دانلود کتاب صوتی کیمیاگر


خرید کتاب صوتی

برای دانلود قانونی کتاب صوتی کیمیاگر و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.

معرفی کتاب صوتی کیمیاگر

کتاب صوتی کیمیاگر، یکی از آثار به یاد ماندنی و بی‌نظیر نویسنده برزیلی، پائولو کوئلیو، داستانی پرکشش و جذاب دارد و یکی از کتاب‌های بسیار پرفروش دهه پایانی قرن بیستم به شمار می‌آید. کیمیاگر روایت روح بی‌قراری است که در جست‌و‌جوی سلوک و رسیدن است.

کیمیاگر (The Alchemist) داستان چوپانی اسپانیایی به نام سانتیاگو را روایت می‌کند که زادگاهش را در اندلس ترک می‌کند و به شمال آفریقا می‌رود تا گنجی مدفون را در حوالی اهرام مصر پیدا کند. در این راه، با زنی کولی، مردی که خودش را پادشاه می‌داند و یک کیمیاگر آشنا می‌شود و عاشق فاطمه، دختر صحرا می‌شود. همهٔ این افراد، سانتیاگو را در مسیر جستجویش هدایت می‌کنند. هیچ‌کس نمی‌داند این گنج چیست و آیا سانتیاگو می‌تواند بر موانع راهش در صحرا غلبه کند؟

اما چیزی که در آغاز ماجراجویی کودکانی به نظر می‌رسید، سرانجام به جستجوی گنجی مبدل می‌شود که فقط در درون می‌توان آن را یافت. تحقق بخشیدن به افسانه‌ی شخصی یگانه وظیفه‌ آدمیان است. همه چیز تنها یک چیز است و هنگامی که آرزوی چیزی را داری، سراسر کیهان همدست می‌شود تا بتوانی این آرزو را تحقق بخشی…

موضوع اصلی رمان کیمیاگر دعوت به آزاد شدن از تعلقات و وابستگی‌ها و آغاز سفر است که در نهاد بشر وجود دارد. سبک داستانی رمان کیمیاگر شبیه به سبک داستان‌های شرقی است، همچنین جملات قصار جالبی در جای جای این داستان وجود دارد که به نوبه‌ی خود بسیار زیبا و دل‌نشین هستند.

پائولو کوئیلو (Paulo Coelho) در این کتاب می‌خواهد با زبان قلم خود به مخاطبان این مفهوم را برساند که اگر هدفی را در زندگی برای خود پررنگ دیدید هیچ‌گاه آن را غیرقابل‌ دسترس نشمارید بلکه برای آن تلاش کنید و هر چه بیشتر ادامه دهید مطمئنا بیشتر مستحق نتیجه‌ای والا خواهید بود. سانتیاگو در طی سفری که برای رسیدن به هدف خود انجام می‌دهد احساساتی از قبیل اشتیاق، ترس، تنهایی، عشق و حتی شکست را تجربه می‌کند اما همچنان مصمم به راه خود ادامه می‌دهد.

بن‌مایه کتاب صوتی کیمیاگر، متکی به‌ نقد از زندگی روزمره و جنگیدن برای رسیدن به اهداف است. در کتاب صوتی کیمیاگر همه‌چیز با تخیل آغاز می‌شود اما در انتها آنچه برای شنونده روشن و مبرهن است تحقق رویا و آرزویی است که محال پنداشته بود. سانتیاگو نمادی از تمامی انسان‌هایی است که می‌خواهند برای رسیدن به اهداف خود تلاش کنند، هرچند دیگران آن را حتی با قوه تخیل خود محال بدانند.

کتاب صوتی کیمیاگر، جهان‌ شمول است چرا که از همان آغاز خلقت هدف و تلاش معنایی مقدس برای انسان و خداوند داشته و تا به اکنون تمامی افراد موفق تنها و تنها با این دو کلمه توانسته‌اند به جایگاه ویژه خود برسند. آنچه ویژگی درونی شما است مسلما جست‌وجوگری و آنچه شما را تعریف می‌کند سخت‌کوشی است.

مأموریت شما رساندن خود به کمال واقعی بوده و این تنها زمانی محقق می‌شود که شما به درون خود رجوع کرده و خودشناسی عمیق را شروع کنید. پایان این کتاب، شاد است چرا که هدف محقق می‌شود و سانتیاگو پسر چوپان داستان ما، به آنچه می‌خواهد هرچند با سختی و تلاش بسیار، اما می‌رسد.

تا قبل از کتاب کیمیاگر پائولو کوئیلو دوران کاری پر دست‌اندازی را سپری کرد اما مصمم بود که نویسندگی را به عنوان یک شغل تمام وقت ادامه دهد. وی ایده اولیه کتاب کیمیاگر را از یکی از داستان‌های هزار و یک شب و همچنین داستان کوتاهی از نویسنده‌ی آرژانتینی، خورخه لوئیس بورخس، به نام داستان دو رویابین گرفت. کیمیاگر در بیش از 150 کشور دنیا انتشار و به بیش از 52 زبان ترجمه شده است.

کتاب‌هایی همچون کیمیاگر، خاطرات یک مغ، ورونیکا تصمیم می‌گیرد بمیرد، کوه پنجم، یازده دقیقه، کنار رود پیدرا نشستم و گریستم، شیطان و دوشیزه پریم، زهیر، ساحره پورتبلو، والکیری‌ها، چون رود جاری باش از این نویسنده در ایران به چاپ رسیده‌اند.

جملات برگزیده کتاب کیمیاگر:

- هرکس که باشی یا هر کاری که انجام دهی وقتی واقعاً از صمیم قلب چیزی را بخواهی، آنگاه این خواسته تو از روح جهان سرچشمه می‌گیرد و تو مأمور انجام آن بر روی زمین می‌شوی.
- خداوند برای هرکس در زندگی مسیری قرار داده است که باید آن را طی کند. کافی است نشانه‌هایی را که خداوند بر سر راهت قرار داده، بخوانی.
- همیشه مطمئن بود گوسفندان می‌توانند صحبت‌هایش را بفهمند. به همین خاطر گاهی عادت داشت بخش‌های جالب کتاب را برایشان بخواند.
- مردم جوری حرف می‌زنند که همه‌چیز را می‌دانند، اما اگر جسارت داشته باشی و سؤالی بپرسی آن‌ها هیچ‌چیز نمی‌دانند.
- یکنواختی ایام برای آدم‌ها باعث می‌شود متوجه چیزهای خوبی که هر روز با طلوع خورشید در زندگی‌شان اتفاق می‌افتد، نشوند.
-  آدم‌ها خیلی زود دلیل زندگی خودشان را می‌آموزند. شاید به همین خاطر باشد که خیلی زود هم از آن دست می‌کشند.
- نشانه‌های خدا حقایقی بوده‌اند که منطق ذهنی من به خاطر سادگی‌شان از پذیرفتن آن‌ها سر باز می‌زده است.
- شتاب زمان به اندازه‌ای است که؛ در چند لحظه می‌تواند مردم را از بهشت به دوزخ بفرستد.
- همه‌ی آدم‌ها دنیا را همان جور که می‌خواهند ببینند، می‌بینند، نه آنجوری که هست.
- مهم این نیست که چقدر زندگی می‌کنیم مهم این است که چگونه زندگی می‌کنیم.
- عشق زنجیر محکمی به پای عاشق می‌بندد تا در کنار معشوق خود بماند.
- وقتی عاشق می‌شوی همه‌چیز برایت معنا پیدا می‌کند.
- خوب است بیاموزی که در زندگی هر چیزی بهایی دارد.
- حقیقت همواره همان جایی است که ایمان هست.

 ۵ ساعت و ۵ دقیقه، ۲۸۷ مگابایت، زبان فارسی، MP3، 
چاپ ۱۳۹۷، قیمت الکترونیکی: ۳۲۰۰۰ ت - 9.99€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50
خرید کتاب صوتی

فهرست مطالب

۴ دقیقه
بخش اول
۱۱ دقیقه
بخش دوم
۵ دقیقه
بخش سوم
۶ دقیقه
بخش چهارم
۱۰ دقیقه
بخش پنجم
۸ دقیقه
بخش ششم
۱۴ دقیقه
بخش هفتم
۱۸ دقیقه
بخش هشتم
۱۱ دقیقه
بخش نهم
۸ دقیقه
بخش دهم
۷ دقیقه
بخش یازدهم
۹ دقیقه
بخش دوازدهم
۱۳ دقیقه
بخش سیزدهم
۸ دقیقه
بخش چهاردهم
۹ دقیقه
بخش پانزدهم
۵ دقیقه
بخش شانزدهم
۹ دقیقه
بخش هفدهم
۹ دقیقه
بخش هجدهم
۸ دقیقه
بخش نوزدهم
۹ دقیقه
بخش بیستم
۷ دقیقه
بخش بیست و یکم
۷ دقیقه
بخش بیست و دوم
۹ دقیقه
بخش بیست و سوم
۱۰ دقیقه
بخش بیست و چهارم
۵ دقیقه
بخش بیست و پنجم
۸ دقیقه
بخش بیست و ششم
۹ دقیقه
بخش بیست و هفتم
۱۱ دقیقه
بخش بیست و هشتم
۸ دقیقه
بخش بیست و نهم
۱۱ دقیقه
بخش سی‌ام
۱۰ دقیقه
بخش سی و یکم
۱۰ دقیقه
بخش سی و دوم
۸ دقیقه
بخش سی و سوم
۱۰ دقیقه
بخش سی و چهارم

راهنمای دانلود کتاب صوتی کیمیاگر

برای دانلود کتاب صوتی کیمیاگر و دسترسی قانونی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

دانلود کتاب صوتی  کیمیاگر

نظرات کتاب صوتی کیمیاگر

سجاد علیزاده
۱۳۹۹/۴/۱۲
کیمیاگر به لحاظ مولفه‌های داستانی رمان متوسطیه و بیشتر به خاطر همسویی مضمونی با دیدگاه‌های عرفان‌های نوظهور و تا حدی روانشناسی موفقیت عامه پسند انقدر محبوب شده. مثل کتابهای روانشناسی عامه پسند حس خوبی به خواننده میده بدون اینکه عقاید مطرح شده در رمان چفت و بست منطقی مستحکمی داشته باشند. به یک بار و خواندن می‌ارزد البته. اما پیشنهاد میکنم نسخه متنیشو بخوانید چون نامجو جدا خوب اجرا نکرده. صدای قهرمان داستان در همه حال یکنواخت بدون احساس اجرا شده حتی آن زمانی که شدیدترین احوال منفی را تجربه میکند. هیچ حسی برنمی انگیزد
اکبر غنی
۱۳۹۸/۴/۵
کتاب کیمیاگر که چیزی از یک کیمیاگر برای موفقیت در زندگی‌تان ندارد. برای بار اول خواندن این کتاب بسیار جذاب است، برای بار دوم با آن حال میکنید، برای بار سوم که بخوانید لایه‌های زیرین نوشته‌ها برایتان نمایان میشود، برای بار چهارم که بخوانید شما چیزی جدید در نوشته پیدا نمیکنید اما در خودتان چرا...
Gh Trs
۱۳۹۹/۳/۱۳
کتاب رو دو روزه تموم کردم.
فضای کتاب و قلم نویسنده بسیار دلنشین بود
صدای نامجو هم به فهم و شیرنی کتاب خیلی کمک میکرد.
من لذت بردم. با وجودی که این کتاب قبلا خونده بودم و خوندنش خیلی زمان برد. بعد از سالها وقتی بهش گوش دادم برام واقعا لذت بخش تر بود و خیلی سریع تموم شد
مشاهد همه نظرات (۱۱۰)