معرفی و دانلود خلاصه کتاب صوتی خودت را نابود نکن

عکس جلد خلاصه کتاب صوتی خودت را نابود نکن
قیمت:
9800 تومان - 1.49€
خرید کتاب صوتی
۳۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome

برای دانلود قانونی خلاصه کتاب صوتی خودت را نابود نکن و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی خلاصه کتاب صوتی خودت را نابود نکن و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی خلاصه کتاب صوتی خودت را نابود نکن

کتاب صوتی خودت را نابود نکن (میکروکتاب) نوشته‌ی گری جان بیشاپ، یکی از پرفروش‌ترین کتاب‌های نیویورک‌تایمز است که به شما راهکارهای مفیدی ارائه می‌کند تا با استفاده از آن‌ها به جای زیاد فکر کردن، توانایی‌ها و مهارت‌های خود را کشف کنید و به بهترین خودتان در زندگی مبدل شوید.

تا به حال با خودتان اندیشیده‌اید که هم‌چون یک همستر، روی یک چرخ، با عصبانیت و ناراحتی، مسیر زندگی خود‌ را دویده‌اید، ولی همیشه در حال درجا زدن هستید و به خواسته‌ها و نیازهای خود دست پیدا نکرده‌اید؟ میکروکتاب صوتی خودت را نابود نکن (Unfu*k Yourself: Get Out of Your Head and Into Your Life) به شما کمک می‌کند تا از تمام تنش‌ها و اضطراب‌هایتان رها شوید و در زندگی خود همیشه احساس آرامش داشته باشید.

تمام مدتی که با قضاوت‌های درونی‌تان دست و پنجه نرم می‌کنید، همان قضاوت‌هایی که البته هیچ‌وقت هم متوقف نخواهند شد، ندایی از درون به شما می‌گوید: «خیلی تنبل و بی‌مصرف هستی و اصلاً به‌ درد هیچ‌کاری نمی‌خوری.» شما حتی نمی‌دانید تا چه اندازه این ندای درونی بر روی شما تاثیرات منفی می‌گذارد و شما را نابود می‌کند.

اگر این فشارهای روحی را شکست ندهید و زندگی‌تان را حفظ نکنید، سرانجام مجبور به تسلیم می‌شوید و هرگز به خواسته‌ها و آرزوهای خود نخواهید رسید و شاید هرگز به آن نشاط، شغل یا ارتباطی که در زندگی برایش کوشیده‌اید دست نیابید.

گری جان بیشاپ (Gary John Bishop) در میکروکتاب صوتی خودت را نابود نکن، مجموعه‌ای از نظرات فردی درباره‌ی متعالی‌ بودن، زندگی‌ بخشیدن و جسارت داشتن را گردآوری کرده و آن‌ها را به شما ارائه می‌کند تا با عمل کردن به آن‌ها، در زندگی‌ هر روز بهتر از گذشته شوید.

اگر می‌خواهید از میکروکتاب صوتی خودت را نابود نکن نتیجه‌ی خوب بگیرید و بیشترین استفاده را ببرید تنها راه‌حل این است که آن را در خود بیابید و گفته‌هایش را مورد ارزیابی قرار دهید. جهت فکر کردن به خود و تجربه کردن آن، زمان بگذارید. هیچ دانش و حکمتی بالاتر از دانشی که خود آن را تجربه کرده باشید، نیست.

این کتاب صوتی شما را مجبور به اندیشیدن می‌کند تا زبان و احساسات‌تان را در حالتی هوشیارانه و با آگاهی به زندگی روزمره‌ مرتبط سازید و زمانی که ارتباط جادویی بین طرز صحبت کردن و نحوه اندیشیدن را پیدا کردید، تصویر کاملی از زندگی را بررسی و به شما عرضه می‌کند.

گری جان بیشاپ را بیشتر بشناسیم:

گری جان بیشاپ در سال 1948 در گلاسگوی اسکاتلند به دنیا آمد. او در سال 1997 به ایالات متحدۀ آمریکا مهاجرت کرد و در همان دوران مسیر مطالعاتی خود را در جهان توسعۀ شخصی، به ویژه در هستی‌شناسی و پدیده‌شناسی کشف کرد. پیش از اینکه مدیر برنامۀ اصلی یکی از شرکت‌های برجسته‌ همین زمینه در جهان شود، سال‌های زیادی در این زمینه به مطالعه و تحقیق پرداخت.

استراتژی او برای دگرگونی خود در زندگی ساده و بدون دنگ ‌و فنگ است و به همین خاطر نیز هر روز بر طرفدارانش اضافه می‌شود و آثارش کاربردی جهانی و همگانی دارد. گری به همراه همسر و سه پسرش در فلوریدا زندگی می‌کند.

میکروکتاب چیست؟ چرا میکروکتاب‌ها مفید هستند؟

میکروکتاب‌های سبکتو در حقیقت چکیده‌ای مهم از کتاب‌ها هستند که شما بتوانید آن‌ها را در زمانی معقول بخوانید. همه ما در روز زمان‌های پرت زیادی داریم که می‌توانیم با میکروکتاب آن را به زمان طلایی تبدیل کنیم.

میکروکتاب‌ها شامل بخش‌های ثابتی هستند، در ابتدا توضیحاتی در مورد نویسنده وجود دارد چرا که وقتی شما با نویسنده آشنا باشید بهتر با کتاب ارتباط برقرار می‌کنید. بخش بعدی، توضیحی کلی در مورد کتاب است که شما بتوانید در یک نگاه با مبحث کلی کتاب آشنا شوید و بخش آخر هم چکیده مفید آن است.

در بخشی از میکروکتاب صوتی خودت را نابود نکن می‌شنویم:

در هر رخداد تازه‌ای سیلی از بی‌اطمینانی‌ها وجود دارد. ما دائم می‌خواهیم بدانیم که فردا قرار است چه اتفاقی رخ بدهد؟ مدام آمار هر چیزی را چک می‌کنیم تا بتوانیم به یک پیش‌‌بینی تازه‌ای از هر رخدادی که هنوز اتفاق نیفتاده برسیم. ما دنبال اطمینان هستیم. اطمینان داشتن به ما احساس امنیت در لحظه را می‌دهد. ما شرایط را آنقدر بررسی می‌کنیم که به اطمینان برسیم و وقتی خاطرمان جمع شد کاری را شروع می‌کنیم.

ما می‌دانیم که باید ریسک کنیم تا هر عدم اطمینانی را در خود برطرف کنیم اما از انجام آن خودداری می‌کنیم. تقصیر ما نیست، تقصیر ذهن‌‌مان است. ذهن بشر قرن‌ها با مشکلات زیادی برای بقا دست و پنجه نرم کرده و باید هر روز مراقب این می‌بود که طعمه شکارچیان دیگر نشود. امروز در قرن 21 هستیم و این یعنی در جهانی تقریبا امن زندگی می‌کنیم. اما همواره از خطر کردن دوری می‌کنیم.

باید به اطمینان داشتن پایان دهید چون خودش را در جایی نشان می‌دهد که قرار است فرصت‌های بزرگ و اتفاقات جدیدی در زندگی‌مان رخ بدهد. وقتی نتوانیم چیزهای جدید را تجربه کنیم، انگار در مردابی از گذشته گیر کردیم و نشسته‌ایم تا کسی ما را نجات دهد. از آنجایی که ریسک‌پذیر نیستیم حتی حاضر نمی‌شویم برای نجات خودمان هم ریسک ‌کنیم، چون اطمینان نداریم که راه‌حل انتخابی جواب می‌دهد یا نه.

ما اصرار داریم که همه چیز را پیش‌‌بینی کنیم و وقتی این اتفاق افتاد برای تغییر قدم برمی‌داریم. اما انسان‌ها حتی نمی‌توانند افکار خودشان را پیش‌بینی کنند، چه برسد به رخدادهای جامعه یا خواندن فکر دیگران. اجازه دهید خیالتان را راحت کنم، تا وقتی که به خاطر نبود اطمینان در خانه لم دهید و قدم از قدم برندارید، هیچ وقت به رویاهای خود نخواهید رسید.

فهرست مطالب کتاب صوتی

نمونه
3 دقیقه
میکروکتاب چیست
1 دقیقه
درباره کتاب
1 دقیقه
درباره نویسنده
4 دقیقه
مقدمه
8 دقیقه
فصل اول: مرز بین موفقیت و شکست
9 دقیقه
فصل دوم: من بی‌نهایت مشتاقم
6 دقیقه
فصل سوم: من برای پیروزی بی‌تابم
6 دقیقه
فصل چهارم: من از پَسش برمی‌آیم
7 دقیقه
فصل پنجم: من اتفاق‌ها را می‌پذیرم
6 دقیقه
فصل ششم: من حاصل افکارم نیستم، بلکه نتیجه اعمالم هستم
8 دقیقه
فصل هفتم: من مصمم هستم
7 دقیقه
فصل هشتم: من منتظر اتفاق خاصی نیستم و هر اتفاقی را می‌پذیرم
10 دقیقه
فصل نهم: قدم بعدی چیست؟
1 دقیقه
پیشنهاد میکروکتاب بعدی

مشخصات کتاب صوتی

نام کتابخلاصه کتاب صوتی خودت را نابود نکن
نویسنده
مترجمفاطمه فراهانی
گویندهدادبه دادمهر
ناشر صوتی سبکتو
سال انتشار۱۳۹۹
فرمت کتابMP3
مدت۱ ساعت و ۱۵ دقیقه
زبانفارسی
موضوع کتابخلاصه کتاب صوتی روانشناسی و موفقیت
قیمت نسخه صوتی
9800 ت - 1.49 یورو
خرید کتاب صوتی

نقد، بررسی و نظرات خلاصه کتاب صوتی خودت را نابود نکن

الناز
۱۴۰۲/۲/۱۸
یک کتاب عالی حاوی جملات تاکیدی مثبت و عالی برای افرادی که زیاد فکر میکنن مناسبه ‌... درواقع کسی که میتونه شما رو نجات بده خودتون هستید ولی اگه واقعا به دنبال راهی برای رهایی و الگو برداری میگردید توصیه میکنم خوب در نوشته‌های این کتاب دقت و تامل کنید و اینکه آقای دادبه مهرداد عالییییی و خارق العاده هستن واقعا و بنظرم صداشون برای این سبک عالیههه و ممنون ازکتابراه
بهار تربت نیا
۱۳۹۹/۳/۳۱
هیچ چیز جای کتاب کامل رو نمیگیره اما همین سبکتو هم مطالب رو به صورت خلاصه و کاربردی بیان کرد. موضوع کتاب انگیزشی هست و مطالب مفید و کاربردی رو عنوان میکنه. ولی باز هم به نظرم سبکتو برای کسانی که اهل کتاب هستند و فرصت دارن خوبه که کتاب رو کامل بخونن و این سبکتو کمک میکنه به صورت خلاصه براش یاداوری بشه. ولی برای کسانی که مثل من فرصت ندارن خوبه
آرزو
۱۴۰۲/۵/۲۷
اگر انگیزه شروع ندارید یا میترسید که شروع کنید حتما این کتاب رو بخونید با وجود خلاصه بودن مطالب، بسیار تاثیر گذار بود. دوست داشتم کمی بیشتر به فصل‌های اراده و مصمم بودن پرداخته میشد اما بهرحال خیلی موثر بود و باید بارها و بارها گوش داد. لحن گوینده هم جوری بود که انگار کنارت نشسته و بهت مشاوره میده☺️
پادمیرا محمدیان
۱۳۹۹/۱۰/۳۰
عالی، گوینده لحن آرومی داره و باعث میشه آدم بتونه کمی تفکر و خوب گوش کنه. من فقط به خاطر لحن و گویش اروم این گوینده، نسخه میکرو کتاب رو گوش کردم چون بقیه نسخهای این کتاب گویندهاش لحن جذاب و گیرایی نداشتن😶
شهرزاد شاه حسین زاده
۱۴۰۰/۶/۲۴
این مدل کتاب‌ها رو باید مدام خوند و گوش کرد. عالی بود و بهم انگیزه و قدرت دوباره داد. برای خودباوری و رویارویی با اتفاقات و موانع و پذیرش عالیه.
Sio n
۱۳۹۹/۴/۲
به نظرم کتاب خوبیه و میتونه راه و مسیر شما رو تغییر بده
باعث شد فکر کنم که باید طرز فکرمو عوض کنم😶
آروین چشمی
۱۳۹۹/۸/۱۶
من این کتاب رو قبلا کادو گرفتم. امروز هم صوتی‌اش رو خریدم تا از زاویه‌ای دیگه این کتاب رو درک کنم. حتما این کتاب رو بخرید و بهره ببرید
نفیسه کرباسی زاده
۱۴۰۱/۳/۱۱
با سلام. صدای گوینده و طرز بیانش خیلی تاثیرگذار است. به ما یاد می‌دهد چطور با مدیریت افکارمان زندگیمان را بهبود بخشیم.
محدثه دل آزاد
۱۴۰۰/۱۰/۲۹
دوس داشتم بیشتر در مورد اراده و تلاش و انگیزه حرف میزد.
اینکه یه رویا تو سرت باشه همیشه رویا میمونه باید تلاش کنیو...
توحید جعفری
۱۳۹۹/۸/۲۰
کتاب فوق العاده‌ای بود من به پیشنهاد مشاورم گوش دادم و واقعا برام راه گشا بود
Ostad Kazemi 031
۱۳۹۹/۶/۲۳
کتابی که راهنمای عمل شما خواهد بود
ارزش چندبار گوش داون را دارد
عبدالقیوم قهستانی
۱۴۰۱/۱۱/۱۴
بنظرم خوب بود فقط باید در ارامش باشید تامتوجه عمیق مطالب بشید
کتابخوان
۱۴۰۱/۴/۱۰
اون چیزی ک فکر میکردم نبود ولی کتاب صوتی روانشناسی خیلی خوبه
رامین کریمی
۱۴۰۰/۱۰/۱۹
خیلی معمولی بود چیز خاصی نداشت و این حرف هارو قبلا هم شنیده بودم
soroush jafari
۱۴۰۰/۴/۶
کتابی عالی و فوق العاده برا شمایی که به دنبال موفقیت و بهترین شدن هستید
مشاهده همه نظرات 22

راهنمای مطالعه خلاصه کتاب صوتی خودت را نابود نکن

برای دریافت خلاصه کتاب صوتی خودت را نابود نکن و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.