معرفی و دانلود خلاصه کتاب صوتی داستان دو شهر

عکس جلد خلاصه کتاب صوتی داستان دو شهر
قیمت:
۴۸۰۰ تومان - 0.99€
خرید کتاب صوتی
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50

برای دانلود قانونی خلاصه کتاب صوتی داستان دو شهر و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی خلاصه کتاب صوتی داستان دو شهر و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی خلاصه کتاب صوتی داستان دو شهر

کتاب صوتی داستان دو شهر (میکروکتاب) نوشته چارلز دیکنز، روایتی جذاب و شنیدنی از دو مرد به اسم‌های دارنی و کارتون است که هر کدام از آن‌ها حکایت دو روی تاریک و روشن انسان هستند، این داستان در لندن و فرانسه و در طول انقلاب فرانسه اتفاق می‌افتد.

کتاب صوتی داستان دو شهر (A Tale of Two Cities) تاکنون با فروش 200 میلیون نسخه در دنیا، به عنوان پرفروش‌ترین کتاب تک جلدی انگلیسی ‌زبان جهان و یکی از مشهورترین رمان‌ها در ادبیات داستانی دنیا به شمار می‌آید. این رمان آخرین اثر دیکنز است و او پس از تمام شدن کتابش گفته بود: در تمام مدتی که این کتاب را می‌نوشتم هیجان‌زده و غمگین بودم. من تمام تلاشم را برای آن کردم. این داستان که دقیقا همزمان با تغییرات بزرگ زندگی دیکنز بوده از نظر منتقدان ادبی، بهترین اثر او شناخته می‌شود.

کتاب صوتی داستان دو شهر به روایت زندگی افراد مختلف می‌پردازد که مهم‌ترین آن‌ها چارلز دارنی و سیدنی کارتن است. دارنی اشراف‌زاده‌ای که در جریان انقلاب فرانسه به نوعی قربانی می‌شود و سیدنی کارتن نیز شخصی است که رنج فراوانی را در گذشته تحمل کرده و هم‌اکنون در تلاش است تا زخم‌های خود را با عشق به همسر دارنی التیام بخشد.

این رمان روایت‌گر زندگی دختر جوانی به نام لوسی است که پدرش زندانی سیاسی بود که پس از انقلاب کبیر فرانسه از زندان آزاد شد. لوسی بعد از باخبر شدن از آزادی پدرش به جست‌وجوی او پرداخت و پس از پیدا کردنش هر دو به انگلستان سفر کردند. در آن‌جا به زندانی سیاسی دیگری به نام "چارلز دارنی" برخورد کردند. لوسی و پدرش با همکاری سیدنی کارتن، وکیل مدافع با تجربه‌ی چارلز، او را از مرگ حتمی نجات داده و از زندان آزاد کردند. در این جریان سیدنی کارتن و چارلز هر دو به لوسی که حالا دختر زیبایی شده بود علاقه‌مند شدند.

چارلز دیکنز (Charles Dickens)، پس از شکسپیر به عنوان برترین و درخشان‌ترین نویسنده شناخته شده است. در تمام آثار او می‌توان تلفیقی از واقعیت‌های اجتماعی، خیال‌پردازی، و دوران کودکی خودش را دید. رمان‌های دیکنز بیشتر شما را در گوشه‌ای از داستان با رخدادهای ناگهانی شگفت‌زده می‌کنند و در پایان حقیقتی را به شما نشان می‌دهند که کامل درک می‌کنید.

در تمام آثار دیکنز می‌توان مقابله‌ و برخورد شخصیت‌های آرمان‌گرا را با افراد ستمگر دید. داستان دو شهر، واقعیت یک لندن کثیف را به تصویر می‌کشد و در رمان الیور توئیست دیده می‌شود که شخصی که به اصول اخلاقی پایبند می‌ماند از آینده خوبی بهره‌مند می‌شود. از درخشان‌ترین آثار چارلز دیکنز می‌توان داستان دو شهر، سرود کریسمس و الیور توئیست را نام برد.

این کتاب صوتی در قالب میکروکتاب به شما عرضه شده تا با صرف هزینه و زمان کمتر از تمام بخش‌های اصلی و مهم، به دور از حاشیه و اضافه‌گویی کتاب اصلی از محتوای آن بهره‌مند شوید. میکروکتاب‌ها تحت قواعد و استانداردهای خلاصه‌نویسی برای شما چکیده شده‌اند. شما با شنیدن آن‌ها‌‌‌ همان اطلاعات مفیدی را دریافت می‌کنید که کتاب اصلی در اختیارتان می‌گذارد.

در بخشی از میکروکتاب صوتی داستان دو شهر می‌شنویم:

دکتر مانه چهار روز بعد برگشت و خلاصه‌ای از اتفاقاتی که برایش افتاد را توصیف کرد. او به دادگاه محاکمه زندانیان رفت و خود را زندانی پیشین باسیل معرفی کرد و جایزه ویژه دادگاه را دریافت کرد. او دید که دارنی را برای محاکمه آوردند. در نهایت مجازات دارنی ماندن در زندان بود. دکتر مانه گفت که هیچ عدالتی در دادگاه وجود ندارد و افراد حاضر تنها به دنبال انتقام بودند. او تصمیم گرفت تا از تمام قدرتش برای نجات دارنی استفاده کند. او مسئول درمان یک سری از زندانیان شد و به این ترتیب توانست با دارنی ملاقات کند. مدت‌ها بود که لوسی از او مراقبت می‌کرد و حالا نوبت او بود که به لوسی کمک کند. اما با وجود تمام تلاش‌ها دکتر، دارنی باز هم در زندان ماند. در این دوره زمانی پرکارترین وسیله در فرانسه، گیوتین بود. همه افرادی که به نحوی با اشراف‌ زادگان در ارتباط بودند، زیر تیغ گیوتین می‌رفتند و دوران حاکمیت انتقام بود.

یک سال و سه ماه گذشت و چیزی تغییر نکرد. لوسی اوضاع خوبی نداشت و شرایط به نحو مناسبی پیش نمی‌رفت. دکتر مانه به لوسی قول داده بود که دارنی را نجات دهد. در یکی از روزها دکتر مانه گفت که می‌توان هر روز ساعت سه بعد از ظهر دارنی را در یکی از پنجره‌های زندان دید. از آن روز به بعد هر روز لوسی به نزدیکی پنجره می‌رفت و با دارنی ملاقات می‌کرد. در یکی از روزها مادام دفارج لوسی و دکتر مانه را دید و به سرعت از آن جا خارج شد. دکتر مانه گفت که در روز بعد دارنی دادگاهی خواهد شد. در دوردست صدای قطع شدن گردن با گیوتین شنیده می‌شد. دکتر مانه نزد آقای لوری رفت تا برای دادگاه نقشه بکشند.

فهرست مطالب کتاب صوتی

نمونه
۳ دقیقه
میکروکتاب چیست؟
۲ دقیقه
درباره کتاب
۲ دقیقه
درباره نویسنده
۱۶ دقیقه
فصل اول: روزگار
۳۸ دقیقه
فصل دوم: ریسمان طلایی
۲۴ دقیقه
فصل سوم: دریای پرخروش

مشخصات کتاب صوتی

نام کتابخلاصه کتاب صوتی داستان دو شهر
نویسنده
گویندهدادبه دادمهر
ناشر صوتی سبکتو
سال انتشار۱۳۹۸
فرمت کتابMP3
مدت۱ ساعت و ۲۳ دقیقه
زبانفارسی
موضوع کتابخلاصه کتاب صوتی داستان و رمان خارجی
قیمت نسخه صوتی
۴۸۰۰ ت - 0.99 یورو
خرید کتاب صوتی

نقد، بررسی و نظرات خلاصه کتاب صوتی داستان دو شهر

الناز محمدی
۱۴۰۰/۱۲/۱۴
قبل از هرچیز باید اشاره کنم که این کتاب خلاصه به تنهایی برای من بار مفهومی زیادی نداشت، فقط کتاب و موضوع کلی اون رو بهم شناسوند، و رفتم سراغ فیلمی که از این کتاب ساخته شده بود، و خلاصه‌های کاملتری رو هم که توی اینترنت بود سعی کردم بخونم، تا این شاهکار دیکنز رو تا جایی که میتونم کاملا بفهمم! دوشهر و
داستان دومین آخرین کار تاریخی چارلز هستش که سعی کرده سیاهی و اعدام‌های دوران انقلاب کبیر فرانسه رو به تصویر بکشه! چندتا چیز توی ذهنم بولد شده و خیلی به فکر برده من رو:
1. فرانسه که مخترع گیوتین توی قرن ۱۹ توسط یک پزشک بوده، و بعد از حلق آویز کردن شخص در زمان اعدام، سر رو هم جدا میکرده، شکم رو خالی میکرده و بدن رو به ۴ قسمت تقسیم میکرده، توی سال ۱۹۸۱ اعدام با گیوتین، و توی سال ۲۰۰۷ با درخواست ژاک شیراک ریس جمهورشون، مجازات اعدام رو ممنوع کرد! اما ما هنوز اعدام داریم توی کشورمون!
2. بریتانیا هم نهایتا توی سال ۱۹۸۱ اعدام رو ممنوع کرد.
3. بالاترین آمار اعدام توی جهان به تربیت به چین، ایران، مصر، عراق، و عربستان صعودی اختصاص داره!
4. و نهایتا یاد جمله‌ی آلبرت کامو (فیلسوف و روزنامه نگار فرانسوی) افتادم که گفته؛ تا زمانی که مجازات اعدام در جهان برای همیشه لغو نشه، هیچ صلح پایداری نخواهیم داشت!
چالز خودش از افرادی بود که توی انگلیس توی اون برهه، واقعا به لغو اعدام کمک کرد. اون توی این کتاب کنار مشکلات جنگ، گیوتین و دوری پدر از دختر، یه عشق جاودانه (عشق سیدنی کارتون به لوسی) رو به تصویر کشید که عاشق، جونش رو فدای شوهر معشوق‌اش کرد تا درد معشوق رو التیام ببخشه! بی نظیر بود کتابراه! مرسی…
Nova Moon
۱۳۹۹/۴/۱۱
کتاب‌های دیکنز همه عالی هستن. واقعا نویسنده بزرگی. من کتاب‌های دیکنز همه رو خوندم... سادگی و روان بودن متن نکته مثبتیه.. همه چیز به اندازه توصیف شده.. اما خلاصه کردن کتاب اصلاً صحیح نیست 😠😠 کتاب‌های نویسنده‌ای مثل دیکنز رو باید کامل خوند. از نظر من مهم تر از داستان متن و شیوه نگارش رمان هستش که و ما خواننده‌ها رو با خودش همراه می‌کنه. اگر رمان‌ها رو خلاصه کرد با هفته نامه‌ها فرقی ندارن. این نحوه نگارش توصیف دقیق و نمایان کردن احساسات هستش که رمان رو جذاب می‌کنه.. لطفاً رمان‌ها رو خلاصه نکنییییدددد... 🙏🙏😠😠
Odette Urasil
۱۳۹۹/۱/۱۰
این کتاب منو یاد بخشی از پیکی بلایندرز میندازه یا بخشی از پیکی بلایندرز منو یاد این کناب میندازه
ریحانه جعفرزاده
۱۳۹۹/۴/۲۸
بسیار عالی من که لوسی و پدرش رو خیلی خیلی دوست داشتم این کتاب واقعا معرکه است
نجمه پاشای
۱۴۰۰/۶/۵
واقعا متاسفم، خیلی بد خلاصه شده بود.
داستان به این خوبی تبدیل به چی شد
شهاب الدین
۱۳۹۸/۸/۱
فاجعه برای این میکروبوک واژه کوچکی است
لیلا رضایی
۱۴۰۱/۱/۷
خوب بود هم داستان و هم صدای داستان ممنون
Kosar H
۱۴۰۰/۶/۲
خوب بود و صدای گوینده راوی بسیار دلنشین بود
Shahab Masoumi
۱۳۹۹/۵/۲۱
داستان جالبیه ولی این میکرو بوک خوب نبود
سجاد حسینی
۱۳۹۹/۲/۲۲
بسیار عالی و مختصر و مفید... ممنون از کتابراه
مهسا شکوری🎧📚
۱۳۹۸/۵/۲۷
منکه هیچی نفهمیدم
حمید نیکخواه
۱۴۰۰/۶/۸
گنگ بود احساس میکنم حذفیات مهم بوده
مشاهده همه نظرات ۱۲

راهنمای مطالعه خلاصه کتاب صوتی داستان دو شهر

برای دریافت خلاصه کتاب صوتی داستان دو شهر و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.