دانلود کتاب عامه پسند


خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

برای دانلود قانونی کتاب عامه پسند و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.

معرفی کتاب عامه پسند

کتاب عامه پسند را می‌توان به نوعی بهترین رمان چارلز بوکوفسکی نامید. بوکوفسکی در این اثر با بهره‌گیری از طنزی تلخ سعی کرده است تا پوچی انسان امروزی را هر چه بیشتر نمایان کند.

کتاب عامه پسند (Pulp) از زبان کارآگاهی به نام نیکی بلان روایت می‌شود. بر خلاف سایر رمان‌های پلیسی، شخصیت کار‌آگاه در این داستان پیرمردی کم‌توان است که به کمک شانس و دیگران در انجام وظایف خود موفق می‌شود.

چارلز بوکفسکی (Charles Bukowski) رمان عامه پسند را به سبکی زیبا و مختص به خود نوشته است. نویسنده نگران قضاوت‌های دیگران و ظاهر سازی نیست. همین آشکار بودن حقیقی، او را تا این حد جذاب کرده است. رمان عامه پسند تم طنز با رگه‌هایی از نوشته‌های علمی تخیلی، فوق طبیعی و فلسفی را در خود گنجانده است.

هفت تیر روی جلد کتاب در واقع قدرت کارآگاه بلان است که هر جا و در هر موقعیتی با خطری مواجه شود یا بخواهد برتری خود را ثابت کند از آن استفاده می‌کند. هفت تیری که بعضی مواقع به کمک او می‌آید و بعضی مواقع قربانی‌های فضایی او را نمی‌کشد!

در بخشی از متن کتاب عامه پسند می‌خوانیم:

نتوانستم آنقدر بخورم که خوابم ببرد. فقط نشستم و کمی با لیوان نوشیدنی بازی‌ بازی کردم. بدون فایده.

حالا هم که صبح روز بعد است و من در دفتر کارم هستم. احساس بیهودگی می‌کردم. انگار به هیچ دردی نمی‌خورم. با خودم فکر می‌کردم که یک میلیارد زن وجود دارد که نمی‌دانم چرا حتی یکی از آن‌ها تصمیم نمی‌گیرد بیاید و در دفتر را بزند. با خودم گفتم که چرا من همیشه یک بازنده‌ام. انگار کارآگاهی هستم که از پس حل هیچ معمایی برنمی‌آمدم. اصلاً چرا من این شغل را انتخاب کرده بودم.

محوِ تماشای مگسی شده بودم که برای خودش روی میزم قدم می‌زد و من داشتم خودم را آماده می‌کردم که با یک ضربه‌ی کاری آن را به دیار نیستی بفرستم که ناگهان فکری به ذهنم رسید که باعث شد از جا بپرم.

 ۱۶۸ صفحه، ۱ مگابایت، زبان فارسی، EPUB، 
شابک: 978-600-7435-61-8 

چاپ ۱۳۹۷: ۴۴۰۰۰ ت قیمت الکترونیکی: ۱۰۰۰۰ ت - 3.49€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50
خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

راهنمای دانلود کتاب عامه پسند

برای دانلود کتاب عامه پسند و دسترسی قانونی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

دانلود کتاب  عامه پسند

نظرات کتاب عامه پسند

على یدالهى
۱۳۹۹/۴/۱۸
بوکوفسکى رو به عنوان مبدع رئالیسم کثیف میدونن اما تو این کتاب تمام اصول رئالیسم رو رعایت نمیکنه، حتى میشه گفت کتاب در جاهایى سورئال هم میشه.
طنز نثر بوکوفسکى تو نسخه ى اصلى کتاب جذابتره و لذت خوندنش خیلى بیشتره تا ترجمه و بخاطر لحن عامیانه و بذله گویانه اى که بوکوفسکى داره تو همه ى اثارش هیچوقت -
ترجمه نمیتونه اونجورى که باید جذابیت متن رو منعکس کنه.
دیوید بلین با تمام کارآگاهانى که اسمشون به گوشتون خورده-از شرلوک هلمز، پوآرو، فیلیپ مارلو و... زمین تا آسمون فرق داره.
در واقع از بس که این ادم بیعرضه و احمقه بعضى از جاهاى داستان از انتخاب هاش حتى عصبى میشین.
توصیه میکنم قبل از خوندن این کتاب فیلم barfly رو ببینید که راجع به خود بوکوفسکیه، اون موقع شخصیت بلین راحتتر براتون جا میافته.
Erfan Ok
۱۳۹۸/۸/۱۷
سلام و درود به دوستداران کتاب
کتاب جالبی بود، یک کتاب فلسفی با درون مایه طنز تلخ.
نویسنده سعی کرده بود که دنیارا از زاویه دید خود به تصویر بکشد و انسان را به طور خالص تشریح کند که تا حدودی اعصاب خرد کننده بود😅. ادبیات این کتاب، ادبیات کوچه بازاری هست یعنی از فوحش و جملات محاوره‌ای استفاده شده. به
داستان طور یکنواخت و تکراری بود که ناگهان اتفاقات جالبی می‌افتاد و سپس به حالت یکنواختی خودش باز میگشت. داستان هیجان زیادی نداشت ولی ماجراهای داستان کاملا به هم پیوسته و پایدار بود. برای اینکه منظور نویسنده از محتوای کتاب کاملا روشن باشد تا حدودی به مسائل تک بعدی نگاه کرده بود. بزرگترین ایراد کتاب ترجمه ان است. باتشکر
sahra falah
۱۳۹۹/۲/۴
نسخه‌ی انگلیسی کتاب حدود۲۰۰ صفحه است که متاسفانه ترجمه‌های ایرانی چیزی حدود۱۰۰ تا ۱۵۰ صفحه است که مشخصه بخشی از کتاب با سانسور مواجه شده... با این حال کتاب دارای جملات تامل برانگیزی هست مثل قسمتی از کتاب که مربوط به انتظار کشیدن همیشگی ادم‌ها ست... منتظر ازدواج منتظر طلاق منتظر غذا خوردن منتظر.... . . .
مشاهد همه نظرات (۳۴)