معرفی و دانلود خلاصه کتاب صوتی ایگو و اید (من و نهاد)

عکس جلد خلاصه کتاب صوتی ایگو و اید (من و نهاد)
قیمت:
۱۰۰۰۰ تومان - 2.49€
خرید کتاب صوتی
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50

برای دانلود قانونی خلاصه کتاب صوتی ایگو و اید (من و نهاد) و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی خلاصه کتاب صوتی ایگو و اید (من و نهاد) و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی خلاصه کتاب صوتی ایگو و اید (من و نهاد)

زیگموند فروید در خلاصه کتاب صوتی ایگو و اید (من و نهاد) دو سازوکار پایه‌ایِ دستگاه روانی انسان، یعنی «من» و «نهاد» را به طور اجمالی معرفی کرده و در باب چیستی آنها بحث نموده است. بد نیست بدانید که اثر حاضر ذیل مجموعه‌ای با عنوان صد خلاصه برتر به انتشار می‌رسد.

درباره خلاصه کتاب صوتی ایگو و اید (من و نهاد):

زیگموند فروید (Sigmund Freud) یکی از برجسته‌ترین چهره‌ها در تاریخ علم و اندیشه‌ی غرب است. رویکرد یکسره نوین او در روانشناسی (موسوم به روانکاوی) تأثیری شگرف بر تمام حیطه‌های فکری و فرهنگی، اعم از هنر، فلسفه، انسان‌شناسی و ... گذاشت. با در نظر گرفتن این تأثیر عظیم، حدس گستره‌ی بدفهمی‌های صورت‌گرفته از آرای او دشوار نخواهد بود. بدفهمی‌هایی که علاقه‌مندان به فهم نظریات او را مجاب می‌کند که به آثار اصلی خود فروید مراجعه کنند. خلاصه کتاب صوتی ایگو و اید (The Ego and the Id) چکیده‌ی یکی از همین دسته از آثار است.

در این کتاب پدر علم روانکاوی، زیگموند فروید، رئوس اصل تئوری جذاب، پیچیده و چالش‌برانگیز خود را شرح داده است. تکیه‌ی او در اثر حاضر بیش از هر چیز بر روشن ساختن معنای دو اصطلاحِ تخصصی در کار خود بوده است: ایگو (من) و اید (نهاد). در همین راستا، فروید برای تدقیق هر چه بیشتر مطالب، پاره‌ای از مفاهیم تخصصی دیگر نظیر ناخودآگاهی و سوپرایگو (فرامن) را نیز توضیح داده است.

به طور خلاصه، چنین می‌توان گفت که خلاصه کتاب صوتی ایگو و اید برای آنان که خواستار مواجهه‌ی مستقیم با اندیشه‌ی فروید هستند، یکی از بهترین نقاط شروع به شمار می‌رود.

خلاصه کتاب صوتی ایگو و اید (من و نهاد) مناسب چه کسانی است؟

علاقه‌مندان به آشنایی با روانکاویِ فرویدی مخاطبین اصلی اثر حاضرند.

با زیگموند فروید بیشتر آشنا شویم:

زیگموند فروید عصب‌شناس برجسته‌ی اتریشی و پدر علم روانکاوی بود. او در سال 1856 به دنیا آمد و به سال 1939 چشم بر جهان فرو بست. آثار فراوانی که از وی به جا مانده، تأثیری غیرقابل انکار بر متفکرین علوم انسانی پس از خود گذاشته است. فروید را نخستین کاشف ضمیر ناخودآگاه می‌دانند. مشهور است که او خود را هم‌شأن کوپرنیک و داروین می‌دانست؛ از این جهت که اینان افرادی بوده‌اند که با اکتشافات خود (کوپرنیک با کشف زمین‌مرکز نبودنِ کائنات، داروین با خط بطلان کشیدن بر روایت‌های دینی از آفرنیش انسان، و خود فروید با نشان دادن این واقعیت که بسیاری از اعمال آدمی تحت اختیار نیروی ناخودآگاهی‌ست که او بر آن هیچ کنترلی ندارد) بشرِ مغرور را از پندارِ نادرست برتری بر مخلوقات دیگر به در آوردند.

از آثار مطرح فروید می‌توان به کتاب‌های «ایگو و اید»، «آینده‌ی یک پندار»، «تمدن و ملالت‌های آن»، «فراسوی اصل لذت» و «تعبیر خواب» اشاره کرد.

در بخشی از خلاصه کتاب صوتی ایگو و اید (من و نهاد) می‌شنویم:

تحقیقات آسیب‌شناسی علاقه‌ی ما را منحصراً به امور سرکوب‌شده معطوف کرده است. حال که متوجه شدیم «من» نیز می‌تواند به معنای واقعی کلمه ناخودآگاه باشد، علاقه داریم بیشتر درباره‌ی آن بدانیم. اکنون تمام دانش ما، بدون استثنا به خودآگاهی گره خورده است. حتی دانش ما از ناخودآگاه نیز، تنها در صورتی کسب می‌شود که بتوان آن را خودآگاه کرد. منظورمان از اینکه آن را خودآگاه کنیم چیست؟ این امر چگونه به وقوع می‌پیوندد؟ خودآگاهی سطح بیرونی دستگاه ذهنی‌ است. یعنی موضع آن را به عنوان تابعی از نظامی که در نزدیک‌ترین مکان به دنیای خارج قرار گرفته مشخص کرده‌ایم. اتفاقاً در اینجا مراد از اصطلاحات مکان‌نگاری، فقط توضیح عملکرد نیست. بلکه در واقع، متناظر با واقعیت‌های کالبدشناختی‌ است.

فهرست مطالب کتاب صوتی

نمونه
۱ دقیقه
شناسنامه
۲ دقیقه
مقدمه
۷ دقیقه
فصل یک: خودآگاه و ناخودآگاه
۱۱ دقیقه
فصل دو: من و نهاد
۱۱ دقیقه
فصل سه: من و فرامن
۶ دقیقه
فصل چهار: دو رده از غرایز
۱۶ دقیقه
فصل پنج: روابط حاکم بر ایگو

مشخصات کتاب صوتی

نام کتابخلاصه کتاب صوتی ایگو و اید (من و نهاد)
نویسنده
مترجمدادبه دادمهر
گویندهکامبیز خلیلی
ناشر چاپیانتشارات آسمان نیلگون
ناشر صوتیانتشارات جیحون
سال انتشار۱۴۰۰
فرمت کتابMP3
مدت۵۳ دقیقه
زبانفارسی
موضوع کتابخلاصه کتاب صوتی روانشناسی و موفقیت
قیمت نسخه صوتی
۱۰۰۰۰ ت - 2.49 یورو
خرید کتاب صوتی

راهنمای مطالعه خلاصه کتاب صوتی ایگو و اید (من و نهاد)

برای دریافت خلاصه کتاب صوتی ایگو و اید (من و نهاد) و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.