دانلود کتاب مراقب باشید! مغز شما دشمن شماست

  • از: علیرضا احمدیان
  • ناشر: آکادمیک
  • ۱۱ رای
  • برای دانلود قانونی کتاب مراقب باشید! مغز شما دشمن شماست و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.


خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

برای دانلود قانونی کتاب مراقب باشید! مغز شما دشمن شماست و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.

معرفی کتاب مراقب باشید! مغز شما دشمن شماست

علیرضا احمدیان در کتاب مراقب باشید! مغز شما دشمن شماست، به طور خلاق و جالبی تلاش نموده است تا به شما کمک کند با زبانی آسان و شیرین برای لحظاتی از زاویه‌ای بیرونی به کنش‌ها و واکنش‌های مغزی و عصبی ذهن خود نگاهی بیندازید.

در این کتاب تلاش شده تا هر چند کوتاه، برای لحظاتی مغزتان را بیرون بیاورید و به کنش‌ها و واکنش‌های آن نظاره نموده و آن را تحلیل و تفسیر کنید و با کمک دانش خود، تجارب دیگران و سایر متخصصان علوم رفتاری و مشاوران با عیب‌یابی بیشتر، مشکلات مغزتان را به میزان ممکن حل یا در صورت وخامت و حاد بودن مشکلات و پیام‌های اشتباه آن را درمان کنید.

هرچند فرایند آگاهی به این نکته که «من دارم اشتباه می‌کنم و باید استراتژی‌هایم را اصلاح کنم» به آسانی دست یافتنی نیست و افراد دارای خودآگاهی نسبی می‌توانند به این درک و بینش از خودآگاهی برسند تا قادر شوند از این نگاه سه‌ بعدی به کنش‌ها و واکنش‌های عصبی خویش بنگرند.

این آگاهی مسیر دشواری است که تعداد قلیلی از افراد جامعه به آن دست پیدا می‌کنند و البته به دلیل وجود ابعاد و ریشه‌های قدیمی ضمیر ناخودآگاه این تسلط و خودآگاهی هیچ‌گاه کامل نمی‌شود. این شناخت از نورولوژی و مدل رفتاری مغزتان درصد ناچیزی از کل آن خواهد بود و درمجموع شناخت عمیق و جامعی نیست.

در بخشی از کتاب مراقب باشید! مغز شما دشمن شماست می‌خوانیم:

مغز انسان مرکز دستگاه عصبی است. دستگاه عصبی مرکزی در درون حفاظی استخوانی به نام جمجمه و ستون فقرات قرار گرفته که شامل مغز و نخاع است. سیستم اعصاب مرکزی در زبان عام به دو قسمت با نام‌های مادۀ سفید و مادۀ خاکستری تقسیم می‌شود. مغز شامل قسمت‌های متنوعی است که هرکدام در عین ارتباط تنگاتنگ با یکدیگر دارای کارها و وظایف گوناگونی هستند. مغز انسان شامل دو قسمت عصبی و محیطی است. قسمت عصبی مرکز فعالیت‌های ارادی و غیر ارادی است و قسمت محیطی شامل رشته عصب‌هایی است که قسمت‌های مختلف بدن را به بخش عصبی متصل می‌کند. مغز انسان از دید ساختار همانند مغز دیگر پستانداران است؛ ولی کورتکس آن در مقایسه با دیگر پستانداران دارای گسترش و پیشرفت بسیار بیشتری است.

جانوران بزرگی مانند نهنگ‌ها و فیل‌ها در اندازه‌گیری مطلق دارای مغز بزرگ‌تری هستند؛ اما زمانی که اندازه‌گیری با استفاده از ضریب مغزی و پس از جبران اندازه و جثۀ بدن انجام گیرد، این مغز انسان است که تقریباً دو برابر مغز دلفین و سه برابر مغز یک شامپانزه خواهد بود. قسمت عمده‌ای از گسترش و پیچیدگی مغز انسان به بخشی از مغز به نام قشر مغزی یا کورتکس، به ویژه لوب پیشانی مربوط می‌شود که با توابع اجرایی از جمله خودلگامی یا اتوکنترل، برنامه‌ریزی، استدلال و تفکر انتزاعی در ارتباط است. بخشی از قشر مخ ویژۀ بینایی نیز تا میزان زیادی در انسان بزرگ‌تر است.

مغز انسان حدود 1500 گرم وزن دارد و حجم آن نیز حدود 1130 سانتیمتر مکعب در زنان و 1260 سانتیمتر مکعب در مردان است؛ هرچند از نظر ضریب هوشی یا آی‌کیو و سایر اندازه‌گیری‌های عملکردی و شناختی هیچ‌گونه تفاوت نورولوژیک بین دو جنس مذکر و مؤنث تاکنون نشان داده نشده است. بافت مغز بیشتر از جنس چربی است. مغز زنده بسیار نرم و چیزی شبیه به نرمی ژله است و با وجود اینکه سلول‌های خاکستری معروف هستند؛ اما قشر زنده در واقع صورتی رنگ و در بخش‌های داخلی کمی سفید است.

 ۳۰ صفحه، ۵۸۴ کیلوبایت، زبان فارسی، EPUB، 
شابک: 978-622-6298-34-6 

چاپ ۱۳۹۸: ۲۵۰۰۰ ت قیمت الکترونیکی: ۳۰۰۰ ت - 1.49€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50
خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

فهرست مطالب

پیشگفتار...
شناخت ساختار و ماهیت کلی مغز انسان
خوش‌بینی و بدبینی محصول تنبلی مغز
فریب آسان‌ گیری مغز
پیام ناقص «بیشتر داشته باش!»
پیام کاذب برای خوردن
تنبلی برای ورزش
پیام‌های وسواسی زیر سر مغز است
نگفتن «نه» برای حفظ تعادل موقت مغز
تمایل به خودآرایی جهت آسودگی کاذب مغز
«خودشیفتگی» راهی برای رهایی از ناراحتی مغز
رفتار نمایشی، روشی برای تسکین فوری مغز
بی‌خیالی ناشی از اعتیاد به اینترنت و بازی
دشمن درجۀ یک خلاقیت
حسادت و کینه، تدبیری موذیانه برای آرامش مغز
عامل پشت‌پردۀ اضطراب
مغز و کمال‌ گرایی
مغز و حواس‌پرتی
همینی هستم که هستم!... صدای شیطانی مغز
سخت‌ نمایی مسیر
خواب و استراحت بیشتر
تمایل به فست فود
سندرم شنبه
خطای ادراکی مغز
هراس از ابهام
هم‌نوایی برای فرار از اندیشه
ارتباط با افراد هم‌ فکر
تکرار یک رفتار و انتظار نتیجۀ متفاوت
بازی تغییر دیگران به‌ جای تغییر خود
خطای هاله‌ای مغز
اصل پارتو
ترس شدید مغز از انتقادات
اعتمادبه‌نفس بیش‌ از حد برای کمتر اندیشیدن
مغز قوی سیاه را می‌آفریند
اثر مرکب بدبختی
جمع‌بندی و نتیجه‌گیری

راهنمای دانلود کتاب مراقب باشید! مغز شما دشمن شماست

برای دانلود کتاب مراقب باشید! مغز شما دشمن شماست و دسترسی قانونی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

دانلود کتاب  مراقب باشید! مغز شما دشمن شماست

نظرات کتاب مراقب باشید! مغز شما دشمن شماست

Mitra Karimi
۱۳۹۹/۱/۲۸
دراین حجم کم باجذابیت نوشتاری شناخت رفتاری واحساسی مارو در ارتباط باعملکرد مغز به زیبایی ‌ و سادگی بیان میکنه
Spil Sajad
۱۳۹۸/۵/۱۶
عالیه واقعا کتا فوق العاده اثر بخشی هست برای موفقیت در زندگی شخصی و کاری
رضا خزایی
۱۳۹۸/۹/۱۱
این کتاب برای هر کسی لازمه چون ما در طی روز با مغزمان سروکار داریم
مشاهد همه نظرات (۷)