معرفی و دانلود کتاب خواهران کوچک ایلوریا و مرد کت‌شلوار‌مشکی

عکس جلد کتاب خواهران کوچک ایلوریا و مرد کت‌شلوار‌مشکی
قیمت:
۹۰۰۰ تومان - 1.99€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50

برای دانلود قانونی کتاب خواهران کوچک ایلوریا و مرد کت‌شلوار‌مشکی و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب خواهران کوچک ایلوریا و مرد کت‌شلوار‌مشکی و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب خواهران کوچک ایلوریا و مرد کت‌شلوار‌مشکی

کتاب "خواهران کوچک ایلوریا و مرد کت شلوار مشکی" اثر استیون کینگ (Stephen Edwin King) نویسنده آمریکایی و برنده جوایز اوهنری 1996 و برام استوکر 2002 است. او دارای بیش از پنجاه اثر است که همگی آثارش در اکثر کشورهای جهان جزو پرفروش‌ترین‌ کتاب‌هاست. آثار ادبی استیون کینگ در گونه‌های وحشت و خیال‌پردازی می باشد.

داستان خواهران کوچک ایلوریا در واقع پیش‌درآمد کتاب‌های دنباله‌دارِ هفتْ قسمتی برج تاریک اثر استیون کینگ است.
داستان‌های حماسی برج تاریک بازگوکننده‌ی ماجراهای رولند دِشِین اهل گیلیاد، آخرین بازمانده‌ی نسل هفت‌تیرکش‌های بااصل و نسب و شریف، در پی برج تاریک است. کینگ با استفاده از ذهن خلاق و تخیل قوی‌اش برج تاریک را نگاشته. فضا، نام‌ها، افراد، مکان‌ها و کلیه‌ی عناصر موجود در این کتاب‌ها کاملاً تخیلی است. ژانر برج تاریک تخیلی، علمی-تخیلی، وحشت است. گفتنی است، بسیاری از آثار دیگر کینگ به‌نوعی در ارتباط با برج تاریک است- حال یا با اشاره به مکان یا فرد خاصی یا ماجرایی مهم.

کینگ، برج تاریک را مهم‌ترین اثر ادبی‌اش می‌داند. برج تاریک مکان‌ها و زمان‌های خاص خود را داراست. دنیاها، نام‌ها و فضاها برای ما آشنا نیست. حتی نام فصول آن نیز متفاوت است. [135] رولند، آخرین بازمانده‌ی هفت‌تیر‌کش‌های شریف، در جهانی زندگی می‌کند که با جهان آشنای ما متفاوت است. البته با نگاهی عمیق‌تر، شباهت‌های استعاریِ بسیاری را می‌توان یافت. جهان برج تاریک از طرفی حال و هوای نظام فئودالی را دارد، از طرف دیگر حال و هوای دنیای غرب وحشی گذشته‌ی اِمریکا را، و از سویی نیز پر از پدیده‌های جادویی و سحرآمیز است. اما در کل، رولند در دنیایی زندگی می‌کند که در جهت منفی تغییر کرده. دنیایی ازهم‌گسیخته به علل مختلف از جمله جنگ. انسان‌ها از یکدیگر دور شده‌اند و هیچ نام و نشانی از شهرها و کشورها نیست، گویی جملگی از روی کره‌ی زمین محو شده‌اند. زمان نیز مثل دنیای ما نمی‌گذرد. حتی طلوع و غروب خورشید هم متفاوت است. روزی از شمالْ طلوع، و در شرقْ غروب می‌کند و روز بعد طور دیگر.
رولند درصدد یافتن برج تاریک است، برجی اسطوره‌ای -افسانه‌ای که گفته می‌شود، پیونددهنده‌ی تمام کاینات و جهان‌هاست، و اگر رولند به آن دست پیدا نکند، همه‌چیز نابود می‌شود. در ابتدای مجموعه متوجه اهداف و انگیزه‌های رولند از این سفر نمی‌شویم، اما رفته‌رفته پرده از این رازها برداشته می‌شود.

مرد کت‌شلوار‌مشکی برنده‌ی بهترین داستان کوتاهِ جایزه‌ی ادبی O. Henry در سال 1996، برنده‌ی بهترین داستان کوتاه مجله‌ای، و برنده‌ی بهترین داستان کوتاه تخیلیِ جایزه‌ی ‌World Fantasy Awards در سال 1995 است.
این داستان برای اولین بار سی و یکم اکتبر سال 1994 در مجله‌ی نیویورکر به‌چاپ رسید. و سپس سال 2002 در کتابEverything's Eventual (شامل 14 داستان کوتاه) نیز مجدداً به‌چاپ رسید. گفتنی است، تابستان سال 2003 نیز از آن اقتباسی سینمایی شد.
داستان مرد کت‌شلوارمشکی بار دیگر خواننده را با مکان‌های دیر‌آشنا و محبوب نویسنده روبه‌رو می‌سازد: کَسِل‌راک، رودخانه‌ی کَسِل، کاش‌واکاماک. خاطره‌ای وحشتناک و تسخیرکننده از دوران کودکی. پسربچه‌ی روستاییِ نه ساله‌ای راهی ماهی‌گیری می‌شود. او که برادرش را سال گذشته از دست داده، مدام کابوسش را می‌بیند - برادرش در اثر نیش زنبور مرده. پسرک ماهی‌گیر - گَری- اکنون پیرمردی فرتوت و ناتوان است، و این خاطره مربوط می‌شود به سال 1914. گریِ نه ساله مردی کت‌شلوارمشکی را بالای سرش می‌بیند، مردی با دو چشم شعله‌ور پرتقالی‌رنگ. گری در دم، یقین حاصل می‌کند که مرد کت‌شلوارمشکی خود شیطان است، و به‌حدی می‌ترسد که شلوارش را خیس می‌کند. از آن مرد بوی کبریت‌ْسوخته به‌مشام می‌رسد. او خبرهای بسیار بدی به گری می‌دهد: مرگ مادرش، این‌که پدرش قصد دارد، از این به بعد از او سوءاستفاده کند. شیطان ادعا دارد که می‌خواهد، گری را از درد و رنج نجات دهد، و او را راهی بهشت کند! از این‌رو قصد دارد، پسرک را بخورد. تحمل این قضیه برای گری کوچک نه ساله خیلی سخت است. او ماهی‌ای را جلوی شیطان می‌اندازد و خودش فرار می‌کند. در پایان به این نتیجه می‌رسد که شیطان، استاد مسلم درو‌غگویی است. اما با این وجود تا سن کهنسالی تسخیرِ این خاطره باقی مانده است. این داستان تاحدی شبیه رمان مسیر سبز است؛ پُل اِج‌کامِ پیر در سرای سالمندان خاطره‌ای را تعریف می‌کند، درست مثل گریِ پیر در سرای سالمندان. هر دو خاطره‌ی کهنه‌شان را به‌وضوح در برابر‌شان می‌بینند، انگار همین دیروز اتفاق افتاده.
از نظر قضیه‌ی کابوس‌ها نیز به داستان جسد از کتاب فصول گوناگون (شامل 4 داستان) شباهت دارد - گوردون لَچِنس نیز کابوس‌هایی در مورد برادر بزرگ‌ترش می‌دید (برادرش در اثر سانحه‌ی اتومبیل جان باخته بود)....

فهرست مطالب کتاب

آشنایی با نویسنده
خواهران کوچک ایلوریا
مرد کت شلوارمشکی
بررسی داستان خواهران کوچک ایلوریا
بررسی داستان مرد کت شلوار مشکی

مشخصات کتاب الکترونیک

نام کتابکتاب خواهران کوچک ایلوریا و مرد کت‌شلوار‌مشکی
نویسنده
مترجمماندانا قهرمانلو
ناشر چاپیانتشارات افراز
سال انتشار۱۳۸۸
فرمت کتابEPUB
تعداد صفحات۲۰۰
زبانفارسی
شابک978-964-2837-53-3
موضوع کتابکتاب‌های داستان و رمان خارجی
قیمت نسخه الکترونیک
۹۰۰۰ ت - 1.99 یورو
خرید کتاب الکترونیک

نقد، بررسی و نظرات کتاب خواهران کوچک ایلوریا و مرد کت‌شلوار‌مشکی

امین جو
۱۳۹۷/۱۰/۱۱
صفحه ۱۸ هستم تا اینجا بسیار عالیه اولین بارمه که کتابای استفان کینگ رو میخونم. عجب خطای عظیمی کردم که نخوندم. حتما بخونید. افق دید رو وسیع میکنه.
منا سهیلی
۱۳۹۸/۹/۸
داستان خواهران ایلوریا بسیار حادثه محور و کلیشه‌ای بود و نپسندیدمش اما مرد کت و شلوار مشکی بسیار داستان غریب و تاثیرگذاری بود
nima mortezai
۱۴۰۰/۱/۱۲
تمام آثار استیون کینگ زیبا هستن و البته سلیقه خاصی میطلبه و من سلیقم هست.
سعید زمانی
۱۳۹۶/۸/۱۴
مقدمه‌ی جالب برج تاریک
مشاهده همه نظرات ۴

راهنمای مطالعه کتاب خواهران کوچک ایلوریا و مرد کت‌شلوار‌مشکی

برای دریافت کتاب خواهران کوچک ایلوریا و مرد کت‌شلوار‌مشکی و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.