معرفی و دانلود کتاب صوتی فلسفه زندگی زناشویی

عکس جلد کتاب صوتی فلسفه زندگی زناشویی
قیمت:
۲۲۰۰۰ تومان - 4.49€
خرید کتاب صوتی
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50

برای دانلود قانونی کتاب صوتی فلسفه زندگی زناشویی و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب صوتی فلسفه زندگی زناشویی و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب صوتی فلسفه زندگی زناشویی

کتاب صوتی فلسفه زندگی زناشویی اثر انوره دوبالزاک، با طنزی فلسفی و دیدی متفاوت راهکارهایی را ارائه می‌دهد که به حل مسائل و مشکلات زندگی زناشویی کمک می‌کند.

موضوعاتی وجود دارند که در زندگی‌های روزمره زوجین مشکل‌ساز هستند، اما شنیدن همان موضوعات در این کتاب موجب می‌شود خنده بر لب مخاطب نقش ببند. بالزاک در کتاب صوتی فلسفه زندگی زناشویی (Philosophie de la vie conjugale) دو مبحث را مطرح می‌کند. مبحث اول، انتقاد از طبقه بورژوا (این واژه به دسته‌ی بالاتر یا مرفه و سرمایه‌دار در جامعه اطلاق می‌شود) در عصر خود است که آن را به شدت به سخره می‌گیرد و زیر سوال می‌برد. دومین مبحث که درون مایه طنز کتاب را شکل می‌دهد و از آن اثری مضحک می‌سازد، ساده و روان بودن و در عین حال پیچیده نبودن این کتاب است که به طنز شکل فلسفی می‌بخشد.

انوره دوبالزاک (Honore de Balzac) در این کتاب صوتی گزاره‌های فلسفی بسیاری از قبیل «بدبختی انواع مختلفی داد»، «عشوه‌گری طمع را از بین می‌برد»، «شرارت، چاپلوسی، فلاکت و عشق تنها مختص زمان حال هستند» و... را به کار می‌برد و آن را به عنوان ابزاری برای بیان مشکلات زندگی زناشویی در گذر زمان می‌داند.

اونوره دو بالزاک در سال 1799 در شهر تور فرانسه به دنیا آمد. از 8 تا 14 سالگی در تور به تحصیل پرداخت و در همین سن به همراه خانواده به پاریس مهاجرت کرد. وی در شروع راه نویسندگی مورد استقبال از سوی مخاطبان قرار نگرفت و مشکلات مالی فراوانی گریبان‌گیر او شد، اما پس از چاپ کتاب «چرم ساغری» معروف شد و از آن پس کتاب‌هایش مورد استقبال همگان قرار گرفت. بالزاک در آثارش زندگی طبقات اجتماعی عصر خود را به تصویر می‌کشد. او در مجموعه آثارش که نام «کمدی انسانی» را روی آن گذاشته بود، افراد اجتماع زمان خود، اشراف، فرهیختگان، دهقانان و... را در معرض دید مخاطبان قرار می‌دهد. وی در تکرار حضور شخصیت‌های داستان و گسترش روانشناسی شخصیت‌های منفرد در آثارش بسیار توانا بوده است. وی را به دلیل ویژگی‌های نوشتاری خاص در نوشتار، پیشگام و زمینه‌ساز سبک واقع‌گرایی می‌دانند.

بالزاک در سال 1850 در سن 51 سالگی درگذشت و در طول زندگی کوتاهش بیش از 100 مقاله، رمان و نمایشنامه به نگارش درآورد که حدود 28 کتاب آن به فارسی ترجمه شده است که عبارت‌اند از: «آرزوهای بر باد رفته»، «کشیش دهکده»، «مادام دولاشانتری»، «شوان‌ها»، «مسافرخانه سرخ»، «باباگوریو» و...

در قسمتی از کتاب صوتی فلسفه زندگی زناشویی می‌شنویم:

پس از رسیدن به سطح مشخصی در عرض یا طول جغرافیایی در اقیانوس زندگی زناشویی، دردی مزمن و متناوب که کمی هم به دندان درد شبیه است، نمایان می‌شود...

به گمانم همین جا جلو مرا بگیرید و بگویید: «چطور می‌توان این سطح را در دریای زندگی مشترک بالاتر برد؟ شوهر چطور هنگام کشتیرانی می‌فهمد که به این نقطه رسیده است؟ آیا می‌توان مانع اصابت کشتی به صخره شد یا نه؟»

می‌دانید، نه لزوماً پس از ده سال زندگی مشترک، که ممکن است تنها پس از ده ماه به این نقطه برسید. این موضوع به حرکت کشتی، میزان باری که حمل می‌کند، بادهای موسمی، قدرت جریان آب و به ویژه ترکیب و چیدمان تجهیزات و خدمه کشتی بستگی دارد. اما خب! زندگی زناشویی یک مزیت هم دارد؛ ملوان‌ها تنها از یک راه می‌توانند کشف کنند که به نقطه مورد بحث رسیده‌اند یا نه، در حالی که شوهرها برای فهم این موضوع هزاران راه دارند.

مثال: کارولین، که پیش از این غزال زیبا و جواهر گران‌بهای شما بود و حالا تبدیل شده فقط به زنِ شما، هنگام گردش در خیابان بیش از پیش خود را به بازویتان می‌چسباند یا، برعکس، فکر می‌کند اگر دست در بازویتان نیندازد، باوقارتر جلوه خواهد کرد؛ یا، به مردهای کم و بیش جوان و کم و بیش خوش لباس توجه می‌کند، در حالی که سابق بر این هیچ مرد دیگری را نمی‌دید. حتی زمانی که بلوار سیاه از کلاه‌های مردانه بود و بیش از هر صدایی، صدای ضربه پوتین‌های آقایان کف خیابان شنیده می‌شد؛ یا، زمانی که به خانه می‌آیید، می‌گوید: «کسی نیست، موسیو آمده!» در حالی که پیش از این با حالت، نگاه یا لحنی که موجب می‌شد کسانی که دوستش دارند با خود بگویند: بالاخره یک آدم خوشبخت دیدیم، می‌گفت: «آه! آدولف است!»

این فریادِ از سر شادی زنان در دو حالت شنیده می‌شود: یکی زمانی که صادقانه رفتار می‌کنند، دیگری زمانی که با گفتن جمله‌ای مثل «آه! آدولف است!» قصد ریاکاری و چاپلوسی دارند. وقتی زنتان می‌گوید: «کسی نیست، موسیو آمده!» به آن معناست که او دیگر تصمیم ندارد مرحمت کرده و نمایش بازی کند؛ یا، اگر دیرتر از ساعت معمول به خانه بیایید (مثلاً یازده یا دوازده شب)، زنتان... در حال خروپف کردن است! چه علامت زشتی!...

فهرست مطالب کتاب صوتی

نمونه
۱۴ دقیقه
فصل اول: گرمای پاییزه‌ی زندگی زناشویی
۱۷ دقیقه
فصل دوم: کار اجباری
۱۲ دقیقه
فصل سوم: لبخندهای زورکی
۱۲ دقیقه
فصل چهارم: تحلیل و توصیف مرض ویلا
۱۴ دقیقه
فصل پنجم: فلاکت در فلاکت
۱۵ دقیقه
فصل ششم: کودتای هجدهم برومر زوجین
۱۲ دقیقه
فصل هفتم: هنر قربانی بودن
۱۴ دقیقه
فصل هشتم: پایان امپراطوری اول
۱۴ دقیقه
فصل نهم: تک نواوزی نعش‌کش
۱۳ دقیقه
فصل دهم: جایی که آن را فلیچیتای پایان اپرا و حتی پایان زندگی مشترک می‌نامند

مشخصات کتاب صوتی

نام کتابکتاب صوتی فلسفه زندگی زناشویی
نویسنده
مترجمبنفشه فریس آبادی
گویندهوحید فقیهی
ناشر چاپیانتشارات ققنوس
ناشر صوتی آوانامه
سال انتشار۱۳۹۸
فرمت کتابMP3
مدت۲ ساعت و ۱۷ دقیقه
زبانفارسی
موضوع کتابکتاب صوتی داستان و رمان خارجی، کتاب‌های داستان و رمان خارجی
قیمت نسخه صوتی
۲۲۰۰۰ ت - 4.49 یورو
خرید کتاب صوتی

نقد، بررسی و نظرات کتاب صوتی فلسفه زندگی زناشویی

behnam moslemi
۱۳۹۸/۱۱/۱۳
بادرنظرگرفتن زمان خلق اثر‌، جوحاکم بر پاریس، شهری که پاتوق انواع هنرمندان با ارتباطات گسترده و عیاشی‌های جمعی و معاشرت هنرمندان جوان جویای نام با مجموعه‌ای کامل از زنان گوناگون، اعم از آگاه وهنرد وست، ناآگاه و درون تهی و نمایشی فخرفروش و حتی خدمتکار و فروشندگان مشروبات الکلی بآرهای شبانه و بویژه که روسپیان انواع خدمات را به آن‌ها ارائه می‌کردند، همه عواملی بودند که بالزاک جوان چون مردی مجرب، خالق هنرمند اثری مفید و جذاب شود که تجربیات و شناخت واقعگرانه‌ای به خواننده‌اش هدیه کند که کسب آن‌ها برای هر فردی ممکن است در شصت سالگی میسر شود...
اتابک اصغری
۱۳۹۸/۵/۳
روایت خاص و منحصر بفردی نیست و البته ادبیاتش هم بسیار مرسوم و معمولیه ولی خب بهرحال بالزاکه و میشه از جنبه آموزش نظری بهش نگریست 😊😁
Zahra Amini
۱۴۰۰/۱/۲۰
کتابهای بالزاک رو دوست دارم ولی نمیدونم چرا از این کتاب راضی نبودم
النا اسدالهی
۱۳۹۸/۵/۲
کتاب جالبی نبود ولی گوینده کتاب عالی بود خیلی صدای خوبی داشت
محمدرضا مهرابی
۱۳۹۸/۸/۲۰
خیلی مزخرف بود و اصلا حرف جدید و حسابی نداشت
آزاده دریس
۱۳۹۹/۱/۲
زندگی روز مرگی زناشویی فلسفه نمیشه
Ehsan Akbary
۱۳۹۸/۴/۶
جالبه خیلی خوب بود
مشاهده همه نظرات ۷

راهنمای مطالعه کتاب صوتی فلسفه زندگی زناشویی

برای دریافت کتاب صوتی فلسفه زندگی زناشویی و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.