معرفی و دانلود کتاب ریزعادت‌ها

عکس جلد کتاب ریزعادت‌ها
قیمت:
۲۰۰۰۰ تومان - 4.49€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50

برای دانلود قانونی کتاب ریزعادت‌ها و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب ریزعادت‌ها و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب ریزعادت‌ها

اصطلاح ”ریزعادت" اشاره به آن دسته از رفتارهای تکرارشونده‌ای دارند که استفان گایز در کتاب ریزعادت‌ها راهکارهایی عملی و سودمند برای تغییر آن‌ها ارائه می‌دهد. گایز در اثر پرفروش خود ثابت می‌کند که برای ایجاد یک انقلاب درونی نیازی به کارهای سخت و طاقت‌فرسا نیست بلکه با تغییر عادت‌های روزمره، می‌توانیم رشد و ترقی را به چشم خود ببینیم و در زندگی به کار ببندیم.

درباره کتاب ریز عادت‌ها:

عادت‌های ما همچون مصالح یک ساختمان شاکله وجودی ما را می‌چینند و به شخصیت ما فرم خاصی می‌بخشند. این عادت‌ها همان خشت‌هایی هستند که اگر یکی از آن‌ها کج قرار بگیرند یا به اشتباه در وجود ما جای گرفته باشند، تا ثریا دیوار رفتار ما را کج خواهند کرد!

اما این پایان راه نیست. درست است که عادت‌ها به سختی ایجاد می‌شوند، اما قطعا قابل تغییر هستند. تغییراتی که بنیاد زندگی ما را متحول می‌کنند. شما در کتاب ریزعادت‌ها (Mini Habits: Smaller Habits, Bigger Results)، با راه‌ها و نتایج این واقعیت آشنا می‌شوید.

استفان گایز در این اثر، ابتدا شما را با ماهیتِ عادت و چرایی و چگونگی شکل‌گیری آن در انسان آشنا می‌کند؛ و آنگاه، بعد از این بحث مقدماتی، به شما می‌آموزد که چگونه در راستای تغییر عادات بد و مضر و جایگزینی‌شان با عادت‌های سازنده گام بردارید.

اگرچه به ظاهر این عادات اهمیت چندانی در زندگی ندارند، اما سازنده‌ی جنبه‌های مهمی از زندگی فردند؛ گایز توضیح می‌دهد که چگونه باید این ریزعادت‌ها را شناسایی و ارزیابی کنید. درواقع مطالب کتاب ریزعادت‌ها، به شما کمک می‌کند تا زندگی خود را از هر جهت غنی‌تر و رضایت‌بخش‌تر سازید.

نکوداشت‌های کتاب ریز عادت‌ها:

- این کتاب تکان‌دهنده‌ترین اثری‌ست که تا به حال خوانده‌ام. حقیقتاً زندگی‌ام را زیر و رو کرده. (Jason - Amazon)
- از زمانی که با کتاب ریزعادت‌ها آشنا شده‌ام، هر روز به طور مرتب ورزش می‌کنم! (Suzanne Riffel - Amazon)

کتاب ریز عادت‌ها مناسب چه کسانی است؟

این اثر را به تمام علاقه‌مندان به آثار روانشناسی مثبت‌اندیش پیشنهاد می‌کنیم.

با استفان گایز بیشتر آشنا شوید:

او بلاگر و کارآفرینی مشهور و بین‌المللی‌ است که آثارش تاکنون به حدود بیست زبان ترجمه شده‌اند و مخاطبینی گسترده در سرتاسر جهان دارند. ویژگی بارز کتاب‌های استفان گایز (Stephen Guise)، استفاده‌ی به‌جا از طنز برای توضیح بهتر و راحت‌تر مطالب جدی و عمیق است. مشهورترین کتاب استفان گایز، ریزعادت‌هاست که با استقبال طیف وسیعی از خوانندگان در جهان مواجه شده است. از دیگر آثار او می‌توان به کتاب‌های «چگونه کمالگرا باشیم؟» و «عادت‌های انعطاف‌پذیر» اشاره کرد.

در بخشی از کتاب ریز عادت‌ها می‌شنویم:

بر اساس تجربیات خودم، اولین علامت شکل‌گیری عادت، کاهش مقاومت است که سازنده احساسی عالی است. ذهن ما از نظر درونی با فرستادن محرک‌های الکتریکی در میان این مسیرهای عصبی ارتباط برقرار می‌کند و ذهن ما ترجیح می‌دهد به عادت‌ها عمل کند زیرا آ‌ن‌ها مسیرها و پاداش‌های شناخته شده‌ای دارند؛ اما رفتارهای جدید مورد تأیید نیستند، خطرپذیری دارند و شامل هیچ مسیری عصبی نیستند؛ بنابراین وقتی یک مسیر مطمئن و محکم هنوز برای این رفتار ندارید، به شکل عمدی انجام دادن آن رفتار معمولی را لغو می‌کنید.

همانطور که بیشتر عمل می‌کنید، "مسیر عصبی پایه " شروع به رشد خواهد کرد و با گذشت زمانی بسیار بیشتر، آن رفتار رقیب رفتارهای قبلی خواهد شد. به همان صورت در مورد این فرآیند، مهم نیست که چقدر طول می‌کشد تا یک عادت شما شکل گیرد، زیرا هدف این است که آن عادت را به هر حال برای همیشه انجام دهید.

چرا می‌خواهید به مدت شش ماه تمرین کنید و چرا وقتی به این مرحله رسیدید هدف خودتان را رها می‌کنید؟ آیا عقب‌نشینی بعد از رسیدن به این جایگاه دلگیرکننده نیست؟ واقعاً چه چیزی برای سازماندهی علائم یک رفتار مهم است تا به یک عادت تبدیل شود، بعد از اینکه بتوانید تمرکز خودتان را به روی مسئله‌ی دیگری قرار دهید و باز هم آن رفتار را حفظ کنید.

یک مورد جالب‌تر از مطالعه مربوط به سال 2009 اشاره می‌کند که: محققان نتیجه گرفتند که از نظر بحث‌های روان‌شناسی از دست دادن یک روز باعث حذف یک عادت نمی‌شود؛ یک روز یک فرآیند را نمی‌سازد، یک فرآیند را هم مختل نمی‌کند؛ اما از نظر روان‌شناسی، از دست دادن یک روز می‌تواند یک مشکل باشد اگر اجازه این کار را خودتان داده باشید. بهتر این است که یک روز را از دست ندهیم، اما این حقیقت را در ذهن خود به خاطر بسپارید، اگر یک روز را از دست ندهید، ممکن است مانعی برای دلسرد شدن و از دست دادن پیشرفت خودتان ایجاد کنید.

فهرست مطالب کتاب

مقدمه
فصل اول: معرفی خرده‌عادت‌ها
فصل دوم: مغز شما چطور کار می‌کند
فصل سوم: انگیزه در برابر اراده
فصل چهارم: استراتژی خرده‌عادت‌ها
فصل پنجم: تفاوت خرده‌عادت‌ها
فصل ششم: خرده‌عادت‌ها؛ هشت قدم کوچک تا تغییر بزرگ
فصل هفتم: هشت خرده‌عادت
کلام پایانی: یک تغییر اختیاری

مشخصات کتاب الکترونیک

نام کتابکتاب ریزعادت‌ها
نویسنده
مترجمیاسمین شریف پور
ناشر چاپیانتشارات طاهریان
سال انتشار۱۴۰۰
فرمت کتابEPUB
تعداد صفحات۱۹۲
زبانفارسی
شابک978-622-284-196-6
موضوع کتابکتاب موفقیت و خودسازی
قیمت نسخه الکترونیک
۲۰۰۰۰ ت - 4.49 یورو
خرید کتاب الکترونیک

نقد، بررسی و نظرات کتاب ریزعادت‌ها

هیچ نظری برای این کتاب ثبت نشده است.

راهنمای مطالعه کتاب ریزعادت‌ها

برای دریافت کتاب ریزعادت‌ها و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.