معرفی و دانلود خلاصه کتاب صوتی چهار میثاق: راهنمایی کامل برای رسیدن به آزادی، عشق و سعادت در زندگی

عکس جلد خلاصه کتاب صوتی چهار میثاق: راهنمایی کامل برای رسیدن به آزادی، عشق و سعادت در زندگی
قیمت:
۹۸۰۰ تومان - 1.99€
خرید کتاب صوتی
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50

برای دانلود قانونی خلاصه کتاب صوتی چهار میثاق و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی خلاصه کتاب صوتی چهار میثاق و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی خلاصه کتاب صوتی چهار میثاق: راهنمایی کامل برای رسیدن به آزادی، عشق و سعادت در زندگی

خلاصه کتاب صوتی چهار میثاق از دون میگوئل روئیز، اثری آموزنده و شنیدنی‌ست که در آن بینشی باستانی که نشأت‌گرفته از باورهای یک قوم قدیمی مکزیکی‌ست، با استفاده از زبانی ساده به علاقه‌مندان ارائه شده است. این بینش باستانی، مجموعه‌ای از اصول و گزاره‌های حکیمانه است که ذیل چهار عهد و میثاق اساسی بیان گشته‌اند. گفتنی‌ست که کتاب حاضر از پرفروش‌ترین عناوین نیویورک تایمز به شمار می‌رود.

درباره خلاصه کتاب صوتی چهار میثاق:

هزاران سال پیش، در ناحیه‌ای که امروز «مکزیک» خوانده می‌شود، اقوامی به نام «تولتک‌ها» زندگی می‌کردند. اینان حکیمانی بلندآوازه بودند که تمام زندگی‌شان مبتنی بر بینشی نظام‌مند و اصولی بود. این بینش، هم اخلاق آنان را هدایت می‌کرد و هم به زندگی عملی‌شان جهت می‌داد. رئیس تولتک‌ها که «ناوال» نامیده می‌شد، مسئولیت هدایت و آموزش قوم خود را بر عهده داشت.

او آن دسته از افرادی را که خواهان برخورداری از حکمتِ تولتکی بودند، با توسل به چهار میثاق (The four agreements) متحد و یگانه می‌کرد، و از آن پس، زندگی آنان در وحدتی خدشه‌ناپذیر، با یکدیگر ادغام می‌شد. امروزه از تولتک‌ها عده‌ی معدودی باقی مانده‌ است. حکمت آنان نیز کمابیش در آستانه‌ی نابودی بود؛ تا اینکه فردی به نام دون میگوئل روئیز که خود از ناوال‌های مکزیکی‌ست، به اشاعه‌ی آیین و فلسفه‌ی اجدادی‌اش برخاست و در این راستا کتاب پرفروش چهار میثاق را به رشته‌ی تحریر درآورد.

در این اثر چکیده‌ی حکمت تولتک‌ها با زبانی ساده و عاری از پیچیدگی بیان شده است؛ حکمتی که پایه و اساسش را می‌توان چهار دستوری دانست که در ادامه آمده است:

یک: کلامتان همواره پاک باشد
دو: هرگز چیزی را به خود نگیرید
سه: تصورات بیهوده را کنار بگذارید
چهار: همواره بیشترین تلاش ممکن را به عمل آورید

نیازی به گفتن نیست که دون میگوئل روئیز صرفاً به ذکر این دستور‌العمل‌ها یا به تعبیر دقیق‌تر، میثاق‌ها اکتفا نکرده، بلکه هر یک را به طور کامل شرح کرده و توضیح داده است.

در پایان، لازم است اشاره کنیم که اثری که پیش رو دارید نه نسخه‌ی کامل کتاب چهار میثاق، بلکه خلاصه‌ای از آن است. با این حال، به شما اطمینان می‌دهیم که با گوش سپردن به آن، تقریباً از مطالعه‌ی اصل کتاب بی‌نیاز خواهید گشت.

افتخارات خلاصه کتاب صوتی چهار میثاق:

- حضور در فهرستی با عنوانِ «کتاب‌هایی که زندگی تان را دگرگون خواهند کرد»
- حضور در فهرست پرفروش‌ترین‌های نیویورک تایمز

نکوداشت‌های خلاصه کتاب صوتی چهار میثاق:

- یک کتاب الهام‌بخش، مملو از درس‌هایی اساسی. (Wayne Dyer)
- در عین سادگی، بی‌اندازه قدرتمند است. (Oprah Winfrey)
- کوچک اما اثرگذار. (Numinous)

خلاصه کتاب صوتی چهار میثاق مناسب چه کسانی است؟

هر فردی که خواهان به وقوع پیوستن دگرگونی‌‌های اساسی در زندگی خود باشد، می‌تواند خویشتن را مخاطب این کتاب ببیند.

با دون میگوئل روئیز بیشتر آشنا شویم:

این نویسنده زاده‌ی سال 1952 و اهل کشور مکزیک است. روئیز را بیشتر به عنوان یک مربی معنوی و نویسنده‌ی متون نئوشمنیستی می‌شناسند. شناخته‌شده‌ترین اثرش همین کتاب چهار میثاق است. بسیاری از صاحب‌نظران نوشته شدن این کتاب را نتیجه‌ی تحول روحی‌ای می‌دانند که پس از تجربه‌ی یک سانحه‌ی رانندگی برای روئیز رخ داد.

از دیگر آثار دون میگوئل روئیز (Don Miguel Ruiz) می‌توان به عناوین پیش رو اشاره داشت: «پیمان پنجم، استادی در عشق، آوای دانش، سه پرسش.»

در بخشی از خلاصه کتاب صوتی چهار میثاق می‌شنویم:

اولین میثاق مهم‌ترین و دشوارترین میثاق هم محسوب می‌شه. اهمیت این میثاق به قدریه که تنها با به‌کارگیری اون می‌تونید به سطحی از وجود برسید که من اسمش رو بهشت رو زمین گذاشتم. شاید این میثاق بسیار ساده به نظر برسه اما یادتون باشه که این میثاق بسیار قدرتمند و تأثیرگذاره.

کلام شما قدرتی برای خلق کردن در اختیارتون قرار می‌ده که از جانب خداوند به شما عطا شده. شما به وسیله‌ی کلام می‌تونید قدرت خلاقیت خودتون رو بروز بدید و هر چی که دوست دارید به زبون بیارید. قصد و نیت شما از طریق کلماتی که به زبون میارید مشخص می‌شن. رویاها، احساسات و هر آنچه که واقعاً هستید، با کلام آشکار می‌شن. نباید کلمه را تنها یک صدا یا علامت نگارشی در نظر بگیرید. کلمه یا کلام قدرتیه که با کمک اون می‌تونید ارتباط برقرار کنید...

فهرست مطالب کتاب صوتی

نمونه
۴ دقیقه
ميکروکتاب چيست؟
۳ دقیقه
درباره کتاب
۹ دقیقه
مقدمه
۲۰ دقیقه
فصل اول: اهلی شدن رویای کره‌ی زمین
۱۴ دقیقه
فصل دوم: میثاق اول؛ کلامتان معصومانه باشد
۸ دقیقه
فصل سوم: میثاق دوم؛ هیچ چیز را به خودتان نگیرید
۷ دقیقه
فصل چهارم: میثاق سوم؛ تصورات و فرضیات بیهوده را کنار بگذارید
۸ دقیقه
فصل پنجم: میثاق چهارم؛ همیشه نهایت تلاش‌تان را بکنید
۱۴ دقیقه
فصل ششم: رمز رسیدن تولتک‌ها به آزادی
۷ دقیقه
فصل هفتم: رویای تازه، بهشت روی زمین
۲ دقیقه
پیشنهاد میکروکتاب بعدی

مشخصات کتاب صوتی

نام کتابخلاصه کتاب صوتی چهار میثاق: راهنمایی کامل برای رسیدن به آزادی، عشق و سعادت در زندگی
نویسنده
مترجمگروه مترجمان
گویندهدادبه دادمهر
ناشر صوتی سبکتو
سال انتشار۱۴۰۰
فرمت کتابMP3
مدت۱ ساعت و ۳۵ دقیقه
زبانفارسی
موضوع کتابخلاصه کتاب صوتی روانشناسی و موفقیت
قیمت نسخه صوتی
۹۸۰۰ ت - 1.99 یورو
خرید کتاب صوتی

نقد، بررسی و نظرات خلاصه کتاب صوتی چهار میثاق

الناز محمدی
۱۴۰۱/۵/۲۸
🍁 کتاب زیبا ‌و ارامش بخشی بود، اولین کتاب از قلم این نویسنده‌ی مکزیکی بود که خوندم و لذت بردم. اگر بخوام این چهار میثاق رو براتون خلاصه کنم، میگم؛
میثاق اول؛ کلامتان معصوم باشد و با آن گناه نکنید!! رویا‌ها ‌میثاق‌ها همه با کلمه محقق میشن، و ما انسان‌ها فقط از اون برخورداریم! کلام یه ابزار ۲ لبه
ست، ما با اون می‌نمونیم هدایت کنیم یا کشتار کنیم! مثلا کلام هیتلر بر اساس میثاق‌های ترس و مرگ بود!
یک تشبیه زیبا، ساده و واقعی؛ کلمه، بذر و ذهن انسان، زمین حاصلخیز است!
میثاق دوم؛ هیچ چیز رو به خودتون نگیرید. هر فردی دنیا و رویای متفاوت خودشو داره، پس اون فرد توهین کننده به شما، دارای میثاق خود است، و بلاتکلیف است و میخواد یک درون خود را به شنا منتقل کند، پس به خود نگیرید تا از اسفنجی‌ها مختلف رهایی یابید و به خود آسیب نرسانید.
میثاق سوم؛ تصورات و فرضیات بیهوده را کنار بگذارید. ما نباید تصورات ذهنی را به دیگران نسبت دهیم و فرضیه در ذهن بسازیم. زیرا در هر مشکل با این فرضیه‌ها، به دنبال مشکلات مختلف میکردیم، دچار سوتفاهمات میشویم و از هیچ فاجعه‌ای بزرگ می‌افرینیم. شهامت سوال پرسیدن داشته باشیم تا دچار فرضیات و سوتفاهم‌ نشویم.
میثاق چهارم؛ باید نهایت تلاش خود را بکنیم، نه کمتر، نه بیشتر. ما باید تا جای تلاش کنیم، که نه انرژی ما تمام شود و نه احساس پشیمانی کنیم. اینطور از طلسم‌های تحت نفوذ خودمان رها میشویم. ما به دنیا اومدیم تا زندگی کنیم ‌خوش باشیم، نه اینکه خوشی هایمان را قربانی کنیم. پس برای مراقبه از خود باید متعادل باشیم. باید زندگی‌ کنیم، شهامت خطرکرپن داشته باشیم ‌از آن لذت ببریم. مرسی دوست عزیزم کتابراه… ☘️
امیر شیری
۱۴۰۱/۵/۱۸
بنظرم مهمترین نکته که خیلی خوشم اومد و مثل کتاب کیمیاگر اثر کوئیلو بیان کرده اینه که تا در مسیر افسانه شخصی ات زندگی نکنی به آرامش و رسالتت نمی‌رسی و کارها جور درنیاد تا بهت نشان بده خلاف رسالت داری و جور نشدن کارها مثل نشانه است اگر دریابی بردی، همچنین این روزها با افزایش زندگی ماشینی انسان‌ها را زمان کمتری برای شناخت خود برتر می‌گذارند و نقش معنویات در زندگی‌ها کمتر شده است. کتاب چهار میثاق، یکی از نفیس‌ترین کتاب‌هایی است که در طول تاریخ سینه‌به‌سینه بین سرخپوستان تولتک دست‌به‌دست شده است و با خرد سرخپوستان هم خوانی دارد و نهایتا به دست دون میگوئل روئیز، یکی از آخرین نوادگان این قوم رسیده است  او با انتشار کتابی این خرد راهگشا را در اختیار همگان قرار داده است. ‌و رسالت او بوده که هم سود سرشار ببرد و هم جهان را آگاه کند و الا چرا بقیه قبیله این کار را نکردن؟؟؟
چهار عهد ارزنده‌ کتاب اینه که۱_ باورهای محدودکننده‌تان را دور بریزید. زیرا این ذهن و افکار شما هستند که محدودتان کرده‌اند. ۲_ روی انتخاب کلام خود حساس باشید، کلام شما بسیار قدرتمند است، تا حدی که قادر است چیزی را تنها یک‌بار به زبان آورده‌اید، را جذب کند. پس همواره کلامتان را مثبت نگه‌دارید۳_..... پیشنهاد میشه مطالعه فرمایید
Sadaf Akhlaghi
۱۴۰۱/۴/۱۱
کتاب در آغاز به ما یادآوری میکنه نیازی نیست همیشه سعی کنیم تا دیگران رو راضی کنیم اینجوری همیشه باید تظاهر به چیزی نیستیم کنیم و نمیتونیم شاد و در آرامش باشیم.
سپس برای زندگی شاد و مثبت و موفق و آروم چهار میثاق رو بیان میکنه.
اول اینکه کلام ما قدرتمند پس ازش برای امور مثبت استفاده کنیم. دوم هر
چی‌ی رو به خودمون ربط ندیم مثلا اگر از دید کسی شما زشت هستید این مشکل شما نیست چون شما زشت نیستید ازش زد بشید. سوم اگر از برخورد کسی یا هر چیزاییه‌ای ناراحت هستید و فکرتون درگیر سوال کنید تا علت رو بفهمید نه که با فرایض اشتباه خودتون آزار بدید. چهار همیشه بهترین تلاشتونو بکنید که در نهایت به نتیجه خواهید رسید.
تولتک بودن یه روش زندگیه که از سه مهارت ایجاد شده: اول تسلط یابی روی اینکه کی هستید و چه امکاناتی دارید. دوم تسلط روی اینکه چگونه تغییر کنید و سوم تسلط یافتن روی نیت و معنا زندگیتون که در اصل تسلط روی خودتون است که باید از ترس‌ها دست بکشید.
برای انجام میثاق‌ها از میثاق کوچیک شروع کنید.
فرشته مرگ ارزش زندگی رو به ما در زمان حال نشون میده پس مرگ در آغوش بگیرید.
شما قدرت تخیل و تغییر زندگیتونو دارید میتونید همونی باشید که می‌خواهید.
ازونجا که میکرو کتاب بود فوق العاده جامع بود و صدا گوینده دلنشین بود.
محمد مزینانی
۱۴۰۱/۵/۲۸
خلاصه جالبی از کتاب رو گذاشتن. برای افرادی مثل من که کتاب رو یک بار خوندن، این خلاصه خیلی به کار میاد
mahoman **** ****
۱۴۰۰/۹/۸
الان تازه شروع ب گوش دادن کردم
مقدمه کتاب بسیار پر محتوا است
به نظر کتاب مفیدی باشه
asena.akbari
۱۴۰۱/۸/۲۵
بسیار آموزنده بود خیلی تاثیرگذاز بود ممنونم از راوی عزیز و نویسنده محترم
negar soltani
۱۴۰۰/۱۱/۲۵
خیلی کتاب مفیدی بود واقعا با این صدای دلنشین به جان و روحم اثر کرد
b engineer
۱۴۰۰/۱۱/۱۲
کتاب خوبی بود بخصوص که میکرو بود و تو زمان کمی آدم به جمع بندی میرسه
بهار رضائی
۱۴۰۱/۴/۲۱
کتاب عالی هستش و نشون میده چقدر میشه راحت زندگی کرد
Elahe Fehrest
۱۴۰۱/۲/۵
عالی بود باعث میشه سعی کنیم کلاممون رو کنترل کنیم
سجاد دلاور
۱۴۰۱/۱/۲۰
برا همه پیشنهاد میکنم
فوق العادس این کتاب
مهدی اورکی
۱۴۰۱/۴/۲
تازه شروع به گوش دادن کردم
وحید بوربور
۱۴۰۱/۱/۱۹
کتابی عالی و بامعنایی فوق‌العاده است
eli mousapour
۱۴۰۱/۱/۱۰
بینظیره پیشنهاد میکنم حتما گوش بدین
حمیده سلطانی
۱۴۰۰/۱۰/۵
کتاب‌خوبیه ولی برای من خیلی جالب نبود
مشاهده همه نظرات ۱۶

راهنمای مطالعه خلاصه کتاب صوتی چهار میثاق

برای دریافت خلاصه کتاب صوتی چهار میثاق و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.