معرفی و دانلود کتاب انتخاب‌هایت را خدامرادی کن

عکس جلد کتاب انتخاب‌هایت را خدامرادی کن
قیمت:
۲۹۹۰۰ تومان - 5.99€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50

برای دانلود قانونی کتاب انتخاب‌هایت را خدامرادی کن و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب انتخاب‌هایت را خدامرادی کن و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب انتخاب‌هایت را خدامرادی کن

اگر تصمیم‌گیری برایتان دشوار است و نمی‌توانید انتخابی صحیح با توجه به تمامی جوانب داشته باشید، کتاب انتخاب‌هایت را خدامرادی کن نوشته‌ی محمد مظهری و فرامرز کوثری، مناسب شماست. این اثر با زبانی ساده و روان در خصوص مهم‌ترین قابلیت بشر، یعنی قدرت انتخاب و تأثیر آن بر زندگی صحبت می‌کند.

انتخاب‌هایت را خدامرادی کن، در زمینه روانشناسیِ انتخاب تألیف شده است و به دلیل حجم نسبتا کم و متن ساده، یکی از گزینه‌های مناسب برای مطالعه افرادی‌ست که به حوزه روانشناسی و خودآگاهی علاقه‌مند هستند. مظهری و کوثری ابتدا بحثی درباره «چیستی و فسلفه وجودی انتخاب» می‌کنند و به این موضوع که اساساً داشتن حق انتخاب برای انسان ضروری است یا خیر‌، می‌پردازند. در بیان میزان اهمیت موضوع، مؤلفان بیان می‌کنند:

«موضوع‌ این کتاب، انتخاب است. انتخاب کم چیزی نیست؛ همۀ دارایی انسان است، همۀ آن چیزی است که من و شما الان داریم. محیط زندگی، دوستان، دشمنان، مدرک تحصیلی، میزان ثروت، باورها و از همه مهم‌تر رفتارها و واکنش‌هایی که از خودمان نشان ‌می‌دهیم، همه و همه محصول انتخاب‌های ما هستند. انتخاب‌هایی که لحظه به لحظه و ثانیه به ثانیه به‌‌روز ‌می‌شوند و محیط و رفتار و باورهای ما را دگرگون ‌می‌سازند. این کتاب به خود شما، یعنی به انتخاب‌های شما ‌می‌پردازد که باعث شد‌ه‌اند اکنون،‌ این جایی که هستید، در ‌این شرایط خاص قرار بگیرید.» سپس نکاتی را بیان می‌کنند که ما را در انتخابی درست و قاطع یاری می‌دهند. آن‌ها تقسیم بندی‌ای از انتخاب‌های مهمی که انسان در طول زندگی همواره با آن سر و کار دارد را ارائه می‌دهند و به اثبات این نکته که تک تک این انتخاب‌ها چه تأثیر شگرف و عمیقی بر زندگی‌مان می‌گذارد، می‌پردازد. انتخاب‌هایی همچون انتخاب شریک زندگی، انتخاب دوست، انتخاب شغل، محل زندگی و...

این کتاب به ظرایف تصمیم‌گیری و تکنیک‌ها و ابزارهای آن در سطوح مختلف پرداخته است و در ادامه از اهمیت برنامه‌ریزی در تصمیم‌گیری می‌گوید. نکته شگفت‌انگیز دیگری که در این کتاب بررسی شده است تأثیر عادت‌ها بر قدرت انتخاب و تصمیم‌گیری است. این کتاب علاوه بر نکات مهمی که در خصوص تصمیم‌گیری بیان می‌کند، به چگونگی تسلط بر عادت‌های ذهنی در جهت بهبود رفتارهای فردی نیز می‌پردازد.

با فرامرز کوثری و محمد مظهری بیشتر آشنا شویم:

از سایر آثاری که این دو نویسنده به صورت مشترک منتشر کرده‌اند می‌توان به از فراسو به خود بنگر و از خودت عبور کن و جذب فوری ثروت با قانون جذب اشاره کرد. اکثر آثار این دو نویسنده در حوزه روانشناسی است. محمد مظهری و فرامرز کوثری در همین زمینه به صورت مجزا نیز آثاری دارند و کتاب‌هایشان بیشتر جنبه عمومی و همه فهم دارد.

جملات برگزیده کتاب انتخاب‌هایت را خدامرادی کن:

- اولین قدم برای ساخت زندگی مورد علاقه، از حذف قسمت‌هایی که نمی‌خواهیم آغاز می‌شود. «به نقل از جاشوا بِکِر»

هرچه خزانۀ امید شما به زندگی پرتر و غنی‌تر باشد، موفقیت شما برای غلبه بر مشکلات زندگی حتمی‌تر است.

- تصمیم‌گیری فرایندی است که بخش مهمی‌ از زندگی ما را تشکیل می‌دهد و نقش مهم و برجسته‌ای در سرنوشت هر انسان دارد.

- ساختن زندگی مورد علاقه از هر دو روش امکان‌پذیر است. اگر از حذف آن‌هایی که علاقه ندارید شروع کنید، درنهایت آنهایی که علاقه دارید، باقی می‌مانند.

- کاری نکردن بهتر از کار بیهوده کردن است؛ استراحت کردن بهتر از دوندگی بی‌هدف است؛ لذت بردن از لحظه، بهتر از اتلاف وقت است.

کتاب انتخاب‌هایت را خدامرادی کن به چه کسانی پیشنهاد می‌شود؟

این کتاب مناسب علاقه‌مندان حوزۀ روانشناسی کاربردی در زندگی روزمره است. پس از خواندن این کتاب به اهمیت انتخاب و تصمیم‌های روزمره‌ای که اتخاذ می‌کنید، پی می‌برید. افرادی که به دنبال راهکاری شفاف و ساده در جهت بهبود کیفیت زندگی‌شان هستند، از خواندن این کتاب لذت خواهند برد.

در بخشی از کتاب انتخاب‌هایت را خدامرادی کن می‌خوانیم:

ابزار تصمیم‌‌گیری صحیح

1. ارزیابی اولیه: تصمیم‌‌گیری با مرحلۀ ارزیابی شروع می‌شود و طی‌ این مرحله، اطلاعات مناسب جمع‌آوری می‌شود. بدون داشتن اطلاعات، گرفتن تصمیمِ درست، کاری بسیار دشوار است و باعث می‌شود که فرد راه را به خطا برود. بنابراین برای مسائل و مشکلات بزرگ، در درجۀ اول فرد باید اطلاعات راجع به ‌‌مسئله یا مشکل یا موقعیت را از منابع ممکن و در دسترس انتخاب کند که ‌این ارزیابی می‌تواند از طریق کتاب، مؤسسات مشاوره، دوستان، والدین و تجربه‌های اشخاص خبره و ماهر باشد.

2. تحلیل: در مرحلۀ تحلیل، تصمیم‌گیرنده باید ضرورتِ گرفتنِ یک تصمیم را نشان بدهد؛ یعنی از خود بپرسد که چرا چنین تصمیمی ‌گرفته است؛ چرا که گاهی اوقات تصمیم‌گیری واجب نیست و اوضاع خود به خود بهبود می‌یابد و ممکن است که یک انتخاب هیچ سودی نداشته باشد. تصمیم‌گیرنده ‌‌هنگام تجزیه و تحلیل برای گرفتن یک تصمیم، باید راه‌حل‌های متعددی را در نظر بگیرد و حتی راه‌حل ‌ایجاد کند؛ همچنین باید شرایط مطلوب و نامطلوب را نیز در نظر آورد. به‌عنوان مثال در زمینة انتخاب همسر، فرد باید گزینه‌های فرهنگ، اعتقادات، ارزش‌ها، باورها و حتی عقاید مذهبی فرد مقابل را تحلیل کند. علاوه‌ بر آن، تصمیم‌گیرنده باید احتمالات و ریسک شخصی را نیز در نظر بگیرد که شاید به پیامدهای ناخوشایندی منتهی شود.

3. شناسایی پیامدها: اولین گام در یک سفر ‌این است که بدانید می‌خواهید به کجا بروید. همیشه مهم است که در تصمیم‌گیری مقصد مطلوب یا هدف به‌طور شفاف شناسایی شود. در نظر گرفتن نتیجه، همیشه شما را در انتخاب‌هایتان راهنمایی می‌کند و جهت تصمیمتان را به شما نشان می‌دهد. هر فردی باید پیامدهای مثبت و منفی هر انتخاب را در نظر داشته باشد و از پیامدهای منفی آن چشم‌‌پوشی نکند. افراد باید خود تصمیم بگیرند و بیاموزند که با عواقب آن زندگی کنند. اغلب مردم آن چیزی را که واقعاً اهمیت دارد، فدای رسیدن به چیزی می‌کنند که اهمیت حقیقی ندارد. آگاهی از پیامدهای نهایی هر انتخاب گاهی اوقات افراد را به‌موقع مطلع می‌کند تا تصمیم‌های نادرست خود را بلافاصله تغییر دهند و تصمیم‌های صحیحی بگیرند.

4. نقشه:‌ این نقشه، مخصوصِ فرد تصمیم‌گیرنده است که باید بهترین راه‌حل‌ها یا ترکیبی از راه‌حل‌های مرتبط با هم را در نظر بگیرد. اولویت‌ها را انتخاب کند تا به نتیجة مطلوب برسد. اگر اجازه بدهیم که دیگران راه‌حل‌ها را به ما نشان بدهند، مهارت تصمیم‌گیری ما رشد نمی‌کند.

5. به‌کارگیری: در ‌این مرحله، شخص تصمیم‌هایی را که گرفته است، به اجرا می‌گذارد.

6. ارزیابی نهایی: نتایج یک تصمیم باید ارزیابی شود که‌ آیا فواید آن بیشتر از مضرات است یا نه. در ‌این مرحله است که تما‌می‌ راه‌حل‌ها و نتایج بررسی می‌شوند تا مشخص شود که کدام انتخاب بهترین انتخاب خواهد بود.

مشخصات کتاب الکترونیک

نام کتابکتاب انتخاب‌هایت را خدامرادی کن
نویسنده،
ناشر چاپیانتشارات نسل نواندیش
سال انتشار۱۳۹۹
فرمت کتابEPUB
تعداد صفحات۹۶
زبانفارسی
شابک978-622-220192-0
موضوع کتابکتاب موفقیت و خودسازی
قیمت نسخه الکترونیک
۲۹۹۰۰ ت - 5.99 یورو
خرید کتاب الکترونیک

نقد، بررسی و نظرات کتاب انتخاب‌هایت را خدامرادی کن

هیچ نظری برای این کتاب ثبت نشده است.

راهنمای مطالعه کتاب انتخاب‌هایت را خدامرادی کن

برای دریافت کتاب انتخاب‌هایت را خدامرادی کن و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.