معرفی و دانلود کتاب زوربای یونانی

عکس جلد کتاب زوربای یونانی
قیمت:
۳۰۰۰۰ تومان - 6.49€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50

برای دانلود قانونی کتاب زوربای یونانی و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب زوربای یونانی و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب زوربای یونانی

زوربای یونانی اثر نیکوس کازانتزاکیس کتابی است که داستان دوستی مرد جوان و پیرمرد ۶۰ ساله زنده‌دلی را تعریف می‌کند که به ادعای خودش یک عاشق پر جنب و جوش، یک جنگجوی ماجراجو، آشپز، نوازنده، معدنچی و قصه گو و خیلی چیزهای دیگر است. بله زوربا چنین شخصیتی دارد. مردی که به گفته راوی تلاش برای توصیف او بیهوده خواهد بود.

زوربا، قهرمان کتاب زوربای یونانی (Zorba The Greece)، گرچه فردى است عامى و تحصیل نکرده، ولى مرد کار است و مرد زندگى. اگر از معتقدات دینى و شوریدگى بى‌حد و پایانش نسبت به زن یا، به قول خودش، آن سرگرمى پایان‌ناپذیر صرف‌نظر کنیم، مردى است بسیار توانا، اهل عمل و فرزانه.

زوربای یونانی، داستانی است در ستایش از زندگی، طعنه‌ای است گزنده به روشنفکران عزلت گزیده و موش‌های کاغذخوار که می‌کوشند جهان را از لابه لای صفحات کتاب‌ها و تودهٔ در هم و برهمی از کاغذ سیاه ببینند و به درکش نایل شوند. اما زوربا می‌آموزاند که آن را با گوشت و خون خود حس کنید و الا چیزی جز «شبح» نخواهید دید.

هر کسی ممکن است این رمان را به عنوان یک رمان تربیتی بخواند، آموزش مرد جوان احساساتی برای ورود به جهان خشن قرن بیستم. رفاقت راوی با زوربا و شریک شدن او در طرح‌های کسب‌وکار راوی، آن دو را در موقعیت استاد و شاگردی قرار می‌دهد. اما کازانتزاکیس در بیشتر رمان هایش و از جمله این رمان از داستان برای به نمایش درآوردن مسایل فلسفی بهره می برد. شخصیت ها آشکارا در مخمصه های هستی گرایی گرفتارند: انسان در تقابل با یک جهان بی معنی، باید پایان را برای خود ایجاد کند یا بی اراده و بی هدف به سمت مرگ بی معنی خود رهسپار شود. در زوربای یونانی کازانتزاکیس به بررسی این وضعیت از طریق یک سری تضادها می‌پردازد، در درجه اول در شخصیت‌هایی که داستان را تشکیل می‌دهند. راوی جوان که به اسم رئیس می‌شناسیمش برای فرار از خشونت جهان در یک عقب نشینی به مطالعه و بررسی بودیسم می‌پردازد. اما در یک تصادف عجیب و غریب به وسیله یک شراکت تجاری با پیرمردی پر زرق و برق، افراطی و زمینی یعنی الکسیس زوربا پیوند می‌خورد.

نیکوس کازانتزاکیس (Nikos Kazantzakis)، 18731957، شاعر و نویسنده یونانى، در شهر کاندیا (بزرگترین شهر کرت، که تا 1841 کرسى آن جزیره بود) دیده به جهان گشود. کودکیش در دوران جنگ‌هاى وطن‌پرستانه مردم کرت با ترکان عثمانى گذشت، همین روح قهرمانى است که جاى جاى در نوشته‌هایش دیده مى‌شود.

در آتن به تحصیل حقوق پرداخت. سپس به فرانسه، آلمان و ایتالیا سفرهایى کرده به مطالعه و تحقیق در ادبیات و هنرهاى زیبا پرداخت. متعاقبا با یکى از دوستانش، موسوم به گئورگ زوربا (همین دوست است که الهام‌بخش کتاب زورباى یونانى شده است) سرگرم استخراج معدن شد؛ ولى، چون در این کار با شکست مواجه گردید، مخبرى روزنامه‌ها را پیشه کرد.

مهمترین آثار وى عبارتند از منظومه حماسى اودیسه (مشتمل بر 33000 بیت)، «باغ صخره‌ها»، «اولیس»، «مسیح»، «مسیح باز مصلوب»، «زورباى یونانى»، «آزادى با مرگ»، و «آسیز بینوا».

مجله تایم در بررسی سال ۱۹۵۳ خود از این رمان، آن را به درستی «داستانی بدون طرح اما با معنی» توصیف کرد و به نظر در مورد این کتاب این تعریف شایسته و کامل است.

مشخصات کتاب الکترونیک

نام کتابکتاب زوربای یونانی
نویسنده
مترجممحمود مصاحب
ناشر چاپیانتشارات نگاه
سال انتشار۱۳۸۴
فرمت کتابEPUB
تعداد صفحات۵۱۹
زبانفارسی
شابک978-964-351-128-6
موضوع کتابکتاب‌های داستان و رمان خارجی
قیمت نسخه الکترونیک
۳۰۰۰۰ ت - 6.49 یورو
خرید کتاب الکترونیک

نقد، بررسی و نظرات کتاب زوربای یونانی

zoha Hashemi
۱۳۹۹/۱۲/۴
من با این کتاب زندگی کردم. اول کتاب صوتیشو گوش دادم بعد فیلمشو دیدم. بعد ازش پادکست ساختم و بعد هم تو وبسایت دوستم معرفی کردم.
از داستان بخوام بگم حقیقتا نمیشه.
ولی کسی باید اینو بخونه که قبلا از ژانر‌های مختلف خونده باشه و طعم‌های مختلف رو چشیده باشه و صدالبته دیدگاه تعصبی و فمینیسم هم اگه داره، رو حساب اینکه این کتاب مال فرهنگ یونان قدیمه حداقل در طی این داستان بذاره کنار.
عا بدی
۱۴۰۰/۱۲/۳
کتاب دل‌انگیزیه اگر بتونیم دیدگاه‌های زن‌ستیزانه‌ش رو کنار بذاریم... هرچند که دیگه هرچی به انتها نزدیک می‌شدم به خاطر حرف‌های ضدّ زنی که می‌زد ارادتم رو نسبت به نیکوس کازانتزاکیس از دست می‌دادم. قبل از این ازش آخرین وسوسه مسیح رو خونده بودم و خیلی ازش راضی بودم...
نیلوفر معتبر
۱۳۹۹/۱۰/۸
کتاب جالب و پُر کششیه اما بیشتر به درد کسایی میخوره که افکار و ذهن فعالی دارن و هر چیزی رو به راحتی نمی‌پذیرن و قرار نیست که هر چی تو این کتاب باشه، 100% درست باشه و منفعلانه اون رو بپذیریم...
در کل بسیار دوست داشتنی بود و خوشحالم که خوندمش اما باید با احتیاط خونده بشه.
منیره کارور
۱۳۹۹/۴/۲۴
کتاب زیبایی بود و ذهن خواننده رو مجبور به فکر کردن در مورد فلسفه زندگی میکرد دوستش داشتم و خوندن ش رو افراد جسور که دنبال درک بهتری از زندگی هستند، پیشنهاد میدم.
bahar m.kian
۱۴۰۱/۲/۱۹
کتاب جالبی نبود چرا که بعد از خواندن آن احساس کردم هیچ چیز مفید و کارامدی نداشت پر از هجو و بی نزاکتی بود حیف وقتی که برای خواندن چنین کتاب‌هایی صرف می‌شود.
Simin J
۱۳۹۶/۱۰/۲۷
به نظرم کتابراه خیلى خوب تونسته کتاب رو معرفى کنه! در کل کتاب خیلى خوبیه خوندنش رو توصیه مى کنم
سمیرا سرخیان
۱۳۹۷/۹/۲۳
بی نظیر بود واقعا درش غرق میشدم از دنیام بیرونم میکشید و میبرد تو داستان
Sara Salmanizade
۱۳۹۷/۹/۱۷
این کتاب به نظر من، از نظر شیوه‌ی قلم و توصیفات بسیار قوی هست و کتاب جذابیه در کل. اما در تاثیری که روی خواننده میگذاره یکم مبالغه شده
amirhossein sedehi
۱۴۰۰/۱۰/۲۹
کتابیه که راستش واقعا نیازمند تاییده دادن و گرفتن نیست ثابت شدست این کتاب یک کار بی نظیره و باید همه بخوننش
M R
۱۳۹۹/۱۰/۴
جالب و تاثیر گذار بود. بخصوص برای افرادی که دنبال معنای زندگی هستن روایت متفاوتی از اون ارائه میده.
ehsan amin
۱۳۹۷/۹/۱۳
نسخه صوتی آن را گوش دادم و بسیار برای من پرمعنا بود.
احمد اژدری
۱۳۹۷/۶/۲
کتاب خوب و قشنگیه ولی در مورد اثرگذاریش روی خواننده مبالغه شده.
هاله نقی زاده
۱۳۹۷/۵/۸
میشه لطفا نسخه‌ی صوتی‌اش رو هم بزارید؟ این کتاب معرکه است.
احمد طهماسبی
۱۳۹۶/۵/۲
اثر زیبا و تحسین برانگیز نویسنده بزرگ یونان
Jam 67
۱۳۹۹/۴/۹
فوق العاده است و باید مطالعه شود. حیف است که خوانده نشود.
مشاهده همه نظرات ۲۰

راهنمای مطالعه کتاب زوربای یونانی

برای دریافت کتاب زوربای یونانی و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.