معرفی و دانلود کتاب دلایلی برای زنده ماندن

عکس جلد کتاب دلایلی برای زنده ماندن
قیمت:
22000 تومان - 2.99€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome

برای دانلود قانونی کتاب دلایلی برای زنده ماندن و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب دلایلی برای زنده ماندن و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب دلایلی برای زنده ماندن

مت هیگ نویسنده‌ی پرفروش نیویورک تایمز در کتاب دلایلی برای زنده ماندن، تجربیات خود را درباره‌ی تحمل رنج بیماری افسردگی طی سال‌های طولانی با شما در میان می‌گذارد و اطلاعات مفیدی جهت آشنا شدن با این بیماری و روند بهبودی و درمان نیز ارائه می‌دهد. این اثر تکان‌دهنده و لذت‌بخش به عنوان نامزد نهایی جایزه کتاب سال واتراستونز انتخاب شده است.

درباره‌ی کتاب دلایلی برای زنده ماندن:

افسردگی یکی از مهم‌ترین بیماری‌های روحی است که برخلاف باور عمومی، محدود به هیچ قشر خاصی نبوده و به راحتی می‌تواند زندگی افراد را در هر قسمت از جامعه که باشند تحت‌الشعاع قرار دهد. شاید تاکنون گمان می‌کردید که افسردگی تنها گریبان‌گیر معمولی‌ترین افراد مثل من و شما خواهد شد؛ اما کتابی که در دست دارید، به شما نشان خواهد داد که چه بسیار مشاهیری وجود داشته و دارند که سال‌های طولانی از عمر خود را با بیماری افسردگی دست و پنجه نرم کرده‌اند.

در کتاب دلایلی برای زنده ماندن (Reasons to Stay Alive) شاهد تجربیات زیسته‌ی مت هیگ (Matt Haig) با بیماری افسردگی‌اش خواهید بود. او هر آنچه که ضروری‌ست درباره‌ی این بیماری بدانید مورد بحث و بررسی قرار می‌دهد و در نهایت راهکارهایی برای مقابله با این بیماری در اختیارتان می‌گذارد.

موثرترین نکته‌ای که مت هیگ در این کتاب بر آن تأکید دارد؛ قدرت عشق‌ورزی و محبت است. او به صراحت بیان می‌کند که یکی از دلایلش جهت بهبودی، عشق و حمایت خانواده‌اش بوده است.

یکی از بهترین نکات این کتاب که آن را کمی با آثار انگیزشی دیگر متفاوت می‌کند، مقایسه‌ی جنجالی نویسنده میان خود اکنون و خود پیشینش است؛ در واقع خود پیشین همان فرد افسرده‌ای است که به همه‌چیز نگاهی منفی دارد و خود اکنون نسخه‌ی بهبود یافته و امیدوارش به زندگی است.

چه به افسردگی مبتلا باشید و چه نباشید، مطالعه این کتاب برای شما اجباری است؛ چرا که خواندن بسیاری از صفحات آن انگیزه و امید را در وجود شما جاری خواهد ساخت و با یادآوری نعمت‌های بزرگی که در اختیار دارید، شما را بیش از پیش نسبت به داشته‌هایتان آگاه خواهد کرد.

نکوداشت‌های کتاب دلایلی برای زنده ماندن:

- صادقانه و به طرز شگفت‌آوری خنده‌دار. مت هیگ یادآوری می‌کند که هر چقدر زندگی ناامید کننده به نظر برسد اما در واقعیت هرگز چنین نیست. (نیویورک تایمز)

- این کتاب دلایل زنده ماندن برای همه کسانی که با افسردگی دست و پنجه نرم کرده‌اند را به زیبایی شرح می‌دهد. خواندن این کتاب برای تمام کسانی که از افسردگی رنج می‌برند ضروری‌ست. (Book Reporter)

- بدون شک این کتاب ناجی زندگی بسیاری از افراد خواهد بود. (Amanda Craig)

کتاب دلایلی برای زنده ماندن برای چه کسانی مناسب است؟

مطالعه‌ی این کتاب برای افرادی که گمان می‌کنند به آخر راه رسیده‌اند و دیگر هیچ امیدی برای ادامه‌ی زندگی ندارند، مفید خواهد بود.

با مت هیگ بیشتر آشنا شویم:

این نویسنده‌ی پرفروش زاده‌ی سال 1975 و اهل کشور انگلستان است. او از دانشگاه هال، در دو رشته‌ی تاریخ و زبان انگلیسی فارغ‌التحصیل شده است. مت هیگ (Matt Haig) پس از تجربه‌ی افسردگی شدیدی که در سن 24 سالگی پشت سر گذاشت، فهمید که مأوایش را تنها در ادبیات می‌تواند بیابد. به همین دلیل بود که به طور جدی‌تری به خواندن و نوشتن پرداخت، و ظرف سالیان بعد آثاری را به انتشار رساند که کمابیش تمامشان مورد تحسین منتقدین واقع شدند و برخی نیز شهرتی جهانی یافتند. از جمله‌ی این آثار می‌توان به کتاب‌های «کتابخانه نیمه شب»، «دلایلی برای زنده ماندن» و «انسان‌ها» اشاره کرد.

جملات برگزیده‌ی کتاب دلایلی برای زنده ماندن:

- اما در نهایت، هرکسی برای زندگی‌کردن بیشتر شهامت می‌خواهد، تا کشتن خودش. (آلبر کامو - یک مرگ شاد)

- طوفان که تمام شود، به‌یاد نخواهی آورد که چگونه از آن گذشتی و جان سالم به در بردی؛ حتی مطمئن نخواهی بود که طوفان واقعا تمام شده باشد؛ اما یک چیز مسلم است؛ از طوفان که بیرون آمدی، دیگر آن کسی نخواهی بود که پا به طوفان گذاشت. معنی طوفان همین است. (هاروکی موراکامی - کافکا در ساحل)

- تنها چشمانت را ببند و نفست را در سینه حبس کن؛ همه‌چیز واقعاً زیبا می‌شود. (استیون اسپیلبرگ - برخورد نزدیک از نوع سوم)

در بخشی از کتاب دلایلی برای زنده ماندن می‌خوانیم:

روزی را که منِ قبلی‌ام مرد، به خاطر دارم.

با یک فکر شروع شد؛ در این میان، یک چیزی داشت غلط پیش می‌رفت. این شروعش بود، قبل از آنکه درست بفهمم چه چیزی است. بعد از گذشت یک لحظه یا بیشتر، احساس عجیبی درون سرم به‌وجود آمد؛ فعالیتی عجیب در پشت جمجمه‌ام، نه‌چندان بالاتر از گردن؛ مخچه. یک ضربان یا پرپرزدن شدید، طوری که انگار پروانه‌ای در آن گیر افتاده بود، همراه با احساس گزگز. آن‌ موقع هنوز درمورد تأثیرات فیزیکی عجیبی که در اثر افسردگی و اضطراب ایجاد می‌شوند، چیزی نمی‌دانستم؛ فقط فکر می‌کردم در حال مرگ هستم. بعد، قلبم شروع به رفتن کرد و کمی بعدتر هم خودم رفتم. غرق شدم؛ به‌سرعت، درون واقعیتی تازه و خفه‌کننده غرق شدم. بیش از یک سال طول کشید تا دوباره حتی احساس کنم نیمه‌عادی‌ام.

تا آن مرحله، هیچ درک یا اطلاع دقیقی از افسردگی نداشتم؛ جز اینکه می‌دانستم پس از تولد من، مادرم برای مدت کوتاهی از آن رنج می‌برده و اینکه جد پدری‌ام، با خودکشی به زندگی‌اش پایان داده است. بنابراین فکر می‌کنم که یک سابقۀ خانوادگی وجود داشت؛ اما این چیزی نبود که من چندان به آن فکر کرده باشم. به‌هرحال، من بیست‌وچهار سال سن داشتم. در اسپانیا زندگی می‌کردم؛ در یکی از گوشه‌های آرام و زیبای جزیرۀ ایبیزا. ماه سپتامبر بود؛ دو هفته بعد، پس از شش سال زندگی دانشجویی و مشاغل تابستانی، به لندن برمی‌گشتم. تا آن جا که می‌توانستم، بزرگ‌سال‌بودن را به تأخیر انداخته بودم و حالا، همچون ابری ظاهر شده بود؛ ابری که سر باز کرده بود و داشت بر من می‌بارید.

عجیب‌ترین واقعیت درمورد ذهن، این است که شدید‌ترین و بیشترین اتفاقات می‌توانند در آن جریان داشته باشند، اما هیچ کس دیگری آن‌ها را نبیند. دنیا شانه بالا می‌اندازد؛ ممکن است مردمک‌هایتان گشاد شوند یا پوست‌تان از شدت عرق برق بزند؛ اما ممکن نبود کسی مرا در ویلا ببیند و بفهمد چه احساسی دارم؛ ممکن نبود بفهمد در چه جهنم عجیبی به سر می‌برم، یا چرا مرگ به آن اندازه فکر خوبی به‌نظر می‌رسد.

سه روز در رختخواب ماندم، بی‌آنکه بخوابم. نامزدم، آندره‌آ، در فواصل منظم با آب یا میوه وارد اتاق می‌شد که به‌سختی می‌توانستم آن‌ها را بخورم.

فهرست مطالب کتاب

مقدمۀ مترجم
این کتاب غیرممکن است
یک یادداشت، قبل از آنکه درست راه بیفتیم
1: سقوط
روزی که من مُردم
چرا درک افسردگی دشوار است؟
چشم‌اندازی زیبا
گفتگویی میان زمان - بخش اول
قرص‌ها
قاتل
چیز‌هایی که مردم به افسرده‌ها می‌گویند، در‌حالی‌که در سایر موقعیت‌های مرگ‌آور به زبان نمی‌آورند
درمان کاذب منفی
حس‌کردن باران بدون چتر
زندگی
ابدیّت
امیدی که به واقعیت نپیوست
طوفان
علائم من
ذخیرۀ روزهای بد
چیزهایی که افسردگی به شما می‌گوید
واقعیت‌ها
واقعیت‌های خودکشی
واقعیت‌های افسردگی
سر تکیه داده‌شده به پنجره
یک کودکی کاملاً طبیعی
یک دیدار
مرد که گریه نمی‌کند
2: فرودآمدن
شکوفۀ گیلاس
ناشناخته‌های ناشناخته
مغز، خودِ بدن است - بخش اول
روانی
روزهای جِنگا
علائم هشدار
شیاطین
موجودیّت
3: صعود
مواردی که در طول اولین حملۀ عصبی به آن‌ها فکر می‌کنید.
مواردی که در طول هزارمین حملۀ عصبی به آن‌ها فکر می‌کنید.
هنر تنها راه‌رفتن
گفتگویی میان زمان - بخش دوم
دلایلی برای زنده‌ماندن
عشق
در کنار کسی که از اضطراب یا افسردگی رنج می‌برد چگونه باشیم؟
یک لحظه پیش‌پا افتاده
اتفاقاتی که برای من افتادند و بیش از افسردگی موجب احساس هم‌دردی شدند.
زندگی بر روی زمین برای موجودی که متعلق به زمین نیست
فضای سفید
قدرت و جلال
پاریس
دلایلی برای قوی‌بودن
سلاح‌ها
دویدن
مغز خودِ بدن است - بخش دوم
افراد مشهور
آبراهام لینکلن و موهبت هولناک
افسردگی این است...
ضمناً افسردگی این هم هست...
گفتگویی میان زمان - بخش سوم
4: زیستن
دنیا
ابرهای قارچ‌ مانند
اضطراب
کاهش سرعت خود
فرازونشیب‌ها
جملۀ معترضه
مهمانی‌ها
#دلایلی_برای_زنده_ماندن
چیزهایی که باعث بدترشدن حال من می‌شود.
چیزهایی که گاهی باعث بهترشدن حال من می‌شود.
5: وجود داشتن
در ستایش حساسیت زیاد
چگونه کمی خوشحال‌تر از شوپنهاور باشیم؟
کمک به خود
تفکر درباره زمان
فورمِنترا
تصاویری روی یک صفحه
کوچک ‌بودن
چگونه زندگی کنیم؟
چیزهایی که وقتی فکر می‌کردم دیگر از هیچ‌چیز لذت نخواهم برد، از آن‌ها لذت برده‌ام
یک یادداشت و تعدادی تشکر

مشخصات کتاب الکترونیک

نام کتابکتاب دلایلی برای زنده ماندن
نویسنده
مترجمآذین نوذری
ناشر چاپیانتشارات السانا
سال انتشار۱۴۰۰
فرمت کتابEPUB
تعداد صفحات144
زبانفارسی
شابک978-622-7584-02-8
موضوع کتابکتاب‌های روانشناسی بزرگسالان، کتاب‌های زندگی نامه
قیمت نسخه الکترونیک
22000 ت - 2.99 یورو
خرید کتاب الکترونیک

نقد، بررسی و نظرات کتاب دلایلی برای زنده ماندن

زهرا معصومی
۱۴۰۱/۱۰/۲۴
توی دوران بدی بودم که خوندمش نمیگم عالی بود یا باعث شد که دیگه فکر خودکشی از سرم بپره ولی بازم یه امید کوچیک داد
فکر خودکشی رو من با کلی کتاب دیگه از سر بیرون کردم به کسانی که میخوان خودکشی کنن یا افسردگی شدید دارن فقط مطالعه کردن راجع به قانون جذب یا زندگی پس از مرگ و کتاب‌های معنوی رو توصیه من
میکنم برای به شدت کمک کننده بود و الان که از اون دوران گذاشتم احساس میکنم که زندگیم بهشتی شده فقط با مطالعه کردن
❤فقط قوی بمون
monireh haghighi
۱۴۰۱/۶/۲۲
کتاب جالبی بود بیشتر زندگینانه نویسنده است، به نظرم کتاب کتابخانه نیمه شب معرکه است من اول اون رو از همین نویسنده خوندم بعد که این کتاب رو خوندم فهمیدم از یک انسان افسرده و غمگین چه اثر بی نظیری خلق شده
Mobina Nazari
۱۴۰۲/۱/۵
اگر افسردگی و یا اضطراب دارین حتما این کتاب رو بخونین، فصل‌های ابتدایی سرگذشت و شرح حال خود نویسنده ست، به هرحال اونا هم برای شناخت بیماریتون کمکتون میکنه، فصل‌های ۴ و ۵ یه کم کاربردی تره.
شادی قادری
۱۴۰۱/۱۲/۱۳
یکی از کتابهایی که به شدت ازش لذت بردم، اگر افسردگی دارین، بهتون پیشنهاد می‌کنم، تا از نقطه قوت بهش نگاه کنین نه از نقطه ضعف، این کتاب خیلی روی حال من تاثیر گذاشت 🙏🌹
ماتی مملی
۱۴۰۱/۱۰/۶
کتاب بسیار قشنگی هست و بنظرم هرآدمی باید اینو تو زندگیش بخونه تا بدونه حس و حال افسردگی و نا امیدی چجوریه و باهاش آشنا بشه ولی برای کسایی که افسردگی دارن اصلا پیشنهاد نمیشه
س، فلاح
۱۴۰۱/۱۰/۵
خوندن حالتهای نا امیدی و افسردگی نویسنده اون هم با وصف خیلی طولانی، برای کسانی که افسردگی دارند زیاد جالب نیست... خواندن این کتاب حالمو واقعا بد کرد....
Seyed Mahmoud Mousavi
۱۴۰۱/۹/۱۸
خوبه میشه یکبار خوند
بیشتر با افسردگی و حس و حالش آشنا میشید
و علایمی که این بیماری داره و از درک خودش از افسردگی صحبت میکنه خاطرات خودش رو میگه
اینجور موارد به هر حال بد نیست
Asu Akhlaqi
۱۴۰۱/۱۰/۸
مفید و مختصر اما کافی نبود جایه بیشتری برای بیانه افسرگی بود به عنوان شخصی که در حاله حاضر در حاله جنگیدن هستم انتظار محتوایی بیشتری رو داشتم
فرشته رشیدى
۱۴۰۱/۱۱/۱۹
جا داشت که بیشتر اشاره کنه به زیبایی‌های زندگی ولی همین که حس اینو میده تنها کسی نیستی این حس هارو داری خوبه، کتاب امیدبخشی است
ک گودرزی
۱۴۰۲/۲/۲۵
زندگی منو این کتاب تغییر داد نقطه عطف شروع همه چیز از مترجم و نویسنده نهایت تشکر
کاملیا کندی
۱۴۰۲/۱/۵
به نظرم کتاب بسیار معمولی بود پشیمان شدم از خریدنش
مژگان برکوکرام
۱۴۰۱/۱۰/۱۹
خیلی مبتدی بود شاید برای اینکه جزو اولین کتابهایش است.
Sayna Parayandeh
۱۴۰۱/۸/۱۶
بسیار عالی هم ترجمه و هم خود کتاب
فلورا
۱۴۰۲/۲/۵
خیلی کمک میکنه و خوبه حتما بخونیدش.
معصومه حق زاد
۱۴۰۲/۱/۱۸
بسیار الهام‌ بخش و رو شنی بخش
مشاهده همه نظرات 19

راهنمای مطالعه کتاب دلایلی برای زنده ماندن

برای دریافت کتاب دلایلی برای زنده ماندن و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.