معرفی و دانلود کتاب کیمیاگر

عکس جلد کتاب کیمیاگر
قیمت:
۸۰۰۰ تومان - 1.99€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50

برای دانلود قانونی کتاب کیمیاگر و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب کیمیاگر و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب کیمیاگر

کتاب کیمیاگر یکی از آثار برجسته‌ و پرفروش نویسنده‌ی به نام برزیلی، پائولو کوئیلو، روایتی‌ست جذاب از روح بی‌تابی که در جست‌و‌جوی سلوک و رسیدن است.

کیمیاگر (The Alchemist) با سبکی شبیه به داستان‌های شرقی روایتگر پسر جوانی به نام سانتیاگو است که زادگاهش را رها و به شمال آفریقا می‌رود تا در نزدیکی اهرام مصر گنجی مدفون شده را پیدا کند. او در مسیرش، با زنی کولی، مردی که خودش را پادشاه می‌داند و یک کیمیاگر آشنا شده و نیز عاشق فاطمه، دختر صحرا می‌شود. همه‌ی آن‌ها هدایت‌گر سانتیاگو در مسیر جست‌جویش هستند. پائولو کوئیلو (Paulo Coelho) در این کتاب از جملات قصار و پرمفهومی استفاده کرده که به نوبه‌ی خود داستان را بسیار زیبا و دل‌نشین کرده است.

نویسنده در این رمان به مخاطبان خود این مفهوم را می‌رساند که اگر در زندگی هدفی پر اهمیت دارند، هیچ‌وقت آن را غیرقابل‌ دسترس ندانند و برای آن تلاش کنند زیرا هر چه بیشتر ادامه دهند بیشتر شایسته نتیجه‌ای والا خواهند بود. سانتیاگو در طول سفر خود احساساتی از قبیل اشتیاق، ترس، تنهایی، عشق و حتی شکست را تجربه می‌کند اما همچنان مصمم به راه خود ادامه می‌دهد.

در کتاب کیمیاگر با اتکا به‌ نقد از زندگی روزمره همه‌چیز با تخیل آغاز می‌شود اما در پایان آنچه برای خواننده روشن است تحقق رویا و آرزویی است که محال پنداشته شده بود. سانتیاگو نمادی از تمامی انسان‌هایی است که می‌خواهند برای رسیدن به اهداف خود تلاش کنند، هرچند دیگران آن را حتی با قوه تخیل خود محال بدانند.

کیمیاگر که در بیش از 150 کشور دنیا انتشار و به بیش از 52 زبان ترجمه شده است، ایده اصلی‌اش از یکی از داستان‌های هزار و یک شب و داستانی کوتاه به نام دو رویابین از خورخه لوئیس بورخس یک نویسنده‌ی آرژانتینی، گرفته شده است.

تا قبل از این کتاب، کوئیلو دوران کاری پر فراز و نشیبی را از سر می‌گذراند، اما با عزمی جزم نویسندگی را به عنوان یک شغل تمام وقت ادامه داد. از دیگر آثار او که در ایران به چاپ رسیده است، می‌توان به خاطرات یک مغ، ورونیکا تصمیم می‌گیرد بمیرد، کوه پنجم، یازده دقیقه، کنار رود پیدرا نشستم و گریستم، شیطان و دوشیزه پریم، زهیر، ساحره پورتبلو، والکیری‌ها، چون رود جاری باش اشاره کرد.

در بخشی از کتاب کیمیاگر می‌خوانیم:

پیرزن، پسر را به سمت اتاقی در پشت خانه‌اش راهنمایی کرد. این اتاق توسط یک پرده‌ی ریش‌ریش رنگارنگ از اتاق نشیمن جدا شده بود. اتاق حاوی یک میز، تصویری از قلب مقدس مسیح و دو صندلی بود. پیرزن نشست و از جوان خواست که او هم بنشیند. آنگاه دو دست پسر را در دستانش گرفت و به ‌آرامی شروع کرد به دعا کردن.

نحوه‌ی دعا کردنش شبیه به دعای کولی‌ها بود. جوان در طول سفرش تجربه‌ی برخورد با کولی‌ها را داشت. آنان نیز همواره در سفر بودند، با این تفاوت که گله‌ای نداشتند. مردم می‌گفتند که کولی‌ها زندگی‌شان را صرف کلک زدن به این ‌و آن می‌کنند. گفته می‌شد که با شیطان برو بیایی دارند، بچه‌ها را می‌دزدند، آن‌ها را به مخفی‌گاه‌های خود می‌برند و به بردگی می‌گیرند. در کودکی همیشه در حد مرگ می‌ترسید که نکند کولی‌ها او را بدزدند و آنگاه که پیرزن دستانش را در دستان خود گرفت، آن ترس دوران کودکی‌اش دوباره بدو بازگشت.

برای اینکه به خود روحیه دهد، به این اندیشید که آن پیرزن تصویر قلب مقدس مسیح را در اتاقش داشت. نمی‌خواست دست‌هایش بلرزند و ترسش بر پیرزن آشکار گردد. به همین دلیل در دلش دعای «پدر ما» را خواند.

پیرزن که چشم از دستان پسر برنمی‌داشت گفت: «خیلی جالبه» و بعد ساکت شد.
پسر دم‌به‌دم آشفته‌تر می‌گشت. دستانش شروع به لرزیدن کردند و پیرزن این لرزش را حس کرد. پسر سریعاً دستانش را پس کشید.

او که از آمدن به آن‌جا پشیمان بود، گفت: «من نیومدم اینجا که شما کف دستم رو بخونین.» لحظه‌ای به این فکر کرد که حق‌الزحمه‌ی پیرزن را بپردازد و بی‌آنکه چیزی دستگیرش شود آن مکان را ترک کند. داشت به خوابی که دوبار دیده بود، بیش از حد بها می‌داد.

مشخصات کتاب الکترونیک

نام کتابکتاب کیمیاگر
نویسنده
مترجمساره خسروی
ناشر چاپیانتشارات فرشته
سال انتشار۱۳۹۸
فرمت کتابEPUB
تعداد صفحات۱۴۴
زبانفارسی
شابک978-622-6428-05-7
موضوع کتابکتاب‌های داستان و رمان خارجی
قیمت نسخه الکترونیک
۸۰۰۰ ت - 1.99 یورو
خرید کتاب الکترونیک

نقد، بررسی و نظرات کتاب کیمیاگر

SHler Doudkanlouyemilan
۱۳۹۸/۳/۲۱
سلام
به تو که پیامم رو دیدی، مطمئن باش دیدن پیام من اتفاقی نیست، این یک نشونه ست، کتاب کیمیاگر هم یک نشونه بود برای من تا دنیارو با دیدی زیباتر ببینم، کتابی فوق‌العاده
میخوام با تمام وجودم فریاد بزنم بگم کیمیاگر کتابیست فوق‌العاده که باید بارها خونده بشه، کتابی پر از شور و شوق زندگی، پر از عشق، پر
پراز مفهوم و...
کتابی بینهایت بینهایت بینهایت مفهوم و آموزنده و زیبا ♥خدایا سپاسگزارم که بااین کتاب آشناشدم، من خیلی نشانه‌های زیبا دیدم بااین کتاب
حتماً این کتاب فوق‌العاده رو بخونید بی‌نظیره
مجید تکلی
۱۳۹۸/۱۲/۵
بهترین کتابی که توی عمرم خوندم. به نظرم نباید این کتاب رو خوند، باید خوردش. کلمه به کلمه باید چشید و لذت برد از خوندن این کتاب. به نظرم اثربخش‌ترین و الهام‌بخش‌ترین کتاب توی دنیاست. تعداد دفعاتی که این کتاب رو خوندم قطعا می‌دونم دو رقمی شده. بازم می‌خونمش. این کتاب تاریخ انقضا نداره و تمام عناصر و مفاهیم زندگی سانتیاگو نمادی از سفر زندگی ماست.
مهدی حیدری
۱۳۹۸/۵/۱۶
عالی بود یه ترجمه روانی داشت کتابی که هر چند بار بخونی باز هم تازست دیگه به موقعیت‌های بد زندگیت اسم بدبختی و بدشانسی رو نمیزاری به چشم یه فرصت جدید و یه پل نگاه میکنی که تو رو زودتر به زندگی ایده آلت میرسونه اگر داری میخونیش یه بار و ده بار خوندن واسه این کتاب کمه
mahdiyeh bagheriyan asl
۱۳۹۸/۶/۸
فوق العاده بود کتاب کیمیاگر رو هرکسی شاید درک نکنه ولی واقعیت دنیا اینکه که همه کائنات به زبان واحدی حرف میزنن و اگه انسان یکم تلاش کنه میتونه زبان جهان رو بفهمه. خدا و کائنات با نشونه‌ها با انسان حرف میزنه و این انسان هست که باید معنی نشونه‌ها رو درک کنه. انسان اگه آگاهی بدست بیاره میتونه جواب همه سوالات خودشو بدست بیاره
بنفشه محمدی
۱۳۹۹/۱/۲۲
کیمیاگر قطعا کتاب خوبیه اما از دیدگاه من (با شرمساری فراوان) اگر‌ نخونی هم چیز زیادی رو از دست ندادی! تازگیا انقدر کتابای جذاب روانشناسانه گونه ی؟ پر کشش به دستم رسیده که دیگه میتونم بگم اگر کیمیاگر رو نخونده بودم هم چیزی در زندگی من عوض نمیشدبا این وجود کتابیه که طرفداران زیادی داره و ممکنه چراغ راهی برای خیلی‌ها باشه
Ali H
۱۳۹۹/۱/۵
داستان جالب و سرگرم کننده‌ای بود و به ما می‌آموزه که ساده از کنار اشیاء، اتفاقات و افراد زندگیمون رد نشیم و هر چیز و هر کسی یه نشونه‌ای با خودش به همراه داره که ما خودمونو بهتر بشناسیم و تنها راه شناخت جهان و خدا، شناخت خودمونه و این خودشناسی منشاش قلب انسانه که بتونیم باهاش همنوا بشیم.
fatemeh ab
۱۴۰۰/۸/۲۸
این کتاب بی نهایت زیبا بود و از نظر من لایق بارها خواندن و درک کردن است. در دنیای کنونی ما نیاز داریم بیشتر به نشانه‌هایی ک نویسنده اشاره کرده توجه کنیم و به دنبال تقدیر و سرنوشت تلاش کنیم که انچه ک در سر رویاپردازی میکنیم محقق کنیم.
نیلوفر معتبر
۱۳۹۹/۱۲/۶
اینکه با زبانی ساده، مفاهیم نابی رو در بطن یه داستان ماجراجویی و جذاب، جا بدی، کاری بود که پائولو کوئیلو تو این کتاب از پسش بر اومد و به جرات میتونم بگم که این کتاب، یکی از محشرترین کتابایی بود که خوندم...
Sadegh Ktch
۱۳۹۹/۸/۲۷
کتاب واقعا عالی بود الکی نیست از هر ۱۰ نفر بپرسی‌ی کتاب بهم معرفی کن ۵ تاشون میگن کیمیاگر روایت جذاب‌ی پسر بچه که واسه رسیدن به گنجش سختی‌های زیادی رو تو طوله سفر تحمل میکنه جذاب و مهیج برای همه سلیقه ها
افسانه صدیق صدیق
۱۳۹۹/۱/۶
سلام من این کتاب را دوست داشتم در قالب داستان شیرین و جذاب میگه دنبال اون چیزی که فکر میکنی خاص برای تو هست باش و اون رو کشف کن و زندگی کن در یک کلام منحصر به فرد بودن تک تک ادمها رو مطرح میکنه
علی ن
۱۳۹۸/۹/۲
واقعا عالی. بقدری عالی بود که همه شو یک جا خوندم. برای‌ی مدت هم که شده بود ارومم کرد و کاملا توی داستان فرو رفته بودم من که پر از استرس هستم آرامش عجیب و خلسه واری با خوندن این کتاب بدست اوردم
حمید ملکیان
۱۳۹۸/۵/۸
پنجره جدیدی از شیوه تفکر را به روی شما می‌گشاید
باورها و عقاید را به روشی شیرین به چالش می‌کشد
و می‌گوید: اگر مسیری زندگی را درست طی کنیم تقدیر ما قطعاً سعادت است
Hfz Ask
۱۳۹۸/۴/۸
این کتاب رو پیشنهاد میکنم چرا که با خوندنش روح نامحدودتون دریچه‌ای براش باز میشه که میتونه زیبایی‌های هستی رو بیش از پیش براتون پدیدار کنه. از دستش ندید!!
r. Karimiyan
۱۴۰۰/۵/۷
خیلی خیلی عالی بود ۵ ستاره برای این کتاب کمه، دلنشین، روان، حیفه که این کتاب رو همه نخونند، بخونید و به عزیزانتون هم معرفی کنین، جملات پر مفهوم در قالب داستان و جذابیت بسیاری دارد.
فرزانه سعیدی
۱۳۹۹/۹/۱۵
اگه ابتدای خواندن کتاب هستید حتما بخونیدش ولی اگه کتاب‌های خوب و مطرح مثل جز ازکل، مساله اسپینوزا،.. خوندید خوندن این بعد اونا زیاد چنگی به دل نمیزنه..
مشاهده همه نظرات ۱۶۵

راهنمای مطالعه کتاب کیمیاگر

برای دریافت کتاب کیمیاگر و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.