دانلود کتاب صوتی کار عمیق و درست حسابی


خرید کتاب صوتی

برای دانلود قانونی کتاب صوتی کار عمیق و درست حسابی و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.

معرفی کتاب صوتی کار عمیق و درست حسابی

کتاب صوتی کار عمیق و درست حسابی (میکروکتاب)، به قلم کال نیوپورت یکی از پرفروش‌ترین‌ کتاب‌های نیویورک تایمز و سایت آمازون محسوب می‌شود که به بررسی نتایج نامطلوب ظهور تکنولوژی و تاثیر آن بر توانایی تمرکز عمیق در انجام کارها می‌پردازد.

آیا تاکنون به این مسئله اندیشیده‌اید که چرا بدون کار عمیق و داشتن تمرکز، رسیدن به نتایج مطلوب کار سختی است؟ کال نیوپورت (Cal Newport) در میکروکتاب صوتی کار عمیق و درست حسابی (Deep work: rules for focused success in a distracted world) به شما می‌گوید که تمرکز در جهان پرآشوب امروزی، حلقه‌ی گمشده‌ی موفقیت است و در ادامه به شما در دستیابی به آن کمک می‌کند.

این میکروکتاب صوتی راهکارهای گوناگونی را به شما ارائه می‌کند که به یاری آن می‌توانید باعث بهبود خروجی کارتان شوید و از زمان آزادی که در اختیار دارید بیشترین و بهترین استفاده را ببرید. فارغ از اینکه نویسنده باشید یا مشاور، بازاریاب یا برنامه‌نویس کامپیوتر یا هر شغل و سِمت دیگری که داشته باشید برای دستیابی به موفقیت، مجبور هستید مهم‌ترین و باارزش‌ترین چیزهایی را که می‌توانید تولید کنید، این مسئله موضوع مهمی است که نیاز به عمیق بودن دارد.

دو دلیل باارزش دیگر نیز وجود دارد که نشان‌دهنده‌ی میزان ارزشمندی کار عمیق است‌. دلیل اول، مربوط به یادگیری است. شما در دوران اقتصاد اطلاعاتی زندگی می‌کنید که به سیستم‌های پیچیده‌ وابستگی شدیدی دارد و با سرعت بسیار زیادی نیز در حال تغییر و تحول هستند. برای نمونه بعضی از زبان‌های برنامه‌نویسی که در حال حاضر یاد گرفته‌اید، ده سال قبل وجود نداشتند و ممکن است ده سال دیگر نیز منسوخ شوند.

دلیل دوم این است که انقلاب شبکه‌های دیجیتال، دربردارنده‌ی اثرات مثبت و منفی هستند. به عبارتی اگر بتوانید چیز مفید و کاربردی بسازید، دسترسی به مخاطب آن بدون محدودیت خواهد بود و طبیعتاً پاداش مادی و معنوی شما نیز به صورت چشم‌گیری افزایش می‌یابد.

میکروکتاب چیست؟ چرا میکروکتاب‌ها مفید هستند؟

میکروکتاب‌های سبکتو در حقیقت چکیده‌ای مهم از کتاب‌ها هستند که شما بتوانید آن‌ها را در زمانی معقول بخوانید. همه ما در روز زمان‌های پرت زیادی داریم که می‌توانیم با میکروکتاب آن را به زمان طلایی تبدیل کنیم.

میکروکتاب‌ها شامل بخش‌های ثابتی هستند، در ابتدا توضیحاتی در مورد نویسنده وجود دارد چرا که وقتی شما با نویسنده آشنا باشید بهتر با کتاب ارتباط برقرار می‌کنید. بخش بعدی، توضیحی کلی در مورد کتاب است که شما بتوانید در یک نگاه با مبحث کلی کتاب آشنا شوید و بخش آخر هم چکیده مفید آن است.

در بخشی از میکروکتاب صوتی کار عمیق و درست حسابی می‌شنویم:

شرکتی به نام سیگنال در طی اقدامی تصمیم گرفت روزهای کاری در شرکت را برای کارمندانش کاهش دهد. یعنی به جای اینکه افراد 5 روز در هفته کار کنند، آن را به 4 روز در هفته کاهش داد. اما مدتی نگذشت که مجلات و روزنامه‌ها نسبت به این اتفاق واکنش منفی نشان دادند. آن‌ها فکر می‌کردند شرکت قرار است فعالیت‌های فشرده انجام دهد و ساعت‌های کار را بالا ببرد. اما مدیرعامل توضیح داد که هدف، کاهش ساعت‌های کاری بوده نه اینکه آن را فشرده کند. این موضوع باعث شد کارهای سطحی کاهش پیدا کنند. شرکت سیگنال کار عجیب‌تری هم انجام داد و به همه کارمندان گفت یک ماه روی پروژه‌های شخصی خود کار کرده و آخر ماه گزارش آن را اعلام کنند.

تصمیمات شرکت سیگنال نشان داد که امور سطحی مهم نیستند و اگر به آن‌ها پرداخته نشود اتفاق خاصی رخ نخواهد داد. همچنین این شرکت نشان داد که تمرکز روی کار عمیق می‌تواند در بازده کارمندان تاثیر بیشتری داشته باشد.

البته نباید همه امور سطحی را به طور کامل حذف کنیم. اگر فقط به کارهای عمیق بپردازیم خسته می‌شویم. چون کارهای عمیق مستقیما با توانایی‌های ما در ارتباط هستند. اما بهتر است کار عمیق در اولویت باشد و بعد به امور سطحی بپردازیم. تغییر اولویت‌ها می‌تواند به بهبود کیفیت کاری ما منجر شود.

برای هر دقیقه از روزتان برنامه داشته باشید. یک دفتر بردارید و در آن همه جزئیات مربوط به روزتان را بنویسید. یک هدف کلی در نظر بگیرید و در ادامه آن زیرمجموعه هدف تعیین شده را هم قرار دهید. به ترتیب برای دقیقه‌های زندگی‌تان برنامه‌ مشخصی ترتیب می‌دهید.

 ۱ ساعت و ۱۹ دقیقه، ۶۲ مگابایت، زبان فارسی، MP3، 
چاپ ۱۳۹۹، قیمت الکترونیکی: ۴۸۰۰ ت - 1.99€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50
خرید کتاب صوتی

فهرست مطالب

۳ دقیقه
میکروکتاب چیست؟
۱ دقیقه
درباره کتاب
۱ دقیقه
درباره نویسنده
۴ دقیقه
مقدمه
۱۱ دقیقه
فصل اول: کار عمیق، ارزشمند است
۹ دقیقه
فصل دوم: کار عمیق، کمیاب است
۶ دقیقه
فصل سوم: کار عمیق، معنادار است
۱۶ دقیقه
فصل چهارم: قاعده 1: عمیق کار کنید
۸ دقیقه
فصل پنجم: قاعده 2: از حوصله سر رفتن و خسته شدن استقبال کنید
۶ دقیقه
فصل ششم: قاعده 3: شبکه‌های اجتماعی را ترک کنید
۱۲ دقیقه
فصل هفتم: قاعده 4: امور سطحی را از بین ببرید
۱ دقیقه
پیشنهاد میکروکتاب بعدی

راهنمای دانلود کتاب صوتی کار عمیق و درست حسابی

برای دانلود کتاب صوتی کار عمیق و درست حسابی و دسترسی قانونی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

دانلود کتاب صوتی  کار عمیق و درست حسابی

نظرات کاربران

فقط کاربرانی که کتاب را دریافت کرده‌اند، امکان ثبت نظر دارند.
سهیل خطیبی
۱۳۹۹/۳/۱۳
کتاب زیبایی هست
لازمه زندگی امروزی
علی احمدی
۱۳۹۹/۳/۵
اولین میکروبوکی بود که گوش دادم. خیلی خوشم اومد چون محتوای کلی کتاب رو منتقل کرد. هر چند به اندازه خوندن کل کتاب روی آدم تاثیر نمی‌ذاره به خاطر خلاصه بودنش ولی مطلب رو منتقل کرد. ممنون از تیم میکروکتاب
Hellen Pdrm
۱۳۹۹/۱۲/۱۲
بد نبود،،، عالی هم نبود، معمولی
مشاهد همه دیدگاه‌ها (۸)