ای همدم نیازمندان! بیا و محبوب مرا به من بازرسان و اگر هلاک شود، هر ذره‌ای از پیکر او را در یکی از اختران جای ده تا چهره زیبای او بر جمال آسمان بیفزاید و سراسر جهانیان از رخساره آفتاب روی برتافته، سیمای نیلگون او را پرستش کنند.

هنوز این سخنان بر زبان داشت که رومئو از فراز دیوار بوستان گذشت و از دریچه به غرفه درون شد. افسوس که شب دوش، محبان را همه دم شادی و طرب هم‌دوش بود لیکن امشب پیوسته غراب‌اند و بانگ هجران می‌زند و موسیقی غم سرود فراق می‌نوازد. گویی دریچه صبح زودتر از موقع بر آفتاب گشوده شد و نغمه مرغ سحری نابهنگام شنوده گشت.

 ۶ ساعت و ۵۸ دقیقه، ۴۰۴ مگابایت، زبان فارسی، MP3، 
چاپ ۱۳۹۹، قیمت الکترونیکی: ۳۲۰۰۰ ت - 9.99€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50
خرید کتاب صوتی

فهرست مطالب

۱۶ دقیقه
حکایت اول - تاجر ونیزی - فصل اول
۱۶ دقیقه
تاجر ونیزی - فصل دوم
۶ دقیقه
تاجر ونیزی - فصل سوم
۱۳ دقیقه
تاجر ونیزی - فصل چهارم
۷ دقیقه
تاجر ونیزی - فصل پنجم
۴ دقیقه
تاجر ونیزی - فصل ششم
۱۰ دقیقه
تاجر ونیزی - فصل هفتم
۱۰ دقیقه
حکایت دوم - مکبث، پادشاه اسکاتلند - فصل اول
۱۸ دقیقه
مکبث، پادشاه اسکاتلند - فصل دوم
۱۴ دقیقه
مکبث، پادشاه اسکاتلند - فصل سوم
۱۰ دقیقه
مکبث، پادشاه اسکاتلند - فصل چهارم
۶ دقیقه
مکبث، پادشاه اسکاتلند - فصل پنجم
۱۳ دقیقه
مکبث، پادشاه اسکاتلند - فصل ششم
۵ دقیقه
حکایت سوم - غم‌نامه اتللو یا مغربی ونیز - فصل اول
۷ دقیقه
غم‌نامه اتللو یا مغربی ونیز - فصل دوم
۱۱ دقیقه
غم‌نامه اتللو یا مغربی ونیز - فصل سوم
۷ دقیقه
غم‌نامه اتللو یا مغربی ونیز - فصل چهارم
۱۵ دقیقه
غم‌نامه اتللو یا مغربی ونیز - فصل پنجم
۱۲ دقیقه
غم‌نامه اتللو یا مغربی ونیز - فصل ششم
۱۵ دقیقه
غم‌نامه اتللو یا مغربی ونیز - فصل هفتم
۷ دقیقه
غم‌نامه اتللو یا مغربی ونیز - فصل هشتم
۹ دقیقه
غم‌نامه اتللو یا مغربی ونیز - فصل نهم
۱۵ دقیقه
حکایت چهارم - رومئو و ژولیت - فصل اول
۱۵ دقیقه
رومئو و ژولیت - فصل دوم
۸ دقیقه
رومئو و ژولیت - فصل سوم
۱۴ دقیقه
رومئو و ژولیت - فصل چهارم
۱۶ دقیقه
رومئو و ژولیت - فصل پنجم
۵ دقیقه
رومئو و ژولیت - فصل ششم
۶ دقیقه
رومئو و ژولیت - فصل هفتم
۸ دقیقه
رومئو و ژولیت - فصل هشتم
۱۱ دقیقه
رومئو و ژولیت - فصل نهم
۹ دقیقه
حکایت پنجم - غم‌نامه هملت، شاهزاده دانمارک - فصل اول
۱۴ دقیقه
غم‌نامه هملت، شاهزاده دانمارک - فصل دوم
۷ دقیقه
غم‌نامه هملت، شاهزاده دانمارک - فصل سوم
۱۵ دقیقه
غم‌نامه هملت، شاهزاده دانمارک - فصل چهارم
۱۳ دقیقه
غم‌نامه هملت، شاهزاده دانمارک - فصل پنجم
۷ دقیقه
غم‌نامه هملت، شاهزاده دانمارک - فصل ششم
۱۰ دقیقه
غم‌نامه هملت، شاهزاده دانمارک - فصل هفتم
۱۴ دقیقه
غم‌نامه هملت، شاهزاده دانمارک - فصل هشتم

راهنمای دانلود کتاب صوتی پنج حکایت ویلیام شکسپیر

برای دانلود کتاب صوتی پنج حکایت ویلیام شکسپیر و دسترسی قانونی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

دانلود کتاب صوتی  پنج حکایت ویلیام شکسپیر

نظرات کتاب صوتی پنج حکایت ویلیام شکسپیر

سیده آمنه موسوی
۱۳۹۹/۷/۶
سلام! من قبلاً بیشتر کتاب‌های شکسپیر رو خونده بودم، ولی اینبار این خلاصه کتاب هارو برای معرفی آثار شکسپیر به دوستانم، خریدم تا گوش بدم و کیفیتش رو ارزیابی کنم...
بنظرم خیلی خوب بود!
فارسیزاسیون بامزه‌ای داشت و استفاده از شعرهای پارسی قشنگش کرده بود!
صدای آقای پاکدل هم عالی بود و خستگی زدا:) و

برای هر کسی که تا به حال سراغ شکسپیر نرفته، این مجموعه رو توصیه میکنم البته بعد در صورت علاقه، خوندن کتاب هاشو بصورت کامل از انتشارات قطره، عالیههه.
ارش اسحاقی
۱۳۹۹/۸/۶
کاملا قابل قبول بود، اگرچه مشکل تلفظ اسامی توی کار وجود داشت...
Hossein Namjoo
۱۳۹۹/۶/۱۴
عالیه بخصوص با صدای دلنشین پاکدل عزیز
مشاهد همه نظرات (۴)