معرفی و دانلود کتاب صوتی پروانه‌ای روی شانه

عکس جلد کتاب صوتی پروانه‌ای روی شانه
قیمت:
50000 تومان - 5.49€
خرید کتاب صوتی
۳۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome

برای دانلود قانونی کتاب صوتی پروانه‌ای روی شانه و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب صوتی پروانه‌ای روی شانه و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب صوتی پروانه‌ای روی شانه

بهنام ناصح در کتاب صوتی پروانه‌ای روی شانه، وضعیت زندگی افراد کم شنوا و ناشنوا را سوژه اصلی کار خود قرار داده است و داستان دو نوجوان به نام نرگس و سیاوش را به تصویر می‌کشد که هر کدام چالش‌های متفاوتی را پشت سر می‌گذرانند. این رمان موفق شد برنده جایزه کتاب سال حبیب غنی‌پور شود.

درباره کتاب صوتی پروانه‌ای روی شانه:

نرگس و سیاوش دو نوجوان کم شنوا هستند که هر کدام در خانواده‌ای جداگانه زندگی می‌کنند و زندگی شخصی خود را دارند، اما به خاطر ویژگی مشترکی که دارا هستند، پیوندهایی میان‌شان شکل می‌گیرد. البته کتاب پروانه‌ای روی شانه پنج راوی مختلف با پنج داستان گوناگون دارد که شخصیت اصلی هر کدام یک فرد ناشنوا به شمار می‌رود، اما بهنام ناصح به قصه زندگی این دو نوجوان بیشتر پرداخته است. همچنین عشق، مسائل اجتماعی و فلسفی، فضای کلی داستان را شکل می‌دهد؛ هر چند که هیچ کدام بر دیگری غالب نیستند.

یکی از نکات جالب این کتاب آن است که تناسبی میان فرم و محتوایش وجود دارد؛ به گونه‌ای که هر یک از پنج شخصیت اصلی به دلیل نداشتن قدرت تکلم، مدام با خود صحبت می‌کنند و نجواها و گفت‌وگوهای درونی‌‌شان بازتاب پیدا می‌کند بدون آنکه فرد دیگری وارد این مکالمه شود و گفت‌وگویی دو نفره شکل بگیرد. بهنام ناصح به خوبی توانسته به همین شکل رنج و فقدان این افراد را با شرح جزئیات و احساسات‌شان منتقل کند و از تنهایی و سکوتی بگوید که سال‌هاست بر زندگی نرگس‌ها و سیاوش‌ها سایه افکنده است.

نویسنده در این رمان تلاش کرده تا شما را با بخشی از دغدغه‌ها و مشکلات خاص این قشر آشنا کند و نشان دهد که این افراد همچون دیگر مردم زندگی معمولی دارند و با وجود تمامی مشکلات از روحیه‌ای قوی و بانشاط بهره‌مند هستند. او برای نوشتن این اثر دو سال تلاش کرد تا با خانواده‌ها و فرزندان ناشنوا و کم شنوایشان ارتباط برقرار کند و تصویری واقعی و ملموس را از آن‌ها روایت کند.

کتاب صوتی پروانه‌ای روی شانه برای چه کسانی مناسب است؟

این داستان شنیدنی به خاطر موضوع خاص و بدیعی که دارد، می‌تواند هم برای افراد کم‌شنوا و ناشنوا جذاب باشد و هم برای کسانی که کمتر با مشکلات و شیوه زندگی این گروه آشنایی دارند. پس اگر دغدغه‌ مسائل اجتماعی را دارید و از طرفداران رمان‌های ایرانی هستید، این کتاب به شما پیشنهاد می‌شود.

بهنام ناصح را بیشتر بشناسیم:

او روزنامه‌نگار و نویسنده‌ی معاصر ایرانی‌ست که در سال 1352 در شهر رشت متولد شد. بهنام ناصح تاکنون سه اثر داستانی به نام‌های «ایراندخت، پروانه‌ای روی شانه و خاطرات خانه‌ی ابری» را منتشر کرده است.

همچنین ناصح کتاب جوامع الحکایات سدیدالدین عوفی را بازنویسی کرده و در حوزه مطبوعات نیز مجله اینترنتی ماندگار را سردبیری می‌کند.

از جوایز و افتخارات او می‌توان به دریافت جایزه‌ کتاب سال حبیب غنی‌پور، جایزه گام اول و تقدیر شده در دوره‌ی شانزدهم جایزه‌ی کتاب فصل ایران اشاره کرد.

در بخشی از کتاب صوتی پروانه‌ای روی شانه می‌شنویم:

پرسش مهم‌تر است یا پرسنده؟ واقعا هنوز درست نمی‌دانم. این چندمین بار است که چت عجیبم را با یک ناشناس می‌خوانم. پریروز غروب حوصله‌ام سر رفته بود؛ مامان سوسن را با خودش برده بود بیرون و از سر بیکاری می‌خواستم سری به ایمیل‌هایم بزنم، هرچند که انتظار پیغامی از کسی نداشتم. همین که صفحه پیام‌ها را باز کردم، یک باره این سوال از طرف یک آیدی ناشناس به صورت آفلاین آمد؛ پرسش مهم‌تر است یا پرسنده؟

عادت به چت کردن ندارم. افراد کمی هستند که آن‌ها را در فهرست دوستانم برای گفت‌وگو جا داده‌ام. زمان کوتاهی در یک چت روم عضو بودم اما چون حرفی برای گفتن نداشتم، خیلی زود از آنجا دل کندم. اول خواستم جواب ندهم اما بعد کنجکاو شدم که طرف را بشناسم. با خودم گفتم که احتمالا آیدی‌ام را از همان زمان چت روم برداشته یا برای همه از روی تفنن سوال می‌فرستد.

فهرست مطالب کتاب صوتی

نمونه یک
نمونه دو
11 دقیقه
فصل اول: منیر
17 دقیقه
فصل دوم: سیاوش
19 دقیقه
فصل سوم: مسعود
21 دقیقه
فصل چهارم: نرگس
15 دقیقه
فصل پنجم: منصوره
16 دقیقه
فصل ششم: منیر
15 دقیقه
فصل هفتم: سیاوش
11 دقیقه
فصل هشتم: مسعود
12 دقیقه
فصل نهم: نرگس
19 دقیقه
فصل دهم: منصوره
7 دقیقه
فصل یازدهم: منیر
10 دقیقه
فصل دوازدهم: سیاوش
12 دقیقه
فصل سیزدهم: مسعود
12 دقیقه
فصل چهاردهم: نرگس
14 دقیقه
فصل پانزدهم: منصوره
9 دقیقه
فصل شانزدهم: منیر
16 دقیقه
فصل هفدهم: سیاوش
11 دقیقه
فصل هجدهم: مسعود
13 دقیقه
فصل نوزدهم: نرگس
21 دقیقه
فصل بیستم: منصوره
14 دقیقه
فصبل بیست و یکم: منیر
13 دقیقه
فصل بیست و دوم: سیاوش
13 دقیقه
فصل بیست و سوم: مسعود
12 دقیقه
فصل بیست و چهارم: نرگس
13 دقیقه
فصل بیست و پنجم: منصوره
13 دقیقه
فصل بیست و ششم: منیر
11 دقیقه
فصل بیست و هفتم: سیاوش
8 دقیقه
فصل بیست و هشتم: مسعود
15 دقیقه
فصل بیست و نهم: نرگس
14 دقیقه
فصل سی‌ام: منصوره
7 دقیقه
فصل سی و یکم: منیر
9 دقیقه
فصل سی و دوم: سیاوش
12 دقیقه
فصل سی و سوم: مسعود
18 دقیقه
فصل سی و چهارم: نرگس
10 دقیقه
فصل سی و پنجم: منصوره
19 دقیقه
فصل سی و ششم: منیر
9 دقیقه
فصل سی و هفتم: سیاوش
10 دقیقه
فصل سی و هشتم: مسعود
10 دقیقه
فصل سی و نهم: نرگس
9 دقیقه
فصل چهلم: منصوره
7 دقیقه
فصل چهل و یکم: منیر

مشخصات کتاب صوتی

نام کتابکتاب صوتی پروانه‌ای روی شانه
نویسنده
گویندهامید تقوی، سحر بیرانوند
ناشر چاپیانتشارات آموت
ناشر صوتی آوانامه
سال انتشار۱۴۰۰
فرمت کتابMP3
مدت۸ ساعت و ۵۲ دقیقه
زبانفارسی
موضوع کتابکتاب صوتی داستان و رمان ایرانی، کتاب‌های داستان و رمان ایرانی
قیمت نسخه صوتی
50000 ت - 5.49 یورو
خرید کتاب صوتی

نقد، بررسی و نظرات کتاب صوتی پروانه‌ای روی شانه

سارا حمزه لو
۱۴۰۱/۱۱/۲۸
وای که چقدر لذت بردم واقعیتش من تا حالا به این مسئله فک نکرده بودم که ناشنوا‌ها با چه چالشهایی روبرو هستن و چقدر میتونه زندگی برای خودشون و خانواده سخت بشه و اینکه آدم‌ها با حرف زدن و گفتن مشکلات و توقعاتشون چقدر میتونن راحت بشن.
زهرا بهرامی
۱۴۰۱/۳/۱۲
گوینده‌ها خوب بودن موضوع کتاب خوب بود برای کسی که خودش مشکل شنوایی نداره توصیف احوال کم شنواها کار دشواریه به نظرم خوب از پسش براومدن توجه به بخشی از مردم جامعه که کمتر بهشون توجه شده قابل تقدیره
مشاهده همه نظرات 2

راهنمای مطالعه کتاب صوتی پروانه‌ای روی شانه

برای دریافت کتاب صوتی پروانه‌ای روی شانه و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.