معرفی و دانلود خلاصه کتاب صوتی شادی و شگفتی‌هایش

عکس جلد خلاصه کتاب صوتی شادی و شگفتی‌هایش
قیمت:
۱۰۰۰۰ تومان - 2.49€
خرید کتاب صوتی
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50

برای دانلود قانونی خلاصه کتاب صوتی شادی و شگفتی‌هایش و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی خلاصه کتاب صوتی شادی و شگفتی‌هایش و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی خلاصه کتاب صوتی شادی و شگفتی‌هایش

نانسی اتکاف در خلاصه کتاب صوتی شادی و شگفتی‌هایش که نسخه‌ی ترجمه‌شده‌ی یکی از سخنران‌های تد (TED) است، به این پرسش اساسی که «احساس شادی و رضایت از کجا سرچشمه می‌گیرد؟» پاسخی تأمل‌برانگیز داده است.

درباره خلاصه کتاب صوتی شادی و شگفتی‌هایش:

این سوال که احساس شادی دقیقاً از کجا ریشه می‌گیرد، پرسشی بسیار اساسی‌ست که شاید ارائه‌ی پاسخی دقیق و کامل به آن خارج از دایره‌ی امکان باشد. چرا که موضوع شادی در حیطه‌های گوناگون فکری و علمی، اعم از فلسفه، روانشناسی، جامعه‌شناسی و حتی علوم طبیعی‌ای چون عصب‌شناسی، به نحوی خاص و متفاوت مطرح شده و مورد پژوهش قرار می‌گیرد. با این حال، به طور کل می‌توان از دو باور عمده و اساسی درباره‌ی منشأ شادی سخن گفت: یکی باوری که ریشه‌ی عواطفی چون مسرت و رضایت را در درون آدمی می‌جوید (مثلاً در سازوکارهای هورمونی مغز او)، و دیگری نظریه‌ای که قائل به ریشه‌ی بیرونی داشتنِ شادی‌ست. در این نظریه‌ی دوم، بیشترْ عوامل اقتصادی و اجتماعی به عنوان علت پدیدآیی عواطفی چون شادی و غم در آدمی قلمداد می‌شوند.

نانسی اتکاف (Nancy Etcoff) در خلاصه کتاب صوتی شادی و شگفتی‌هایش (Happiness and its surprises) کوشیده تا بحث فوق را با زبانی صاف و ساده برای مخاطبین غیرمتخصص توضیح دهد. در همین راستا او از بصیرت‌های موجود در علوم گوناگون از جمله روانشناسی و روانپزشکی بهره‌های فراوان گرفته است.

خلاصه کتاب صوتی شادی و شگفتی‌هایش مناسب چه کسانی است؟

خلاصه کتاب صوتی حاضر را به تمام علاقه‌مندان به آثار روانشناختی توصیه می‌کنیم.

با نانسی اتکاف بیشتر آشنا شویم:

وی روانشناسی برجسته و از اساتید دانشگاه هاروارد است. از نانسی اتکاف تاکنون آثار گوناگونی به انتشار رسیده که موضوع عمده‌ی آنها ذهن و شیمی عواطف است. اتکاف متولد سال 1955 بوده و اکنون 66 ساله است.

در بخشی از خلاصه کتاب صوتی شادی و شگفتی‌هایش می‌شنویم:

مردم همیشه خواهان واسازی‌اند. ما از اصطلاح خوشحالی استفاده می‌کنیم، غافل از این که این اصطلاح یه اصطلاح پوششیه. سه واژه در رابطه با احساسات هست که هیچ‌کدوم در زبان انگلیسی وجود نداره. فی‌یِرو که به معنای غرور ناشی از پیروزی در یک چالشه. شَدِن‌فِرِیدو، که به معنای خوشحال شدن از بدبختی دیگران و یه لذت شیطانیه، و ناخس، که به معنای احساس غرور و لذت از فرزندانه. جدا از این فهرست و هر مقوله‌ی دیگه‌ای که در رابطه با شادی مطرح می‌شه، این نکته خیلی مهمه که بدونیم یه نوع خوشحالی وجود داره که در واقع خوشحالی از خوشحالی دیگرانه. به نظر واژه‌ای براش نداریم. ماها نسبت به احساسات منفی خیلی حساسیم و این جریان با مثبت بودن ذاتی ما خنثی می‌شه. وقتی به دنیا می‌آییم، لذت طلب به دنیا می‌آییم...

فهرست مطالب کتاب صوتی

نمونه
۶ دقیقه
قسمت اول
۶ دقیقه
قسمت دوم
۶ دقیقه
قسمت سوم
۵ دقیقه
قسمت چهارم
۷ دقیقه
قسمت پنجم

مشخصات کتاب صوتی

نام کتابخلاصه کتاب صوتی شادی و شگفتی‌هایش
نویسنده
گویندهرضا خاکی زمانی
ناشر صوتی شرکت توسعه محتوای لحن دیگر
سال انتشار۱۴۰۰
فرمت کتابMP3
مدت۳۰ دقیقه
زبانفارسی
موضوع کتابخلاصه کتاب صوتی روانشناسی و موفقیت
قیمت نسخه صوتی
۱۰۰۰۰ ت - 2.49 یورو
خرید کتاب صوتی

نقد، بررسی و نظرات خلاصه کتاب صوتی شادی و شگفتی‌هایش

هیچ نظری برای این کتاب ثبت نشده است.

راهنمای مطالعه خلاصه کتاب صوتی شادی و شگفتی‌هایش

برای دریافت خلاصه کتاب صوتی شادی و شگفتی‌هایش و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.