دانلود کتاب قله‌ها و دره‌ها: چگونه لحظه‌های خوب و بد زندگی را مدیریت کنیم


خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

برای دانلود قانونی کتاب قله‌ها و دره‌ها: چگونه لحظه‌های خوب و بد زندگی را مدیریت کنیم و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.

معرفی کتاب قله‌ها و دره‌ها: چگونه لحظه‌های خوب و بد زندگی را مدیریت کنیم

کتاب قله‌ها و دره‌ها: چگونه لحظه‌های خوب و بد زندگی را مدیریت کنیم به قلم اسپنسر جانسون با ارائه‌ی راهکارهایی اصولی و خلاقانه به شما کمک می‌کند تا با بهره‌گیری از این تکنیک‌ها زندگی آرام و موفقی داشته باشید.

اسپنسر جانسون (Spencer Johnson) یکی از نویسندگان پرفروش نیویورک تایمز در کتاب قله‌ها و دره‌ها (Peaks and Valleys: Making Good And Bad Times Work For You--At Work An) شما را با مسائلی روبه‌رو می‌کند که زندگی کاری و شخصی‌تان دگرگون شود.

قسمت اعظمی از اتفاقات و وقایعی که اطراف ما روی می‌دهند و بر زندگی ما تاثیر می‌گذارند ممکن است خارج از اراده‌ی ما باشند. اما برخوردی که ما نسبت به آن وقایع از خود بروز می‌دهیم به خواست و اراده‌ی خودمان است. پس می‌توان نتیجه گرفت که ماحصل رسیدن افراد به موفقیت و یا شکست به واکنشی بستگی دارد که فرد در مواقع مختلف از خود نشان می‌دهد. در مقابل این تعریف اما باید در نظر گرفت که مجموعه‌ی رفتارها و عملکردهای افراد در مواقع مختلف، از عقاید و اعتقادات آن‌ها سرچشمه می‌گیرد. بنابراین باید با ارزیابی و سنجش مرتب و درست اعتقاداتمان آن‌ها را آگاهانه شناخته و برگزینیم تا زندگی بهتری را برای خود رقم بزنیم.

جانسون در کتاب قله‌ها و دره‌ها به روایت داستان زندگی مرد جوانی می‌پردازد که محزونانه در اعماق دره‌ای بزرگ زندگی می‌کند تا اینکه روزی با پیرمردی آشنا می‌شود که در بلندای قله‌ای شگرف ساکن است. مرد جوان در نهایت با مراوده با این پیرمرد پر تجربه در می‌یابد که چطور با استفاده از راهکار‌های استثنایی او در اوقات خوب و بد زندگی‌اش به آرامش و موفقیت دست یابد.

کتاب حاضر بیشتر از اینکه بخواهد در مورد موفقیت با شما سخن بگوید در مورد زندگی است و مطالعه‌ی آن به تمامی افرادی که در زندگی با چالش‌های بسیاری رو به رو هستند پیشنهاد می‌شود.

جملات برگزیده‌ی کتاب قله‌ها و دره‌ها:

- این طبیعی است که هر کسی در هر جایی قله‌ها و دره‌هایی چه در کار و چه در زندگی‌اش داشته باشد.
- قله‌ها لحظاتی هستند که شکرگزار داشته‌هایت هستی. دره‌ها لحظاتی هستند که حسرت از دست رفته‌هایت را می‌خوری.
- راه خروج از دره زمانی آشکار می‌شود که نگاهت را تغییر دهی.
- یک دشت می‌تواند جایی برای استراحت تفکر و نو شدن باشد.
- می‌توانی لحظات بد کمتری داشته باشی اگر لحظه‌های خوب را عاقلانه مدیریت کنی و قدردان آن باشی.
- دره‌ی من ترس است.

در بخشی از کتاب قله‌ها و دره‌ها: چگونه لحظه‌های خوب و بد زندگی را مدیریت کنیم می‌خوانیم:

آهسته بر زمین نشست و به نجواهای باد در درختان روی قله و صدای آرامش‌بخش آب که به گوشه‌ای از دریاچه می‌ریخت، گوش داد. این منظره بسیار زیباتر از آن چیزی بود که تصورش را می‌کرد.

مرد جوان احساس نوعی رهایی و آزادی را داشت که قبلاً تجربه نکرده بود. او آرزو کرد کسانی را که برای او اهمیت داشتند، در این حس سهیم کند.

به پشت سر، یعنی به دره‌اش نگاهی انداخت و این بار، بازگشت دوباره به خانه، برایش حس خوبی داشت.

اما پیش از آن، خیلی دلش می‌خواست دوباره لحظاتی را با پیرمرد سپری کند؛ بنابراین تصویری از قله‌ی او را با جزئیات از ذهنش گذراند.

بسیار خوش اقبال بود که توانسته بود در دوران جوانی، در زندگی‌اش تغییر ایجاد کند. او با خود فکر کرد که دیگر برای دستیابی به حکمت و معرفت، نیازی نیست که عمر بگذراند و سالخورده و باتجربه شود.

سپس، به دره نگاهی انداخت و یک راه میان‌بر، به چشمش خورد که قبلاً آن را ندیده بود.

با خود گفت: «چشم‌اندازی که در یک نقطه‌ی مرتفع وجود دارد حیرت‌آور است و حدس می‌زنم موردی که در این‌جا باید آن را مد نظر قرار داد، داشتن تصوری از این چشم‌انداز در دره است و به این ترتیب، دید بیشتری روی قله حاصل می‌شود.»

 ۸۸ صفحه، ۲۶۶ کیلوبایت، زبان فارسی، EPUB، 
شابک: 978-622-642875-0 

چاپ ۱۳۹۸: ۲۰۰۰۰ ت قیمت الکترونیکی: ۶۸۰۰ ت - 2.49€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50
خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

فهرست مطالب

پیش داستان
داستان قله‌ها و دره‌ها
فصل 1: احساس ناخوشایند در یک دره
فصل 2: یافتن پاسخ‌ها
فصل 3: فراموش کردن
فصل 4: استراحت
فصل 5: یادگیری
فصل6: کشف کردن
فصل 7: سهیم کردن
فصل 8: به کار بردن روش قله‌ها و دره‌ها
فصل 9: لذت بردن از یک قله
پایان داستان
درباره‌ی نویسنده

راهنمای دانلود کتاب قله‌ها و دره‌ها: چگونه لحظه‌های خوب و بد زندگی را مدیریت کنیم

برای دانلود کتاب قله‌ها و دره‌ها: چگونه لحظه‌های خوب و بد زندگی را مدیریت کنیم و دسترسی قانونی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

دانلود کتاب  قله‌ها و دره‌ها: چگونه لحظه‌های خوب و بد زندگی را مدیریت کنیم

نظرات کتاب قله‌ها و دره‌ها: چگونه لحظه‌های خوب و بد زندگی را مدیریت کنیم

کاربر نوید حاجی زاده
۱۳۹۹/۲/۱۴
کتاب درباره مشکلات روزمره‌ی یک فرد هستش که با پیرمردی آشنا میشه و اون پیرمرد نگرش‌های مهم و عمیقی در طول یک سفر به این فرد میده... کتاب در قالب یک داستان درس‌های زیادی به من داد که بهم کمک کرد دوران پر فراز و نشیبم رو به سلامت بگذرونم
Bahareh Behesht ara
۱۳۹۹/۲/۸
به نظرم اوایل کتاب یه مقدار نامفهموم بود اما فصل هشتم بسیار فصل پر مفهومی همراه نکات طلایی برای بهبود اوضاع کار و زندگی بود. بعضی نکات و به کار بردم و تاثیرش رو هرچند کوچک حتی در زمان مطالعه کتاب دیدم. ممنون از کتابراه
جواهر عساکره
۱۳۹۹/۳/۱۸
یکی از محشرترین کتابهایی بود که تاحالا خوندم، واقعا جالب و آموزنده بود، بدون حاشیه و کلمات اضافی و حوصله سر بر. یه کتاب دقیق که تک تک کلماتش با اصول و نظم عالی و پر مفهوم چیده شده بودند. واقعا لذت بردم
مشاهد همه نظرات (۶۹)