معرفی و دانلود خلاصه کتاب شبح اپرا

عکس جلد خلاصه کتاب شبح اپرا
قیمت:
4800 تومان - 0.99€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome

برای دانلود قانونی خلاصه کتاب شبح اپرا و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی خلاصه کتاب شبح اپرا و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی خلاصه کتاب شبح اپرا

میکروکتاب شبح اپرا سرشناس‌ترین رمان گاستون لورو است که کارگردان‌های به نامی فیلم آن را ساخته‌اند و چندین نمایش موزیکال از آن به اجرا درآمده. این رمان قصه مردی توانا است که برای اینکه اسباب ارتقا عشقش که آوازه‌خوانی در اپراست را مهیا کند، ترس و بیم در اپرای گارنیه ایجاد می‌کند.

شبح اپرا (The Phantom of the Opera)، در آغاز به شکل داستان‌های دنباله‌دار در روزنامه‌ به انتشار درآمد اما در آخر و به شکل جامع‌تر به کتاب مبدل شد. این رمان گیرا تا به امروز به چندین زبان گوناگون ترجمه شده و یکی از سرشناس‌ترین رمان‌های دنیا است. همچنین یکی از دلایل گیرا بودن این رمان برای ایرانیان وجود یک شخصیت ایرانی به نام پرشین در قصه است.

یکی از دلایلی که موجب شد لورو، رمان گیرا، خواندنی، پرفروش و سرشناس «شبح اپرا» را به نگارش درآورد این بود که او در یکی از دیدارهایش از ساختمان پارای پاریس از ساکنان حوالی آن از وجود شبحی سفید که می‌گفتند اپرا را جادو کرده و مرگ‌های بدون دلیل آن اطراف را به او نسبت می‌دادند، خبردار شد. صحنه‌ای که در فیلم شوماکرو لویین هم دیده می‌شود و آن افتادن چلچراغی است که از اپرا فرو می‌‌افتد. این رخداد به طور دقیق در سال 1896 اتفاق افتاد و زنی به نام شومت را به قتل رسانده بود.

کریستیان دختر توانمندی که خیال ستاره اپرا شدن را دارد، درس اپرا را نزد فانتوم (شبح) در زیرزمین اپراخانه پاریس آموزش می‌بیند. شبح پیوسته نقابی بر صورت دارد چون که نمی‌خواهد با برداشتن نقاب باعث ترس کریستیان شود و این به خاطر فریفتگی او به کریستیان است. ولی با آمدن جوانی به نام رائول رفیق دوران نوجوانی کریستیان همه چیز به هم می‌خورد. کریستیان دلباخته رائول می‌شود و تراژدی انتقام شبح شروع می‌شود.

رمان شبح اپرا حاوی درون‌مایه‌های پرارزشی است که هر کدام جای صحبت و ژرف‌نگری دارد. در جایگاه اول شخصیت شبح اپرا با نام اصلی اریک قرار دارد. او انسانی هنرمند است که به وسیله جامعه رانده شده. جامعه‌ای که به دلیل زخمی بودن صورت اریک او را از خود می‌راند، توانایی‌ها و هنرهای او را نیز نادیده می‌گیرد و از او شبحی وحشتناک و انسان گریز به وجود می‌آورد.

این جامعه او را در هیچ‌جا به صورتی که هست قبول نمی‌کند و حتی در پایان داستان او را به آتش می‌کشد. دید منفی لورو نسبت به جامعه تا حد فراوانی بر اساس حقیقت غم‌انگیزی است که در توده مردم پنهان شده است. انتخاب‌های احساسی و هیجانی مردم که معمولا بر پایه دیده‌‌های سطحی، تخیلات و پیش فرض‌های غیر حقیقی آن‌هاست، معمولا انسان‌ها و موقعیت‌های بسیاری را نابود کرده.

گاستون لورو (Gaston Leroux)، نویسنده و خبرنگار جنایی نویس فرانسوی است. او پس از اینکه مالباخته شد، حرفه خبرنگاری قضایی را برگزید و همزمان نقدنویس تئاتر در روزنامه لکوی پاریس شد. لورو در روند انقلاب اول روسیه به عنوان خبرنگار حاضر می‌شد و کل آن را با جزییات گزارش می‌داد. ولی یکی از تاثیرگذارترین حرفه‌هایش، پژوهش وسیعی بود که درباره‌ی اپرای پاریس و سردابه‌های اپرا داشت که زمانی مکان حبس زندانیان جنگ‌های فرانسه بود. او رمان‌های فراوانی به نگارش درآورده که سرشناس‌ترین آن‌ها شبح اپراست.

میکروکتاب‌های سبکتو در حقیقت چکیده‌ای مهم از کتاب‌ها هستند که شما بتوانید آن‌ها را در زمانی معقول بخوانید. همه ما در روز زمان‌های پرت زیادی داریم که می‌توانیم با میکروکتاب آن را به زمان طلایی تبدیل کنیم.

میکروکتاب‌ها شامل بخش‌های ثابتی هستند، در ابتدا توضیحاتی در مورد نویسنده وجود دارد چرا که وقتی شما با نویسنده آشنا باشید بهتر با کتاب ارتباط برقرار می‌کنید. در بخش بعدی، توضیحی کلی در مورد کتاب است که شما بتوانید در یک نگاه با مبحث کلی کتاب آشنا شوید و بخش آخر هم چکیده مفید آن است.

در بخشی از میکروکتاب شبح اپرا می‌خوانید:

تقریبا نیمه شب بود که رائول ردای مشکی و نقاب سفید خود را آماده کرد. وقتی به مهمانی رسید، همه نقاب بر چهره داشتند. رائول با هیچکس صحبت نکرد و تنها در گوشه‌ای منتظر ماند. ساعت دوازده نیمه‌شب بود. در همین حال زنی بازوی او را گرفت. او ماسکی سفید پوشیده بود و ردایی مشکی بر تن داشت. رائول گفت:

«تو کریستینا هستی؟»

اما زن بدون اینکه چیزی بگوید به پشت صحنه رفت و رائول او را دنبال کرد. او از راهرویی عبور کرد و شروع به بالا رفتن از پله‌ها کرد. رائول همچنان به دنبال او بود. در نهایت آن‌ها به در کوچکی رسیدند و وقتی وارد آن شدند، روی سقف ساختمان بلندی بودند. شهر پاریس از آن‌جا نمایان بود. زن به نزدیکی یکی از لبه‌های سقف رفت و نقابش را برداشت. او کریستینا بود. رائول به سرعت نقابش را برداشت و گفت:

«کریستینا! من عاشق تو هستم. تو ده سال پیش برای من شعر خواندی و من عاشقت شدم. بعد از سال‌ها وقتی دوباره دیدمت، دوباره عاشقت شدم. من دو روز پیش به خانه اپرا آمدم و می‌خواستم با تو صحبت کنم. تو در رخت‌کن بودی که ناگهان ناپدید شدی. چه اتفاقی برات افتاد؟»

«تو نباید در اون مورد چیزی از من بپرسی رائول»
«اما من عاشقت هستم. می‌خوام باز هم برای من بخونی و با من ازدواج کنی.»
«من نمی‌تونم با کسی ازدواج کنم. اریک اجازه نمیده که با کسی ازدواج کنم.»
«اریک؟!»
«اریک فرشته موسیقی و معلم منه. اون یک معمار، موسیقیدان و معلم بی‌نظیریه که زیر خانه اپرا زندگی می‌کنه.»

فهرست مطالب کتاب

میکروکتاب چیست؟
درباره کتاب
درباره نویسنده
فصل اول: فرشته موسیقی
مهمانی خانه اپرا
رائول به اپرا می‌رود
لژ شماره 5
فصل دوم: آیینه رخت‌کن
جشن بالماسکه
داستان پرشین
کریستینا ناپدید می‌شود
فصل سوم: زیرِ خانه اپرا
دریاچه و درخت
شبح اپرا
پیشنهاد میکروکتاب بعدی
پایان

مشخصات کتاب الکترونیک

نام کتابخلاصه کتاب شبح اپرا
نویسنده
ناشر چاپی سبکتو
سال انتشار۱۳۹۸
فرمت کتابEPUB
تعداد صفحات96
زبانفارسی
موضوع کتابخلاصه کتاب داستان و رمان خارجی
قیمت نسخه الکترونیک

نقد، بررسی و نظرات خلاصه کتاب شبح اپرا

فرناز نادری
۱۴۰۱/۱/۱
سلام من این کتاب و هم چنین کتاب شبح اپرای پاریس رو سال 81خوندم و به نظرم رمان بسیار جالب و جذابی هستن جفتشون که تلفیقی از واقعیت و تخیل توشون هست که بیشتر آدم رو جذب میکنه فیلمشم دیدم که توش یک آقای ایرانی نقش اریک رو بازی میکنه که به نظرم به قشنگیه کتابش نیست
فقط خواهشمندم کتاب شبح اپرای پاریس رو هم بزارید
سپاس و خدا خیرتون بده
Maya Kh
۱۳۹۹/۱/۲۶
کتاب پیچیدگی‌های ادبی معمول رو نداره. بسیار روان ولی جالب شخصیت شبح اپرا رو از یک روح میاره به دنیای واقعیت و اثبات این که صرفا یک انسان با استعداد. شکست خورده هست. ضمنا افراد سیاری اثبات کردن که اریک واقعا وجود داشته.
Nasrin B
۱۴۰۰/۹/۲۷
سلام
به نظرم زیاد جالب نبود چون خیلی خلاصه شده بود و اینکه آخرش چرا اینطور تموم شد میتونست داستانش پیچ و خم زیادی داشته باشه و جذابتر باشه شایدم چون میکروکتابه و زیاد خلاصه شده به نظرم جالب نیومده.
سید مرتضی موسوی ونهری
۱۳۹۹/۱۰/۲۷
سلام
میکرو کتاب یعنی نابود کردن اصلیت کتاب.
خواندن میکرو کتاب مثل این میمونه که یک فیلم را کسی تعریف کنه تا اینکه خودتون فیلم رو ببینید.
مهسا شکرنژاد
۱۴۰۱/۲/۷
من توجه نکردم که این کتاب میکرو کتاب هستش، و کل کتاب فشرده شده، اصلا موضوع داستان رو متوجه نشدم. 😏
مهدی قنبری
۱۳۹۹/۱/۱۲
کتاب جالبی بود مخصوصا این که شخصیت ایرانی داشتند
مرضیه گرانمایه
۱۴۰۰/۱۱/۳۰
بسیار بسیار عالی و البته کوتاه بود
امیرمهران پوراعظمی
۱۴۰۰/۵/۸
جالب بود و خب هنوزم متفاوت
مشاهده همه نظرات 8

راهنمای مطالعه خلاصه کتاب شبح اپرا

برای دریافت خلاصه کتاب شبح اپرا و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.