دانلود کتاب غرور و تعصب


خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

برای دانلود قانونی کتاب غرور و تعصب و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.

معرفی کتاب غرور و تعصب

کتاب غرور و تعصب محبوب‌ترین رمان جین آستن و یکی از معروف‌ترین رمان‌های تاریخ ادبیات جهان است. قهرمان داستان یکی از جذاب‌ترین قهرمانان در کل ادبیات به حساب می‌آید. در این رمان، بازیگوشی و انضباط، جنب وجوش و خویشتن‌داری، ارزش‌های رمانتیک و فضیلت‌های کلاسیک و بسیاری ویژگی‌های دیگر در تقابل و تعادل قرار گرفته‌اند.

رمان غرور و تعصب (Pride and Prejudice) که داستانی جذاب برای نوجوانان نیز است، ماجرای دختری از طبقۀ متوسط را روایت می‌کند که مردی مغرور و ثروتمند عاشق او می‌شود. آغاز ماجرا اینگونه است که «بینگلی» مردی ثروتمند و خوش سیما، همسایۀ خانوادۀ «بنت» می‌شود. الیزابت دومین دختر خانوادۀ بنت و شخصیت اصلی این داستان است که با مسائل مربوط به رفتار، تربیت، اخلاق، آموزش و پرورش و ازدواج در طبقۀ ثروتمند بریتانیا درگیر می‌شود.

خانم بنت که به شدت در صدد پیدا کردن همسری مناسب برای دخترانش است، سعی دارد که توجه آقای بینگلی را جذب نماید. سرانجام در مهمانی آقای بینگلی، این فرصت پیدا می‌شود. در این ضیافت فرد دیگری به نام آقای دارسی نیز شرکت می‌کند که جوانی خودخواه و متعصب است، آشنایی او با الیزابت حوادث بعدی داستان را ایجاد می‌کند.

در همان ابتدای ماجرا آقای بینگلی که فردی اجتماعی و خوش مشرب است به دختر بزرگتر آقای بنت، جین، علاقه پیدا می‌کند و همه از این رابطه عاطفی با خبر می‌شوند. در مقابل دارسی مدام با الیزابت که دختری پر انرژی و شوخ طبع است به مشاجره و درگیری می‌پردازد و سرانجام عاشق هم می‌شوند.

جین آستن (Jane Austen) این داستان را سال ۱۷۹۶، در حالیکه تنها ۲۱ سال داشت، نوشت اما تا هجده سال هیچ ناشری حاضر به چاپ آن نبود. بیشتر منتقدان ادبی غرور و تعصب را بهترین اثر او و شاهکاری در ادبیات جهان می‌دانند و خودش آن را «بچه دلبند من» نامیده است. آستن در بستر زندگی خانوادگی و اجتماعی به بررسی و تحلیل انسان‌ها و روابط میان آن‌ها می‌پرداخت و همچون یک روانشناس آن‌ها را موشکافی می‌کرد.

کتاب غرور و تعصب علاقۀ بسیاری از خوانندگان را به خود جلب کرده و همواره در فهرست بهترین رمان‌های جهان قرار داشته است. این داستان یکی از پرطرفدارترین رمان‌های ادبیات انگلستان محسوب می‌شود که بیش از ۲۰ میلیون نسخه از آن به فروش رسیده و راه را برای داستان‌های ادبیات مدرن همراه ساخته است. ادامۀ علاقمندی به این کتاب منجر به سازگاری‌های چشمگیر و فراوانی رمان‌ها و داستان‌هایی برگرفته از شخصیت‌های آستن شده است.

در بخشی از کتاب غرور و تعصب می‌خوانیم:

هنوز آن‌قدر از اقامتم در هرتفوردشایر نگذشته بود که متوجه شدم بینگلی خواهر بزرگ‌تر شما را به سایر دختران آن‌جا ترجیح می‌دهد. من قبلاً هم شاهد عشق‌های او بودم ولی در مهمانی رقص ندرفیلد بود که فهمیدم علاقه‌اش به دوشیزه بنت خیلی بیش‌تر از مواردی است که قبلاً دیده بودم. خواهر شما آن‌طور که من دیدم همیشه جذاب، گیرا و با نشاط بود ولی به‌ نظرم می‌رسید که احساسات آن کاملاً با بینگلی فرق می‌کند. اگر شما تشخیص دیگری دارید، پس حتماً من اشتباه کردم و عصبانیت شما بی‌دلیل نبوده. البته دلایل دیگری هم برای این دلزدگی وجود داشته. رفتار خانوادۀ مادری شما گرچه ایرادهایی دارد ولی در مقایسه با بی‌نزاکتی‌های مادر و خواهران دیگر شما ناچیز است. من را ببخشید. دلم نمی‌خواهد شما را ناراحت کنم ولی مایلم به شما این دلگرمی را بدهم که من همیشه رفتار شما و دوشیزه بنت را تحسین کردم. در مورد آن رابطه تنها کاری که من کردم این بود که دوستم را از ادامۀ ماجرایی که به گمانم خوشبختی به همراه نمی‌آورد آگاه کردم. او را به لندن بردم و گفتم خواهر شما نمی‌تواند به خواسته‌های او پاسخ مناسب بدهد. البته چیزی هست که از آن رضایت ندارم و آن این‌که من جریان حضور خواهرتان را در شهر از دوستم پنهان نگه داشتم.

شاید این کار دون شأن من بود البته دوستم هنوز از این ماجرا بی‌خبر است ولی من از روی حسن نیت این کار را کردم. اگر من احساسات خواهر شما را جریحه‌دار کردم، چیزی است که ندانسته اتفاق افتاده. اما در مورد موضوع دیگر، یعنی اتهام رنجاندن آقای ویکهام... من فقط می‌توانم با شرح ارتباط او با همۀ اعضای خانواده‌ام از خودم دفاع کنم. آقای ویکهام، پسر مرد بسیار محترمی است که سالیان دراز ادارۀ املاک پمبرلی را بر عهده داشت. پدرم تمام هزینۀ تحصیل پسر او را در دوران مدرسه و بعد هم در کمبریج پرداخت کرد، چون پدرش نمی‌توانست از عهدۀ مخارج تحصیلات خوب و ممتاز او بربیاید. پدرم به موقعیت‌های اجتماعی این مرد جوان علاقمند بود و امیدوار بود او در کلیسا خدمت کند.

 ۲۴۴ صفحه، ۳ مگابایت، زبان فارسی، EPUB، 
شابک: 978-600-253-166-7 

چاپ ۱۳۹۶، قیمت الکترونیکی: ۱۵۰۰۰ ت - 5.49€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50
خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

فهرست مطالب

دربارۀ نویسنده
مرد جوان پولدار
مرد جوان مغرور
مرد جوان در جست‌وجوی همسر
اشتباه مرد جوان
شرمندگی بانوی جوان
جواب رد به مرد جوان
نامزدی بانوی جوان
مرد روحانی در خانه‌اش
اشک‌های بانوی جوان
حیرت مرد جوان
واکنش بانوی جوان
رفتن بانوی جوان با برایتون
تغییر رفتار مرد جوان
فرار بانوی جوان
بازگشت بانوی جوان
شادی زوج‌های جوان
پی‌نوشت

راهنمای دانلود کتاب غرور و تعصب

برای دانلود کتاب غرور و تعصب و دسترسی قانونی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

دانلود کتاب  غرور و تعصب

نظرات کتاب غرور و تعصب

Erfan Estiri
۱۳۹۷/۱۰/۱۴
متاسفانه وقتی در کنار متن اصلی گذاشتم دیدم که بسیاری از پاراگراف‌ها ترجمه نشده و به عبارتی حذف شده و بسیاری کامل تغییر یافته یا به شدت خلاصه شده و حتی جالب تر بسیاری جاها به متن اصلی اضافه شده است. و به نظر من یک مترجم نباید تا این حد در انتقال متن اصلی دخل و تصرف کند. اما ترجمه الهام رحمانی که با متن اصلی مقایسه شد اصلا این ایراد‌ها رو نداشت.
Lawin Sh
۱۳۹۸/۵/۱۶
این رمان در قالب اصلیش و توصیفات آن در قیاس زبان واقعی، میتواند برای خواننده جالب تر باشد. از مترجم عزیز نقد نمیکنم؛چون در راستای تغییر زبان، قطعا نمونه احساس واقعی کتاب کمی کم رنگ میشود... و همینطور در اصل عاطفه، نویسنده رمان (جین آستن) زیاد چشمگیر نیست.. با سپاس از مترجمان سخت کوش و برنامه خوبه کتابراه"
golnaz borhani
۱۳۹۹/۹/۱۱
خلاصه کتاب رو برای کسانی که نخوندن میزارم: جنگ خونین برسر پیدا کردن شوهر توسط چند دختر و در آخر همه شوهر میکنند😐 از اینکه دخترا و مخصوصا مادرشون خودشون رو به اب و آتیش میزنن که شوهر پیدا کنن بدم اومد
مشاهد همه نظرات (۳۳)